Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: megolina75]  
АвторГepraнa (Нерегистриран)
Публикувано29.02.12 17:08



Благодаря ти megolina75 за разбирането.

>>Този форум е за да си помагаме, подкрепяме и предпазваме, доколкото можем!

Да си помагаме и да се подкрепяме можем, но едва ли ще се предпазим. Когато човек е отчаян и когато става дума за живота на скъп човек парите не са от значение, това че някой е писал нещо лошо за клиниката е също без значение. Всеки таи дълбоко надеждата че нещата споменати тук не са истина или не се отнасят за него. Клиниката стои на точното място да събере парите от тези хора срещу неясното "ще направим каквото можем" и мъгливата надежда че "всичко ще бъде наред".

Мисля си че клиниката е идеална за едно предаване на Карбовски "Отечествен фронт" - ще се получи много пикантно и интересно предаване. Има и финансови нарушения, непрофесионализъм, има и нарушения на етиката и морала и всичко това под покрива на една лъскава клиника в края на града. Може да се покаже как търговията с надежда е един доходоносен бизнес които в случая с онкоболните е и опасен. Обещавам че няма да искам авторски права върху името "Клиника Последна надежда". Когато цялата истина лъсне пред обектива ще се получи много силно и запомнящо се предаване. За съжаление едва ли Карбовски чете този форум иначе би оценил каква благодарна тема е и колко добро предаване ще се получи.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: Гepraнa]  
АвторPenKiller (Нерегистриран)
Публикувано01.03.12 00:19



Гергана, не съм убедена, че именно Карбовски е лицето, което би повдигнало „завесата” около клиниката! Нали именно той ни сервира едно „пикантно” предаване преди 2 години за илача на бай Продан Христов – антималигноцит!


И вместо да покаже, че „търговията с надежда е един доходоносен бизнес, който в случая с онкоболните е и опасен”, както казвате Вие, той направи сериозна реклама на този илач (и създаде условия за неговото търсене), като някои хора все още се опитват да експлоатират тази тема!
Подобен рекламен филм за клиника Интегративна медицина се излъчи и по tv7 - "Нуждаем се от клиниката" – 1. 2 и 3 част:
(с Боянка Мишева),
(с проф. Аврамов и Нина Гьошева)
(с Шефка Сюлейманов)

Внимателно изгледах видеоматериалите и потърсих информация за тази клиника от регистъра на Столична РЗИ. В раздел 16. НЕКОНВЕНЦИОНАЛНИ МЕТОДИ ЗА БЛАГОПРИЯТНО ВЪЗДЕЙСТВИЕ ВЪРХУ ИНДИВИДУАЛНОТО ЗДРАВЕ,
под No 49 намерих данни (дано да са актуални!) за клиниката:

Код лечебно заведение: 2214380002
име фирма: д-р Христо Атанасов Дамянов
адрес на практикуване: жк.Дружба-2, ул."Делийска воденица", бл.330
по специалности: Използване на нелекарствени продукти от органичен произход, използване на нелекарствени продукти от минерален произход, използване на нетрадиционни физикални методи, ирисови, пулсови и аурикуларни методи на изследване , акупунктура и акупресура, диетети

Никъде не видях да пише, че това е онкоклиника. Ако и при повторното вписване са указани същите дейности – не виждам повод да не ги регистрират повторно. Ако, обаче, продължават да се изживяват като онкоклиника, съвсем основателно може да последва и втори акт за нарушение и затваряне на клиниката!

