Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: danidd]  
Авторristo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.12 08:04



Здравейте,

Съжалявам Ivan4o17, но вашето заболяване не е от най-сериозните и не е злокачествено както карцином или сарком. Радвам се че сте се излекували но нека първо минат 5 години преди да твърдите че всичко е напълно минало - това е официалния медицински протокол за отчитане на излекуването. Брат ми имаше недиференциран липосарком с поне 7 метастази из белия дроб, черния дроб, бъбреците и гръбнака. Метастазите бяха с големина от 5 до 20 см. Туморите се появиха неочаквано и пораснаха много бързо. Един въпрос - диагнозата на Ivan4o17 беше ли поставена след биопсия или хистологичен материал или беше поставена въз основа на преглед. Защото много пациенти с грешна диагноза са имали чудодейно излекуване и са подхранвали митовете.

Нежеланието на Ivan4o17 да отговори на въпроса за цената на лечението е красноречиво - определено цената е била притеснителна (пак да кажа че лечението на онкоболни е по дефиниция безплатно).

На въпроса danidd къде да отидат лекуващите се там. Да, въпроса е сериозен но не от медицинска а от морална гледна точка. Самия аз заведох брат ми от безнадеждност в клиниката, просто да се прави нещо там. И самия аз знам че ако изведнъж бяха пркъснали това което те наричат "лечение" щяхме да се почувстваме емоционално зле. Човека си отива а ние нищо не правим (вече е друг въпроса дали това "правене" има смисъл или не). Ако клиниката беше безплатна или с умерени цени и най-вече ако пишеше че е палиативна клиника "Последна утеха" всичко щеше да е наред. Но да грабиш пациентите, да им даваш лъжливи надежди и те всъщност да се лишават от възможността за истинско лечение - това вече е неморално и неетично.

Ето това е "тръна в очите" - че те не казват нещата с истинските им имена, не ти казват колко скъпо ще е всъщност лечението (дори Ivan4o17 мълчи по въпроса защото е наистина болна тема за всички които са посетили центъра). Самия аз не искам да сядам и да сумирам всички разходи които съм направил там защото знам че това само ще засили чувството ми че съм измамен, а точно сега не ми помага след като брат ми си замина.

>>Или и Вие смятате че те няма смисъл да продължават да се лекуват

Ще бъда честен - клиниката би имала смисъл да съществува ако:
1. Лечението там е напълно безплатно или минимално (100-200 лв на месец например)
2. Клиниката официално се води като клиника по палиативо лечение (каквото и правят там)
3. Имат квалифициран и добре обучен персонал
4. Дават пълна и изчерпателна информация какво и колко ви дават (сигурен съм че Ivan4o17 няма представа точно какво и колко са му давали по време на лечението)

>>Също така Вие и другите участници-пак анонимни
Сега вече много ни обидихте! При това danidd е анонимен. Дайте ми телефон и имеил и мога да ви се обадя и да ви дам реални документи и реални факти които ще са по-страшни от това което може да си представите. Ако сме анонимни може да е поради друга причина - настъпиш ли интереси на някой в БГ това може да има лоши последици, а определено центъра е изключително печеливш и има интереси той да работи. Анонимността не е за да черним клиниката безнаказано а за да си спестим излишни неприятности. Бъдете реалисти и си припомнете как нещата работят в БГ.

>>Имайте уважение и към тези които биха продължили живота си там
А вие имайте уважение към тези които да починали въпреки че са правили всичко което са им казали от центъра, давали са парите си за абсурдни неща и са видяли в един момент че лечението е безполезно.

Да, нека всеки сам прецени как да се лекува. Но нека да знае истината, да не бъде заблуден от сладникави признания как клиниката му е помогнала (подобни на рекламите на чудодейни продукти за отслабване).

>>Някои хора упорито и отчайващо се стремят да оплюят клиниката
Ако казването на истината е оплюване - да, оплюваме я. Аз лично мога да подкрепя с документи и свидетели всяка своя дума тука - дайте адрес или тел и ще се убедите. Ако понякога това което съм казал е било шокиращо - съжалявам, реалността понякога е шокираща, само сънищата и фантазиите са идеални.

