Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Аз съм пич!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано30.06.06 17:53



Всеки трябва да обича себе си, да поощрява сам себе си за малките победи, които постига. Ами аз съм точно това, и ако с тази моя нагласа и дух помагам на всички вас да се чувствате добре - това ме прави още по-горда и уверена в себе си, че съм на прав път



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: Eлфи]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано30.06.06 18:13



Сещам се и за друго - аз този път разкарах всички около мен. Когато ми е гадно - всичко ме дразни, пък и като че ли повече се лигавя, като има хора около мен. Когато съм сама май се чувствам по-добре.
А там в болницата се отнасят към всички еднакво. Може би там говори спокойно за болестта си с другите, а с вас избягва - за да не ви затормозява, нали е баща, не иска да причинява мъка на детето си.
А може би като го обгрижвате толкова, той се чувства още по-болен...знам ли.
Извинявай, просто си разсъждавам, може пък от тези мои разсъждения да стигнеш до нещо, което ти е убягвало досега.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Призив!нови [re: vesela.bg]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано30.06.06 22:43



Съгласна съм с Весето. Когато за пръв път влязох във форума, беше малко след като разбрахме диагнозата на татко. Първото, което видях е темата на Пако, чийто баща почина от рак на белия дроб - същата диагноза като на баща ми, а след това и някои подобни теми. Не знам как би се почувствал болен, но аз получих нервен срив и първите няколко дни не можех да спра да рева. Отчаях се тотално. Наистина не всеки е силен като Весето. Особено пагубно ми подействаха разни подробности около смъртта на близкия, подробното описание преди и по време на смъртта. Опасявам се да не засегна някого, но го пиша заради тези, които ще се включват отсега нататък. Защото до момента, в който татко ни напусна аз постоянно си представях какви ли не кошмарни картини за неговия край и просто не знам дали ще се оправя някога. Слава богу си отиде без мъки, заспал е и дори беше щастлив този ден.
Просто целта на този форум според мен е най-вече да дава надежда, а не да отчайва. Защото иначе много полезни неща могат да се прочетат тук.
Точно защото знам какво преживях аз в началото, не писах тук, когато татко почина - беше един ден след мъжа на Вили и мисля, че щеше да ви дойде много, още повече видях, че е пусната нова тема "Остана ли някой с рак на белия дроб?". Представете си как ще се почувства някой нов клубар със същата диагноза, ако види това на първа страница?
Не знам какво се разписах толкова, но искам да кажа последно, че наистина тук рядко се намират оптимистични мнения и това е нормално, като се има предвид, че всеки е тук за да търси помощ. Аз обаче разбрах за много случаи, при които хора са оперирани, преди 10-20 год. и живеят, включително такива, които с един бял дроб си живеят съвсем нормално, даже карат ски. Така че, в никакъв случай не се отчайвайте предварително и не се предавайте! Имаше една тема по-назад с обнадеждаващо случки, не е зле весето да я изкара напред и всеки да напише, каквато случка знае. Кураж и успех



Тема Re: Призив!нови [re: vivi7]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 22:56



Да, идеята да се пише за успешните случаи е много добра.

Аз бях препоръчала една книга, преди известно време - "Ракова болница" , тя е автобиографична, авторът и е бил болен от рак на стомаха и успешно излекуван в тази ракова болница . Още е жив - роден е 1926 година.



Тема Re: Призив!нови [re: мaйka]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 22:57



дадопълня само, бил е болен когато е бил 30-34 годишен. 1956 г.



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано30.06.06 23:00



privet Vesela,bravo za optimizma!Az ne sum rakovo bolna,no nikoi ne e zastrahovan...predi mnogo godini mi postaviha pogreshno tazi diagnoza,ta znam priblizitelno kakvo e chuvstvoto.Sega maika mi e bolna-rak na belia drob.Rovia se po cial den i tursia info,za hranitelni dobavki i kakvo li ne.Sled 1-voto vlivane vchera ,dnes se okaza mnogo zle-povrushtane,gadene,podpuhnala,torbichki pod ochite..moje bi ot bubrecite.Ot tova ,koeto izchetoh razbrah,che mai Zofran e nai-efikasnoto lekarstvo protiv povrushtane.Dai mi poveche informacia ,ako mojesh



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vess8]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано30.06.06 23:07



Пия Зофран - в момента съм 4ти ден от 4-то вливане и не съм повърнала нито веднаж. Зофрана си го купувам. Ето ти моята схема:
Преди вливане 2 т. х 4 млг. вечерта 1 т. х 4 млг.
На следващата сутрин 1/2 час преди ставане от леглото 2 табл. х 4 млг. - вечерта 1 х 4 млг.
3 ден - сутрин и вечер по 1 т. х 4 млг.
4 и 5-ти ден сутрин и вечер по 1/2 табл.
Но това зависи как се чувства. Т.е. при едно вливане ми отиват 10 табл. Като имаш в предвид че 1 табл. е около 10 лв. малко солено излиза, но не съжалявам за парите - чувствам се прекрасно.

Моля те, пиши на кирилица иначе няма да ти отговарям



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Аз съм пич!нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано02.07.06 11:27



6-ти ден след 4-то вливане.
Не вярвам на усещанията си, т.е. добре съм. А колко ужасии бях слушала за тази химиотерапия....
Вчера за първи път излизах /стоях вътре заради жегите/, не ми се върти главата. Отново не съм повръщала. Косата продължава да ми расте, пада много малко - мисля да не я бръсна повече.
Нямам налепи и афти в устата. Болки почти нямам, съвсем леки отвреме-навреме. Та това е хора - просто не се плашете, ножа е дървен



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Призив! [re: мaйka]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано02.07.06 13:45



Привет, Веси! Преди няколко дни постъпихме в със сина ми в болница за поредния тежък курс химиотерапия. В петък вечерта по тялото ми започнаха да избиват интензивно пъпки. В събота на обяд със сигурност се установи, че имам варицела и трябваше да напусна клиниката, а при детето ми остана баба му. Описвам това, за да разбереш състоянието ми - цялата в сърбящи пъпки с мисълта, че най-вероятно и синът ми е заразен, далеч от него, ревяща от безсилие и изведнъж попаднах на твоя "Призив". Не знам дали ще ми повярваш, но той ми подейства много успокояващо. Аз отдавна исках да попитам дали някой знае за хора, излекували се от коварната болест, но се страхувах от отговорите и за това не смеех. Мисля, че ще е много полезно и ободряващо за всички, ако отворим тема, в която всеки, които има познат , излекувал се от рак (или поне в период на дълга ремисия) да разкаже накратко за това. УСПЕХ НА ВСИЧКИ!



Тема Re: Призив! [re: nelgina]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано02.07.06 14:04



Четеш ми мислите


Тъкмо обмислях да пусна две теми за добри и лоши новини. Мислех да се допитам до вас, но явно ви разбирам и без да ви питам.
Имаш я темата до края на деня!

Нема начин да нема начин!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.