Лично мен ме смущава друго обстоятелство. Благодарение на danidd от нейния блог научих за клинично изпитване на Течността на Коули, започнало през декември 2011г. Дано да бъркам, но това което прочетох за проучването ме остави с впечатлението, че то е започнало през май 2007г. и ще приключи през април 2012г. ():
Estimated Enrollment: 12
Study Start Date: May 2007
Estimated Study Completion Date: April 2012
Estimated Primary Completion Date: December 2011 (Final data collection date for primary outcome measure)

Та това, което ме смущава е, че за тези 5 години, през които клиниката тръби, че се „бори” за прилагане на Течността на Коули на онкоболни, нито веднъж не чух нито проф. Аврамов, нито д-р Дамянов да препоръчват включване на техните пациенти в това клинично проучване!
При участие в такова проучване за пациентите са безплатни не само медикаментите, но и разноските по терапията и лабораторните изследвания, които са за сметка на заявителя на проучването! Е, програмата на проучването не включва широка гама от онкозаболявания, но ми направи впечатление, че предмет на изследването е и ракът на стомаха, от който страдаше приятелят на Alexia и г-н П.П. от Добрич, и двамата пациенти на клиниката! И мисля, че съвсем резонно си задавам въпроса ЗАЩО тези пациенти са насочвани към МЗ и ИАЛ да искат разрешение за употребата на Течността на Коули конкретно в тази клиника, а не са били насочвани за включване в проучването???

Редактирано от *jull** на 01.03.12 00:43.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: PenKiller]  
АвторГepraнa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.12 07:11



Благодаря PenKiller за информацията но повярвайте ми от това не ми стана никак по-леко!

От всичко излиза че клиниката която е на 100% специализирана за онкозаболявания в регистрацията си никъде не казва че е онко клиника - това е просто шокиращо!!! Забележете че целия форум тука е за лекуването на рака в тази клиника, всички участници във форума по един или друг начин са лекували онко заболявания там а излиза че тя никога не е била е ригистрирана да лекува рак!?! Поне аз се чувствам измамена, за другите не знам. Щом това не е заведение за онко заболявания тогава и за докторите там не е задължително да имат познания в тази област, това обяснява и ниската квалификация на персонала. Все едно да отида в студио за лазерна епилация да ми лекуват рака - не виждам голяма разлика.

Почти съм сигурна че изпитанията на разни хранителни добавки които те правят ги водят официално за изследвания, но това не се казва на пациентите за да им се прибират парите.

Съгласна съм че Карбовски може всъщност да увеличи популярността на клиниката което може да се окаже фатално за много нови онкоболни които да се опитат да минат по нещо по-нетрадиционно.

Може и да престана да посещавам този форум защото цялата тази информация ми идва в повече от това което мога да понеса и се натоварвам емоционално. Сега излиза че не само съм давала много пари за безрезултатно лечение но и че съм ги давала на хора които официално не лекуват това за което съм отишла! Това е върхът на наглостта и подигравка с хората!



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: Гepraнa]  
АвторMepu (Нерегистриран)
Публикувано01.03.12 12:09



Снощи /29.02/канал 3 в предаването "Неудобните" на Маргарита Михнева дадоха трибуна на клиниката и помогнаха за прокламиране на доброто им име и подкрепа.
П.П.Напълно споделям мнението Ви относно въпросната клиника!



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: Mepu]  
АвторГepraнa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.12 12:59



Благодаря ти Мери!

Ние вече минахме през този ад и през тази клиника и точно мене вече нещата не ме засягат. Пари клиниката не връща нито пък изгубеното време което е можело да бъде използвано за подходящо лечение. Изпитвам състрадание към онези които няма да прочетат информацията на този форум или пък ще си мислят че не е вярна.

Явно не е лъжа че интегративната медицина набляга силно на маркетинга и рекламата а телевизията е най-доброто място за това. Жалко че още много хора ще попаднат в този капан наречен клиника по интегративна медицина. Мога само да им пожелая да минат по-леко през всичко което им предстои.

Един въпрос - в предаването обсъждаха ли лечение на онко заболявания в клиниката защото всъщност те друго не се опитват да лекуват а не са регистриранеи да правят това? Определено онкоболните са щедри и са готови да се разделят с всички спестявания, потенциално те са винаги били мишена на измамниците.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: Гepraнa]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано02.03.12 14:13



Определено онкоболните са щедри и са готови да се разделят с всички спестявания, потенциално те са винаги били мишена на измамниците