А какво е грозно и какво красиво - това е просто субективно

>>Ще бъде хубаво да се споделят лични впечатления.
Моля ви се - лични впечатления ли искате (каквото съм споделил във форума) или хвалебстия за чудеса? Това форум за реклама ли ще бъде или форум където се казва истината - нека това да уточним първо!



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: megolina75]  
Авторristo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.12 10:29



Благодаря megolina75 за разбирането.

Не искам да черня клиниката и ако за някой изглежда така това е защото просто фактите са такива. Всъщност съм спестил много неприятни факти за клиниката и не искам да ги споделям тука защото те са в областта на фискални нарушения, некомпетентност и медицински стандарти.

Никога не съм отричал и ролята на клиниката за моменти когато положението е безнадеждно а вие искате да направите нещо след като отвсякъде са ви отказали лечение. Но да се рекламира клиниката (която е за палиативно лечение) като място за онколечение е нещо което е вече опасно и неетично. Това че клиниката е нетрадиционна не е проблем само по себе си, проблем е ако тя не лекува и прибира тлъсти хонорари за имитация на лечение.

Много бих се радвал ако някой даде реална статистика и реални документи - постъпили за лечение Х болни, със такава и такава диагноза която има такъв и такъв процент на успеваемост на лечението. След лечението има толкова и толкова излекувани след 5 години период на пълна ремисия. Т.е. да се видят реални постижение а не някакви мъгляви благодарности на полуизлекувани пациенти. Обаче имам сериозни подозрения че това никога няма да стане защото не е в интерес на клиниката.

Понеже това е форум нека всеки да си каже мнението и нека негативното мнение не се смята само по себе си за грешно мнение - това не е форум за реклама на клиниката а форум за отзиви за клиниката. Ако е имало нещо добро или лошо нека то да стане достояние за всички.

И нека новите пациенти които тръгнат към клиниката да знаят повече за това какво се прави там. Аз лично съм отвратен от това което става в клиниката и го намирам за неетично и неморално, брат ми почина и всички ми спестявания са вече притежание на центъра. Нямам нищо да губя за да кажа истината.

На някой са му направили отстъки за плащанията но това не съм бил аз, те много добре преценяват колко сте платежоспособни и колкото повече пари имате по-скъпо ще е лечението ви. Мене ме зарибяваха да си купя някакви безумно скъпи "биоенергиийни" уреди от Канада (общо към 1000 долара плюс доставка, мита и ДДС) които дори и производителя не споменава да се ползват при онкозаболявания. За по етусиазираните и тези които обичат клиниката не мога да не споделя линковете към тях -

. Ако си ги купят всичките уреди наведнъж ще имат отстъпка, могат за благодарност (по желание) да купят и един комплект на клиниката.

За тези които още се лекуват в клиниката - успехи в лечението! За тези които вече по една или друга причина не се лекуват там - разбирам облекчението им.

Редактирано от *jull** на 06.03.12 14:57.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: risto]  
Автор ivan4o17 (минаващ)
Публикувано06.03.12 12:19



Благодаря, че не съм бил болен, ако знаех нямаше да си давам зор


Добре че си ти да ми кажеш, че рака ми не е бил злокачествен.
Лекарите явно не са се консултирали с теб, преди да ме лекуват

Разбира се че ми е правена хистология.

Ти първо се оплакваш, че си си дал парите там - после питаш какви са цените...
Лъжеш ли, че си ходил там - или лъжеш, че не знаеш, какви са цените?

Цените са като във всеки частен медицински център.
Досега не съм чул в Интегративна медицина да са задължили някой да се лекува при тях.

Съжалявам за брат ти - ако изобщо е вярно.

Или явно просто има хора които много държат да плюят по някаква съвсем друга причина...

Редактирано от ivan4o17 на 06.03.12 12:29.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: ivan4o17]  
Автор ivan4o17 (минаващ)
Публикувано06.03.12 15:02



И понеже анонимните доброжелатели - които много се радват, че един медицински център се закрива и болните в него, изоставени от държавните болници като "нелечими случаи" - рискуват да им спрат лечението на последното място, където ги приемат и да останат на Божия милост - много държат да ми провеждат някакви странни разпити, ще кажа още:

- Вливането на озон (озонотерапията) сруваше по 60 лв.
- Електромагнитната терапия с апарат струваше по 20 лв.

