Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: РОСИ]  
Авторristo (Нерегистриран)
Публикувано29.03.12 23:03



Роси, точно така е както казвате - всички дигат ръце от болните и това е клиниката която ви приема със широки обятия. Друг е въпросът че това не е онкоклиника - официално не е такава а също и докторите нямат такава квалификация (с изключение на д-р Дамянов). Също и лечението там е трудно да се нарече "лечение" - ако озона, витамините и хранителните добавки ей така лекуваха рак може нямаше да има онкоболници.

Ако в момента се лекувате в тази клиника и наливате парите си там ви съветвам да не посещавате този форум защото може да научите някой горчиви истини от хора които са минали през клиниката. Ако вярата ви в силата на витамините и озона се разклати ще ви бъде трудно да продължите.

Ако както казвате клиниката не може да лекува в последния стадии до кой стадии тя лекува (ако лекува изобщо)? Нека хората които идват за първи път във форума знаят до кой стадиий на рака има смисъл защото от клиниката не подбират и обещават "да направят нещо". Изобщо има ли някой излекуван?

Не знам къде виси този ценоразпис в клиниката и как сте го видели но докато сме били там не съм видял такова нещо. Не е на стените, не е на столовете или във коридора, странно къде сте го видели... Казвам го защото съм свидетел как полека полека ви обират спестяванията.

Да съгласен съм че има много такива клиники по света , непрекъснато ги затварят но понеже има много лековерни пациенти и много пари покрай онкоболните и пак изникват като бурени.

Това е форум, можете да хвалите клиниката и да казвате суперлативи но аз знам че:
1. Брат ми си отиде - лечението в клиниката се оказа напълно безполезно
2. Обещанията които обилно дават от клиниката са без никакава подплата
3. Много пари ни завлече клиниката - чак ме е срам че сме били така лековерни.
4. До сега няма нито един наистина излекуван онкоболен от тази клиника, всички все се лекуват докато един ден тихичко не изчезнат.
5. Квалификацията на персонала е плачевна, оборудването в клиниката е мизерно, принципите на интигративната медицина да мъгляви и спорни

Все пак успех в лечението - ако ви помага какво по-хубаво от това? Обаждайте се по-често да видим как се подобрявате.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: risto]  
Авторkkkkk (Нерегистриран)
Публикувано30.03.12 00:40



risto знаеш ли прав си за доста от нещата бяхме там и просто не искам да ти казвам за какво става на въпрос ако имаш имейл напиши ми го за да ти разкажа .Истината боли като я чета тук ,но човек като няма надежда и от никаде нищо не може да се направи се примирява да го щават .



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: kkkkk]  
Авторristo (Нерегистриран)
Публикувано30.03.12 08:43



kkkk, ако искаш ми пиши на pomiar2@yahoo.com .
Ако хората на този форум си мислят че черня клиниката нещата всъщност не стоят така - аз премълчавам най-горчивите истини които съм преживял там и им ги спестявам. Искам да подчертая че поговорката "Не е луд който яде баницата а който му я дава" важи с пълна сила за клиниката по интегративна медицина. Ако сте отчаяни, ако сте онкоболни (въпреки че това не е онкоклиника) , ако това "лечение" ви е последната надежда и сте радостни че някой "ще се опита да направи нещо" и ако имате бол пари - вие сте идеалния кандидат за клиниката.

Преди да минем през ужасите на клиниката по интегративна медицина аз четох в сегашния форум тук там негативни реплики. Умишлено се мъчех да не ги чета и се насилвах да вярвам че не са истина. Отчаянието е страшно нещо, но още по-лошото е че алчни хора се възполват от него. Какавото и да кажа хора пак ще напират да отидат в клиниката - истината е че когато нямаш друга надежда а интегративната медицина обещава да направи нещо по въпроса няма как да не отидеш там. Цялата работа ми прилича на лош вариант на приказката "Царят е гол" където всички се опитват да не видят истината и ако някой каже че "Клиниката по интегративната медицина е гола вода" даже му се сърдят.

Отново се извинявам ако съм нарушил "розовия тон" и псевдо оптимизма с който са надъхани някой от постовете тука. Споделил съм само мои лични впечатления и след като брат ми почина след безрезултатно лечение в клиниката по интегративна медицина смятам за мой дълг да предупредя хората които имат намерение да започнат лечение там. Това че онколечението трябвало да бъде безплатно а в клиниката ви одират жив (странното е че официално те не лекуват рак) е ама най-малкия ви проблем. Проблема е че срещу тези пари не получавате нищо освен доза успокоение, със същия успех можете да отидете на врачка да ви развали черната магия или на психолог.

