Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: PRN]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.04.11 14:38



Благодаря!

Макар, че не приемам напълно тезата, че нищо не мога да направя - има хиляди здравословни и приятни неща, за които дори не се налага да се дупчат вените

, а не съм ги правила отдавна.

Прекрасен, спорен и щастлив ден Ви желая!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: Krasi..-202430]  
Автор PRN ()
Публикувано16.04.11 11:23



Повеишаването на ПСА може да е от това, че не е бил на Суперфакт известно време, но честно казано малко ме съмнава това да ер причината. Той обикновено подтиска тестисите за повече от 3-те месеца, на които го даваме. Опасявам се че той развива резистентност към хормонално лечение - след няколко месеца ще стане ясно.

Дали Андрокур или Бикусан - правила няма, първо се опитва едното после другото. Бикусана е малко по-добър, но и от двата не може да се очакват чудеса в тази ситуация.

Дали да се премахнат тестисите - зависи от нивото на тестостерона. Ако е под 1 (30 по американската система) няма никакъв смисъл; ако е от 1 до 1.7 (30-50 по американската система) може и да се направи, но ползата е неясна. Ако тестостерона е над 1.7, премахването им е препоръчително.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: 123galia]  
Автор PRN ()
Публикувано16.04.11 11:30



Не, няма никакъв смисъл от лъчетерапия. Та се прави само за контролиране на симптоми (да речем голям рецидив/метастаза притискащ нещо). Майка ти няма ясни метастази, само туморния маркер е леко повишен. Освен това вече е получила на практика от почти всичката химиотерапия с която разполагаме в момента. Не виждам никакъв проблем да се изчака и да се видят накъде ще тръгнат нещата.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: PRN]  
Автор 123galia (новак)
Публикувано16.04.11 12:02



Благодаря за съвета. Както казвате вече е правила от почти всичката възможна химия и може би от това или кой знае 1 година така да се каже се задържаха нещата. Не бих казала, въпреки тежката химия, че това са били излишни мъки, тя имаше проблеми само по време на вливанията, а в останалото време и особено тези 3 месеца след химията е жизнена, работи си из къщи (постоянно повтарям да не се претоварва), храни се добре (винаги е била с повече килограми - сега е 92). Конкретното ми питане е, ако се наложи химиотерапия, какъв е опитът в тази ситуация за повтаряне на някои лекарства в различни комбинации, на какъв етап и т.н. Разбирам, че не може сега да кажете точната схема, но по принцип как са нещата, каква е идеята. Знам, че няма да се излекува, но все пак. Знаете ли, че след първата операция (ноември 2006), която беше във В. Търново, след като отидохме в онкологията, една лекарка като видя, че майка ми има проблем с вените (тя и преди имаше, но след операцията се обостри) ми каза оставете я женицата да си поживее колкото и е писано, не може в това състояние да и се прави химиотерапия. Разбира се смених веднага лекарката, майка ми мина на синтром, проведе химия и т.н Извинявам се за дългото писане, но пак ще ми предстои да вземам решение и трябва да помисля за и против.



Тема Re: Встрани от медицинатанови [re: megolina75]  
Автор ves_di-204091 (непознат)
Публикувано16.04.11 17:23



Здравейте!
Искам да споделя с вас една информация,която убедена съм,че ще помогне на много хора да разрешат здравословните си проблеми.Става въпрос за продуктите на основата на Трансфер фактор.В моето семейство ползваме продуктите вече година и половина.Благодарение на тях ,мъжа ми се възтанови напълно само за 2 месеца след прекаран хеморагичен инсулт с десностранна пареза и засегнат говор и всичко това на фона на 40дневно погрешно лечечение и без рехабилитация.Свидетел съм как десетки хора се пребориха с рака и сега са щастливи.

http://veselina11.blog.bg/biznes/2010/12/26/chudo-produkt.657273



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: 123galia]  
Автор ves_di-204091 (непознат)
Публикувано16.04.11 17:46



Във всеки човешки организъм под въздействието на Слънчевата и Земната радиация и други фактори ежедневно се обарзуват около 80 милиона ракови клетки.При една ефективна имунна система,те се откриват на време и се отсраняват.

Само по себе сибъзникването на раковия процес в организма е свидетелство за дълбока имунопатология.Имунната реакция е не достатъчно бърза,което е показателно при слаба фаза индукция.