Тези неща действат, ефикасни са и ги препоръчвам на всеки, на който химиотерапията му понася тежко. Без тях на мен щяха да ми прекъснат химиотерапията в Дървеница и щяха да я отложат, защото показателите ми бяха много зле и най-вероятно сега нямаше да пиша тук.

И двете терапии са и противоракови, доколкото знам.

Не съжалявам и за една стотинка, която съм платил в Интегративна медицина.

Д-р Дамянов, в качеството си на онколог, ми е изписвал и лечебни добавки за подсилване, които съм взимал от специализирани аптеки и магазини, и диети и др.

За другите неща на тези, които едва ли не ми казват, че съм рекламно лице, защото съм се лекувал някъде:

Човек който има конкретен проблем - последното нещо, което ще го интересува и ще му дойде на ум да пита - е броя на стаите в една клиника.
Хората които ни убеждават, че един център не струва заради броя на стаите в него, явно нямат конкретен проблем... а се занимават да преливат от пусто в празно и се опитват да занимават и други с това.
Клиниката е прилично обзаведена, много по-качествено и чисто от държавните болници - по мои впечатления от нееднократно посещение там и в други софийски болници, където съм лежал на няколко пъти.

А качеството на керемидите на покрива и къде са произведени, интересува ли ви? А цените в гостилницата отпред? А цените в бензиностанцията в съседство, курса на БНБ и кардиограмата на долара?





Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: ivan4o17]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано06.03.12 15:23



Здравейте,
Благодаря на за отговорите на въпросите ми макар че бяха зададени само към PenKiller.
Изказвам съболезнования за вашата загуба.
Но надявам се че се прави разлика между споделяне и оплюване.
Аз също не разбирам защо задавате въпроси за цените на клиниката след като както твърдите Вие сте били вече там.Трябва да сте наясно.
Не съм анонимна и блога ми и ма и телефон и поща.Но,защо?Ако аз съм във вашето положение ще си потърся правата чрез съда.Вие защо не го направите?
Не трябва ли да докажете на себе си и във името на брат ви Истината?
Как ще стане цените да са по -ниски във клиниката.Във Германия тези клиники се подпомагат от държавата и от частни фондове но,цените си определя клиниката.Можете да зададете този въпрос към най-нашумялата клиника напоследък,както направих Аз и ще получите отговора си.
Само по времето на комунизма всичко беше безплатно.

megolina75 ,незнаех че толкова много усилия си положила да ми обяснаваш какво е ИПТ.Кое те накара да мислиш че имам нужда от пояснения?
Прекалено добре съм запозната и медицинското ми образование ми пречи и то много за да си фантазирам.
Преди също съм писала че е невъзможно да слагаш всички болни под един знаменател.
Да, аз изкам ,майка ми да живее повече.И както сте го написала "надява се да оздравее"-е мечтата на всеки болен.
Но това което Вие не разбирате е че ,лечението на всеки болен е индувидуално.
Пациентите които отиват във тази клиника вече са преминали през химиотерапиа и лъчелечение.За майка ми тези варианти са отпаднали.Химиотерапия при един бъбрек само!-какво ще се случи-Как мислите?
И какво наистина е ИПТ-образовайте се малко поне,преди да говорите.
Радвам се че ,при вас всичко е добре и ви пожелавам оздравяване от все сърце.

И още веднъж към risto -след изкате искате реални документи и факти-вземете ги от самата клиника-и ако това което казване е вярно-осъде те ги ,какво чакате?

Относно апаратите на Сота-двата заедно струват 750 долара.Тези апарати както и на други фирми ,имат широко приложение във Щатите,Германия-има и дистрибутор на Сота.
Така че ,никой не те е зарибявал.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: ivan4o17]  
Авторristo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.12 17:35



>>след изкате искате реални документи и факти-вземете ги от самата клиника-и ако това което казване е вярно-осъде те ги ,какво чакате?


Явно съм бил криворазбран - никога не съм искал да съдя някого пък и с тези подписани декларации че доброволно се съглясяваме да сме морски свинчета и да правят каквото си искат с нас едва ли процеса може да е успешен. Хората от клиниката са изпипали всичко юридически - сега си спомням че при постъпването много държаха да се подпишат купчина от документи и това отне много повече време отколкото свалянето на анамнезата или прегледа на самия болен.

