Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:12 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на простатата препоръчителен хранителен ренови [re: kaloyana_-177704]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано19.09.14 21:50







Тема Сок от нар за рак на простататанови [re: TNBC]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано19.09.14 21:56



Нарът съдържа коктейл от химикали, които се считат за потенциални убийци на раковите клетки. Или поне така твърдят учени от Калифорния, САЩ. Те помолили 50 мъже с рак на простатата да пият по една чаша (0.240 литра) сок дневно. След това изследвали нивата на специфичен протеин (PSA), които се появява при мъжете с рак на простатата. Обикновено тези нива се удвояват през около 15 месеца, но при пациентите, които пиели сок от нар те се удвоявали средно на 54 месеца.

Нарът е добър и за намаляване на "лошия" LDL холестерол - антиоксиданти в този плод могат да помогнат за намаляване на образуването на мастни отлагания по стените на артериите. Антиоксидантите са вещества, които спомагат за унищожаването на свободните радикали (вредните молекули) произвеждани в организма по време на окислителните процеси.

Източник:





Тема Рак на простататанови [re: TNBC]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано20.09.14 00:38



Благодаря ти Тони, много полезна информация, повечето неща ги прилагаме, а някой са в задължителните капсули - билки, хомеопатия, минерали, всичко точно дозирано, дори и това, кои се пият сутрин, кои два часа след хранене, кои преди ядене, по време и след, последното хранене вечер в 6,00 часа, след това само чай Есиак и може чаша бульон органичен от пиле или телешко. Клизмата с кафе е задължителна, къпане и лягане най късно в 10,00 часа. Сутрин се започва с доматен органичен сок и хлорела на капсули или прах. Ние понеже ползвахме обикновен доматен сок, но няма достатъчно ликопен в него поръчахме на прах с висока концентрация и се приготвя също като бульона, с гореща вода. Ето за тези които се интересуват





Съпруга ми пие 10 000 единици витамин Д3 натурален ежедневно. Също преди всяко хранене метаболитни ензими по 1 табл. Също таблетки под езика два пъти на ден висока доза вит.В12 10 000 мкг с В6 и филиева киселина ежедневно, те са малки червени таблетки и след храна се слагат под езика.







За соковете. Не се препоръчват сладки сокове и дори сока от моркови е много малко като количество, но той понеже не обича моркови не го прави. Може да яде една ябълка и то зелена, кисела на ден, и тъмносини или черни берита - капини, малини, ягоди, вишни. От тях си прави попарата на Будвиг. Слага и прах от органична суроватка, от крави които не са инжектирани с растежни хормони и антибиотици, продава се в кутии.

Слага си към храната много лютив червен пипер, смлян, органичен, без семките е приготвен, изрично се казва, че семките от лютите чушки трябва да се премахват преди да се смелят на прах. Има и капсули като хранителна добавка, но той предпочита на прах.

Червеното цвекло и жълтото цвекло ги купуваме на глави и ги сварявам, после ги обелвам и нарязвам, слагам ги в буркани и за бърза консумация, след няколко дни пак така. Във всяка салата слага и магданоз и кориандър пресен. Джиндър в супата. Чесън всеки ден, минимум 3-5 скелидки задължително.

За лененото, конопеното,тиквеното, слънчогледовото, сусаменото семе и орехчета, малко бадеми, това е ежедневно. Рибеното олио и другите олиота с Омега 3 всеки ден. От хляба с кълнове само една филийка и то ако е необходимо. На този етап не се препоръчва царевица и всичко производни на нея, никакъв бял хляб и всичко производно, никакви картофи - готвени, печени, салатни, само оранжев картоф ямс и то не много. Никакво пържено, само задушено, варено, печено в ограничени количества имам предвид зеленчуците, гъбите. Никаква риба - няма чиста риба всичката е замърсена или с хормони, в рибата има много тежки метали и всичко морско, речно и фермерско е забранено. Никаква минерална вода, само чиста, пречистена. Препоръчва се много зелена храна - салати в изобилие всякакъв вид, органични, аминокиселини към тях и ябълков оцет, органичен от този вид



и течните аминокиселини:


и никаква захар. Препоръчва се малко меласа и малко домашен органичен незатоплен чист пчелен мед.

