Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:59 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Честит празник!нови [re: PRN]  
Авторdida (Нерегистриран)
Публикувано09.04.11 13:07



Вече незнам към кого да се обърна, оперирана съм от рак на гърдата, на 45 години съм, отстранена ми е цялата гърда, нямам заразени лимфни възли от 15 отстранени, туморния ми маркер ми е 25,5.Сега съм на химиотерапия и откакто е започнала страдам от възпалено дебело черво, след изхождане имам страшни болки, ходих по доктори, но все казват, че е възпалено от химията и нищо повече , нищо от предписаните лекарства не ми помага, хранителните добавки също ми влияят зле и ми е много трудно на чиста химия, кажете какво да правя, дайте ми съвет не издържам



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: *jull**]  
Авторtina (Нерегистриран)
Публикувано09.04.11 13:18



Леки фиброзни изменения, които са рак и такива, които не са рак - каква е разликата, как да разбера, какво са, и как се разбира рака колко е агресивен, на 32 години съм, хормоналните ми изследвания не са в мен, но по спомени са на І-ва страница- отрицателни, а на втора рецепторите - 75% и 50 %. Имам епикриза, оперирана съм от рак на гърдата, но незнам кое да гледам. За мен е важно да съм информирана, това ми помага да съм емоционално стабилна. Вярвам, че когато човек знае пред какво се изправя по-лесно ще го понесе. Не ме е страх от истината, майка ми почина от това, тогава се криеше всичко. Сега се казват нещата, но няма време за всичко.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: *jull**]  
Авторgъщepятa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.11 15:03



CA 15-3 25.41 U/ml до 32

Моля ви разчетете ми тези резултати от туморни маркери. На майка ми и предстои операция за премахване на гърдата. Не знаем подробности.
Благодаря ви!



Тема Re: Честит празник!нови [re: dida]  
Автор PRN ()
Публикувано09.04.11 23:27



Ще трябва да говориш с онколога си - обикновено има какво да се направи. Тук няма да намериш истинско решение на проблема си.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: tina]  
Автор PRN ()
Публикувано09.04.11 23:31



Каква информациа наистина очакваш от няколко несвързани изречения, от които аз (или някой друг) трябва да разгадае и проблема и въпроса ти.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: gъщepятa]  
Автор PRN ()
Публикувано09.04.11 23:32



Тумония маркер е нормален - и това нищо не означава.
И аз не знам подробности.



Тема ДО ЗАДАВАЩИТЕ ВЪПРОСИнови [re: *jull**]  
Автор PRN ()
Публикувано09.04.11 23:42



Добре е задаващите въпроси да ги формулират първо за себе си и едва след това да пишат тук. Напоследък имам чувството, че малко тази тема се подценява и на на мене и на другите лекари се гледа като участници в някаква говорилня. Полвинчати въпроси, някаква частична информация по-къса от един ред, на която се очаква отговор с трактат на тема "рак" и прочие. Вярно че интернет преполага една неформалност в общуването, но май взехме да я докарваме до смешни и определено непродуктивни територии.

Конкретни въпроси по лечение, симптоми, странични ефекти и въобще неща изискващи конкретно изследване или лечение са за лекуващия лекар, а не за форума.

Редактирано от PRN на 09.04.11 23:45.



Тема Т-клетъчен лимфобластен лимфомнови [re: obefemi]  
Автор PRN ()
Публикувано10.04.11 00:06



Признавам с малигнена хматология не съм се занимавал от повече от 15 години. много неща са се променили от тогава. Някой общи принципи обаче:

Левкоцитите не са особено високи, само въз основа на тях не може да се дигностицира рецидив. Наистина - не се плаши... поне засега. Въобще може и да няма такова нещо и да си останеш само със страховете на този уикенд.

Лимфобластите лимфоми протичат като левкемии (и се лекуват като такива). Дали ще е необходима костномозъчна трансплантация зависи от хиляди неща. Рано е да се мисли за това и да се тревожи човек. Трансплантация при лимфобластните лимфоми навремето се правеше само ако детето има донор (съвместино братче или сестра - шанса за всяко от тях да е съвместимо е 1 към 4). Нещата може да са се променили малко в това отношение в последните 15 години, но не вярвам.

Редактирано от PRN на 10.04.11 00:21.



