Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: проф. Чакъровнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано13.04.13 20:53



Трудът ти е оценен, исках да кажа





Тема МЕТАСТАЗИ ОТ РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано27.05.13 20:39



Простатата се намира грубо казано в долния край на гръбнака. Много учени са се чудили защо рака на простатата дава често метастази в прешлените или въобще нагоре по продължение на гръбнака. Обяснението им е винаги е било материалистично. Предпалагат, че това е заради вените на гръбнака и по тях вървят метастазите.
В един руски филм, обаче, беше цитиран и показан откривателя на ХИВ вируса Люк Монтание, който слага епроветка с ДНК от едната страна на тунела на бобина, а епроветка с чиста вода от другата страна. Пуска за доста време ток с честото седем херца и чистата вода придобива свойствата и информацията на ДНК.
Подобен "трик" е правен и от руснаци, обаче те задържали за по-дълго тока и един тумор от едната страна на една машина започнал да се материализира от другата страна в буркан с вода.

Подобно е положението и с метастазите от простатата. Те "вървят" по енергииния поток, който на това място в човешкото тяло върви спираловидно нагоре.
Лечението всеки може сам да си го представи какво трябва да е.



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Kpacи]  
Автор miavita (новак)
Публикувано28.05.13 09:23



Имам лекарства от съпруга ми - казодекс цяла опаковка и отделни хапчета. Ако ви интересува пишете.



Тема Cabazitaxel - ново лекарство за метастатичен ракнови [re: miavita]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.06.13 19:24



Нов медикамент може да лекува рак на простатата в напреднал стадий и да удължи живота на пациентите.
Лекарството Cabazitaxel е разработено от френска фармацевтична компания и е на българския пазар от 1 юни. Илачът е предназначен за пациенти с метастатичен карцином на простата, при които е изчерпан ефектът от досегашната терапия. Лекарството атакува разсейките в костите, белите дробове, черния дроб и дори тези в мозъка. "С въвеждането на този медикамент на пазара пациентите ще имат втори шанс за ефективно лечение, което да удължи живота им", коментира д-р Стамен Банковски, който е генерален директор на компанията, разработила лекарството.

Достъпът на болния до медикамента е улеснен. "Ако болницата е провела търг и кандидатства за него, тя може да го получи през касата", коментира националният консултант по онкология доц. Галина Куртева. Според нея лекарството дава още една възможност за третиране на рака, макар специалистите да разполагат с различни хормонални и цитостатични препарати.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Cabazitaxel - ново лекарство за метастатичен ракнови [re: *jull**]  
Автор gigi1234 (новак)
Публикувано09.06.13 21:33



Благодаря ти, * jull** !Това е една отлична възможност за хората, които се борят!



Тема Re: Cabazitaxel - ново лекарство за метастатичен ракнови [re: gigi1234]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.06.13 22:29



Моля, ако някой започне това лечение, да сподели!
УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема и ние вече сме тукнови [re: Kpacи]  
Автор njakoi...tam-136127 (непознат )
Публикувано17.01.14 00:25



Днес преминахме предверието и сме по стъпалата надолу.

Рак на простатата, диагностициран след:

1. Профилактично ПСА при личния лекар преди два- три месеца -стойност12;
2. Повторно ПСА след антибиотик, за да се елиминира възпаление - стойност 9;
3. Биопсия - доказан карцином - все пак надежда за успешна операция;
4. КТ - разсейки в лимфните възли - надежда да са от възпаление и лъче и химиотерапия;
5. Днес сцентография - разсейки и в костите -остана химиотерапия, хормонални препарати, нататък билки, врачки и лечения от рода на пиене на газ, сок от нар, саламандър и уринотерапия...

В онкодиспансера лекаря е категоричен, че по-добре няма да стане и операция по скоро ще навреди. В ХилКлиник, казват да направим тазов ЯМР и че е възможно да се направи операция след още няколко изследвания, доколкото за рак ПСА било над 50, а случаят не е такъв ...

В това и се и вкопчвам. Стареца /за пръв път му казвам така/ е на 68, жизнен, държи на ракия повече и от мен, да не говорим за копаене на лозе. Не го боли, не го е боляло, освен болките от дископатията. А че са от нея - правихме ЯМР на гръбнака заради това преди година и половина и мисля, че ако имаше нещо там, щяха да го видят. Знам ли...

Не знам какво да правя, не мога да взема решение, чувствам се безсилен. С какво да започнем, освен имплантите под кожата и химиотерапията?

Моля се само на както и да се казва онова нещо там горе /или долу/ ако го има, като дойде времето, да си го вземе без да го боли.

Ще се наслаждаваме и на оставащите дни заедно и ще ни се насълзяват очите, когато сме сами.

Дотук знам :( Споделете всичко за натам, който е по напред с информацията!

И да се надяваме, че има и добри истории, но от суеверие, за тях не се споделя тук :)



Тема Re: и ние вече сме тук [re: njakoi...tam-136127]  
Автор bilyana.decheva-191211 (ентусиаст)
Публикувано17.01.14 09:32



Здравей някой



Пожелавам ти увереност в битката. Радвам се, че не сте се поддали на паниката и разсъждавате трезво, и систематизирате и имате някакъв план.