Да, рак на простатата може да има и при ПСА 3, дори и в норма, аз постоянно това казвам и продължавам да го казвам, че тези числа които са ги измислили за тест не отговарят на истината, те не са показател за рак, имаш ли, нямаш ли, а само за повишено хормонално ниво което може да бъде доброкачествено и злокачествено. Цялата работа е в това, че естрогена се повишава при мъжете, а намалява тестотерона, също като при жените- естроген-прогестерон и докато не спадне естрогена и не се повиши тестотерона няма как да намалее ПСА-то. Конвенционалната хормонална терапия лекува със синтетични хормони същата процедура, както при жените Тамоксифена го препоръчват, но това е временно и не много надеждно, при това нещата се задълбочават, а не се лекуват, и докато могат задържат процеса, после става много огресивно и трудно овладяващо. Имат и странични ефекти. За това съпругът ми отказва за сега такава терапия и лъче. При лъчето се получават много изгаряния на дебелото черво, пикочния мехур и тъканите, налагат се нови операции, още и още, после мъжете почват да се напикават, трябват памперси до края на живота им, изобщо немного приятни неща и като цяло влошават качеството на живот, да не говорим, че сама по себе си операцията не е надежден метод за лечение, в някой случаи дори осакатяващ, ускоряваш развитието на рака и метастази, ако е агресивен излиза от контрол. Освен това, статистиката показва, че един онколог получава до 100 000 долара годишно от терапиите на всеки пациент минал през процедурите тук и там, което е огромна печалба и бизнес за всеки лекар занимаващ се с това, без да се гарантира някакво лечение на рака. Като се сметне колко болни се подлагат на такава терапия и в течение на колко години, какво да си мисли човек за такъв бизнес, при положение, че точно рака на простатата може да се лекува натурално, да се започне с натурални терапии поне да се види дали се получава, дали работят, дали ще заработят, ами направо се набутват пациентите към операции, хормоно, лъче, химио- всеки си пази интереса на бизнеса и това е положението. Всеки гледа в парите. Всички знаем колко са тежки и мъчителни, болезнени тези процедури. Аз мисля,че всеки лекар би трябвало да се опита да помогне на пациента си първо с натурална терапия, дори да му предложи да опита препоръчително, с хранителен режим, с хранителни добавки и ред други работи и ако не се повлияе заболяването тогава следващата стъпка като неизбежна и последна да е конвенционалната медицина. Но поне да опита. А не пациентите сами да се справят и да се чувстват виновни пред лекуващия си лекар, че са опитали алтернативна медицина, като при това не казват какво правят, ами мънкат нещо си там, страхуват се да кажат истината и този страх ги кара да лъжат, за да си спестят хули и непредвидими действия. Това не е нормално, но няма друг начин поне на този етап в медицината. Изключено е, пациента да бъде искрен и да споделя каквото и да било с лекаря си. Изключено.

Като се сетя за другите неща които са препоръчителни ще пиша пак.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от *jull** на 10.02.15 16:15.



Тема Re: Рак на простататанови [re: kaloyana_-177704]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.09.14 07:25



Калояна, би ли написала колко приблизително излиза цената на всичко, което
приемате за алтернативното лечение. Интересува ме общата сума за месец.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на простататанови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано21.09.14 01:07



Първоначалната сума която се заплаща след като сме разменили много документи напред-назад е около 600 долара и е еднократна. След това всеки следващ месец е 140 долара, като те имат ангажимент да те снабдяват с задължителните хранителни добавки, като всичко зависи от тест резултатите на ПСА-то, може поддържащата доза да е един път на ден, може да е през ден, може да е няколко пъти в седмицата, което значи, че и не всеки месец ще има плащане, това е индивидуално.

Препоръчителните хранителни добавки и разни други са ударни първия месец, но само едно от тях е за 30 дни, всички други са за по-дълъг период от време например 2-3 месеца, имам предвид хранителните добавки, но все още не се знае дали трябва да ги продължи след 30 ден, или ще ги спре, или ще ги разреди, или ще има нови с по-ниски микроелементи, пак не се знае, ще пиша допълнително.

Препоръчителните са им дала линковете и всеки може да си направи сметката колко ще му струват. Обикновено ние купуваме в по-голямо количество бройка защото излиза винаги по-евтино и така се спестяват пари и времето за ползване е два пъти по-голямо. Например чая Есиак в сухо вещество органичен се продава в Амазон за 20 долара, същия производител на неговата страница го продава за 27 долара, аз обаче гледам рецептата за приготвяне от единия сайт, а купувам от по евтиния. Също това количество ако се спази точно рецептата излиза почти 4 литра чай, който пък се дозира и разрежда с вода при всеки прием и е много на сметка, за цялото семейство ще имаме за 1 месец от една доза, но ако човек неможе да си го направи и иска да си го купи готов приготвен е много скъпо 42 долара и ще стигне за 1 седмица. Чая сухо вещество може да се прави няколко пъти, което значи 5-6 месеца от една опаковка. Аз винаги купувам неща които са ми на сметка и не ме мързи да си ги приготвя, излиза ми винаги по-евтино в пъти. Всяко нещо винаги пресмятам в какво имам сметка.

