Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Автор asdfghjkl1234 (непознат )
Публикувано27.09.11 20:01



Искам помощ, за 1 път пиша, един близък има злокачествен рак на простатата, но мен ме държат в неведение и крият от мен. Затова питам дали от биопсията може се разбира дали рака има разсейки или не. Също и да попитам това че са му изписали хормонални хапчета значи ли със сигурност че има разсейки. МОЛЯ ПРЕПОРЪЧАИТЕ БОЛНИЦА В ЧУЖБИНА КЪДЕТО МОЖЕ БИ ЩЕ ИМА ПО-ГОЛЯМ ШАНС ЗА ИЗЛЕКУВАНЕ.



Тема Re: Рак на простататанови [re: asdfghjkl1234]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.09.11 21:06



Здравейте,
на първия въпрос, не, не може /според мен/ от биопсията да се разбере дали има разсейки или метастази. Това се установява с изследвания.
Изписването на хормонални таблетки няма нищо общо с разсейките, а с вида рак /хормонизависим или не/.
За болница в чужбина, дано се включи някой с опит. Мога да помогна с координати на Анадолския център.

Тъй като съм само пациент, задай си въпросите с копи и пейст в темата Въпроси към лекарите.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на простататанови [re: Buba67]  
Автор asdfghjkl1234 (непознат )
Публикувано27.09.11 22:27



Мерси много за отговора, аз сега чета всичко, което е писано тук и се информирам, особено ме заинтригува това за ПЕТ-скенера.



Тема Re: Рак на простататанови [re: asdfghjkl1234]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано28.09.11 09:55



Здравей за доказване или отхвърляне на костни метастази се прави костна сцинтиграфия където най често са метастазите при този вид рак.При нас поне е така .Другата седмица ще правим на баща ми костна сцинтиграфия т.к мина 1 година от лечението,при първата сцинтиграфия се видяха костните метастази.Сега сме на лечение с calutide досега беше на Бикусан то май е едно и също само името различно.
Вие на какво лечение сте.Пиши как се развиват нещата.
НО НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙ БЪДЕТЕ СИЛНИ



Тема Re: Рак на простататанови [re: Buba67]  
Автор asdfghjkl1234 (непознат )
Публикувано28.09.11 21:29



Аз пак имам питане, бяхме до касата за изписване на Casodeks i Suprefact Depot, но ни казаха, че трябва да чакаме 1 месец за одобрение от министерството нещо такова, така ли е или да се оплача някъде. Също и от къде мога да купя тези лекарства за тоя 1 месец и колко струват горе-долу.



Тема Re: Рак на простататанови [re: asdfghjkl1234]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.09.11 22:25



Малко мудна е процедурата за изписване на лекарства и се чака първият път от около 20 дни.
Лекарствата са скъпи,




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Рак на простататанови [re: asdfghjkl1234]  
Авторнeлu (Нерегистриран)
Публикувано30.09.11 06:16



Здравейте,моят татко е с рак на простатата.Беше с разсейки в тазоб.става и опашката,които като по чудо ликвидирахме с 5 нагр.лъче в Токуда. Да не чуе дяволът,след лечението няма никаква болка и е супер.В момента имаме 3 опаковки Казодекс ,който ни донесоха от Турция за 80 лв.на бройка.Тъй като татко е на Золадекс тримесечен ,не зная дали ще ползува Казодекса. Ако сестра ми се съгласи да продадем опаковките - на разположение сме.На мен ми ги донася един турчин от посолството,който ми е съсед в блока.Не зная дали ще ми е много удобно,но ако толкова е необходимо,бих го помолила за няколко опаковки.На татко в началото тум.маркер беше 670,започнахме Казодекс и след 3 месеца беше 4,а в момента след още 3 месеца е 0.08.Не зная дали е редно да си давам имейла.Аз също съм с РМЖ и Аримидекса,когато се купуваше ми го донасяше за около 80 евро.Сега е безплатен. Поздрави!Мисля,че комбинацията от Золадекс и Казодекс при простата е най-добра.На татко му изписаха 2 Золадекса тримесечни и не зная после дали не трябва да продължи пак с Казодекс,затова го пазиме.



Тема Re: Рак на простататанови [re: нeлu]  
АвторKpacu (Нерегистриран)
Публикувано02.11.11 13:31



Здравейте при моето татенце ПСА маркера не спада от доста време-41.44 в момента е на Калутид /Бикусан но с друго наименование/.Вие на какво лечение сте.
Зометата продължава вече 1 година,но защо не му сменят този Калутид като няма резултат от него.Но дали има и друго лекарство с което може да се повлияе....незнам



Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacu]  
Авторнe-pegoвeн (Нерегистриран)
Публикувано11.11.11 13:51



Моля ви,някой може ли да ме "светне",колко трябва да е туморния маркер след "радикална простатектомия" Много ми е спешно! Благодаря.



Тема Re: Рак на простататанови [re: нe-pegoвeн]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.11.11 14:29



Ако питаш за ПСА маркера той е органноспецифичен, а не туморен. Което от своя страна значи, няма простата, няма показания на маркера. Последното изречение е мое разсъждение от тук:



За сигурна и точна информация с копи и пейст постави въпроса в темата Въпроси към лекарите.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.