Съвременните етични кодекси към БЛС, има ги на страницата им, казват, че цени не могат да се свалят, но могат напълно да се откажат от хонорар. Смятам, че ако не го направят, просто няма как да се извисят достатъчно морално и професионално и да достигнат до ниво да лекуват терминално болни. Затова и няма да пиша на професора по биофизика горе от линковете и да му дам идея. Но ще дам на вас и то безплатно.
Имаме една биофизичка доцентка, която е завършила в Германия и след още две лекции пак там се връща. Та й досаждам след всяка лекция и я питам за очевидно свързани с рака въпроси, а тя ми отговаря супер професионално, но не вижда връзката и така и не може да излезе от биофизиката. Каза ми, че водата в организма е два вида, свързана и свободна.Свързаната е повече. Обгражда всички протеини, ДНКто, а то е хидрофилно и изобщо всичко. Ентропията на свързаната вода е по-ниска, заради връзките, които е създала и съответно й е по-нискък и хаоса. Постепенно способността й да поема хаос от ДНК, каято тя обгражда намалява и ДНК мутира. Предизвиква се примерно рак. Решението е в машина, която намалява ентрапията на свързаната вода и ДНКто, като че ли водено назад във времето, просто се се ремонтира заради конформационните характеристики на ДНК.
Знам, че звучи идиотски просто и невероятно, но работи. До сега такова знание не съм чел никъде и си мисля, че нагласата на онколога трябва да е да иска да работи безплатно, за да може да се отворят информационни канали и да изпревари другите



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: krasiva]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано02.03.12 18:00





Редактирано от *jull** на 03.03.12 01:03.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: danidd]  
Авторristo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.12 08:03



Здравейте,

И аз искам да се включа във форума на пострадалите от клиниката. Брат ми беше диагностициран от рак миналата година, претърпя операция и по нова година имаше рецидив. Отидохме в клиниката защото това ни беше последната надежда. Както вече е писано в постовете на форума те нищо не ни обещаха само ни казаха че ще се опитат да го излекуват. За цени и пари не говореха което в България е признак че ще бъде много скъпо. Ако знаех че клиниката всъщност изобщо не е онко клиника нямаше да отидем там, но понеже там имаше само онкоболни добихме лъжливото усещането че има някаква надежда и нещата са нарид. Понеже рака беше в напреднал стадий лечението от самото начало в клиниката ни излизаше много скъпо - 300-400 лв. на ден. Като добавим че взехме и стая под наем в същата сграда нещата станаха още по-тежки. Стаята излиза над 50 лв на ден, студът в нея беше неописуем, условията са мизерни и спартански - никого не съветвам за взима стаите под наем които се предлагат от клиниката, да не говорим, че за тези пари можете да си намерите сносен хотел с всички удобства.

След като брат ми постоя около две седмици състоянието му се влоши рязко - определено методите които се прилагат в клиниката не действат а да не кажа че и изострят заболяването. Видях с очите си как бодяха с игли туморите и биеха в тях инжекции. След като зазля а и след като ни свършиха парите, от клиниката бързо се съгласиха да ни изпишат и да минем на домашно лечение. Човека когото пращаха да извършва манипулациите (д-р Георгиев) се оказа изключително некомпетентен и с извратено чувство за хумор - не искам да обсъждам шокиращото му поведение тука. За посещението на адрес взимаха допълнително по 100 лв към процедурата - като гледам доста щедро възнаграждение за работа която един санитар би извършил по-добре.

И при нас не ни даваха никаква информация какво и колко му вливат, вижда се че се плашат да дават каквато и да било информация в тази насока. Д-р Георгиев които правеше вливанията не беше много адекватен и дори след като тумора удвои размера си продължаваше да твърди че "май не се е увеличил" и пускаше дебелашки шеги които бяха много неуместни. Като видяхме че клиниката изобщо не помага спряхме лечението и брат ми си замина малко по-късно.

