Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.02.11 23:00



Продължаваме темата с огромна благодарност към специалистите-онколози MD и PRN, които с
професионалните си съвети, отзивчивост и човешко отношение помагат на всички, потърсили помощта им!



Предишната тема може да намерите

"Совите не са това, което са..."

Тема РМЖ, ХЕР положителен и мети в бял дроб - лечение [re: *jull**]  
Автор павлина тонкова (непознат )
Публикувано15.02.11 18:41



Здравейте за пръв път пиша. става въпрос за маиками на 54 г .през1996г е оперирана от РМЖ диагнозата е СА ГЛАДУМЕМАМЕ СИНИТРА Т3 Н1 М0.
ПОСТ МАСТЕКТОМИАМ РАДИКАЛИС ГЛ.МАМЕ СИНИСТРА.ЕТ ТГТ ЕТ ПХТ. незнам какво означава знам че има махнати няколко лимфни възела под мишницана и че туморът беше с размер 5см на 7 см отстранена е цялата гърда . НЕR2-3+++ лечението и беше 6 курса ХТ с червените банки и ЛТ .Тази година на 10.01.2011 бе оперирана по повод подут лимфен възел на врата които се оказа метастаза а това е от епикризата CA GL. MAMMAE SIN,ST.POST MASTTECTO;IA RAD.GL.AMMMAE SIN,ST.POST ПХТ ЕТ ТХТ,META SUPRACLAVICULARIS SIN след това и направиха скенер и остановиха метастази в белиядроб от епикризата на скенера майками е успяла да препише това МЕТАСТАЗЕС ПУЛМОНУМ БИЛАТЕРАЛИС ХУСУЛНА ЛИМФАДЕНОПАТИЯ и също така са описани в мм. расейките -11 са на брой и са от 6 мм. до 13 мм. на 10.02 2011 и направиха вливане с ХЕРЦЕПТИН а на другия ден с ТАКСОЛ сега страшно я болят костите след вливката това нормално ли е. иначе апетит за сега има голям. също така ме интересумат тези диагнози нищо не разбигам и най-вече последната на белия дроб агресивно ли е много това заболяване и добре ли е назначена терапията в случая. възможно лие да изчезнат метастазите в белите дробове с това лечение
благодаря

Редактирано от Buba67 на 14.03.11 10:51.



Тема РМЖ, ХЕР положителен и мети в бял дроб - лечение [re: павлина тонкова]  
Автор PRN ()
Публикувано16.02.11 07:34



Като цяло HER2 позитивните раци са агресивни. Този на майка ти е бил доста напреднал още в самото начало. Все пак имала е 15 години без проблеми, което си е постижение само по себе си. Намирането на метастази не е добра новина, но от друга страна такава е действителността и човек трябва да застане с лице към нея. Лечението е правилно. Дори да отговори много добре на химиотерапията и херцептина (т.е. да изчезнат врменно някои от метастазите), то си си остава палиативно лечение и рака рано или късно ще надигне отново глава. Особено чести са мозъчните метастази. Херцептин не прониква в мозъка. Таксола може да даде периферна невропатия, но истински болки в костите е по-вероятно да са резултат от костни метастази.

Редактирано от Buba67 на 14.03.11 10:52.



Тема РМЖ, ХЕР положителен и мети в бял дроб - лечение [re: *jull**]  
Авторпaвлинa тoнkoвa (Нерегистриран)
Публикувано16.02.11 09:40



извинявам се объркала съм датата на първата операция през 2006г. е значи ремисията е 4г. и полувина .ана костите и правиха миналата седмица иследване и не откриха метастази

Редактирано от Buba67 на 14.03.11 10:52.



Тема РМЖ, ХЕР положителен и мети в бял дроб - лечение [re: пaвлинa тoнkoвa]  
Автор PRN ()
Публикувано16.02.11 10:22



Така нещата звучат по-достоверни. 15 години ремисия от голям тумор с въвличане на лимфните възли, който е Хер2 позитивен би било нещо много необичайно. Пък и преди 15 години Хер2 теста го имаше само в най-специализирани университетски лаборатории, не и в масова практика.

