Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:35 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: anta]  
АвторKaтя (Нерегистриран)
Публикувано10.01.12 17:40



Здравейте мили хора, искам да споделя личнито си отношение към тази клиника, тък като се борихме до последно с тази коварна болест имахме голяма надежда в този център. За съжеление беше напразно. Татко почина след поредното вливане там. Според мен не си давайте напразно парите. Персонала е любезен, но лечението е съкпо и не помага. За здравето сме готови на всичко, а някои хора злоупотребяват с това. Успех на всички



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: Kaтя]  
Автор11111 (Нерегистриран)
Публикувано12.01.12 16:17



За съжаление и мен ме сполетя същата участ.Отидох там с някаква надежда за лечение ,но останах без мъж и без пари само с празни надежди.Рак не се лекува с решаване на тестове и опити за химиотерапии.Хора не си давайте парите напразно всичко е реклама.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: 11111]  
АвторГepraнa (Нерегистриран)
Публикувано23.02.12 11:38



Искам да споделя моите впечатления за да могат повече хора да знаят за какво става дума в този център. Първо - не помогнаха на баща ми и само парите отидоха на вятъра (говоря за сериозна сума пари). След всичко през което преминах бих нарекла центъра с точното му име - "Последна надежда". За да отидете там или трябва отвсякъде да са ви отказали лечение или пък да сте достатъчно наивни да си мислите, че може с витамин Це, полузаконни апарати от Русия/Канада и разни билки и хранителни добавки да се излекува рак в напреднал стадий. Не съм чула до сега някой да е бил излекуван в този център или ако е бил излекуван сигурно е бил дошъл с грешна диагноза.

Определено трябва да имате дълбоко протмоне - всяка манипулация е много скъпа, няма никъде ценоразпис на услугите, пригответе си поне 250-300 лв на посещение за да ви влеят витамини и поне още толкова за химио (но не по-малко от 4-6 хиляди на месец). Обстановката е повече от скромна, персонала не е високо квалифициран, в малките стаи където се вливат веществата понякога се събират по 5-6 души, понятия като калцуни за краката там не са познати.

Това да имате диагноза или картон където да се вижда какво и колко ви вливат не съществува - всичко се пише на хвърчащи листове без подпис и печат. Подписвате една камара документи че сте съглани да правят каквото искат с вас - ако не сте безнадеждно болни едва ли ще искате да ги подпишете. Докторите които работят в центъра са наясно че без такива документи за пълно съгласие могат да влязат бързо в затвора.

Сега мога да кажа от личен опит, че използването на интегративна медицина за онкологични заболявания си е чисто шарлатанство.

Разбира се всеки има право на избор а също така и правото да научи нещата по трудния начин. Оставям на вас да решите дали да отидете там, парите си няма да видите обратно, може би няма да се подобрите но ще достигнете до някои прозрения до които сама стигнах. Все пак сте предупредени



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: Гepraнa]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано23.02.12 16:04



Съжалявам за вашата загуба.Приемете моите съболезнования.
Но нека бъдем откровенни.
Майка ми както повечето знаят се лекува във същата клиника вече 1 година.
Не си спомням да са и обещали нещо,освен че ще се направи всичко възможно.
Във тази клиника има един пациент напълно излекуван и се казва Шевка.Които иска може да провери.
При маика ми има сериозен напредък ,лечението е бавно и трудно и какъв ще бъде крайния резултат никой не може да каже
.Както казвате тази клиника е наистина последна надежда .
Но се чудя защо трябва да се сърдим на тази клиника след като традиционнта медицина не разполага с необходими медикаменти и апаратура за лечение.
Още повече лечението на откологично болните трябва да е безплатно.
Предполагам всички се запознати със скандалите които се развихриха напоследък със бонусите раздадени във здравтата каса и т.н.
Интегративна Медицина е частна клиника която здравната каса отказва да включи къв застраховките.
Цените във тази клиника не са скрити--за ИПТ-330 лв-със допълнителен медикамент в зависимост от състоянието на пациента +30 лева.Витамин Ц-220 лева.Термо терапиа със АМД-30 лева и т.н.
Още веднъж съжалявам за вашата загуба.
Но за да стане ясно на всички както и на мен бихте ли описали за какво ще заплащали межку 4 и 6 хиляди лева на месец.
Може Би вашата информация ще бъде полезна за всички нас.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: danidd]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано23.02.12 16:29