Тема Рак на белия дробнови [re: PRN]  
Автор jokolinka (непознат )
Публикувано10.04.11 08:41



Здравейте!
Баща ми по принцип е с Миатения гравис-генерализирана форма.От 3-4 седмици започна да казва,че не му се яде.ИНа 26 март го прибрахме при нас,като мислехме в понеделника да го водим при невролога.На дригия ден в неделя започна да казва по едно време,че не може да диша.Вечерта започнаха да му падат клепачите,започна да плюва храчки/беше по скоро пяна/,но казваше,че не може да преглъща и го дави.Цяла нощ кашляше и плюваше така.На сутринта го вдигнахме за Монтана/ние сме от Видин и тук нямаме клинична пътека за Миастенията/ и там го приеха в неврологията с миастенна криза уж.На другата сутрин лекарите ни се обадиха и ни върнаха до Видин за снимките от Исул миналата година.Когато отидохме слетобяда докторът каза,че проблема е с белия дроб.Правен е скенер и се е видяло.Изписаха го във вторник,шевката на отделението каза,че проблема е сериозен и да го караме във Враца.Той все още не можеше да повярва и беше разочарован,че го изсписват по-зле от както постъпи.В същото време беше психясал и само повтаряше закарайте си ме в къщи,аз си отивам.В сряда отидохме на Враца,минахме при един доктор той каза без бронхоскопия не мога да назнача лечение,но според снимката казал на мъжа ми,че е дребноклетъчен.На другия ден се върнахме отново,направиха бронхоскопията и ни казаха към 5-ти май да се обадим за резултатите.
Той се обездвижи,не се храни-кара на кисело мляко по 1 кофи1ка на ден и това е.Днес му правихме супа зеленчукова и я пасирахме,но кусна 2-ти и каза,че не може.Казва,че не го боли нищо,но няма сили.Постоянно плюва в един лиген,на моменти пяна,на моменти по бяло,но е слузесто много.Вода пие много малко-за целия ден днес няма и половин литър.
Как да го стимулирам да се храни?

Утре ще се опитам да снимам снимката-иначе на листа от скенера пише:
В дясно в областта на 1-ви и 2-ри сегментсе визуализират няколко кухинни зони с овална и неправилна форма,неравномерна дебелина на стената,като в една от тях се наблюдава наличие на окръглено ядро.Дистално от гореописаните изменения към горният полюс на хилусната сянка се виждат груби ивицести повлекла,предизвикваши ретракция на последната.
Също в дясно в областта на 3-ти,4-ти и 5-ти сегмент/среден белодробен дял/се скенират ограничени зони на консолидация на белодробния паренхим,зони тип''матова стъкло'',разнокалибрени нодуларни промени и ивицесто мрежовидни засенчвания.
На нивито на бифуркацията на трахеята в дясната хилусна област и отчасти в областта на средния медиастинум се визуализира окръглена мекотъканна формация с неравни очертания,размери в аксиален план около47/57мм от периферията на която към белодробния паренхим изхождат спикулообразни повлекла.
Не се отчитат огнищни и дифузни изменения в областта на лявата белодробна половина.
Няма КТ данни за течни колекции в плевралната кухина.
КТ данни за уголемени паравазални,паратрахеални,бифуркационни и бронхопулмонални лимфни възли в дясно.
Атеросклеротични промени в областта на торакалната аорта с умерено изразена дилатация на аорта асценденс.


МОля ви кажете,какво ще рече това?
Това което аз разбирам е че тумора е с размерите по-горе.Но всичко друго,какво значи?Искам да знам,какво ме чака...

Колко време след бронхоскопията има вероятност да има кръвохрак?
На него му правиха в четвъртак и тогава слетобяда имаше много малко оцветяване.Но сега днес има доста/вчера не е имал/.


п.п.пуснах отделна тема,но ме насочиха да пиша тук.

Редактирано от jokolinka на 10.04.11 08:49.



Тема Re: Рак на белия дробнови [re: jokolinka]  
Автор PRN ()
Публикувано10.04.11 12:19



Това може да са толкова много неща, че от един СТ скен диагноза не може да се постави (те варират от тежка инфекция с образуване на абцеси и потенциален асперджилом, тежка туберкулоза до първичен или метастатичен рак на белия дроб). Най-малко вероятно е това е дребноклетъчен рак. Както и да е - без биопсия наистина не може да се говори нито за лечение, нито за прогноза.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.