Също така виждам че някои продължават да се лекуват и ако на тях това им помага (или дори те да си мислят че е така) ще е неморално да се лишават от тази надежда. Ако съм дошъл тука то е за добавя към форума малко прясна информация защото иначе форума беше заприличал на реклама на чудодейно лекарство за отслабване. Малко розовия цвят беше почнал да избива в повече.

>>Ако аз съм във вашето положение ще си потърся правата чрез съда.

Права за какво? Ходенето по съдилища само ще ме натовари допълнително емоциално и материално. Ако някой има директно изгода това са адвокатите, ако някой има изгода да не завеждам делото това е клиниката, за мене изгодата винаги ще е нула или отрицателна. Да, може да помогна някой да не се подлъже като мене, но това едва ли е голяма утеха, хората са създадени да вярват и те винаги ще чукат на вратата на клиниката. Дори да я затворат клиниката - ще дойдат нови мошенници и те може да са по-лоши сегашните.


>>Относно апаратите на Сота-двата заедно струват 750 долара.Тези апарати както и на други фирми ,имат широко приложение във Щатите,Германия-има и дистрибутор на Сота

Това го видях, но никъде не видях приложението им в онколечението нито какви са резултати от тяхното прилагане при онкоболни. Нека не забравяме че това е форум за лечение на рака а не на дископатия, неразположение или грип. Ето, можете да кажете на другите от форума - на този и този линк е описана ползата от тези апарати при рак, моля ви се - направете го.

към ivan4o17
>>- Вливането на озон (озонотерапията) сруваше по 60 лв.
>>- Електромагнитната терапия с апарат струваше по 20 лв.

Списъка който давате е много къс, не виждам вливане на витамин Це (230 лв), не виждам и инсулиновата терапия (към 400 лв) и т.н. . Поварвайте ми - имат голям въображение и могат да ви предпишат какви ли не порцедури.

>>Ти първо се оплакваш, че си си дал парите там - после питаш какви са цените...
Лъжеш ли, че си ходил там - или лъжеш, че не знаеш, какви са цените?

Какво мога да кажа... Тук почнахме да се да се хапеме като псета. Виждам че сте вярно куче на центъра и ви завиждам. Ето правили са ви отстъпки а на мене не са, явно не сме им били симнатични. За тези които идват за първи път - в центъра не казват цените в очите ти, няма списък и не дават фактура където е описано какво правят. Казват ти - за днес 510 лв или 300 лв и после смотоляват нещо. Е, не че в Токуда не ме накараха да платя поставянето на портакат като направя дарение за 700 лв. , не съм Дон Кихот и не искам да си губя енертията в борба с вятърни мелници. Ето във форума казах истината такава каквато съм я видял и преживал, спестил съм много неприятни детайли за да не ме обвинят в оплюване.


Всъщност разбирам че има доста хора които посещават този форум и едновременно продължават да се лекуват в клиниката. Мисля че това е много лоша идея - в тази клиника се ходи с много вяра и много пари, а този форум може да разколебае вярата с факти. Вярно е че когато фактите говорят и боговете мълчат но тази поговорка трябва да бъде забравена докато се лекувате в клиниката по интегративна медицина в противен случай вярата и надеждата ви ще са на сериозно изпитание. Ако случайно съм разколебал някого - съжалявам че той е прочел този форум, безразборното четене и броузване в интернет не е полезно. Ако все пак някой си мисли че казаните от мене факти са неточни или измислени съм готов да ги потвърдя с документи и свидетели.

И успех в лечението в клиниката, ние лично сме в стадия след лечението с Интегративна медицина - днес погребаха брат ми.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: risto]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано06.03.12 18:19



Изказвам отново съболезнованията си към вас.
Но,казвате :"ние лично сме в стадия след лечението с Интегративна медицина".
Доколкото разбирам сте посетили клиниката в последният стадий от заболяването.
Лечението което е проведено преди клиниката не оставили последствия?
И най-вече какво ви накара да отидете в тази клиника?
Все пак това е малка частна клиника ,която прилага само малка част от новостите във медицината.какво да кажем за онкологичните болници със големи възможности! Със лекари специалисти във областта?
Има ли някои които да е посетил клиниката преди да бъде унищожен със остарялата химиотерапия?
Има ли някой които да е посетил клиниката във началния стадий на заболяването?
Лично аз незная за такива пациенти.
Всичките които познавам са напълно унищожени от стандартната медицина.Да не говорим че ,почти при всички ,раковите заболянавия са открити много късно.
Последствията при всички са причинени от нехайството на Министерството на Здравеопазването.
Няма нова апаратура нито лекарства.Затова пък има много спестени пари за бонуси.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: risto]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано06.03.12 18:48



