Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: risto]  
АвторVictim (Нерегистриран)
Публикувано05.04.12 18:19



risto най-гадно е ,като умират млади хора,тогава е трагедия. Съжалявам за брат ти.
Мир на духа му.
А знаеш ли колко е трагично в детските онкологии,там пък мрат деца. Направо не ми се говори.
Рака е жестоко заболяване и ако човек получи поне малко облекчение,още малко живот,физически комфорт ,аз не бих пожалил средства. пари се губят и печелят,съвест-не, не се предлага по рафтовете на магазините.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: Victim]  
Авторristo (Нерегистриран)
Публикувано05.04.12 18:58



Определено съвестта ще ги мъчи близките на онко болния ако не са успели да направят всичко. То затова и тази клиника по интегративна медицина винаги ще има свежи пациенти, бизнесът е наистина голям, бедни или богати - всички снасят парите без проблеми. Усещането че нещо се прави успокоява съвестта - казвам го от личен опит.

Ако има нещо гадно в цялата работа с тази клиника е че премълчават умело част от истината (което формално не се смята за лъжа). Това че официлно те не лекуват рак а са обикновена клиника по палиативна медицина, това че няма никаква статистика какъв е резултата от терапиата там, това че пребиваването ви там ще е доста по-съпо от това което очаквате - за това се мълчи. Разбираемо е защо повечето професионални онколози имат лошо отношение към клиниката - представете си пациент който е в терминален стадий, докторите от онкологията не могат нищо да направят и са вдигнали бяло знаме. И изведнъж д-р Дамянов казва на пациентите - Няма проблеми, озона, витамините и магнитните полета ще ви излекуват напълно. Това да има нещо като статистика, нещо като научно обоснован метод - няма такова нещо. Пацентите идват, плащат си и тихо угасват после някъде. Ако един двама нещо вдигнат шум то рекламите по телевизията и сляпата вяра на болните ги заглушава бързо.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: risto]  
АвторVictim (Нерегистриран)
Публикувано06.04.12 08:46



Ако някъде в България се лекува или излекува раково заболяване,то такава клиника ще е носител на нобелова награда. за такаво нещо се дава Нобел. А един Нобел е и много пари. Такава няма нито в България,нито по света май. Опитват се да помогнат на хора ,отписани от порочната здравна система.
Алтерантива са онкологиите. Но там го видях какво е. Първо близкия ти бива изкормен ,след това изпържен от лъчелечението и накрая отровен от химиотерапията.Резултата ,подобрение ли? Глупости. Вече не прилича на човек. Мъките са неописуеми. Ако бих решавал за себе си-не мерси,не искам лечение-АД. Не говоря за безкрайната бюрокрация и бумащина.
Много е трудно да вземеш решение. Но аз бих го взел ,така. Ако на близкия ми му остават,седмици,месеци или година живот,да ги изживее в комфорт,като достоен човек,а не в кански мъки,разсипан от "лечение".



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: Victim]  
Авторristo (Нерегистриран)
Публикувано06.04.12 12:22



Съгласен съм но е много трудно да вземеш такова решение. Това е да приемеш че играта е загубена но остава още малко до спускането на завесата.
Имах един познат от САЩ, Аризона, имаше меланом с метастази. Когато му казаха че няма шансове човека си изтегли всички пари, продаде каквото имаше и цели 8 месеца пътуваше по света заедно с жена си. Обиколиха целия свят. Беше за седмица и в България и никога нямаше да кажеш че е смъртник, целият му багаж беше малка раница, паспорта и кредитната му карта. След година човека си отиде но тази година я изживя толкова интензивно че сякаш е имал втори пълен живот.

