Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:36 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Ехограф, разчитане на резултати [re: poliatoteva1]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано26.02.11 21:15



Здравейте! Пиша отново по повод последните изследвания на баща ми.Той е с мета в костите , следствие рак на простатата.До сега има 5 вливания на Зомета, последният ПСА е 0,68.Вчера му правиха ехографска диагностика на коремни и ретроперитонеални органи.От там се чете, че черния дроб е с нормални размери и хиперехогенна структура, без видими огнищни промени; жлъчния мехур, слезката и бъбреците са добре.В заключението обаче пише,че "Има начални дифузни структурни промени на чернодробния паренхим от стеатозен тип[/black].
Какво означава това?!Последните стойности на черн.ензими са около 80.Моля, ако някой знае да ми отговори.Аз разбирам,че е затормозен ч.дроб, което е съвсем логично.Лекарката препоръча хепкарзил да приема.И друго ме тревожи:Преди това заключение пише:"Липсва ретроперитонеална лимфаденомегалия" А това какво значи на разбираем език?

Редактирано от Buba67 на 15.03.11 08:51.



Тема Разчитане на рентген [re: 1007n]  
Авторнakaтa78 (Нерегистриран)
Публикувано28.02.11 21:53



здравейте!днес направиьме ренген на бащами и това написаха на изследването,но незнам какво означава!

уплътнин бронхиален рисунък двустранно и фиброзни ивицести сенки двустранно.Уплътнени и разширени хилусни сенки по изразено в ляво.Уплатнена интерлобарна плевра в дясната основа.Сгъстен рисунък и в ляво наддиафрагмално с неясни очертания Кор-подчертана талия.

заключение:

Пуломфиброзис билл.-без да могат да се изключат пресни възпалителни изменения!



Редактирано от Buba67 на 14.02.12 10:06.



Тема Ехограф, разчитане на резултати [re: gigi1234]  
Автор PRN ()
Публикувано02.03.11 17:40



Всичко му е наред на баща ти. Ракът е под контрол (за какво му е тази Зомета, не знам, само си търси белята с нея). Както и да е, не пречи.

Черния дроб си е съвсем в ред - всеки си има малко или много стеатозни промени. Ако пие (алкохол) да го намали. Ако не - да си гледа живота.

Това че няма ретроперитонеални лимфни възли е хубаво, но никой не би ги очаквал при толкова нисък ПСА така или иначе.

Редактирано от Buba67 на 15.03.11 08:52.



Тема Биопсия или махане на целия лимфен възел [re: poliatoteva1]  
Автор PRN ()
Публикувано02.03.11 17:44



Истински съвет с толкова информация не мога да ти дам. По принцип ако лимфния възел е съмнителен е по-добре да се извади целия, но това са приказки по принцип, който могат и да са неуместни в твоя случай. Нямам намерение да гадая, какъв ти е точно случая, след като ти не си намерила време да го опишеш.

Редактирано от Buba67 на 15.03.11 08:54.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5 [re: нakaтa78]  
Автор PRN ()
Публикувано02.03.11 17:45



Говорете с лекаря назначил изследването.



Тема Подгрупи при РМШ [re: PRN]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано02.03.11 17:59



1.Не намерих информация-моля да бъда извинена.Въпросът ми е за подгрупите при РМШ. Какво означават 2-ра а ,3-та б итн.Май беше нещо свързано с големината на карцинома. Какви са стандартите при такива случаи? Моля линк...
2.Какво се знае за пониженият риск от разсейки при РМШ? При мен ситуацията е била-цитирам:Кератинизиращ плоскоклетъчен карцином с некрози и дълбок вътрешен инфилтритет.Абсцесдиране.
Големината на образуваниетое 5 на 9 см.Та ,защо няма разсейки?
За протокола-жива съм повече от 10 години, но това не са точно представите ми за живот.

Редактирано от Buba67 на 15.03.11 08:56.



Тема Ехограф, разчитане на резултати [re: PRN]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано03.03.11 08:00



Еех,с такъв отговор човек може да литне!Благодаря Ви!Да,той употребяваше алкохол,но от март м.г. - никакъв/по една глътка при повод мисля,че не се брои/.Да попитам- чаша червено вино полезно ли е или си съчинявам? От тогава и никакви цигари/а си беше сериозен пушач от 20г./
Някъде бях чела,че страхът е двигател на огромна част от човешките постъпки.В неговия случай май изгра важна роля.

Редактирано от Buba67 на 15.03.11 08:55.



Тема ефект от лечение? [re: *jull**]  
АвторT2N1MO (Нерегистриран)
Публикувано03.03.11 19:00



Идея си нямам колко ще живея при туморен маркер 17,1 имах 4см бучка и 4 лимфни възли с метастази, уж всичко е махнато, уж химията и лъчетерапията са адювантни, кажете как да разбера, че има ефект от лечението, тази липса на информация ме убива

Редактирано от Buba67 на 14.02.12 10:09.



Тема Золадекс, две или пет години? [re: T2N1MO]  
Авторfiserova (Нерегистриран)
Публикувано03.03.11 21:41



имам един въпрос относно золадекса имам мнението на двама онколози което е корено различно,единия смята ,че золадекса се слага две години и ,че след тези две години е напълно безмислено да се слага повече ,а другия е категоричен за пет години, кое е по вярно можели някой да ми отговори.

Редактирано от Buba67 на 14.02.12 10:07.



Тема ефект от лечение? [re: T2N1MO]  
Автор PRN ()
Публикувано06.03.11 20:52



Нама начин да разбереш - живей си живота. Надявам се в него да има по-важни неща от рака.

Редактирано от Buba67 на 14.02.12 10:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.