Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: Huku]  
Автор PRN ()
Публикувано04.05.11 01:36



Чакането за никого не е приятно, но не мисля, че седмица-две повече или по-малко има особено значение за прогнозата.

Не обръщай внимание на "медиите"... аз поне така правя.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: PRN]  
Автор kras4ok ()
Публикувано04.05.11 09:51



Здравейте, първо искам да изкажа огромната благодарност към Вас, защото в такива моменти вие сте на разположение на многото възникнали въпроси и незвестности на хората като нас.

В този отговор забелязах, нещо което досега не ми беше известно- че възрастта /младостта/ по- скоро е проблем отколкото предимство при рак на гърдата. Или може би аз не съм разбрала?

На 39 години съм, на 37 ме оперираха от рак на гърдата.
Диагноза: Карцинома гл маме дех. - Т1Н0М0 ст.1, кл. гр. 3, Квадрантектомия, Инвазивен дуктален карцином -умеренодиференциран-Г-2 / 1 см./, от 14 лимфни възли на трите нива- без метастази.
HER2 - e отрицaтелен/+/ , Екстрадиола -50%, Прогестерола - 75%.
Лъчетерапия - 25 , Нолвадекс и Золадекс.

Каква е тази Аджувант отлайн прогноза / статистически калкулатор/ предвид годините ми ?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: *jull**]  
Автор leonidas22 (минаващ)
Публикувано04.05.11 13:34



прекланям се пред НАШИТЕ доктори MD и PRN!прекланям се пред ВАШАТА образованност и компетентност,пред Вашата човечност,скъпите доктори!
Господ да ви даде дълъг и щастлив живот!
БЛАГО ДАРЯ НА ВАС!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: leonidas22]  
Автор kras4ok ()
Публикувано04.05.11 14:59



Браво Leonidas22! Толкова добре си го написала!! Присъединявам се към Благодарностите към MD и PRN!!!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: kras4ok]  
Авторegнa oт мнoroтo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.11 22:12



Е днес само похвали ще получавате, но ето и една от мен, да сте живи и здрави, да ни подкрепяте. Светът има нужда от вас и дано да се открие лекарство най-накрая. Знам ,че и вие ста хора и вие го искате, добрите специалисти пак ще намерят макар и другаде реализация.



Тема https://www.adjuvantonline.com/нови [re: kras4ok]  
Автор PRN ()
Публикувано04.05.11 23:26



Младостта е много относително понятие. За мене 50-60 годишните минават за "още млади", на моята за "млади", а по-младите от мен за "много млади". Когато става дума за рак на гърдата обече линията минава на 35 години. Тези, който го развият под 35 години имат около 1.5 пъти по-лоша прогноза.

На 37 като се има предвид че ракът е бил доста малък, без засягане на лимфните възли (най-важния фактор), adjuvant online предполага преживямост от около 95% на 10 години и не повече от 17% шанс за рецидив. Комбинираната терапия намалява тези 17% на 5%. Така че прогнозата определено не е лоша, не се тревожи.

Разбира се този калкулатор е направен най вече да покаже каква би била ползата от аджувантно лечение, а не е предназначен да ти каже колко ще живееш и как ще се развият нещата. Много е важно процентите да се ползват по предназначение, а не като голи цифри.

Добавянето ка Золаден към Тамоксифен досега не е доказано да върши по-добра работа от Тамоксифена сам по себе си. Аз лично не бих вкарал жена на 37 насила в менопауза, но това е в страни от въпроса.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: uвaнa]  
Автор PRN ()
Публикувано05.05.11 02:24



Има - да. Ipilimumab
Само за метастатичен меланом.
4 месеца средно увеличение на преживяемостта.
Ужасни странични ефекти от свръхстимулирана имунна система, подобни на тези при несъвместима костно мозъчна трансплантация.
12% от пациентите умират не от болестта, а от лечението.
Аз лично не бих го предложил на никого.
Луда работа. Цената не ясна, но ще е космическа.



Тема В Стара Загора възстановиха лявата ръка на 8 годишнови [re: egнa oт мнoroтo]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано10.05.11 11:24



Възстановиха лявата ръка на 8 годишно момче в Стара Загора- може би повечето от вас чуха, но за тези, които не са:
Лекари от Университетската болница в Стара Загора възстановиха лявата ръка на осемгодишно момче, отрязана под мишницата при битов инцидент. Операцията, която е извършена от екипа на доц. Таньо Кавръков от катедрата по "Съдова хирургия", е продължила осем часа. Ръката е реинплантирана върху тялото, възстановени са всички връзки.

Радвам се, че успехът е постигнат в Стара Загора, радвам се, че под ръководството на МД, радвам се да Ви видя по медиите

(знам, че не това е Вашата цел, и все пак). Пожелавам Ви още много спасени човешки съдби и животи!
God bless you!



Тема Re: В Стара Загора възстановиха лявата ръка на 8 годишнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Авторegнa oт мнoroтo (Нерегистриран)
Публикувано11.05.11 01:15



Оперирана съм от рак на гърдата, отстранена е радикално преди 4 месеца, усещам болки в другата гърдата и скованост в ръката. В момента съм на химиотерапия - 6 червени вливки,химиотерапевтката ми каза ,че е невъзможно да развивам нещо сега, но туморния макер ми се качи с 50%, макар и все още да е в нормата.Възможно ли е или не според вас да развивам нещо като рак на останалата ми гърда!? Въпроса е малко глупав и смешен, може би, но на мен ми е луднала вече психиката отвсякъде, моля отговорете ми ,моля!!!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: egнa oт мнoroтo]  
Авторшшш (Нерегистриран)
Публикувано11.05.11 01:16



Оперирана съм от рак на гърдата, отстранена е радикално преди 4 месеца, усещам болки в другата гърдата и скованост в ръката. В момента съм на химиотерапия - 6 червени вливки,химиотерапевтката ми каза ,че е невъзможно да развивам нещо сега, но туморния макер ми се качи с 50%, макар и все още да е в нормата.Възможно ли е или не според вас да развивам нещо като рак на останалата ми гърда!? Въпроса е малко глупав и смешен, може би, но на мен ми е луднала вече психиката отвсякъде, моля отговорете ми ,моля!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.