Говорете с онколога си за болките, вероятно са резултат на Таксола и не идват от костите, а от периферните нерви.

Редактирано от Buba67 на 14.03.11 10:52.



Тема Рак на дебело черво, анус претер - обезболяващи [re: PRN]  
Автор sara123 (новак)
Публикувано17.02.11 11:17



Уважаеми PRN, MD.Баща ми е с рецидив на рак на дебелото черво, с анус претер е. Отказаха операция заради увеличени парааортални и паракавални лимфни възли. В момента е на химиотерапия по схема FOLFIRI. Лъчетерапия е правил преди 3 год. след първата операция и са му направени max Gr. - 50.
С много силни болки е в областта на таза и краката от рецидива. Пие DHC 90 mg сутрин 1, вечер 2, но вече не помагат. Давам и аулин, параковдал и др. Трябва ли да мине вече на морфин или да му давам друга комбинация от лекарства? Ще бъда много благодарна, ако ми отговорите, защото болките са много силни, а от онкодиспасера казаха, че следващото е морфин.
Благодаря предварително!

Редактирано от Buba67 на 14.03.11 10:55.



Тема Рак на дебело черво, анус претер - обезболяващи [re: sara123]  
Автор PRN ()
Публикувано17.02.11 20:13



Няма да се плашиш от думата "Морфин", той е едно от най-безобидните обезболяващи. На практика само с един основен страничен ефект - запек, който може да се контролира сравнително лесно.

Друг е въпроса къде точно е рецидива причиняващ болките и дали още малко лъчетерапия е възможна, като обезболяваща мярка.

Редактирано от Buba67 на 14.03.11 10:56.



Тема Рак на дебело черво, анус претер - обезболяващи [re: sara123]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.02.11 22:11



Основното е да не страда. Ако досегашните медикаменти за обезболяване са неефективни би трябвало да добавите към тях и морфин или друг наркотичен аналгетик.

Редактирано от Buba67 на 14.03.11 10:57.



Тема Рак на дебело черво, анус претер - обезболяващи [re: PRN]  
Автор sara123 (новак)
Публикувано18.02.11 10:09



Рецидива е на мястото на стария анус. От изследването на КТ - "Находката 61/45 мм се разполага в ретровезикалната мастна тъкан,като достига до долната повърхност на пикочния мехур. Назад достига сакрума, приляга на широка основа към него, без данни за инфилтрацията му" .Скенера е от 22.11.2010 г.
DHC е синтетичен морфин - кодеин. Според онкокомисия обезболяваща лъчетерапия не може да се направи, защото е направил макс. облъчване, когато преди 3 години прави лъчетерапия след първата операция.

Редактирано от Buba67 на 14.03.11 11:01.



Тема РМЖ - останали ракови клетки [re: MD]  
Авторttt (Нерегистриран)
Публикувано18.02.11 20:02



Оперирана съм от рак на гърдата- Т2N1M0 x, сега съм на химиотерапия превантивно уж, туморния маркер ми е 17, как се разбира дали имам туморни клетки още в тялото си и дали химиотерапията ги унищожава ефективно или не може да им смогне. Знам, че няма 100% гаранции за нищо. Просто искам да знам виждат ли докторите състоянието ми след операцията или са слепи, всмисъл медицината не е напреднала достатъчно или липса на финанси за изследвания.Липсата на информация ме подлудява. Моля отговорете ми нещо, знам , че не съм чак загубена кауза, но вървя ли нататък или съм спасена вече. Голяма е разликата, не мислите ли!? Искам информация, какво трябва да направя.Туморен маркер след операцията не е правен или крият, незнам, но и това явно не е много ефективен критерий или напротив?

Редактирано от Buba67 на 14.03.11 11:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.