Мога да резюмирам:
1. Клиниката изобщо не помогна на брат ми - това което те предлагат като лечение нямаше никакъв положителен ефект. Сега вече не се учудвам защо - след като научих че клиниката всъщност не е онко клиника и че никога е била такава

2. Лечението там е изключително скъпо - това дето някой беше писал че е 4-6 хиляди на месец е нищо ако рака е в напреднал стадий. Трябват ви ама наистина много пари за да му вливат витамини и подозрителни и неразрешени субстанции. На фона на това че лечението за онкоболни трябва да е безплатно мисля че клиниката е добре специализирана да прибира парите на отчаяните (таксата им за посецение на адрес е 100 лв. - оттам насетне си правете сметка за мащаба на надуването на цените). Те са наясно че обират безнадеждно болните и никога няма да ви дадат ясна и точна оферта с процедурите и цените, непрекъснато ще ви измислят нещо ново и ще добавят нови и нови разходи ако видят че сте платежоспособни.

3. Към цената добавете и безкраен списък от скъпи хранителни добавки - при първото си посещение в аптеката на бул. Левски платих 157 лв. Могат да ви накарат да си вземете и разни подозрителни апарати за био енергийно лечение (каквото и да значи това) които не са под 400-500 лв.

4. Условията в клиниката като материална база за лечение са повече от скромни - имат 3 или четири малки стаи където правят вливанията и там понякога се събират по много хора - доктори, пациенти и посетители.

За хората които отиват с прекалено големи надежди в клиниката искам да кажа че разочарованието им после ще бъде голямо. И аз нито видях, нито чух за някой който да се е излекувал в клиниката - имаше само лекуващи се. Още си спомням как докато чаках в коридора чух една жена в кабинета да се ядосва на доктора че е дала вече 9000 лв. а нещата са се даже влошили, те я омайваха как видиш ли сега ще почне същинското лечение.

Нещата които наистина ни помогнаха в цялото това премеждие не дойдоха от клиниката по интегративна медицина и мога да ги споделя защото могат да бъдат от полза за всички:

1. Фирмата за патронаж Пиа Матер - http://www.piamater.org/ . Осигуряват човек за гледане. В нашия случай сменяше памперсите, правеше превръзки, говореше и успокояваше болния и го хранеше. За 3ч сутрин и 1ч вечер за цял месец е към 700 лв, може да осигурат и 24 часово присъствие - не са хора които да правят печалба от вашето страдание. Осигурават и истинска линейка по желание - 50 лв на курс за София . Вземат болния директно от леглото на специален стол или носилка и го носят до линейката. След като свърши всичко, оценявам че всъщност Пиа Матер облекчиха реално живота на брат ми в много по голяма степен отколкото центъра по интегративна медицина - при това на много много по ниска тарифа.

2. Портакат - в Токуда му поставиха портакат под кожата за да може вливанията да са безпроблемни. Вместо всеки път да ви бодат ръката за вливанията (абокат) това е малка титанова кутийка колкото бирена капачка която се имплантира под кожата близо до рамото, свързана е към вена субклавис и осигурава безпроблемно вливане на разтвори. Може да стои до 2 години че и повече. Цената за слагане и самия портакат е към 1400 лв но това наистина ще подобри качестовото на живота на болния. Да, после ще трябва да вземете и игли за портаката - 50 бр. за 250 лв.


Ако мога да ви дам съвет и ако можехте да го чуете той е: не ходете в клиниката по интегративна медицина и не си хабете времето и парите там, ще бъдете силно разочаровани на края. Казвам ви го от личен опит.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: risto]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано04.03.12 09:53



По отношение на портаката искам само да кажа, че имам приятели на които в онкологията е поставен без заплащане.

Защото Си ме направил глава, а не опашка!


Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: megolina75]  
Авторristo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.12 10:32



Да, ако знаехме това щяхме да си спестим 1400 лв. Но когато те връхлети вълната едва ли имаш време да мислиш или да търсиш най-добрия вариант. Идеята че онколечението е безплатно звучи много абсурдно и неуместно в клиниката по интегративна медицина. Във всички случаи един портакат при това който наистина помага е нищо в сравнение със останалите разходи които ви предстоят в центъра.

Все пак ако някой нов дойде на форума тази информация за портаката ще му бъде много полезна. А ние онкоболните сме неизчерпаем извор на пари за всички измамници - няма закон или институция да ни предпазва от мошенниците.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.