Можеш сама да изчислиш колко по евтино излиза ако се купува на сухо вещество и се приготвя домашно

Също когато говорим за конопено органично студено пресовано олио, ползваме за салата само по една чаена лъжичка, купуваме винаги на галон, защото е почти 4 литра и си прехвърлям в по-малка бутилка която е 300 мл и имаме за много дълго време, за месеци, например за 6-7-8 месеца ежедневна употреба, с намалението е 34 долара галона, ако си купиш още неко от същия сайт или купиш два галона например за да добавиш до 49 долара поръчката, защото има безплатна доставка от 49 долара нагоре, въпрос на личен избор, а ние винаги се възползваме от това предложение получаваме за 2 дни поръчката вкъщи без пари за доставка, което е много добре. В момента няма доставка за конопеното олио, за това винаги трябва да се купува в повече, за да няма дупка, ето виж Пак повтарям винаги купувам продуктите и изчислявам така, че да ми е на сметка от много места. Често получаваме в пратката купони за следваща поръчка с още повече намаление, или купони по електронната поща като сума за кредит при следващата поръчка да ти се приспадне, тука така работят търговците, винаги дават малко от тях си, защото конкуренцията е голяма и всеки иска да печели.

За куркумата, за лютивия червен пипер, хлорелата всичко се купува в пакети органично и на прах, никога на капсули. Първо защото в капсулите има примеси и не се знае какво има вътре, обикновено ниско качество, а така когато се купува в пакет излиза по-евтино и със сертификат за органично качество. Ето от къде купуваме, повечето неща от Амазон и имаме безплатна доставка дори и за стока под 35 долара, защото имаме акаунт там като постоянни потребители Този пакет ще ни стигне за всички вкъщи - готвене, слагам го почти във всичко, правене на златно мляко, за 1 година, много е на сметка . Някои продукти идващи от Амазон обаче се плаща доставката. ето и за лютивия червен пипер на прах, ужасно люто нещо, само като го дишам и се давя, това ще ни стигне за една петилетка, че и повече и така със всичко до което решим да пазаруваме, много пари се спестяват от такива пазари, особено ако има и празници тук, винаги получавам по пощата предложение и ми се дава купон за намаление още и още, обикновено си правя списък за нещата които ми се свършват и се възползвам от предложението, така се спестяват пари.


Така е и за семената - органичните, лененото семе органичното един паунд е 99 цента, винаги купуваме по 4 и имаме за 2-3 месеза за всички вкъщи и по 2 пъти на ден всеки си мели по една супена лъжица без връх, количество което ни е предостатъчно до следващия пазар. Но ходим в магазин за органична храна и от там купуваме на размерване, всеки си слага колкото си иска. Така е и със останалите семена, конопеното, тиквеното, слънчогледовото, сусаменото, купуваме по 1 паунд и винаги имаме за поне 2 месеца, цените варират от 2 до 3-4 долара за паунд, така е и за лещата - до 4-5 вида купувам, камута и спелтата, така е и за боба - черен, червен, бял, купуваме по 1-2 паунда и ги ползвам всеки ден, особенно черния боб, само го сварям и няколко пъти сменям водата, прецеждам го през гивгир и го слагам както е на зърна в кутийка в хладилника, имаме за няколко дни да си слагаме към салата, това са протеини, компенсираме доколкото можем месото, защото сега не ядем ние с мъжа ми месо, а само синът ни и то само един път на ден на обяд. Вечер задължително посно ядене и салата с много прибавени неща към нея - богата зелена салата. Както се шегуваме - пасем си салатата.

От към месото - купуваме само органично пилешко бяло месо или бутчета, обезкостени и са с 5 долара по-скъпи от другите които са с хормоните, за органично от 14-16 долара три пакета по 450 грама пилешко месо задни бутчета, за бяло месо пакет от 3 пакетчета по 450 грама от 18-22 долара, но един пакет се готви на два пъти, така че много е на сметка, месото е силно ограничено.

Същото е и за телешкото месо - при него имаме най-сметка - три пакета комплект се продават по 500 грама смляно месо за около 18 долара, от животни които са пасли зелена храна и никога не са им слагали растежни хормони и антибиотици, има такива ферми в планините, има и сертификат на всеки пакет, от това месо купуваме и готвя - къде мусака, къде пълнени чушки, къде кюфтета, спагети от киноа и месо, супи, каквото се сетиш там, но разделям пакета на две, и така само за обяд бива, месото дори и органично е киселинно, много, много не е за нас. Тук се продава и бизонско месо, органично, малко е по-скъпо, но понякога купуваме и от него, разлика не виждам във вкуса. Много се яде бизонско месо тук. Приели сме този начин на хранене и не правим глупости както преди, отчитаме си грешките, но малко късно, защото тогава купувахме по евтино месо за сметка на два пъти през деня хранене, но разбрахме, че качеството е по-важно от количеството. По-малкото е по-добре и по-качественото е по-здравословно.

По този начин, на размерване в магазините за органична храна се предлагат и зърна, ядки, семена като елда, киноа, просо, чия, орехи, бадеми, всякакви знайни и незнайни неща от цял свят, че дори и органична бакла на бобени зърна, ама като не знам какво да я правя, не купувам. Купуваме и ориз, кафяв на чувалче от 5 кг, органичен, имаме за 6 месеца от него, струва около 12-14 долара, така купуваме и грис от бяла царевица, органичен, много се ползва тук и по различни рецепти, стари американски, но има захарност и сега сме го спрели малко. ВСичко в по-големи количества, така излиза по-евтино, ако го купуваш на дребно и при това органично.