Нашата история е подобна, баща ми е на 65 години, завишено ПСА до 10 единици, открито също по време на профилактика. После бяхме записани за биопсия в Александровска, която така и не се състоя, защото той страда от хемороиди на всичкото отгоре и не можаха да вземат материал. От тогава- април 2013, правим само едно, а именно, пускаме маркер през 3 месеца, а той за щастие стои в тези граници.
Чела съм, че един от подходите при такива нива на ПС, при по- възрастни хора, е просто waitful watching, наблюдаване.
Разбира се, винаги е за предпочитане агресивния метод, с цел пълно излекуване. Консултирахте ли се и с други хирурзи? Например екип от ВМА? Ако операцията не е вариант, тогава много ефективна е химиотерапията с цел химическа кастрация плюс Зомета, за костите.

Изобщо не ми изглежда страшен вашия случай. Кураж само!

Може ли да споделиш, казваш разсейките са открити с КТ, а ви препоръчват и тазов ЯМР. Каква е разликата, второто е по- надеждно, нали? Защото, тъй като при нас биопсията не е възможна, си мисля да направим някакво друго образно изследване, за да се изясни причината за повишеното ПСА.

Разбира се, че ИМА добри истории. Чела съм в чужди форуми, хора с доказана диагноза живеят дълги години.

Не знам доколко често правят вече операции с робота Да Винчи, в болница Доверие, така и не се разрових да проверя.



Тема доц. Красимир Нейков [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор bilyana.decheva-191211 (ентусиаст)
Публикувано17.01.14 10:11



И още един въпрос- с кого сте се консултирали в онкодиспансера?
Аз четох интервюта с доц. Красимир Нейков от Онкологията в Дървеница, и ако ми се наложи, бих се консултирала с него. Уролог от ВМА ми каза, че по- сложните случаи ги изпращали в онколгията (по повод на невъзможността да направят биопсия).

Относно билките, баща ми пие комбинацията на д- р Ламбрев, но е доста непоследователен, ше му дърпам ушите!





Тема Re: и ние вече сме тук [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор njakoi...tam-136127 (непознат )
Публикувано17.01.14 15:37



Не съм и помислял за хирурзи - кръв няма да се лее в случая.
Биопсията я направиха във Вита - доц.Генадиев - великолепен човек. Ако беше за операция щяхме да я направим там. Баща ми каза че нищо не е усетил при биопсията. Всички други изследвания бяха във ВМА. Само сциентиграфията там е със записване, доколкото планират изотопи от Канада. Скенерите, останах с впечатление, че не са напълно натоварени.

Въпреки скромния ми опит, схванах че ЯМР е по-добър от КТ. Вижда се повече и по ясно. Изглежда, най-добре е ПЕТ-скенер, доколкото той бил единствения, при който освен увеличение на лимфните възли, могло действително да се разпознае, става ли въпрос за метастази. Всичко това си има разбира се, цена. Успяхме, с помощта на приятел, да се сдобием с едно, единствено направление - другото нямаш избор - плащаш в брой или чакаш след три месеца.

Цените, за който е тръгнал по пътя са:

-Биопсия /Вита/ 250 лева
-КТ /ВМА/ 140 на снимка, а те се правят минимум 2, или три - таз, меки тъкани, гръден кош. Още 110 лева за това което се пие.
-ЯМР /ВМА/ 320 лева на снимка - пак са минимум две + по 40 лева за изотопа, който се пие. За ПЕТ скенер не знам.

В Хилклиник прегледа и ехографа са безплатни. Също и е великолепно отношението към хората - д-р Боцевски при БЕЗПЛАТЕН преглед, преведе основното от диагнозите, свърза се за консултация с професор в Германия и получи писмено становище в рамките на 24 часа. А да не казвам как почти прокарах път до нашия диспансера два месеца, ту за това, ту за онова.

Във Вита прегледа е 50 лева. Ако се прави операция в Хил клиник /зелен лазер/ е доста повече от Вита /червен лазер - 3500/. Не съм запознат в момента, но преди 4 години сумата в Хилклиник беше по-голяма, ако оперират професори от Испания и Германия в уикенда /между другото са великолепни специалисти, доколкото водих на операция бащата на мой приятел живеещ в чужбина тогава/. Мисля че цената в зависимост от вида техника е по-скоро маркетингово решение, отколкото има значение, цвета на лазера. Роботите и лазерите не лекуват метастази.

Как се справят с това старците с по 200 лева пенсии, дошли с найлонова торбичка с влака и закуска пъхната от бабата, не се и опитвам да си помисля. Страшно е да живееш, камо ли да си с рак тук.

Това е. Скъпо, евтино - няма значение. Достатъчно да го схванеш, е веднъж да стъпиш в софийската областна онкология, където /защо ли/ приемните са в мазето, урололгията е до кабинета на жените с проблеми, те са до пациентите с рак на дебелото черво те до ... и всичкото това в тесен коридор наподобяващ нацистките камери с врати високи по 160 см /внимавайте и за комоцио, заради тръбите там - аз съм към 190 см. и замалко да си отида/

Да се надяваме все пак, че лекарите вътре са способни на чудеса - друг избор нямаме.

Честито и на бащите ни извадили тоя късмет, да попаднат там. И да схванат, че това е само началото.

Редактирано от njakoi...tam-136127 на 17.01.14 15:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.