Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Болестта на Пейджет- До ВСИЧКИнови [re: дeвa]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано16.06.07 06:53



БРАВО Рали, показа, че си борец!!!
Ама пък и как ни изплаши!
Като си стъпиш малко на крачетата да знаеш, че ще ме водиш на баячка и от там право на кръчмата да се напием и да забравим и слава богу, че всичко лошо вече е назад.
Сега стискай зъби и се възстановявай, че всички в клуба си те чакаме с нетърпение.
И като си дойдеш ще си направим една среща, но в Пловдив. Ще поканим всички и ще стане луд купон.
За сега оздравявай!
Обичам те!



Тема Re: Болестта на Пейджет- До ВСИЧКИнови [re: lumixx]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано16.06.07 09:15



Нощта на Рали мина относително спокойно. Вече е будна, дори изяде един кроасан :)
Нисък и е хемоглобина 7,4 и преливат кръв
Юлия ви поздравява :)



Тема Re: Болестта на Пейджет- До ВСИЧКИнови [re: lumixx]  
Автор BiVi (hope)
Публикувано16.06.07 09:33



Поздрави и целувки на нашите смели момичета!!!
Рали, Юле, браво, милички!!!
Смело напред!
С мислите си съм с вас!

БиВи



Тема Re: Болестта на Пейджетнови [re: Paлицa]  
Автор zdravetc (непознат )
Публикувано17.06.07 09:49



Рали,Юле, дръжте се милички! Предстоят ви и други битки, войната не е свършила явно...При нас тя продължава дълго...Събирайте сили и не се давайте! НИЕ СМЕ ДО ВАС...с душите, сърцата, мислите си... Дано Рали се съвзема вече...Лумикс обади се с инфо...



Тема Re: Болестта на Пейджет- До ВСИЧКИнови [re: lumixx]  
Автор дeвa (гледам напред)
Публикувано17.06.07 11:32



Лумикс, предай на Рали и Юли, че всички сме с тях! Вярваме в тяхната смелост и желание да вървят само напред и напред. НИКАКВО ПРЕДАВАНЕ!!! Обичаме ви и ви желаем и много, много късмет и щанс.



Тема Re: Болестта на Пейджетнови [re: zdravetc]  
Автор ilianak (непознат)
Публикувано17.06.07 12:30



Рали,нали знаеш,че след дъжд винаги изгрява слънце-Дъжда вече се изваля така,че слънцето трябва да изгрее всеки момент.Гушкам те миличка.



Тема Писмо до Ралица!нови [re: Paлицa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.06.07 16:35



Ралица, здравей!

Пиша ти тези редове, защото трябва да знаеш, какво е мнението ми. Искаш или не, аз ще го кажа. Защото побеснявам, когато някой подценява диагнозата си.
Няма да съм тактична, няма да ти спестя нищо, защото ти си голям човек, ти си разумен човек, ти си млад човек и не на последно място, защото ТИ ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ.
И много се надявам да се довериш на това, което ти пиша, защото отстрани погледната, твоята ситуация изглежда различна от твоята реалност, която е размита от страха от случващото се.

Винаги съм казвала да не се плашите от рака, защото той не е присъда, а само една диагноза....Рака може да стане присъда, само когато се подцени....
Ти точно това правиш, подценяваш състоянието си и правиш грешка след грешка. Доверяваш се на корумпирани лекари, плащате луди пари за лъжливи операции и неверни диагнози.
Моля те, моля те, моля те, не се прави на щраус и не крий главата си в пясъка.
Всички грешки са поправими, когато ги осъзнаем.
Искам да се стегнеш. Състоянието ти в момента е страшно комплицирано.
Просто нямаш време за депресии, отчаяния, самосъжаления, сълзи и сополи....Нещата при теб излизат от контрол и е време да разбереш това и да се довериш на съветите и на опита на хората, минали по този път много преди теб и научили своя урок....
Нямаш право да губиш време.
Нямаш право да се предаваш.
Нямаш право да се отказваш от борбата.
Не ме интересуват родителите ти, нито съпруга ти, нищо не ме интересува в момента, само ТИ си важна в момента. Само ти си от значение. Искам и настоявам да се бориш. Дължиш ми го. Дължиш го на всички нас от клуба, още от момента, когато се включи при нас за съвет и помощ. Но за Бога, защо не ни слушаш, като ти говорим? Защо не се доверяваш на опита ни? Заради това сега си ни длъжник и аз настоявам /и не само аз, а всички/ да събереш всичките си сили и енергия за борбата, която ти предстои....
Това, че сега четеш това писмо е знак, че съдбата /или Бог или каквото искаш/ ти дава нов шанс. Тази поредна операция, отново е знак за теб да разбереш, че грешиш и подценяваш врага си. А той е агресивен. Отговори му с агресия. Лечението му става с агресивни средства. Незабавно започни химиотерапия....Впрочем сега ще ти го направя..
ТВОЯ ЛИЧЕН ПЛАН ЗА БИТКА С РАКА.