За витамините и минералите, купуваме от сайт където понякога ни се налага да чакаме със седмици за доставка и винаги ни уведомяват ако закъсняват с производството на нещо, много са лоялни и принципни, едно, че не са скъпи хранителните добавки, второ са изключително качествени и са приготвени само от растителен произход без ГМО, пестициди, всички вредности, качество Кашер, има сертификат за органичност и чистота. Живота ни научи да бъдем страшно практични и спестовни, при това на ниска цена да купуваме високо качество . Ето например Вит.Д, една опаковка от 120 капсули от 5000 единици всяка една или за мъжа ми дозата е 10 000 на ден, това значи, че ще има за месец и половина на сегашна доза, цената е 8 долара за опаковка, но той няма да стои дълго на тази висока доза, и ще я намали, което значи, че ще удължи месеците за ползване. Понеже аз взимам по 5000 единици всеки ден, една такава опаковка за мен е точно за 3 месеца, та си правим сметката когато правим заявка за колко време искаме да имаме напред и си поръчваме. Не е скъпо, това е изключително чист продукт, незнам при вас какво продават и с какви пълнежи и има ли сертификат за чистота, но аз съм много доволна от този сайт и години, много години купуваме от тук много неща От тук купуваме и аминокиселини, магнезий, и други витамини и други минерали. Доставката е винаги 6 долара, няма значение количеството, може много да купиш, може едно и все е една и съща, така, че когато решим да купуваме правим максимално всичко в една поръчка.


При съпруга ми първите 15 дни се пие рибено масло със задължителните капсули по една супена лъжица сутрин, обаче схемата му е че вторите 15 дни с други капсули които се пият вечер преди тях 15 минути се пие желязо, препоръчителна доза 50 мг само за 15 дни, ние купихме от тук, нямам идея за следващите месеци дали ще се ползва и по каква схема


За Алфалинолеовата киселина също е купена от тук за него се ползва 2 капсули по 300 милиграма два пъти на ден с храна, ние купихме тези от 500 капсули, че ще има за мноооооооого дълго време, месеци наред, но мисля, че с времето дозата ще се намали и ще остане на поддържаща доза

виж и селена, виж цената, качеството, това е по една таблетка дневно за мен и е точно за 3 месеца,
цинк за 3 месеца доза, виж цената, виж качеството, и така нататък. За съпруга ми тези и други минерали и витамини са включени в задължителните хапчета, знам също , че при него са много високи дозите за това в момента той ги е спрял от тази фирма.

Незнам какво още не съм показала, но със сигурност има още неща които несъзнателно съм подминала. Органичната храна тук не е по-скъпа от обикновената с пестициди и ГМОта, разликата е обикновено в 1 долар, но пък често се пускат, на намаление, или супера има политика за ден-да да пуска, или за седмица нещо с намалението много добро, тогава се възползваме и купуваме, дори имаше скоро случай, че домати с ГМО струваха 1,30 дол за паунд, а органичните бяха по 99 цента за паунд, същото е и за краставиците, за селарито, магданоза, зелето- като видят, че продуктите се залежават и хората не ги купуват, веднага ги пускат на по-ниска цена за да се изкупят, тогава ела да видиш какво става...Редовно при такива случаи прясно зеле от 1,50 за паунд спада до 80 цента се възползвам и купувам по-голямо количество, веднага си го правя нарязано в голяма тенджера за кисело и понеже редовно готвя кисело зеле винаги си имам в бургани в хладилника готово за готвене по всяко време. Наближи ли да се свършва и пак зареждам, така целогодишно но с много малко сол и знам, че ядем чиста ферментирала храна, полезна. Аз така си купувам и тиквички, праз лук - ама с отрязани зелени пера, продава се до бялото на праза и е много на сметка, аз от него правя всеки ден салата зелена, така е с патладжаните, със чушките, картофите ямс..... да не изброявам...

Купуваме и замразени зеленчуци и плодове в големи пакети на едро, няма да повярваш, но са с ниска цена, изчистени, обелени, махнати костилките от вишните, дори излизат по-евтини от пресните с пестицидите по магазините, например един пакет грах замразен, органичен около 2,500 кг е 5-6 долара, а аз си го разпределям на по-малки пакети вкъщи, така е със зеления боб, със смесените зеленчуци, с плодовете, ама тук понеже не готвят, малко са хората които имат домашна храна, предимно европейците го правят, не купуват американците щото незнаят какво да го правят, а ходят по бързите закуски и ресторантите и там ядат боклуците, ама това е положението. Така хем е удобно, практично и при това органична храна.

