Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Браво!нови [re: vesela.bg]  
Автор julkata_ (bla bla)
Публикувано28.06.06 17:41



Весе, поздравявам те за куража и силата!
Надявам се в тази твоя виртуална стаичка да има само добри новини!


Сигурна съм, че хората ще имат полза от нея

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Браво!нови [re: julkata_]  
Автор BилиMили (надявам се)
Публикувано29.06.06 09:08



Момичета така се радвам за вас.Постоянно чета,но изглежда вече няма какво да кажа.Кураж и незабравяй те че много ви обичам



Тема Re: Част от биографията ми!нови [re: vesela.bg]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 09:32



Милата ми Весе, дръж се, стискам ти палци! Тези дни чета за различни природни продукти и скоро ще ги систематизирам. Попаднах на интересни изследвания за мед и лекуване на рак, обаче по 1-2 лъжици не повече. Ще преведа тия дни и ще го пусна тук.
Весе, дано жегата не те мъчи много. Ти сама ми казваше, сега ти га повтарям пии повече течности.
Много, много целувки!



Тема Re: Част от биографията ми!нови [re: cиcи]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано29.06.06 11:07



Сиси, това правя в момента, стоя вкъщи на сянка, пия много течности, ям череши и кайсии и горе-долу съм добре. Гаденето е нормално, но до момента не съм повърнала,а съм на 4-то вливане. Болки нямам - преди ме болеше много.
Абе добре съм, въпреки всичко

Жегата ми идва в повече, явно организма е отслабнал и затова се чувствам уморена, ама това е последното, което ще ми изтрие усмивката от лицето. Оня ден излизам от химиотерапията и моя приятел учудено ми казва "Ама ти какво си се засмяла, като че ли излизаш от купон?" А аз го питам - "Ти какво очакваш, да лазя по корем ли?" Какво да правя - това съм си аз!
Сиси, ти как си? Надявам се, че не ме излагаш?

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Браво!нови [re: BилиMили]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано29.06.06 11:10



Напротив Вили, можеш да си много полезна, защото имаш опита в борбата.
Пиши, не се крий -ходи ли в гората да покрещиш малко? Ако не си - направи го, ще се разтовариш много.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Браво!нови [re: BилиMили]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 16:55



Мила Вили, толкова ми липсваш! Все се оглеждам за твоето неповторимо розово-виолето име!

Мисля те - дали си добре, как се справяш ... Не си и помисляй, че не си полезна - тук всеки е безценен с опита си. Сама виждаш как събираме трошици информация откъдето можем! А този клуб е и за споделяне, което впрочем му е най-хубавото! Та кой друг ще те разбере най-добре, ако не е минал през твоя ад?! Спомням си, че когато първия път ме "зашлевиха" с диагнозата, вървях по улицата и се чувствах толкова самотна! ... Мислех си - ето светът, пълен със здрави, щастливи хора, защо Съдбата избра точно мен?! ...Тогава го нямаше този клуб или пък аз не съм знаела за него ... Беше ми много, много трудно! Затова смятам, че клубчето ни е безценно и много държа на хората, които са в него. Та нали ти самата неотдавна беше написала: "Къде са приятелите!" ...
Тук сме, мила и много те обичаме!



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано29.06.06 17:54



Изследвали ли са те дали си положителна за HER? Това е някакъв дефектен ген, който е свързан с производството на човешкия фактор за епителен растеж. Той е отговорен за около 25% от случаите на рак на гърдата. През 1998 г. го откриват и след няколко години разработват лекарство, което спира действието на този ген От миналата година лекарството е одобрено и у нас. Когато се прилага на болни с метастази, може да доведе до пълно излекуване (ако метастазите не са много разсеяни вече, което както разбирам, не е случаят при теб). Обаче херцептинът е доста скъп, една ампула е 1500 лв и вероятно по тази причина не изследват всяка оперирана жена за HER. Защото ако е положителна, ще трябва да й предпишат херцептин, а НЗОК го реимбурсира на 100%. Т.е., правят си икономии. Това е едно от скъпите лекарства, заради които стана скандала с оня изрод доц.Атанас Щерев. Моя близка я оперираха от рак на гърдата и аз й казах за този фактор, тя поиска от лекарите да й направят това изследване и те го направиха. Тъй че трябва да поискаш - защото ако си положителна, херцептинът е решение за теб.

В джобчето ми дрънкат



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: Джeйн]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано29.06.06 18:31



През 2003 г. при рецидива на гърдата /виж "Част от биографията ми" тук в тази стая/ след като ме оперираха, поисках си и си платих това изследване - тогава беше отрицателно.
Сега за да се направи това изследване, трябва да се направи биопсия на ТУ-образуванието ми в лимфния възел на шията. Лекарите отказват да го пипат, защото мястото, където се намира е трудно оперативно. Опитваме се да го стопим с химиотерапията, която правя в момента и май се повлиява.
Благодаря ти, че повдигаш този въпрос. Затова ще го напиша с големи букви.
ХОРА, ПРИ ВСЯКА ОПЕРАЦИЯ ИЗИСКВАЙТЕ ИЗСЛЕДВАНЕ НА HER. Ако той е положителен, най-доброто лекарство е Херцептин.
Дори да не искат - платете си 40-50 лв. лично на доктора в лабораторията, аз така направих. Това изследване се прави само от биопсия, т.е. материал, взет от мястото.