Risto, приеми още веднъж моите най-сърдечни съболезнования. Аз искам да ти благодаря за цялата тази информация, защото като човек, който иска да знае цялата истина за да знае накъде да поеме, ми помогна много! Съжелавям, че трябваше да стане по трудния начин, чрез страданието на твоя брат. Мир на праха му! На теб още веднъж пожелавам от цялото си сърце Бог да ти помага!

Защото Си ме направил глава, а не опашка!


Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: risto]  
Автор ivan4o17 (минаващ)
Публикувано06.03.12 19:11



Извинявам се, че ви засегнах и ако съм ви сбъркал с някого.
Разбирам огорчението ви.
Съжалявам за брат ви! Макар че съжалението с нищо не помага...

Разберете ме и вие - има всякакви хора.
Хора сме, грешим.

За нещата които пишете - че съм вярно куче и към мен са имали симпатии - разбирам болката ви и реакцията. Не съм поддържал връзка с тези хора от месеци - някъде от лятото. Ако знаех, че са ги подгонили бюрократите - щях да пиша в тяхна защита много по-рано.

Както вие сте разочарован от тях - така аз съм им дълбоко благодарен. Това е лично право на всеки.

За цените - дал съм това, което аз съм ползвал там.

Още веднъж се извинявам!

Редактирано от ivan4o17 на 06.03.12 19:15.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: danidd]  
Авторristo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.12 20:17



danidd , за съжаление брат ми не беше правил нито химио нито лъчетерапия преди да отиде в клиниката по интегративна медицина. Беше идеалния случай ако нещо работеше с този метод да се покаже че действа. Купихме всички възможни хранителни добавки (както споменах при първото си ходене в аптеката на бул Левски оставих над 150 лв за такива добавки), правехме ама наистина всичко което казаха като дори му спряхме обезболяващите за да е "по силен ефекта от терапията". Вземахме най-добрите добавки и правехме стриктно всичко което казваха.

>>Лечението което е проведено преди клиниката не оставили последствия?

Имаше само една операция да премахнат тумор на рамото, при хистологичното изследване се установи че е липосарком. От там насетне до влизането в клиниката той не беше правил НИЩО - няма как да обвините предишното лечение (знам че д.р Дамянов много държеше да не е лекуван преди това и това е точно такъв "чист" случай). След започването на лечението в клиниката нещата много бързо зазляха, не казвам че е виновно лечението но във всички случаи то се оказа безполезно (и много скъпо).

>>най-вече какво ви накара да отидете в тази клиника?

Отчаянието. Отказаха ни сериозно лечение в онкологията, тумора растеше от ден на ден и когато ми казаха за клиниката решихме да опитаме. Ако удавник и за сламка се хваща аз бих казал че онкоболен и за интегративна медицина се хваща. Ако помага - нищо не губи, ако загуби парите си - това е без значение (аз съм далече от мисълта да ги съдя защото това сега няма смисъл).
Не ми казвайте че сте отишли поради някаква по-различна причина. Добре де - ще ми бъде интересно ако някой е отишъл по друга причина - нека да я каже сега или да замълчи завинаги.

>>Има ли някои които да е посетил клиниката преди да бъде унищожен със остарялата химиотерапия?

Лоша новина danidd, това е точно случят на брат ми - той не е бил "унищожаван" от остаряла химиотерапия, дойде първо при клиниката. Първата химиотерапия която някога е правил беше в клиниката!

>>Все пак това е малка частна клиника ,която прилага само малка част от новостите във медицината.какво да кажем за онкологичните болници със големи възможности

Това е проблема - Клиниката по Интегративна медицина няма нищо общо с рака, тя не е регистрирана като онкоклиника, хората там не са профисионални онколози. Учудващо е изобщо че целия този форум се върти около лечението на рака в тази клиника която официално не лекува рак (звучи глупашко но ето че и аз съм се хванал на тази въдица).

Относно лошото здравеопазването в БГ - няма какво да добавя към казаното, за съжаление е напълно вярно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.