Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:14 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: д-р.Дамяновнови [re: мими]  
Авторvicky (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 22:36



Благодаря,аз в понеделник ще отида до там на консултация с доктора.Трябва ли да си запиша предварително час? Става въпрос за баща ми.Има карцином на бял дроб 4 степен с разсейки в черен,бял,надбъбреци и кости.Нещо го мотаят с химиотерапията от онкологията,защото му сложихме една инжекция "метастрон" за костите и трябвало да минат 3 месеца след нея,а за три месеца може да е вече късно за каквото и да било.



Тема Re: д-р.Дамяновнови [re: мими]  
Авторanimari (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 23:07



Здавеите ! Искам да питам има ли някои които да се е лекувал при д-р Дамянов с диагноза - Дребноклетъчен карцином на белия дроб ! Баща ми е с такава диагноза прави 6 химо във Варна в Св.Марина но после се влуши и ни изпратиха на лъчетерапия в Шумен но нищо добро и от там предписа му морфин и.....незнам как да му помогна! Дали има надежда ! Ние сме от Разград а София е на 400 км , но ако знам че ще му помогнат бих стигнала и накрай света .......





Тема Re: д-р.Дамяновнови [re: animari]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 14:47



да аз се лекувам при д-рДамянов.Имам разсейки в бял дроб и кости след 2 операции на слюнчена жлеза и лимфни възли.
незнам какво да ти кажа освен успех и надежда за теб и баща ти
срещни се с лекарите от клиниката и те най подробно ще ти обяснят какви са шансовете



Тема Re: д-р.Дамяновнови [re: vicky]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 14:50



това че не сте започнали химиотерапия е донякъде по добре
на мен така ми казаха от клиниката по интеградивна медицина където се лекувам
обяснха ми че организма бил по податлив на лекарствата и по бързо се очакват резултатите които при мен не закъсняха
успех и сподели какво е станало на срещата
а аз днес напправих 7-мата си терапия





Тема Re: д-р.Дамяновнови [re: мими]  
Авторanimari (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 20:31



Благодаря ти Миме за съчуствието !!!
Много се съмнявам, че ще му помогнат защото е минал Химиотерапии - 6 курса във Варна ! А после и лъчетерапия в Шумен / защото във Варна нямат и дори не ни казаха, че нямат лъчетерапия / много съм разочарована от "Св.Марина" Варна бяхме с големи надежди, че ще помогнат и доц.Калев - завеждащия и др.Янчев лекуващия лекър !!!

............ а той сега е на морфин, дексаметазон, нофилин и кислородна бутилка до себе си ! И най-вече заради кислорода не смеем да тръгнем на дълъг път !!! ако мога да говоря с някои които е бил в подобен случай моля да ми пише - animari.2006@abv.bg или тук да пише !!!



Тема Re: д-р.Дамяновнови [re: мими]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 14:07



цисплатин и 5 флу това са цистоците с които ме лекуват в момента за тези които попитаха



Тема Re: д-р.Дамяновнови [re: мими]  
АвторDidi22 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.09 15:11



моля някой който има мнение и впечатления от лечение при д.р Дамянов да го сподели.Последните които четох са от Октомври 2008г.



Тема Re: д-р.Дамянов [re: Didi22]  
Автор kris31 (непознат )
Публикувано12.06.09 09:36



Здравейте бих искала ако някой в момента ходи при доктор Дамянов да ми даде повече инфирмация. В смисъл лични впечатления от лечението. Аз мисля да запиша майка ми, говорила съм няколко пъти с д-р Дамянов и съм с добри впечатления, но занаете как е когато трябва да решиш. Ще ми е от полза да поговоря с някой който се лекува или се е лекувал в клиниката. Благодаря предварително за помощта.



Тема Re: д-р.Дамянов [re: kris31]  
Авторmim_tom (Нерегистриран)
Публикувано27.06.09 12:45



Здравейте!
Пиша по повод заболяването на майка ми, която е на 75г. и както се казва беше отписана от традиционната медицина.
Преди месец, на 25.05.2009г., беше оперирана с диагноза карцином на езика, под на устната кухина и гингива. Имаше и увеличени лимфни възли в ляво на челюстта, заради които ни препоръчаха операцията, та да може след нея да се проведе ефективна лъчетерапия. Степента на развитие на тумора беше оценена като Т4 Нх М0. По време на операцията обаче беше отстранен само туморът в устната кухина, а лимфните възли дори не бяха биопсирани. Така и не ми обясниха защо... След операцията те продължиха да се увеличават, като започна да се подува и този в дясно. Мнението на хирурга беше, че веднага след възстановяването трябва да се прави лъчетерапия. От направената 20 дни след операцията компютърна томография се оказа, че отново има мекотъканна формация в устната кухина, т.е. туморът е рецидивирал или не е бил отстранен напълно. Когато на 16.06.2009 отидохме, уж за да започнем лъчетерапия, лекарят ме попита защо не са отстранени лимфните възли. За него това беше необяснимо и той изказа мнение, че в това състояние на майка ми няма да се получи желаният ефект от терапията, даже напротив - тя вероятно ще я понесе тежко, като престане да се храни и състоянието и ще се влоши. Решението му беше преди да започне процедурите, да я представи на онкологична конференция, за да чуе мнението на колегите си хирурзи и лъчетерапевти. На тази конференция ми казаха, че за да се постигне успех, трябва да се направи много радикална операция (отстраняване на челюстта). Този вариант е много краен и едва ли си струва да се обсъжда особено. Проф. Хаджиева, която е признат авторитет в своята област, беше категорична, че в сегашното състояние не бива да се прави никаква лъчетерапия, тъй като тя само ще навреди - процедурите най-вероятно ще влошат състоянието на мама, тя няма да се възстанови и по-бързо ще се стигне до края. Така ни отказаха лъчетерапия и ни оставиха
просто да чакаме. Химиотерапия не ни е предлагана, казаха ми, че при тази локализация на тумора, не е ефективна, а може би и заради възрастта. В момента майка ми почти няма болки, кръвната и картина е добра, общото и състояние също - движи се и се храни, грижи се за домакинството. Това е нашата история. Разбира се, много е трудно да приемем това развитие на нещата и да я оставим без никакво лечение. Сега търсим възможности за нова операция евентуално за отстраняване на лимфните възли, но нямаме време, всеки ден е от значение... Ще ви бъда много благодарна за всякакви съвети и мнения! Това, което прочетох тук звучи много обнадеждаващо, но дали тези методи на лечение биха могли да се приложат в нашия случай? Ако има някой, който се е лекувал с подобна диагноза при д-р Дамянов, моля споделете впечатленията си!
Благодаря ви предварително!



Тема Re: д-р.Дамянов [re: mim_tom]  
Автор kris31 (непознат )
Публикувано13.07.09 18:55



Здравейте, съжалявам, че така късно може вече да сте получили информация от другаде. Ние все пак започнахме да ходим на терапия при д-р Дамянов. Не мога да ви кажа нищо окончателно, тъй като сме доста в началото, но сега за сега виждам някакво подобрение на общия тонус, ако мога така да се изразя. Иначе самата терапия се понася абсолютно добре, няма никакъв страничен ефект. В общи линии всички, които са там са отказани от друго лечение, но поне с хората, които съм говорила се чувстват добре и имат подобрение в показателите. Най-малкото може да пробвате, направете си консултация и така. Надявам се да съм ви помогнала. ако нещо конкретно искате да ме питате, може д а ми пишете тук, ще се пробвам да намеря време да вляза по-скоро. Успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.