За тази феноменална сума за месец, човек спокойно може да се лекува в доказаната клиника в годините за Герсон терапия

Като се замисля излиза доста по-евтино...

Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: megolina75]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано24.02.12 10:57



Не знам дали е в темата, но само ще кажа няколко неща, които научих наскоро.
Първо, за да не влезат в затвора, лекарите искат информирано съгласие от пациента. Човек има свободата да откаже да се лекува от каквото и да е и да си умре, ако по му е кеф. Това му е гарантирано като свещенно право и се уважава. Затова по Медицинска етика в първи курс се решават медицински казуси.
Второ, всички методи за лечение предимно целят да убият раковите клетки, тоест да предизвикат некроза. При некроза идват професионални чистачи на клетки, които ги смилат. Всичкото много прилича на инфекция и дори когато тумора започне сам да некротира може да се наблюдават неща като събиране на секрети и течности. За разлика от некрозата, при апоптозата клетката сама пожелава да умре и цялата се усвоява от съседните до нея всякакви клетки и няма никакви проблеми, даже организма като цяло е на печалба. Принципите на Хипократ ни вменяват да предизвикваме апоптоза в раковите клетки, а не да "оплескаме" всичко в целия организъм. Ако раковата клетка се върне обратно в стабилно състояние, може дори да заработи пак като здрава клетка.
Трето, по биофизика се разглеждат отворени системи, в които има, според втория принцип на термодинамиката, постоянно ивеличаване на ентропията, тоест на хаоса. Рака е хаос в днк. На мой въпрос "а може ли да има система, в която да имаме намаляване на ентропията, тоест хаоса", доцентката, която е завърщила в Германия каза, че може, но това ще стане за сметка на ентропията извън системата, която ще поеме хаоса. Щом може, зночи нищо, дори и на теория не пречи днк да се стабилизира, поне да се включат пак механизмите на апоптоза, ако не да се спаси цялата клетка. Как става този баланс? Ето как е описан при опита с липиди, които се изливат в чаша. Липидите си подлеждат по повърхността по определен начин, тоест по повърхността ентропията намалява, но това е за сметка на ентропията навътре във водата, която много се увеличава и като цяла ентропията в цялата чаша се увеличава, тоест втория закон на термодинамиката е в сила.
При днк, която е двойна спирална молекула, имаме отстрани дебел слой вода по цялото й продължение. Когато тази вода започне да не може да компенсира повече хаоса, той се пренася и на днк, която е в слоя. Имаме рак във всякакви форми и варианти. Ако този хаос е довел до мутации в днк, при които имаме твърде силно изразена апоптоза, имаме дегенеративни заболявания, като Ауцхаймер и Паркинсон, ако хаоса е довел до мутации, които подтискат апоптозата, имаме рак. Това е казано с малко думи.
Как да го излекуваме рака? Ами, може да прозвучи идиотски просто, и затова невероятно, като намалим хаоса във водата, която човек пие, с която се къпе, в близост до която спи, а това намаляване става само с машина, която някой някога трябва да направи, а ако иска, докато я прави, аз ще му вися на главата и ще го наставлявам. Има, обаче едно условие. Просветлението за такава машина не ми е дошло, защото имам много ъкъл. То е дошло отнякъде бъзплатно и трябва да се дава бъзплатно. Никакъв бизнес от това не става, но затова пък за такава машина ще има опашка от хиляда човека.
Искам да кажа и нещо друго за кодексите на сайта на БЛС. На мой въпрос "има ли официално написано някъде човек, че е обявен от официалната медицина за неспасяем, се оказва, че не само няма, но и се смята за неморално да му се говорят такива неща, а практиката е да се казва само на роднини". Тоест, всички алтернативни методи са заплашени с преследване, въпреки, че неофициално човека е отписан. В умовете на лекарите и през ум не им минава, след като те нищо вече не могат да направят за човека, изобщо, дори и теоретически да допуснат, че някой някъде може. А по повод спонтанно изчезнали тумори имаше поуст дори и през последната седмица. Е, поне вече се знае къде и как "изчезва" необяснимо туморната маса. Просто съседните клетки я усвояват, тъй като сигналите, които им зпраща са, че ще загине по нормалния физиологичен начин с апоптоза. Това е