За тези които продължават лечението в клиниката чистосърдечно ще ги посъветвам да не идват на форума и да не убиват вярата си в чудодейните възложности на интегративната медицина. Ако не клиниката, озона, витамините, хранителните добавки и диетите то поне нека Бог им помогне някак си. Успех на всички лекуващи се в клиниката, мир и утешение на тези които да преминали през клиниката и са от другата страна без близкия си човек.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: kkkkk]  
Авторristo (Нерегистриран)
Публикувано30.03.12 13:58



>>risto знаеш ли прав си за доста от нещата

Опитвам се да споделя само това което лично съм преживял покрай лечението на брат ми в клиниката. Виждам че има хора от форума над които д-р Дамянов се е смилил и им е взел "по-тънко" (въпреки че по дефиниция онколечението е безплатно в БГ). Един съвет към смелчаците които ще се хвърлят с главата надолу към клиниката - докторите там много добре преценяват колко пари имате (нещо като фейс контрол), не се правете на богати, от самото начало заявете че нямате пари. Очукана кола, смачкани дрехи ще ви спестят много пари. При мене като усетиха че могат да грабят по нашироко ме караха да си купувам разни подозрителни уреди от Канада за 1000 долара (никъде на тези уреди не пише че са за онкозаболявания). В момента в който им казах че не мога дълго да издържа да им плащам по 300 лв и повече на ден и те изписаха брат ми за лечение в къщи. Само да спомена че за да дойдат вкъщи да ви извършат вливанията ви взимат по 100 лв допълнително. 100лв само за посещението (и то в София) в бедна страна като БГ - хората от интегративна медицина явно са си подсигурили добра заработка (всекиму пожелавам такава заработка).



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: risto]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано30.03.12 18:20





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: Kaлoянa]  
Авторristo (Нерегистриран)
Публикувано30.03.12 23:01



Един въпрос Калояна - това с озонатора наистина ли го предлагат за лекуване на рак. Четох какво пише но не видях да пише нещо за рак (а в този форум това е основната тема). Знам че чентъра по интегративна медицина официално не лекува рак, но иначе само с това се занимава. Значи ли че и този апарат е нещо такова - официално не пише че лекува рак но иначе само за това се ползва. Нещо както газта за осветление - освен по предназначението си като газ за осветление с една супена лъжица на ден ще държите раковите клетки надалеч от себе си. Определено газта излиза по-ефтина...



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: risto]  
Авторkkkkkk (Нерегистриран)
Публикувано30.03.12 23:03



risto ако имаш скайп потърсиме моля те моя е шарк84121 обаче на латиница го напиши,защото аз нямам в яхото поща.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано30.03.12 23:39



това е оригиналния сайт на д-р Хулда Кларк, всичко е за лечение на рак, и тя го включва като част от лечението Това са продукти за чистене на паразити, бактерии, вируси има и книги, някой са преведени на български език Нейната теория е, че рака се образува от тях Ако имаш време виж видеата

Това е озонатор за домашни условия Същото казва и Джим Хъмбъл - че рака се образува от паразити, бактерии и вируси - който лекува със ММS или сега подобрения вариант със ЦДС изгледай и филмите С този продукт се лекуват и други заболявания, не само рак, прочети книгата която е преведена на български език за да разбереш принципа
Същото твърди и Тулио Симончини

Чета, гледам и слушам и се опитвам да помагам с информация, на себе си и на клубарите, но всеки сам взима решенията за себе си по какъв начин ще се лекува и на кого ще се доверява Медицината навсякъде по света е объркана и борбата е в това, че се правят добри пари от нея и на практика това е бизнес И официалната и алтернативната медицина излизат на пазара, всеки се бори за пациенти и пари и когато едната медицина се откаже я поема другата и обратно А е хубаво и двете да работят заедно Трудно е човек да се довери и на едните и на другите Понакога живота зависи от това на какво заложиш и колко

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: Kaлoянa]  
Авторristo (Нерегистриран)
Публикувано31.03.12 09:17



Калояна, ако бяхме в средновековието можех и да се хвана на такава теория че рака е причинен от вируси, паразити, лош въздух или магия. Сега сме 21 век, има микроскопи които виждат атомите, цялото ДНК го декодират за няколко часа. Ако е вирус - може да се види, същото е и с паразитите. Обикновено тези които твърдят такива неща само ги твърдят без да имат доказателствата. Хората се лековерни и ако сега почна сериозно да твърдя че рака се причинява примерно от `зловредните излъчвания на телевизията` ще се намерят веднага горещи последователи. Мога да продавам примерно заглушители за телевизия или каски за защита от зловредни излъчвания със същия успех като озонаторити.

