Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:27 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Болестта на Пейджетнови  
Автор Paлицa (непознат)
Публикувано11.05.07 16:52



Здравейте приятели, отварям тази тема защото вчера ми бе поставена диагонзата - Болестта на Пейджет на млечната жлеза. Много рядък рак на гърдата - за който нямам никаква информация. Според онколозите трябва да се оперира и да се премахне цялата ми лява гърда. До тук "добре" - и тук следва голямото НООООО - има голяма вероятност при отстраняване на лимфите под мишницата да се получи огромен отток на лявата ми ръка, който няма да изчезне, защото както знаете, аз имам /лява/ изкуствена раменна става - поради умеренодиферинциран хондросарком. Та простичко казано, ще ми махнат гърдата, но не могат да ми гарантират състоянието на ръката /ако въобще ще имам такава след това/.

ИМАМ НУЖДА ОТ ВАШАТА ПОМОЩ !!!!

Все още не мога да свикна със сегащното си състояние, не мога да преборя депресията си, ами и на всичкото отгоре съм на страшен кръстопът – ГЪДАТА, РЪКАТА ИЛИ КАКВО.....?!?!
Също лошото в случая е, че ако се съглася на операция, следоперативното лечение ще е евентуално лъчетерапия, която ми е напълно противопоказна пак заради ръката.

Ама каква ирония на съдбата само, до вчера се радвах на добрите си изслевания и плачех от кеф, а днес.......

Имам нужда от Вашето мнение, съвети и подкрепа.



Тема Re: Болестта на Пейджетнови [re: Paлицa]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 18:20



Само няма да се предаваме..Гърдата, ръката..избираш ЖИВОТА мила, каквото и да ти срува това...в интерес на истината за първи път чувам за такъв вид рак на гърдата ..какво ти обясниха има ли връзка между двете ти диагнози или това е първичен рак..и как толкова бързо ти я поставиха диагнозата, без биопсия ли..ти имаш ли нещо на гърдата или беше част от профилактиката...Само не се отчайвай, мобилизирай се...искай още едно мнение и се готви за борба, а не депрсии..дано се включат по знаещи по въпроса..От мен кураж и борба..няма да се даваме лесно..





Тема Re: Болестта на Пейджетнови [re: здp1]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 18:53



Раличка, мила, това ти ли си?
Уповавай се на прекрасното си семейство и прави това, което ти кажат лекарите. Искай съвети от тях, дори когато не смеят да вземат решение от твое име. Знам, че имаш сили за още много битки, видях го в очите ти.
Настоявай да ти дадат повече информация - не си първият случай и трябва да се знае какво се е случило с предишните болни. Статистиката е за статистиците, но трябва да се вземе решение на база на предишен опит. И ако докторите нямат такъв, със сигурност могат да стигнат до колеги с повече познание и опит в конкретната област.

Това е още един връх, който трябва да преодолееш, но за твоята воля това е просто камъче.
Очакваме да кажеш какво казват лекарите, макар че и те бъркат, нали са хора.

Стискам палци, с теб съм и те прегръщам



Тема Re: Болестта на Пейджетнови [re: Paлицa]  
АвторДъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 19:41



Здравей, ужасно съжалявам, че ти се налага да минеш през всичко това.
Не знам как си с английския, но ето какво вади гугъл за това заболяване
http://www.google.com/search?q=paget+breast+cancer&sourceid=mozilla-search&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8
Моля се, всичко да е хванато съвсем навреме и да се намери начин за излекуване. Ако можеш свържи се и с онколози от чужбина, за да разбереш и тяхното мнение



Тема Re: Болестта на Пейджетнови [re: Paлицa]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано11.05.07 22:19



Здравей, като информация, болестта на Паджет е една от трите главни групи РМЖ. Накратко ще ги класифицирам:
1. Неинвазивни ;те са два вида - и двата са ин ситу.
2. Инвазивни, които са 11 вида;
3. Болест на Paget на зърното - рядко срещана форма на РМЖ, при която обикновено се намират екзематоидни промени на кожата на гърдата. В повечето случаи хистологията се оказва инвазивен интрадуктален карцином, при който задължително се прави мастектомия. Прогнозата на тези болни не се различава от останалите болни с РМЖ.
Не се отчайвай, мисля си, че това през което си минала е малко по - страшно от това, което ти се случва сега. Във форума сме много с рак на гърдата и всички ще те подкрепим.



Тема Re: Болестта на Пейджетнови [re: tetty71]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.05.07 22:49



Ралица, мила, не зная дали ти е известен този сайт, но за всеки случа ти го пращам:
Информационен център за редки болести:


На тази страница, ако желаеш, можеш да попълниш един модул с твои данни и да получиш допълнителна информация, както и връзка (чрез Центъра) с други пациенти с това заболяване:




Тема Бъди силнанови [re: Paлицa]  
АвторAira (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 01:06



Рали,бъди силна и не се страхувай.Вярвай в себе си и моля те не се депресирай и отчайвай.Аз вярвам в теб,че ще успееш да се справиш и ще стискам палци всичко да е наред.С теб съм





Тема Re: Болестта на Пейджетнови [re: Paлицa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.05.07 01:20



На мен нещо не ми се връзва....
Имам близък познат с Болестта на Пейджет - заболяване на костите - бавно и необратимо разграждане на костите. От типа на остеопорозата, но в много по-тежък вид. Та затова не ми се връзва с гърдата.
За Болестта на Пейджет има препарат от типа на бифосфонатите "Акласта" влива се 1 път годишно и поддържа състоянието на болните.
Наскоро попитах моята химиотерапевтка за този препарат /нали и аз съм с метаразсейки в костите и вливам бифосфонати/. Тя отговори, че това няма нищо общо с моето заболяване.
Затова не ми се връзва - Болестта на Пейджет е заболяване на костите.
Миличка - непременно направи ново изследване в друга патология, после в трета лаборатория.....Знам, че д-р Милев е добър патолог, и все пак - всички сме хора и всички можем да сгрешим....Затова е задължително да провериш на друго място и да търсиш друго мнение, визирайки твоето предишно заболяване с ръката.
Ако наистина се стигне до операция, горещо препоръчвам д-р Гаврилов в Онкологията - изключително добър хирург, реже до здраво....и никога повече, отколкото трябва.
Аз съм оперирана от него, имам изваден сноп лимфни възли, но проблеми с подуване на ръката нямам. Той преди операция иска да знае всички проблеми на пациента. При твоето състояние ще бъде изключително внимателен, вярвай ми!
Стискам палци и пиши тук за информация, да знаем как се развиват нещата, моля те!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Болестта на Пейджетнови [re: vesela.bg]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано12.05.07 06:08



Не си съвсем права, че тази болест е само на костите. Ето какво намирам за нея:

....г) Кожни промени в областта на зърното и ареолата. Те са сравнително редки и най-често се свързват с болеста Пейджет. Тя започва едностранно, като малка крустозна плака на мамилата, която постепенно нараства периферно и може да засяга цялата ареола .
Диференциалната диагноза на болестта на Пейджет включва екзема, болест на Бовен и базалноклетъчен карцином и се поставя често при хистологично изследване след биопсия....
ето тук





Тема Re: Болестта на Пейджетнови [re: Paлицa]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано12.05.07 06:25



Мила Рали, ако цената на твоя живот е да пожертваш гърдата, дори и ръката - плати я. Макар да е жестоко. Но ти си млада . Твоят живот е безценен - за ТЕБ, за твоята дъщеричка, за твоето семейство и дори за всички нас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.