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамяновнови [re: krasiva]  
АвторГepraнa (Нерегистриран)
Публикувано29.02.12 12:55



danidd - радвам се че лечението при вас помага. Но за пълно оздравяване може да се говори само ако след пълното премахване на туморите и след като са минали 5 години няма рецидиви. Има много случаи когато един тумор се е свил или е изчезнал но това изобщо не означава излекуване. Доколкото знам центъра не работи от 5 години така че технически погледнато още нямат случай на излекуван пациент.

>>Не си спомням да са и обещали нещо,освен че ще се направи всичко възможно.

Да, това е хитрото - вземат ти парите и нищо не обещават. Ако някой се излекува това си го приписват като заслуга, ако пък нещо не се получи - не сме ви обещавали нищо, по-добра ситуация за здравен бизнес не може да се иска. Както пише на много места в Интернет интегративната медицина набляга повече на маркетинга и определено има полза (но не за пациентите).

>>Във тази клиника има един пациент напълно излекуван и се казва Шевка.Които иска може да провери.

Няма как да е излекувана като не са минали 5 години от момента когато на 100% е установено че е чиста от тумори. Но искренно искам тя наистина да е оздравяла и да не се налага да посещава пак клиниката.


>>Както казвате тази клиника е наистина последна надежда .
Но се чудя защо трябва да се сърдим на тази клиника след като традиционнта медицина не разполага с необходими медикаменти и апаратура за лечение.

За сърдене и дума да не става, баща ми никой никъде не щеше да го приеме в държавните болници. Частните клиники са много по-услужливи в това отношение, ако имахме много пари можехме да останем в Токуда но едва ли щяха да направят нещо.

Мога само да цитирам поговорката - не е луд който яде баницата а който му я дава. Имали сте пари, всички са ви отказали лечение и ето че Интегративна медицина е там за да събере парите ви. Разбира се ви предлагат и нещо в замяна на парите, най-малкото мисълта че правите нещо... трудно е да живееш с мисълта че човека си отива а ти нищо не си направила. След Интегративна медицина съвеста ви ще бъде определено чиста (пък и протмонето). Проблема е че никой ни ти го казва това когато отивате в центъра.


>> Още повече лечението на откологично болните трябва да е безплатно.
Да, трябва да е безплатно но ако се запишете в Интегративна медицина ще се убедите че вашето онкологично заболяване е много сериозно изпитание за финансите ви. В допълнение на скъпото лечение ще трябва да купувате и разни скъпи хранителни добавки (списъка на тези добавки е дълъг и има кутийки по 40-50 лв. с някакви екзотични масла). Хубавото на хранителните добавки е - те не да лекарства, няма нужда да помагат важното е да не вредят. Учудващо е че хранителните добавки в повечето случаи са доста по-скъпи от доказано добри лекарства от реномирани фирми.


>>Цените във тази клиника не са скрити--за ИПТ-330 лв-със допълнителен медикамент в зависимост от състоянието на пациента +30 лева.Витамин Ц-220 лева.Термо терапиа със АМД-30 лева и т.н.

