Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано17.07.06 11:11



Весе, понеже ти написа, че можем да те питаме за всичко, и питам.

Моя много близка я операха от рак на гърдата. Казаха, че е съвсем в началото, беше под 2 см и не изрязаха цялата гърда, а част от нея и лимфните възли под мишницата. След това й правиха лъчетерапия. Обаче не са я изследвали дали е HER позитивна. Оказа се, че у нас, за разлика от развитите страни, където това изследване е задължително при откриването на рак, у нас не се правело тогава, а евентуално при метастази. Аз й казах всичко това (ми в края на краищата около 25% от всички раци на гърдата са такива, което съвсем не е малък процент) и тя намери близка лекарка и в края на краищата я изследваха. Сега чакаме резултат.

Би ли ми казала кога и как откриха метастазите или кога се повтори при теб заболяването? Имам предвид, понеже някъде каза, че 7 години се бориш с тая гадост, въпросът ми е след операцията кога и как започна наново? Как го откриха, имаше ли признаци ти, или по изследвания и какви?

Както разбираш, питам, за да се ориентирам за близката ми - какво да следи

В джобчето ми дрънкат



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: Джeйн]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 17:10



Веси, днес не си се обаждала и предполагам ,че са те наляли....Като се почувстваш по- добре обади се, как си...



Тема Re: 5-то вливане!нови [re: zdr1]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано17.07.06 19:32



Хора, вдигнах левкоцитите - 3,9 - и разбира се вляха ме. До момента съм добре. Не знам от какво ги вдигнах, но е факт.
Но имам друг проблем - вчера една палма юка се опита да ми влезе в дясното око

Цяла нощ не съм спала - болки, оток - ходих в Исул и ми изписаха капки и гел - мажа, но още много ме боли. Наранена роговица.
Та представяте ли си сега как съм? То химиотерапията ми е балсам в сравнение с това Бе прави са старите хора като казват, че това с трите букви най-боли - зъб, ухо, око....има още две думички с три букви, ама ще се въздържа да ги напиша

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: Джeйн]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано17.07.06 19:37



Джейн, малко по-нагоре в стаята/темата виж "Част от моята биография" там съм описала и да не се повтарям. Това последното започна с тримесечни болки и не мога да разбера от какво е. Открих го с редовните контролни прегледи - пълна кръвна картина/нормална/, тумормаркер/леко увеличен/, ултразвук/показва образование/, сцинтиграфията показа костната метастаза.
Пункцията на образуванието в лимфния възел показа ТУ-клетки и въртележката се завъртя....

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
АвторДE3ИPE (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 20:01



Весе радвам се че успя с 5 вливане!От сърце ти желая да бъде и последно!!!А що се отнася до окото нали знаеш българската поговорка че който има късмет и на сън се.....





Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: ДE3ИPE]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано17.07.06 22:25



Благодаря ти, но няма да е последно - нормалния курс са 6 вливки. А при мен ще има и продължение......


Тая поговорка не я знам - моля те да я напишеш цялата

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
АвторДE3ИPE (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 23:36



Който има късмет и на сън се посира!!!

Нали знаеш че като тръгне на зле и не стига това ами все те намира и нещо дето допълнително ти вгорчава живота също като поговорката ''Нестига че се посрах ами и гръм ме удари''Стига с тези поговорки кажи кога е следващото вливане?



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: ДE3ИPE]  
Автор nadia32 ()
Публикувано18.07.06 10:09



егати черногледата поговорка





Тема Re: 5-то вливане!нови [re: vesela.bg]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано18.07.06 14:48



Веселушке, да ви имам късмета на теб и на моя мъж!
Излязох в отпуск с намерението да попътуваме из Европа с новия ни автомобил. Този път само двамата, ей така докъдето стигнем. Но не би! Един изрод ни халоса и край...с намеренията. Слава богу само ламарини са!
Децата ни прибраха, но тати взе да го дразни окото.
Зетят го грабна и го заведе в Исул - 6 люспи стъкло. Та и той като теб - Едноокия Джо, капки, мехлеми на 3 часа. Абсолютен глезльо! Умира! Изтърпя такаива мъки, а сега едно око, а? Ама си го глезкаааам.
Айде, да сте ни живи и здрави! Това да ви е - може и само с по едно око! Всякак сте ни сладки. Друго да не ви боли!



Тема Re: 5-то вливане!нови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано18.07.06 17:24



Хехехе, така е - ама какво да правиш....на човек му се случва какво ли не

Ще го изтърпиме. Всяко зло за добро - сегашната случка с окото ме отклонява от гаденето. Нощес без малко да се издрайфам, но пак удържах...
Днес цял ден лежа и спя. Надявам се утре вече да се поуспокои окото... пък и другото.

Нема начин да нема начин!


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.