Ако се откажеш от лечението но непрекъснато съжаляваш че нещо са можели да помогнат ще живееш в самосъжаление и страдание. Решението за отказ от лечение е като харакири - не всеки има силата да го вземе и не всякога близките са смели да го вземат от името на пациента.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: risto]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано07.04.12 11:36



Твърдо съм против тази тактика на човека от САЩ. Твърдо.
Първо, ако е малигнен меланом и не можеш да режеш от всякъде по пет санта и защото не е радиочувствителен, е трябвало с тези пари да ми помогне да направя машина, ето примерно вчера се сетих и как да фокусирам ефира върху тумора, а това не е лесно, защото ефира не е като течност, та да го налееш с фуния в една точка.
Второ, като се стопят и меланома и метастазите да продължи с тази машита, че да живее 100-110 години, защото във влака чух разказ от първо лице за човек на 140.
Трето, което е определящо успеха на първите две, да си обещае на себе си и на света, че като оздравее ще помага безплатно с тази машина на другите като него.
Естествено, подобна комбинация трудно се намира в днешно време и затова му е останало приятното изживяване, но какво е останало в бъдещето от това приятно изживяване. Според мен нищо за никой



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: krasiva]  
АвторVictim (Нерегистриран)
Публикувано12.04.12 10:35



Автор kkkkk (Нерегистриран)
Публикувано 31.03.12 21:30

какво да ти кажа ристо ние лекуваме майка ми в клиниката още сме на озон ,това го правиме защото няма друга алтернатива.в онкологията на дървеница докторката ми каза няма какво повече да се направи и ме подмина ,незнам за тази клиника ,но ако знаеш и в онкологията колко пари сме дали на въпросната докторка и най-накрая ме подминава,онкологията е болница която голям поток от хора първо отиват там ,за съжаление и там нищо не се случва кой знае колко поне нали ти казвам,че на майка ми грам не и помогнаха даже нещата се задълбочиха още повече.

Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: risto]
Автор kkkkk (Нерегистриран)
Публикувано 01.04.12 12:34

незнам какво да ти кажа ,само знам ,че много ме е страх от целия този случай.Само знам ,че ако ми вземат напразно парите от клиниката ще ги съсипя и не при михнева да ходят да се оплакват и да си правят евтина реклама ,ами при арменския поп ако искат да се оплакват все тая ,ако излезе така ,както казваш с брат ти за съжаление случая просто няма да им се вярва.

Скъпи съфорумници,като решите да пишете,първо мислете какво пишете.

Към ккккк. Да разбираме ли,че ще съсипеш онкологията,задето не са ти обърнали внимание,докторката ти е взела пари и са вдигнали ръце от вашия случай??? Щото си мисля,че би било спаведливо,отношението Ви, да е еднакво към всички,а не избирателно!!!

Много е лесно да се дават съвети,скрит зад компютъра в стила не ходете в онкологията няма да ви помогнат или не правете това или онова, не си давайте парите тук и там и тия са мошенници ,другите са шарлатани.

Да даваш съвети по този начин е много лесно.
Нека ,който дава съвет да го направи гледайки хората в очите и не само,но да има куража да погледне същите тези хора ,след няколко месеца отново в очите,след като са правили опити по неговия съвет да помогнат на близкия си.
Колко биха го направили?
Николко,щото се искат здрави гащи и кураж и да поемеш отговорност за съвета си!!!
Събудете се говорим за ракови заболявания ,трудни за лечение и като правило с фатален изход.
Искам да спомена няколко имена.
Стив Джобс-собственик на Apple ,починал от рак на панкреаса.
Патрик Суейзи-актьор,починал от рак на панкреаса.
Лучано Павароти-починал от рак.
Майкъл Ландън-починал от рак
Фара Фосет-починала от рак
Анди Уитфилд изиграл ролята на Спартак-починал от рак на 39 години.

Странно,хора с банкови сметки от десетки милиони, с възможности да се лекуват където си поискат ,пък починали от рак. Я каква изненада за нас българите??? Егати балъците имат пари да си купят няколко онкоклиники и армия от лекари,пък умрели от рак????
Сега чакам съвет,къде да лекувам близкия си от човек от форума,но ще искам да ме гледа в очите,като ме съветва. Благодаря!



