Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:03 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Золадекс или хистерекотомиянови [re: megolina75]  
Авторmonika (Нерегистриран)
Публикувано24.05.11 15:45



Може би не съм се изразила добре. Работата е там ,че лекарката ме убеждава, че рано или по късно трябва да направя операция за премахване на яйчниците и е по добре това да стане след три годишен прием на золадекса, а не след 5 години. Според нея тази операция е наложителна,ако искам да съм жива.Още повече,че аз не съм в менопауза (47 години) и след прекратяване на золадекса цикълът ми може да се възобнови.



Тема Re: Золадекс или хистерекотомиянови [re: monika]  
Автор PRN ()
Публикувано25.05.11 09:01



Наистина не мога да разбера за какво говориш. Нито за какво говори онколожката ти - възможно е с нея да сме учили онкология от различни книги. BRCA1/2 ген ли имаш и те е страх от рак на яйчниците - на 45 би било малко късно рака ти да е генетичен? Ако ти се възтанови цикъла на 47-50 години (доста съмнително след 2-5 години на золадекс), какъв е проблема да минеш на тамоксифен. Не си си дала труда на опишеш ситуацията и ме караш да предполагам и да гадая. Това го правя за последен път.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: *jull**]  
АвторKaмu (Нерегистриран)
Публикувано25.05.11 13:13



Здравейте и благодаря за помощта и подкрепата ви!
Баща ми е с диагноза Плоскоклетъчен карценом в левия бял дроб с ателектаза и плеврален излив. Метастази в медиастиналните лимфни възли. Т3 N2 Мх. Знам, че няма шанс за по-продължителен живот, но какво е най-доброто лечение, за да удължим няколкото му месеца живот, а ако може и без болка....
Утре трябва да постъпи в Онкологичен диспансер и още не знам какво ще е лечението.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: Kaмu]  
Автор PRN ()
Публикувано26.05.11 00:54



За съжаление плевралния излив се смята в повечето случаи за метастаза (има малки изключения). Така че стадия вероятно е 4-ти. При рак на белия дроб въпроса за "най-доброто лечение" няма еднозначен отговор. Зависи от конкретните сиптоми и от това колко и къде е напреднал рака. В това отношение обикновено става дума за лъчетерапия или химиотерапия или комбинация на тези две неща. Няма друго заболяване в онкологията, лечението на което да зависи повече от философския поглед към света (и на пациента и на лекаря) от рака на белия дроб. Затова и не мога да ти дам по специфичен отговор - всички лечения са верни и всички могат да са грешни, откъснати от конретния пациент.

Болката не се подразбира - ако я има и е сериозна, някой не си е свършил работата.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: *jull**]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано26.05.11 21:00



Здравейте! Надявам се някой да може да ми отговори - въпросът ми е възможно ли е тумор маркер да покаже лъжливо завишени стойности. Интересувам се защото след като си на химиотерапия стойностите би трябвало да спадат, а не да се качват.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: *jull**]  
Автор plamiluch-204388 (непознат )
Публикувано27.05.11 16:06



Здравейте на всички.След многото положителни отзиви за д-р Юлианов се реших и аз да пиша и да го помоля за консултация.Баща ми е болен от ноември мин.година с диагноза кожен меланом.Още в началото на проблемите ни,след множество направени изследвания и скенери, още юни месец миналата година,бяха забелязани петна на черния дроб, които според всички лекари бяха хематом и хемангиом.След поредния престой във ВМА София, му беше направена и чернодробна биопсия и резултатите бяха отрицателни.Всичко това се случва месеци наред преди поставяне на диагнозата за меланома.Иаведнъж всички лекари като чуеха за тази диагноза и започнаха да казват, че това са разсейки и в крайна сметка ние се объркахме и вече незнаем това метастази ли са или не.През февруари тази година претърпя коремна операция в Сф.-2 тумора от тънки, професор Пожарлиев каза че е видял образуванията на дроба и е категоричен че не са метастази, е ние наистина вече незнаем има ли , или не.......а състоянието му е критично и в момента.Моля Ви докторе , как може да се консултираме с Вас, какво е Вашето мнение, предвид написаното от мен и какво може да ни предложите Вие?Ще очаквам отговор и Ви благодаря предварително!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: plamiluch-204388]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.05.11 19:57



Рlamiluch, остави имейл, на който д-р Юлиянов да се свърже с теб.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РМЖ, ХЕР положителен и мети в бял дроб - лечениенови [re: павлина тонкова]  
Автор Пламена (непознат )
Публикувано27.05.11 20:09



Мерси много Джул, направо в тревогата си съм изключила за това.Е-мейла ми е:plamibaby@yahoo.com, чрез него може да се свържем.Лека вечер и приятен уикенд на всички!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: magi]  
Автор PRN ()
Публикувано27.05.11 23:42



Въпросът ти е твърде общ за смислен отговор.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.05.11 14:04



Въпрос на Valentina6803

Здравейте, майка ми е оперирана 2003 година от рак на гърдата.Тази година на 20.05. при сцинтиграфия бяха открити метастази в костите.Назначено и беше ЗОМЕТА но в Благоевград няма нито лекарството нито места в диспансера .Колко фатално може да бъде това отлагане.Тя няма болки засега но много е отпаднала.Какво да направим. Благодаря

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.