Ако сте ходили в центъра наистина ще забележите че никъде на видно място ги няма написани цените а също и че цените варират силно в зависимост от състоянието на пациента. Дори по това което казвате за ИПТ и витамин Це - ако трябва да минете на месец ИПТ 5 пъти и 4 пъти витамин Це - това са вече 2530 на месец, като си сложите траспорта, хранителнити добавки и разни допълнителни процедури едва ли ще е под 4000 лв. Тази сума е далече от идеята за безплатно онкологично лечение. Ако също вземете в предвид че клиниката не влага почти никакви пари в тези процедури (знаете цената на витамин Це) печалбатя на гърба на онкоболните е неприятно висока.


>>Може Би вашата информация ще бъде полезна за всички нас.
Едва ли ще е полезна - когато човек е отчаян се хваща за всяка надежда а надеждата я предлагат в Интегративна медицина. Ако отидете там дори и без надежда ползата ще бъде нулева и горчивината от похарчените пари голяма. По добре е да отидете с повече надежда в центъра и е по-добре да не сте чели какво съм писала. Не съм единствената разочарована от Интегративна медицина но не искам да отнемам надеждата на другите. Искренно ви пожелавам след 5 години да дойдете пак във форума и да ни кажете че рака е останал зад вас.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: Гepraнa]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано29.02.12 13:04



Аз искам да добавя нещо по отношение на думичката" излекуван"... Пет години е малък период от време. На все повече места се говори за десет години. Защото има доста случаи, в които рецидив се появява след петата година:) това само в рамките на новите неща, които съм чела и са ми казвали:)

Защото Си ме направил глава, а не опашка!


Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: megolina75]  
АвторГepraнa (Нерегистриран)
Публикувано29.02.12 15:41



Ако периода за излекуване е 10 години тогава центъра по Интегративна медицина е много далече от момента когато може да каже че някой е бил напълно излекуван. В интерес на истината те никога не са споменавали на мене или на баща ми, че изобщо някой някога е бил излекуван при тях. Наблягаха най-вече на идеята как туморите е можело да бъдат ударени с ниски нива на кръвна захар и чудодейни хранителни добавки. Добри психолози са - в това не бива да имате съмнение.

Ако някой с грешно поставена диагноза рак е отишъл при тях определено може да им вдигне рейтинга.


Дойдох да напиша в този форум това което преживях защото видях с очите си как много отчаяни хора отиваха в клиниката да получат нещо което няма как да получат от там. Видях и млади хора които вместо да отидат да се оперират и да минат химиотерапия от страх пред изпитанията предпочитат по-безболезнения път в клиниката. Това че ще си хвърлят парите на вятъра е най-малкия им проблем - те ще изгубят ценно време и когато стигнат до необратимия стадий ще е наистина късно да се прави каквото и да е.

До сега не съм видял никой в този форум да каже - "да, излекувах се". Всички с положително мнение към клиниката казват "подобрих се", "лекувам се от една година", "тумора намаля" а даже има и "те са много любезни". А когато стане най-лошото едва ли ви се ходи много до този форум да напишете цялата истина и тя остава премълчана.

За тези които идват за първи път във форума - това е скъпа клиника по палиативно лечение в покрайнините на София която не обещава излекуване или подобрение но ви дава усещането че "правите нещо" в замяна на всички ваши спестявания.



Тема Re: Център Интегративна медицина д-р Дамянов [re: Гepraнa]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано29.02.12 16:07



Гергана, аз лично безкрайно съжалявам за болката, която сте преживели и в същото време ти благодаря, че имаш сили да споделиш всичко това, за да не пострада някой друг! Този форум е за да си помагаме, подкрепяме и предпазваме, доколкото можем! Прегръщам те и отново ти благодаря:)

Защото Си ме направил глава, а не опашка!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.