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: Victim]  
АвторPenKiller (Нерегистриран)
Публикувано12.04.12 11:59



Victim, ще си позволя да използвам Вашите думи и да Ви кажа:
Скъпи Victim, като решите да пишете, първо мислете какво пишете!

Защото оставам с убеждението, че сте решили Вие ЛИЧНО да лекувате Вашия близък по съвети, дадени във разни форуми! Е, всеки сам решава кой път да избере – споменатият от Вас Стив Джобс се е отказал от някои утвърдени методи за сметка на алтернативните; другите от Вашия списък са избрали друг подход. За съжаление, изходът е бил един и същ! При краля на Йордания Хюсеин (да обогатя списъка Ви) - също.

В този клуб хората споделят собствените си чувства и резултатите от собствените си решения. А Вие искате НЯКОЙ ДРУГ да поеме отговорност и да реши вместо Вас. Вие само да го гледате в очите!

Кураж и здрави гащи трябват на този, който взима решения! А освен това и много познания и сериозна информация, както за положителните страни, така и за негативните страни на едно или друго решение! Особено полезен е отрицателният опит – той помага да се избегнат чужди грешки.
А вие какво правите - чакате съвет, къде да лекувате близкия си от човек от форума, но искате да ви гледа в очите, като ви съветва! Ама сте объркали мястото – виртуалното пространство на ТОЗИ клуб не дава такива възможности!



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: PenKiller]  
АвторVictim (Нерегистриран)
Публикувано12.04.12 17:37



Благодаря ти за откровения отговор.Харесвам хора които говорят,каквото мислят.
Моите уважения към теб! Наистина ще обмисля нещата внимателно и ще се вслушам в съветите Ви!



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: Victim]  
Авторkkkkk (Нерегистриран)
Публикувано15.04.12 10:58



Victim -ще ти кажа нещо ти ако чакаш някой да ти даде съвет как да лекуваш близкия си през форума ,това значи ,че не си се впрегнал чак толкоз.а доколкото става въпрос за тази клиника или за онкологията истината е една ,че в България няма нито апаратура за лечението нито нищо за тези хора.ще те попитам като си толкова отворен един въпрос -защо няма лекарства за онкоболните ?защо когато откриеш ,за болеста си те въртят от кабинет на кабинет и висиш по опашки и те въртят по един месец да не кажа и повече ,ето за една лъчетерапич чакаш с месеци ,мисля ,че не си запознат много защото аз минавам през всичко тожа от доста месеци и знам какво е да се бориш и никой нищо да не прави.мисля ,че си объркал форума .мисли реално за нещата и в каква страна сме скапана .



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: kkkkk]  
АвторVictim (Нерегистриран)
Публикувано18.04.12 18:55



Здравейте ккккк!
Казвате,че в България няма апаратура и т.н. за лечение на онкоболни. Въпроса ми е къде има и какво ще ми струва евентуално лечение. Ако е възможно отговора да е с държава град и клиника с адрес,а не общи лафове,като Англия,Германия. Ще съм благодарен да ме насочите към проверена клиника в белия свят.
Вероятно съм объркал форума и тъй като претендирам да съм добре възпитан , си вземам бележка и няма да пиша повече в него.
По въпроса за онкоболните и проблемите с които се сблъскваме е нормално да е така. Не може в държава с разбити улици, окъртени сгради, мръсотия, боклук, бездомни кучета, бандитизъм, масово крадене от фондовете за здраве и инфраструктура, да очакваме медицина с швейцарско качество и тя да ми е задължително безплатна. Е няма ,как да стане! Плащаме данъци смет,но ходим в боклуци, плащаме данъци на автомобилите и винетки,но караме в дупки и опасни пътища, плащаме си здравните осигуравки,но получаваме.............
Довиждане ,бъдете здрави и нека Бог бди над всеки от нас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.