Обаче съм съгласен че нивото на медицината е ниско в БГ, може да попаднете на кьопави доктори и да ви осакатят. В случая с брат ми нещата бяха по-особени - човека напълно отхвърляше официалната медицина и беше привърженник на алтернативната. Това озонотерапия (беше си направил озоногенератор преди повече от 20 години), непознати водорасли от не знам какво си езеро които лекуват не знам си що, алое, червено цвекло, абе всичко изчанчено - взимаше го за чиста истина. Жалко че не можа да прочете този сайт за да разбере колко проста била работата - рака е вирус и паразити, а лечението е даже още по-просто стига да си купите подходящите уреди от правилния сайт. Брат ми беше и много набожен та ако с молитви можеше да се лекува рака да беше жив и здрав.

Иронията е че познавахме много добри доктори онколози, някой от тях специализирали в чужбина и всички те казваха на брат ми че е сериозно и няма време за протакане. Човека обаче смяташе че `докторите нищо не разбират` (не че тези от клиниката по интегративната медицина нещо разбираха) и така си и отиде с вярата че просто е трябвало малко повече витамини или озон да взима. С две думи брат ми беше пример как трябва да се живее по алтернативен на медицината начин и за съжаление стана и пример до какво това довежда. Разбира се ако сте здрави тогава взимайте от водораслите със странни имена, озон, магнитотерапия, чайчета, молитви и медитации - няма да ви навреди.

От това което казвате Калояна си мисля че едва ли стие болна от рак или пък е нещо много малко и незлокачествено (промерно миоа). При такива условия тези апарати за озониране и магнетизиране са идеални - дори и да не помагат усещате че `правите нещо` и даже и че ` май се подобрявам`.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: risto]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано31.03.12 18:43



И да за ви успокоя да не мислите толкова горещо ще ви кажа, че аз нямам такъв апарат, не го ползвам, и не е нужно всичко каквото се пише и чете да се ползва или купува, това е клуб за взаимопомощ, подкрепа, споделяне, даване на информация, а всеки си има глава на раменете и може да мисли и да прави това което си иска Не всичко лекува, но помага понякога, а стават и чудеса - хора напълно излекувани от рак с различни методи, колкото и да не искаш да повярваш - има ги Пред мен винаги излиза случая на Деа, да е жива и здрава, и не само тя Аз лично вярвам и в двете медицини, но шарлатани има навсякъде, да не кажем и това, че човек не винаги избира най правилното лечение за себе си, поради липса на достатъчно информация или поради това, че му се дава неправилна информация Аз пак казвам че е хубаво и двете медицини да си сътрудничат и да дават най доброто за пациентите си, ама сме далеч от това време все още Винаги съм твърдяла, че лекарите от двете медицини се борят за пациенти и това е бизнес като всеки друг, и всеки се опитва да те убеди, че неговия метод е най правилен, най-надежден, най сигурен, и да ти прибере парите докато е време, или да ги издърпа от иншуранса чрез различни похвати След като се допусна в 21 век медицината да стане бизнес, а човека разменна монета, фармацията да бълва със химия и да се налага, да отрича алтернативите и да ги забранява и оплюва, да пресладва дори практикуващите лекари, какво ни остава - да си помагаме, да бъдем добронамерени един към друг, да си разменяме информация и да чакаме да се случи чудо с лечението на рака Според мен всеки лекар трябва да обясни плюсовете и минусите на своята медицина и да остави пациента сам да вземе решение, а не да натрапва мнението и медицината си, че и да го притиска, ако трябва и няколко консултации да се направят с различни лекари, не е необходимо човек да се втурва веднага след първото мнение слепешката, от повече информация не боли Истината е, че трябва информираност - за всичко -ясно и точно - честно и без користни цели, загриженост И всички които обикалят телевизиите, зарибяват хората със надежда, ходят по радиопредавания, после по вестници и списания, това са реклами, внушения, точно на такива натрапени методи не отивайте, или най малкото проучете какво се крие зад примамката

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 31.03.12 19:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.