Тук домашната храна, приготвена с органични продукти се смята за деликатес, лукс, много американци са ме молили и съм правила домашна храна за тях, просто да си хапнат, защото им се яде, а няма кой да им я приготви, поколения наред тук не готвят в къщи и нямат идея как се приготвя готвена храна, та и това съм правила, колкото и смешно да ви изглежда, така е.. Всеки ден съпруга ми и синът ми си взимат храна от вкъщи в лънч бокс, специална малка чантичка или кулерче, за храна, и в стъклени кутийки си носят храната, никаква пластмаса, задължително ядене, задължително салата и десерт. Водата се налива в стъклени бутилки и всеки си носи водичката и само от нея пие, никакви пластмаси и лоша вода, нашата е много чиста. На синът ми често му гледат в кутийките и искат да опитат от храната, много им харесва, изглежда добре, мирише хубаво, апетитно, но немогат да си готвят и карат на пици, спагети и сандвичи, в най-добрия случай готова супа в консерва, готово ядене от консерва, замразена лазаня я бутат в микровълновата, страшна работа, голямо простотия, но той не се меси в чужди работи и това е. Вярно е, че аз много време отделям за приготвянето на храната, признавам си това е много време, правя и много кълнове, също и кълнове поници - това е моята домашна градина, но пък когато ядем зелена салата, тя е превъзходна и много вкусна, особенно от удоволствието, че всичко е органично и домашно приготвено. За мен това е чувство за добре свършена работа и грижа за семейството, удоволствие, хоби, огромно желание за добро хранене, нямаме си градина и земя, така, че сме се приспособили към това което можем примитивно да правим.


Лошото при нас беше, че като млади имигранти много неща не знаехме и дойдохме от България където не бяхме чували нито за ГМО, нито за индустрия със салами, млека, сирена, с растежни хормони и много години не подбирахме храната, а ядяхме като прасета на хранилка, натъпкахме си телата с хормони и химия, почнахме да четем и да се образоваме ама малко късничко, то и интернет инфо нямаше, така малко по малко очите ни се отваряха, информацията е велико чудо, неинформирания човек е като глупавия, той вегитира, яде за да е сит и не подбира, а индустрията печели и го убива малко по малко, търговците нямат милост към никого. Това е бизнес. Докато се осъзнахме, че пътя по който сме тръгнали е много надолу, буквално се търкуляхме надолу в бездната, затривахме се, признавам си, и трябва сами да излезем от дупката и почнахме да четем, да се интерисуваме, да си говорим вкъщи открито и честно всъщност как стоят нещата и да си поправяме грешките бавно, бавно. Така лека по лека де през нета ,де в магазините почнахме да гледаме и да питаме, да се информираме за нови органични продукти, почнахме да се храним по-качествено. Аз се абонирах безплатно за много сайтове, за натурални ферми, малки безплатни списания да ми се изпращат периодично, за лекарски лекции и сайтове които са писани от натуралисти и се занимават с алтернативна медицина, книги, да общуваме с хора които имат такива ценности като нас и общи интереси, да си разменяме инфото, това ни отвори очите за много неща. Част от тези неща аз ви ги изпращам, но за вас едва ли представляват интерес, просто защото не ви е до тях, или не им е дошло времето, или защото имате труги преоритети, но съм сигурна, че някога ще почнете по-активно да се интерисувате. Всяко нещо с времето си, човек узрява за много неща когато болестите го ударят по главата.

В къщи от много, много години не се купуват никакви газирани напитки, абсолютно нищо, пием чиста вода, сокове, смутита, шейкове, чайове, млека от кокосово мляко със куркума или със органично какао, не се пуши и не се пие алкохол. Дори и бира, дори и вино. Нищо.

С тези хормони които инжектират животните е върло опасно за здравето на хората, съжалявам, че късно се усетихме. Също и тези пестициди, тези химикали с които тъпчат саламите, месата, полуфабрикатите, пръскат зеленчуците, плодовете, страшна работа е, вече земята е отровена - растенията са отровени - плодовете са отровени, зеленчуците са отровени, какво от това, че са пресни, те са лоша храна, а ние посягаме към тях и ги даваме и на децата си като прясно сготвена храна, уж за добро, а всъщност... Нямаш ли си село, нямаш ли си земя която да обработваш и да знаеш какво правиш с нея, хората са обречени да се разболяват сериозно от болестите с тази химия и нови технологии.

Та накрая - първия месец на съпруга ми със сигурност лечението е около 1000 долара, което е нищо сравнение другите алтернативни лечения които се прилагат, като задължителните са 600 долара, първа вноска, а всичко останало което е препоръчително е някъде за 300-400 долара, едва ли има и толкова, не съм изчислявала, но това не е за месец или два, а за много, много месеци напред и то за цялото семейство в някой случай. Вече през втория нещата имат друг поглед и тогава ще пиша повече, а за третия месец още по различно ще е, така с времето ще следваме инструкциите. Задължителните ще си ги купуваме, а храната ще си запазим и за в бъдеще. Дано се повлияе от тази терапия, че иначе лошо го чака и забелязвам, че съпруга ми е неузнаваем по стриктност и огромно желание да се справи със заболяването си, постоянно ми казва, че трябва да успее, да се пребори, защото за другия вариант на лечение не иска да мисли по нинакъв начин, просто само да продумам и казва, че не иска да коментира традиционното лечение на този етап.