Пак повтарям - не се плашете, а действайте, настоявайте и искайте информация.

Нема начин да нема начин!

Тема Re: za Весела!нови [re: vesela.bg]  
Автор hadjiatabg (непознат)
Публикувано29.06.06 19:16



Весела знаеш ли за лекарството искадор 4етох доста за него и казват че много помага особено за рак на гърдите.В момента на мен ми го бият.



Тема Re: Стаята на Весела! [re: vesela.bg]  
Автормaиka (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 19:16



опитах се да направя нова тема (три пъти) но не успявам, мога само отговор да направя, надявам се весела че е ок в твоята стая ? материала е по темата за Херцептин , отдавна ми се искаше да го преведа.

Здравейте,
чета на www.cancer.com различни статии, има секция Новини и ми се ще да преведа някои статии от там. Ако някой иска да помага. Има много статии, това е първата от мен

Надежда при рак на гърдата, когато Herceptin не действа
Lapatinib и Capecitabine намаляват бъдещ растеж
2006/12 юни

Нова лекарствена комбинация може дапомогне при жени с напреднал рак на гърдата при които trastuzumab (Herceptin) е престанало да действа. Разследваното лекарство lapatinib (Tykerb) намалява растежа на рака с около 50% когато се дава с лекарството capecitabine (Xeloda), изследователите от Allegheny General Hospital в Питсбърг съобщиха.

Изследването включва 321жени с рак на гърдата, които са показали Her2/neu, протеин който прави туморите изключително агресивни. Около 20-25% от рака на гърдата е HER2-положителен. Лекарството Herceptin, което е насочено точно към HER2, е много ефективно към лечението на напреднал рак, но някои жени изграждат имунитет?(resistance) към него и то спира да действа.

Така е станало с жените в изследването. Всички от тях са имали рак на гърдата, продължаващ да се уголемява и разпространява, дори след химиотерапия и Herceptin.

"Радващи резултати"

Главният автор Charles Geyer, MD, и неговият тим дали на 161 жени capecitabine само, докато на останалите 160 capecitabine плюс lapatinib. След около една година са отчели разлики в двете групи. Средно, около 20 седмици е отнело на рака да започне да расте и се разпространява отново при жените които савзимали само capecitabine само. Докато развитието на рака е било забавено с около 39 седмици при жените които са взимали capecitabine плюс lapatinib.

"Herceptin напълно промени лечението на жени с HER2положителен метастатичен рак, но някои пациенти не са податливи към него, и дори тези които са е вероятно в един момент да спрат да бъдат. Такива пациенти биха могли да получат подобряване с lapatinib".

Същата цел, различен подход
Здравейте,
чета на www.cancer.com различни статии, има секция Новини и ми се ще да преведа някои статии от там. Ако някой иска да помага. Има много статии, това е първата от мен

Надежда при рак на гърдата, когато Herceptin не действа
Lapatinib и Capecitabine намаляват бъдещ растеж
2006/12 юни

Нова лекарствена комбинация може дапомогне при жени с напреднал рак на гърдата при които trastuzumab (Herceptin) е престанало да действа. Разследваното лекарство lapatinib (Tykerb) намалява растежа на рака с около 50% когато се дава с лекарството capecitabine (Xeloda), изследователите от Allegheny General Hospital в Питсбърг съобщиха.

Изследването включва 321жени с рак на гърдата, които са показали Her2/neu, протеин който прави туморите изключително агресивни. Около 20-25% от рака на гърдата е HER2-положителен. Лекарството Herceptin, което е насочено точно към HER2, е много ефективно към лечението на напреднал рак, но някои жени изграждат имунитет?(resistance) към него и то спира да действа.

Така е станало с жените в изследването. Всички от тях са имали рак на гърдата, продължаващ да се уголемява и разпространява, дори след химиотерапия и Herceptin.

"Радващи резултати"

Главният автор Charles Geyer, MD, и неговият тим дали на 161 жени capecitabine само, докато на останалите 160 capecitabine плюс lapatinib. След около една година са отчели разлики в двете групи. Средно, около 20 седмици е отнело на рака да започне да расте и се разпространява отново при жените които савзимали само capecitabine само. Докато развитието на рака е било забавено с около 39 седмици при жените които са взимали capecitabine плюс lapatinib.

"Herceptin напълно промени лечението на жени с HER2положителен метастатичен рак, но някои пациенти не са податливи към него, и дори тези които са е вероятно в един момент да спрат да бъдат. Такива пациенти биха могли да получат подобряване с lapatinib".

Същата цел, различен подход

Lapatinib работи при жени с HER2 положителен рак на гърдата, защото също както Herceptin, той е насочен към Her2 рецептор. Но атакува по различен начин, блокирайки рецепторите вътре в клетката. Herceptin блокира рецепторите отвъншната страна на клетката.
Двойното блокиране изглежда е по-добро.

Новите резултати показват че науката прави прогрес към достигане на индивидуализирано лечение на пациентите с рак.

Lapatinib работи при жени с HER2 положителен рак на гърдата, защото също както Herceptin, той е насочен към Her2 рецептор. Но атакува по различен начин, блокирайки рецепторите вътре в клетката. Herceptin блокира рецепторите отвъншната страна на клетката.
Двойното блокиране изглежда е по-добро.

Новите резултати показват че науката прави прогрес към достигане на индивидуализирано лечение на пациентите с рак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.