1. Максимално бързо стабилизиране и излизане от болницата – няма време за лигавщини.
2. Вдигаш си партакешите и моментално в София. Ако ти не можеш сама, другите да те доведат....Твоят вид рак е доста рядко срещан и не очаквай докторите в провинцията да са наясно с него, те са чели за него само в книгите /факт е, че те подцениха и не взеха под внимание много неща от историята ти на заболяване и в момента си на това дередже, точно поради тяхната некомпетентност и алчност за пари – не го ли виждаш?/. Знаеш и това „Опознай врага, за да го победиш”, явно и това си подценила. Трябваше да си наясно с врага си!!!!! Ако беше наясно нямаше да отказваш лечение.
3. Незабавно започване на химиотерапия. Но не там, а тук в София. Колкото и да си против химиотерапията, тя има огромно значение за овладяване на бързоделящите се клетки. Освен това химиотерапията капсулира и свива тумора, което го прави операбилен. Това значи, че след няколко курса химиотерапия единичните клетки останали след операцията ще са унищожени, а тумора вече ще може да се махне. Хирургията вече е на доста високо ниво, но специалистите в това отношение са концентрирани в големите клиники в София, за съжаление. Известните онколози също. Неоспорим факт е, че след химиотерапия, много хора избягват операция /туморите изчезват напълно/ какъвто е и случаят с мен – не се наложи операция на лимфите на врата ми само след 6 курса химиотерапия.
Както казва моя хирург доц. Гаврилов „Аз се боря за живот, не за орган”.
Сега пред теб стои точно това предизвикателство, да се бориш за живота си. После ще мислим за всичко останало. Сега си важна само ти и твоя живот.

Моля те, слънчице за няколко неща:

Да се вземеш в ръце и да не правиш повече грешки!
Да се довериш на съветите за лечение!
Да се бориш!

Нека този лист хартия, моето писмо, да бъде винаги с теб по време на борбата, която започваш. Моята вяра да е твоя талисман, моята вяра, че ще овладеем болестта – с всички средства, брутално и нахално!
Аз без бой се не давам! Няма да те дам и теб! Разбра ли ме?

Обичам те Рали, прегръщам те много силно и моля те - не ме предавай!
Ако ти се предадеш, все едно аз губя битката! И няма да е честно, защото ти няма да си ми помогнала да я спечеля!
А доколкото те познавам, ти няма да изоставиш приятел с протегната ръка към теб, нали?

Целувам те! Весела.

PS. Сигурна съм, че хората от клуба ще подкрепят 100% всичко казано от мен!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: Писмо до Ралица!нови [re: vesela.bg]  
АвторMarи (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 17:41



Това не е просто писмо, това е урок....урок, който ако не го научим - няма да има щестица в живота! А нашата шестица е да се преборим с коварната болест!!!Толкова полезно за теб Раличка, в този момент може да се окаже най-важното!Послушай Весела, всички ще я послушаме!
Весела ,благодаря ти!
Рали действай,стискам палци!



Тема Re: Писмо до Ралица!нови [re: vesela.bg]  
Автор angelova67 (непознат)
Публикувано17.06.07 17:42



Рали, като ти докривее или ти мине друго през акъла -
ЧЕТИ ПИСМОТО НА ВЕСЕЛА!
Заставам зад всичко написано - с две ръце - 200%!
Бори се момиче!



Тема Re: Болестта на Пейджет [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.06.07 17:48



Трудно е да добавя и ред след това, което е написала Весела! Забележително послание, което всеки от нас може да си закачи на стената като ПРОГРАМА ЗА ЖИВОТ... Напълно споделям мнението, че всички по-натъшни действия трябва да се предприемат от най-добрите специалисти, а решенията да се взимат след КОНСИЛИУМ! Изразих го още на 13 юни, когато обсъждахме дали трябва или не трябва да се оперира Ралица. Ако е нужно - да се прави консултация в Междунардния онкологичен център, ако трябва - да се търсят специалисти от чужбина! Като ще е толкова специален този рак, срещу него трябва да застанат наистина най-добрите в тази област! Битката е толкова люта, че НЯМА МЯСТО ЗА ГРЕШКИ! Нито от страна на лекарите, нито от страна на Ралица!

Мила Рали,
Твоето участие в тази борба е толкова важна, колкото и тази на лекарите! В нея вие сте равностойни партньори, но все пак ТИ си по-важната, защото става въпрос за ТВОЯ живот! Твоят висок дух ще определя правилата на борбата и ти трябва да я спечелиш, независимо с какви средства! Нека да е всичко, което може да предложи официалната медицина! И всичко, с което се бори алтернативната! И онова, с което помага религията! И огромната сила на хората, които те обичат! Ние сме сред тях и сме много! Можем и ще направим заедно чудеса!
Обичаме те, мила Рали и ще извървим стъпка по стъпка целия път, който ти предстои и ще те подкрепяме. И не се съмнявам, че съвсем скоро ти самата ще се превърнеш в наша опора и пример, защото ще докажеш, че решиш ли да се бориш, ТИ СИ НАЙ-СИЛНИЯТ ЧОВЕК!
Прегръщаме те и чакаме от теб този знак!






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.