Лекарят се стреми да подтисне онкопроцеса,който е допуснала имунната система.Но химиотерапията,лъчетерапията,оператив- ното лечение,отнемат и последните сили на засегнатия организъм и реално задълбочават имунопатологията.Има основание да мислим,че щом имунната система преди да започне лечението,вече е допуснала възникването на онкологията,то отслабената от лечението,съвсем няма да може да контролира процеса.Стратигическо необходимо ене само да се подтисне онкопатологията,но и да не се допусне рецидив.

С тази цел,имунана система след лечението трябва да е по-ефективна,отколкото преди него.

С появата на метода на имунорехабилитация с помощта на ТРАНСФЕР ФАКТОР тази задача става лесно изпълнима.Дълбоката имунорехабилитация наи-вече е актуална в случаите,когато лекарят не е сигурен в пълното подтискане на онкопроцеса и липсата на метастазиране след сериозно лечение.

Лекарите успешно прилагат ТФ при подготовката и по време на химио и лъчетерапиите.Това позволява да се нормализират стойностите на кръвта,да се педпазят от поражения стомашно-чревния тракт,черния дроб,бъбреците,сърцето и другите органи,премахва се интоксикацията в това число и лекарствената.Онколози успешно прилагат ТФ при необходимостта от провеждане на съпътстваща птотивовирусна терапия.Ако усилията на лекарите не дават нужният резултат и няма перспектива от следващото общоприето лечение,то ТФ-терапията позволява съществено да удължи живота на болния,да намали страданията му и да осигури достоен край на живота.

Експеримент in-vitro:
При ракови клетки се поставят НК-клетки.За 48 часа НК-клетките унищожили 5% от патологичните клетки.Когато към НК-клетките предварително поставили Трансфер фактор 4Life и няколко часа НК-клетките „разкодирали” информацията от ТФ,то за 48 часа,те унищожили 95% раковите клетки.




www.ves_di1@abv.bg
skype: ves_di11



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: *jull**]  
Автор blagoeva_bg (непознат )
Публикувано16.04.11 19:23



Здравейте.
За първи път пиша във форума,но го следя непрекъснато.
Проблемът,които искам да споделя,възникна буквално преди дни.
Болен от рак на бял дроб,след химио и лъче лечиние,изписан с подобрение.Едва си взе епикризата и забелязах странни прояви в поведението.Затруднен говор,нарушено зрение,препъване,неадекватни реакции.Лекуващия химиотерапевт предписа скенер на глава-за 31 май най близка дата.Личния лекар съдейства и направихме скенер вчера,15.04.2011 г.,
Ето заключението:Голяма окръглена хиподензна Ту формация в ляво темпорално с размери45/41 мм,съпътствана от променентенперифокален едем и мас-ефект по отношение на левиялатерален трети вентрикули,лявото голямомозъчно краче.Левият ункус пролабера в хиазмалната цистерна,лявата АСМ е дислоцирана напред,но е проходима.Дилатиран е темпоралния рог на левия латерален вентрикул.След апликация на к.м. е налице периферно усилване в областа на масата.Не личат други огнищни лезии в мозъчния паренхим.
Интрааксиелан Ту в ляво темпорално-вероятно огнище на хематогенна дисеминация от известния първичен Ту.
Помолих невролога,които го прегледа за мнение-консултация с онколог и операция.Има ли друга перспектива?Някакво консервативно лечение?
Благодаря предварително!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: PRN]  
Авторfriend (Нерегистриран)
Публикувано16.04.11 23:35



Благодяря ви Докторе за мнението.Сега ще прави сцинтиграфия и КТ на бял дроб,медиастинум и малък таз и ще видим какво ще излезе.Бъдете здрав



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: blagoeva_bg]  
Автор PRN ()
Публикувано17.04.11 06:41



Тези мозъчми метастази, които се появяват рано в развитието на болестта (нали човека току що е свършил лъчелечението-химиотерапията) обикновено получават само радиотерапия на мозъка. Голяма полза от операция няма. Обикновено метастатзите не са единични (дори, когато другите не се виждат на скенер) и обикновено има и други из останалите части на тялото.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 5нови [re: PRN]  
Автор blagoeva_bg (непознат )
Публикувано17.04.11 10:33



Много Ви благодаря за бързия отговор.
При мене има и етичен или ,ако щете,чисто човешки проблем.
Болният,за който сподемям,ми е наемател.Разболя се няколко месеца,след като дойде да живее при мен.Няма никакви близки или роднини,на които мога да се обадя за съдействие или съвет.Ако се налага операция или друга интервенция,мога ли аз,чуждия човек,да решавам това?А той е почти напълно неадекватен.
За това Ви благодаря още един път.Утре ще търся начин да го придвижа до ИСУЛ за консултация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.