Аз като се сетя вие по лекарски рушвети и задължителни болнични такси и ред други неща дето ви ги изискват и измислят, без тях не ви обръщат внимание, като консумативи, лекарства, храна по болниците и така нататък що пари давате, що чудо, направо ми е неудобно да пиша, че това е корупция, законна, облечена в закони, това е лошо, много лошо като навик и как ще го премахнете - незнам. Има ли оправия - пак незнам. Но давате много повече пари за всички тези дейности, смятам че могат да се използват същите пари за много по-добро дело, ама като нямате избор за добро лечение или самите вие да приложете по частен път друго, се примирявате. Така като давата си мислите и искате и повече внимание да ви обърнат лекарите и персонала, ама надали, просто надежда и вяра, че може и да се случи. Надеждата и вярата, че това е пътя за помощта към болен човек и близък човек ви кара да теглите кредити, да събирате пари, дарения, да харчите спестявания, да залагате имоти... страшно е, идиотско е, съзнавам, че в такива моменти човек дава мило и драго, съзнателно допуска грешки, но като е в безизходица, какво да се прави. Но всеки си знае нещата и си избира лечението. Никъде не са съвършенни нещата, навсякъде има недостатъци.

Тук на лекар не се дават пари и ако някой пациент си позволи това да предложи смятай, че директно се изгонва от болницата или офиса, вписва се в компютрите и никога повече няма по никакъв начин да бъде приет, дори и спешен случай да има на същото място. Тук лекарите печелят от здравните иншуранси и вчера писах за какви пари става въпрос за един болен онкологично и по какъв начин лекарите печелят и издържат офиси и персонал си, това е бизнес. Системата е различна тук. За това тук всеки си избира план за здравен иншуранс, има стотици видове и поне 6-7-8 здравно-осигурителни компании в нашия щат, има щати с много повече, та всеки според вижданията си си избира здравна застраховка , един път в годината може да я промениш, може да си смениш и фамилния лекар, а ако си с индивидуален план е много по-скъпо, а ако имаш застраховка към предприятието където работиш, буквално е на половина и с много по-добри условия. Тук е друго, няма нужда да описвам. При вас е един и то държавен, при нас са много и са частни. Най-добре е като в Канада - един държавен и строг контрол на парите и лекарите, много регулации и изисквания, аз лично много харесвам тази система, но тук не се прилага. Там здравната застраховка е задължителна и профилактиката е задължителна, иначе глобяват ако не отидеш на профил.

Много писах, дано съм била ясна, ако имаш още въпроси - питай.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от *jull** на 10.02.15 16:22.



Тема Всичко за здравето на мъжа д-р С.Бруърнови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано24.09.14 18:22



ВСИЧКО ЗА ЗДРАВЕТО НА МЪЖА от Д-р Сара Бруър, книга, електронен вариант на български език




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Рак на простатата- историята на съпруга минови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано13.10.14 21:31



Резултат от едномесечно лечение с натурални терапии, обещах да пиша след теста. За 30 дни от началото до днес ПСА-то е спаднало до 0,5.За първи месец лечение това е повече от очакванията ни. Изпратихме резултатите и чакаме нови инструкции за следващия месец, имам предвид какво ще продължим, какво ще спрем и какво ново ще назначат. Пак ще пиша. Очакваме втория месец още по-добри резултати. През цялото време съпруга ми беше много упорит, амбициозен и стриктно спазваше лечението. Аз обаче си мисля, че той просто повярва в това лечение и това помогна много, вероятно и психически, но и отказа му от съвременната традиционна медицина го закова с пирон за избора му, намаше накъде, само на това заложи, голям риск все пак.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Рак на простатата- историята на съпруга минови [re: kaloyana_-177704]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано14.10.14 09:16



Поздравления за цялото семейство, Кали! Голяма радост!



Тема Re: Рак на простатата- историята на съпруга минови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано15.10.14 01:23



Благодаря Пиранка, но не се радваме, само си отдъхнахме тихичко и замълчахме щото приехме голям риск и бяхме притаили дъх...

