Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Золадекс две или пет години? [re: fiserova]  
Автор PRN ()
Публикувано06.03.11 20:55



Не бива да се пита много. Колкото онколози - толкова мнения. Ако питаш мене (ако става дума за рак на гърдата) Золадекса няма никакъв категорично доказан ефект в повече от това, което Тамоксифена ще постигне сам. Използването му не се базира на доказан ефект, а на умозрителна спекулация. Ето ти трето мнение, като много питаш - да видим какво ще правиш сега.

Редактирано от Buba67 на 14.02.12 10:08.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5 [re: PRN]  
Авторfiserova (Нерегистриран)
Публикувано08.03.11 09:25



Благодаря все пак за отговора нищо ,че е трето мнение.За едно си прав не трябва да се мисли много.



Тема РМЖ - хормонотерапия, лъчелечение [re: PRN]  
Автор Гepraнa Apaбaджиeвa (непознат)
Публикувано10.03.11 13:36



благодаря за вашето мнение. Междувременно ми направиха амброзио и сега чакам резултати. Но както чета по-долу, разбирам, че при всички случаи Золадекса се оказва излишен, тогава защо се предписва като терапия? А и ние потърпевшите как да вземем решение? Освен това искам да попитам дали е нужно да се направят нови изследвания на хормоните преди каквато и да е терапия?

Редактирано от Buba67 на 15.03.11 08:56.



Тема Отстранен стомах и В12 [re: *jull**]  
Автор vesi_na (непознат )
Публикувано11.03.11 13:22



Бих искала да попитам следното - при рак на стомаха, когато е отстранен целия стомах, разбрах, че трябва да се слагат инжекции с витамин Б12, тъй като не се усвоява пълноценно чрез храната. Въпросът ми е това ли е единствения начин или има и друг за да се набави витамина? Има ли и други вещества, които не се усвояват и как да се набавят в организма?
благодаря предварително!

Редактирано от Buba67 на 14.02.12 10:10.



Тема Отстранен стомах и В12 [re: vesi_na]  
Автор PRN ()
Публикувано11.03.11 22:22



Не знам за друг начин освен с инжекция да се набавя вит Б12 при отстранен стомах. Просто в стомаха се отделя специално вещество, което трябва да се свърже с витамина, за да може да се абсорбира след това в тънкото черво. Клетките на червата познават само комплекса Вит Б12 - Интринзик фактор (веществото за което става дума), но не и самия вит Б12. Една малка мускулна инжекция на месец, не е голям проблем особено като се имат предвид през какво е минал вече човека.

Не е излишно да му се видят и нивото на желязо и фолати на човека, но това е работа на лекуващия лекар; не въпрос на самодейност.

Редактирано от Buba67 на 14.02.12 10:10.



Тема РМЖ - останали ракови клетки [re: MD]  
Авторttt (Нерегистриран)
Публикувано12.03.11 12:57



Благодаря, малко е трудно да е спокоен човек с тази диагноза и с хилядите неясноти, знаят го само тези, които са се разболяли. Но от опит знам , че не сме и лесни за обгрижване. Благодаря, че отговаряте на въпросите ни, това е много за един доктор, поне български доктор. Господ да е с вас!

Редактирано от Buba67 на 15.03.11 08:57.



Тема Ту маркери при РМЖ и костни метастази [re: *jull**]  
Авторno name (Нерегистриран)
Публикувано12.03.11 20:42



Оперирана съм от рак на гърдата преди 3 години , преди 7 месеца ми се повиши маркера до 38 и се оказа че имам метастаза на костта. Направиха ми лъчетерапия и започнаха да ми вливат Зомета но маркера продължи да расте до 54 /като след лъчетерапията и Зометата започнах да имам и болки, които преди това липсваха/.
Ноември месец започнах да спазвам една специална програма на живот и хранене и маркера ми започна да пада първо на 42 , после на 28 сега е 24.

Нямам болки на мястото , само леко ме наболява на друго място - та се чудех добре ли е да си направя пак сцентиграфия или да изчакам да мине 1 година както ме съветва лекарката.

Какво е влиянието на костните метастази върху туморния маркер и възможно ли е да е нормален и пак да имам нова метастаза?

Редактирано от Buba67 на 14.02.12 10:12.



Тема Ту маркери при РМЖ и костни метастази [re: no name]  
Автор PRN ()
Публикувано12.03.11 21:57



За съжаление веднъж появили се костните метастази, те няма за изчезнат, независимо от нивата на туморния маркер. Т.е. и той да е съвсем нормален метастазите пак ги има. Освен това костните метастази от рак на гърдата никога не са единични.

Това че маркера ти е в норма в момента обаче е хубава новина. То едва ли се дължи на променения живот и хранене, още по-малко на зометата. Вероятно си на някакво хормонално лечение. Освен това СА153 не е особено добър туморен маркер, така че човек трябва да е внимателен, когато го ползва.

Дали да направиш сцинтиграфия общо взето е решение на лекарката ти. Аз лично не бих я препоръчал толкова скоро, не виждам за какво би ми послужила.

Редактирано от Buba67 на 14.02.12 10:12.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5 [re: PRN]  
Автор vesi_na (непознат )
Публикувано14.03.11 09:53



много благодаря за отговора!



Тема Re: урография и пет скенер [re: *jull**]  
АвторMaq (Нерегистриран)
Публикувано18.03.11 18:36



налага се да направя и двете изследвания, като първо е урографията. След колко време най-малко мога да направя ПЕТ скенера




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.