Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на простататанови [re: Buba67]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано04.05.11 09:00



Не, не става въпрос за нас, а за клубар с ник "толкова".

Дано да влезе след нас и да прочете какво си написала.


Проблемът е, че когато хората са притиснат и уплашени, от страх да не свърши медикамента, се примиряват да не си търсят правата.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: Рак на простататанови [re: Poзмapия]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано05.05.11 14:12



Някой ползвал ли и сок от нар ....освен натурален под друга форма и от къде да го поръчам ...то има много фирми които предлагат но...!



Тема Re: Рак на простататанови [re: ckopnuoн]  
АвторOhana (Нерегистриран)
Публикувано06.05.11 21:28



Скорпион, моля те сподели каква е цената за 5 лечетерапии в Токуда и дали касата заплаща нещо. Искам да заведа баща ми, който е опериран от тумор на пикочния мехур и е с разсейки в таза. Баща ми е на 67 години, иначе е здрав и силен човек, но от месец е на легло и от болки не може да стане изобщо. Направиха му 2 лъчетерапии в Бургас, но засега ефектът е никакъв. Прочетох поста ти в темата за онколог ортопед - колко време след лъчето започнаха да намаляват болките на баща ти? На баща ми му отказаха и Зомета в Бургас, не знам защо.
Ако някой друг има информация за това, моля Ви нека да пише!
Благодаря Ви, че Ви има!



Тема Re: Рак на простататанови [re: Buba67]  
Автортoлkoвa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.11 11:27



Здравей Buba67,
и аз с такова впечатление бях останала, но баща ми отишъл в аптеката, поръчал го и на следващия ден му го дали, но му обяснили, че трябва да доплати. Безплатно било само до края на април. Писах мейл до Здравната каса, но не са ми отговорили още. А иначе в аптеката са му обяснили мило, че е хубаво и другите си лекарства (за кръвно) да купува от тях!



Тема Re: Рак на простататанови [re: тoлkoвa]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано10.05.11 22:45



Момичета, маркера на баща ми ужасно много се повиши PSA - 72...досега беше на Андрокур но явно вече не действа.Сега му изписаха този гаден Бикусан,но все още не е пил от него.....КАКВО ДА ПРАВЯ??? ...имам ли избор какво лечение да му прилагам...Много се радвахме като се повлияваше от Андрокура но явно радостта ни беше за кратко и сега на къде.... живота ни се преобърна пак.Лекарите са назначили Бикусан и това е никой не ти обръща повече внимание.Как да постъпя към кого да се обърна.....???



Тема Re: Рак на простататанови [re: тoлkoвa]  
Автортoлkoвa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.11 15:43



Това е отговор от Здравната каса относно доплащането на Зомета:
Уважаема г-жо , НЗОК има задължението да заплаща „в полза на пациента” конкретната стойност, дефинирана от Комисията по Позитивния лекарствен списък към Министерски съвет в колона „Ниво на заплащане” на Позитивния лекарствен списък. В случай, че съответният лекарствен продукт е предписан и отпуснат съгласно изискванията на нормативните актове, НЗОК ще заплати именно тази определена стойност. На сайта на НЗОК в линк „Лекарствени продукти” – Изменение към „Списък на лекарства, които НЗОК заплаща по реда на Наредба № 10/24.03.2009 г. - чл.262, ал.4, т.1 от Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина, на медицински изделия и диетични храни” в графа „ниво на заплащане” е отбелязана стойността, която НЗОК заплаща. ЗА ЛЕКАРСТВЕНИЯ ПРОДУКТ BICUSAN TABL.50 MG X 30 БР. Е ОТБЕЛЯЗАНО - 105,94 ЛВ., СЪОТВЕТНО ПАЦИЕНТЪТ ТРЯБВА ДА ДОПЛАТИ 37,16 ЛВ.



Тема Re: Бикусаннови [re: Krasi..-202430]  
АвторAbiraterone (Нерегистриран)
Публикувано19.05.11 11:23



Повишението не е толкова голямо - приеми го като индикатор че досегашното лекарство не действа.
Бикусан не е добра алтернатива, търсете Казодекс, дори и ако трябва да си го плащате ....



Тема Re: Рак на простататанови [re: тoлkoвa]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано02.06.11 21:46



Днес научих, че Абиратерон е одобрен за продажба и използване в САЩ. Одобрението е от 29 април. Търговското наименование на лекарството е ZITYGA.

ето подробности:



това го е писала ABR2 в ДОБРАТА НОВИНА и реших да го преместя тук за да продължим темата.

Редактирано от *jull** на 02.06.11 21:53.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Krasi..-202430]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано02.06.11 21:52



ако някой знае как и по какъв начин да го закупим....абиратерон



Тема Re: Рак на простататанови [re: Krasi..-202430]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано02.06.11 22:29



Краси, свържете се с фирмата производител.

Те си имат човек който работи с пациенти. Той ще ти обясни какво трябва да направиш за да се сдобиеш с него. Говори и с онколога който следи болния. Ще мине време докато го одобрят в Европа Това е сайта на ЕСМО.Конференцията им за рак на простатата ще бъде ноември Тогава може нещо да се случи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.