Днес отговорът на протокола е следния
- продължаваме задължителния протокол, който май ще си остане завинаги, поне аз така разбирам. Посочено е, че при стабилна ремисия може да се разреди приема на таблетки, например през ден, но за сега е всеки ден.
- намалява се вит. Д3 от 10 000 единици на 6 000 на месец за сега.
- Вит.В12, фол.кис., вит.В6 - ако искаме да продължим, ние ще подължим но на по-ниска доза.
- за желязото не е отговорено, пуснахме допълнително запитване
- комбинацията напитка сутрин непосредствено след ставане, а това е вода, 1 чаена лъжичка домати на прах, органични и една лъжичка хлорела на прах органична, това се разбърква и се изпива. Това остава по желание, но понеже той казва, че чувства много енергия не иска да го спира.
- протеините, органичните, може да намали 1-2 пъти седмично, ако иска.
- ензимите, пробиотиците - ако иска да продължи
- рибено масло - задължително се приема със едно от задължителните лекарства, тъй като то се усвоява само чрез него. Това е 1 чаена лъжичка с хапчето.
- алфа лип.киселина - продължава високата доза
- за водата - изисква се само дестилирана вода, така беше цял месец, не са отговорили дали трябва да се продължи.
- за храната - не са отговорили зададохме допълнително пак въпроса. За сега без месо, без мляко, без сирена, без яйца. Със сигурност за месото ще има разрешение в много малки дози, но незнаем колко пъти седмично и то органично месо - пилешко и телешко. Рибата поради тежките метали в нея и поради хормоните от развъдниците не се препоръчва за никой.
- хляба по 1 филийка дневно и то органичен направен от изсушени кълнове и пълнозърнесто брашно. купуваме го.
- за клизмите с кафе, до сега бяха всеки ден по един път, сега може да разреди ако иска през ден. Те много му помогнаха за премахване на токсините от тялото, всичко каквото се натрупа през деня от лечението се изхвърля чрез клизмата с кафе, целта е да не се задържат в тялото, това са токсини от лечението. Това е и целта им.

- за соковете - мисля, че писах, но ако съм пропуснала -

ЗАБРАНЯВАТ СЕ всички плодови сокове, всички зеленчукови сокове в които има захарност - това най-вече е моркова, плодовете почти всички имат захарност. Може само 100 грама на ден сок от морков и то силно разреден с вода - ако иска, но той не обича морковен сок не го пие. В соковете има много захарност и това е причината да не се пият въпреки, че за здрави хора са здравословни. По принцип когато се пият сокове се препоръчват заленчукови, много малко плодови и то кисели. Цитрусите - в много малки количества и много рядко. Да се яде в минимални количества печена тиква или варена поради захарността й, червено цвекло варено - малки количества, повече кълнове и зелена храна в изобилие, всеки ден лук, праз, чесън колкото се може към всяко ядене. От подсладителите - в много малки количества само меласа и мед домашен суров, чист. Да се храни с повече здрял боб, леща, нахут, грах, зелен боб, бакла, всичко което е бобови в различни варианти - варени, задушени, хумус, пюрета, гарнитури, въпрос на избор. Никакво грозде, дини, пъпеши, манго, праскови, червени ябълки,.... всичко което има захарност за сега не се разрешава, а със сигурност и за в бъдеще. Забранено е всичко което е пръскано с химикали, торено с химикали, инжектирано с растежни хормони - животните, яйцата, млякото и всичко производно. Той ползва козе кисело домашно мляко - НЕ ПАСТЬОРИЗИРАНО - само 2 супени лъжици сутрин за закуската. Категорично е забранен белия хляб и всичко производно на него в това число спагети, макарони, тесто за пици, бисквити, абе всичко. Забранено е всичко което се пържи, трябва да е варено, задушено, печено. Бананите не се препоръчват, имат много захарност. За картофите - до сега бяха забранени, но запитахме за бъдеще. Пастьоризацията на млякото е облъчване и то вредно, за да издържат продуктите повече, натуралните продукти нямат пастьоризация. Така облъченото мляко е вредно, дори и да пише органик на него, в него няма нищо здравословно. Не се препоръчват консервите, трушиите, сушените плодове заради захарността и химикалите.

ПРЕПОРЪЧВА СЕ само по 1 зелена ябълка органична на ден, малко берита - това са тъмните плодове - капини, боровинки, малини, ягоди. в малки количества до 100-150 грама дневно. Той ги яде с "попарата" на Будвиг - закуската. В нея има и малко ленено олио той си слага и малко тиквено олио. Повече Омега 3 - в салатите конопено олио плюс конопени семена, ленени смляни семена, и други семена, органични трябва да са. Разрешено е малко количество не всеки ден кафяв органичен ориз, или зърна - като киноа, елда, просо,амарант. Плозва кокосово мляко органично и с него си прави "златното мляко" с куркумата, не слага подсладител изобщо. Може при глад да пие 1 път на ден пилешки или телешки бульон, но да е органичен. Краставици, домати, селари - колкото иска може. Да се готви само на ниска температура. Цитрусите - само лимон и лимоновия сок в не големи количества. Ябълков оцет с ензимите и аминокиселините течните може да се ползват с храната. Зелето се препоръчва също карфиол, броколи, и всички разновидности на зелето - задушено, готвено, прясно, но органично. Може в малки количества картофи ямс, но не съм сигурна дали нямат еднаква захарност с обикновения картоф, за това зададохме допълнителен въпрос, но нямаме отговор за сега.

За болни от рак хора много важна е кръвната захар - не трябва да преминава нормалната граница, дори и да не ядете сладки неща или каквото и да било което вдига захарта, защото рака се храни от захарта в кръвта също, не само от храната за която сме си говорили.

Дано нещо не съм пропуснала, но ще пиша пак ако се сетя.
Съпруга ми отслабна със 10 кг за един месец, но това е от лекарствата и строгата диета. Той казва, че има много енергия и не е спирал да работи. Продължаваме. Следващата контрола е след 6 месеца, пак трябва да правим кръвни изследвания в това число и ПСА-то. Той обаче иска и другия месец да си пусне контрола за сабе си, част от архива му.

Платили сме 600 долара за 3 месеца лечение напред днес, като от първата поръчка имаме за 1 месец останали и продължаваме с тях. Направено е така, че да има достатъчно време човек да си поръча и получи следващата терапия без да прекъсва. С времето може тези пари да бъдат за 6 месеца лечение когато влезе в стабилна ремисия, но за сега схемата е тази. Случайно разбрахме, че сме от "по-леките" случаи, тай като има хора които плащат по 1000 долара месечно в напреднала фаза за да са живи. Това е положението, или - или, в която и посока да погледнеш всичко се плаща яко.

--------------------------


Понеже сме със фаза разговори, четене, мислене, разсъждаване, тълкуване, писане - стигнахме пак до познатите ни заключения вкъщи. ИЗВОДИ. Храната е от особенно значение за здравето на хората. Повечето заболявания идват от лошата храна пълна с химия и хормони. Това е лоша комбинация от която се възползват търговците, бизнесмените, продавачите - земеделци, животновъди, производители на производните им, чистотата на водата която консумираме, начина на приготвяне на храната - само здравословни рецепти и приготвяне, умерения спорт - повече йога и ходене, лека гимнастика с разтягане, но не и фитнеси, бягане, някой физиотерапии са забранени, масажите също, натоварванията са забранени дори и да са приятни за някой. Да, всички искат да печелят и каквото и да си говорим парите са от особенно значение и все за тях става въпрос, но по-важна е превенцията, ако не за нас, то поне за младите и за децата които сега се раждат. Все си мисля, че здравната и хранителна култура трябва да се изучава в детските градини и училищата, от много малки децата да знаят кое е полезно и кое е вредно. За по-големите и възрастните да има голямо количество информация и да се говори на беседи, семинари, срещи, седянки, радиолекции, телевизионни предавания, - и не толкова политика - къде ли не от големи до малки населени места и да се обеснява подробно ако трябва и от доброволци, да се пропагандира здравословната храна и живот навсякъде, защото се прави нещо, но е много малко и незабележимо. Как да се предпазват от заболявания, а не като се появат да даваме мило и драго, за да се лекуваме или да стигаме до пълно разорение чрез лечение. Ако така я караме с годините, незнам до къде ще стигнем.... гаранция няма никой ,че в определен период от живота си няма да се разболее от рак, и ако за един човек в семейството се намери решение и друг от семейството се разболее също ще има ли възможност да му се помогне и как ще се разпределят средствата, страшна работа е, ще кажете излишно се натоварваме, но е истина, просто е самата истина. Това го знаят лекарите и голяма част от хората които работят в областта на храненето, здравеопазването и превенцията, но никой няма желание да спре производството на лоша, нездравословна, разболяваща ни храна, кажете как да се преборим с тези бизнеси които са повсеместни, няма държава която да няма този проблем, той е световен.

Понеже съм на тази вълна се сещам, че едно време в моето училище - средните класове и по-големи, самото училище имаше земя, в близост до сградата и часове за труд на полето, и там ходехме да копаем, садим и грижим за зеленчуци, за плодове, имахме така начеречото "опитно поле". Имахме учители които ни учеха и ни обесняваха полезни неща. От тези продукти се готвеше в ученическия стол, растяхме с познания, ама сега дали е така, нямам идея. Ако хората се върнат към добрите традиции и започнат да се учат към добрите практики може живота и здравето на бъдещото поколение да бъде по-добро от нашето. За да сме здрави май трябва сами да отглеждаме храната която ядем. Или ще купуваме органична храна, но ще става все по-скъпа, а това е всъщност храната от нашите баби на село, която преди 30-40 години не е била лукс а ежеднавие, нормална храна и рака е бил рядкост. Все по-често чета, че хормоналния рак е продукт от хормоните в храната, които се натрупва в тялотот, и никога не се изхвърлят, те си остават там завинаги, и логично е да задам въпроса след като се знае това защо не се спре от лекарите. Те трябва да спрат тази лудост на производителите които образуват болести. Но не, няма да го направят, нали ще останат без работа, на тях им трябват болни хора и .... парите им. Благодаря, че намерихте време да прочетете всичко това, това е само мое мнение, никого не ангажирам с него.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Рак на простатата- историята на съпруга минови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано15.10.14 02:45



Вит.Д3 е 6000 единици на ден за месец за сега

Живота е рисуване без гума за триене.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.