Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: Eлфи]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 18:58



на листа който дават 1-виа път преди вливането е упоменато, че може да се получават промени по лигавицата и по кожата.аз също имах такива по главата след 1-во и второ вливане, бяха доста болезнени, мазах ги с меден вазелин, сама си го открих, че ми помага, успокояваше се кожата и бързо преминаваха.А наскоро видях, че на шише от сребърна вода е написано, че лекува обриви, екземи... и двете неща са безобидни така че може спокойно да ги пробвате.дано помогне!



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 19:05



да и при мен е така, не ми се яде, не ми се пие дори вода-2-3 дни, но течности макар и на малки глъдки трябва непрекъснато да се поемат, да се чисти организма от токсините, и в вболницата повтарят за това непрекъснато.Лично аз поемам с известно желание стафидите, те като че ли ми оправят гадния вкус в устата, макар че не мога повече от 3-4 наведнъж и едва ли повече от една шепа за целия ден, но те като че ли ми дават сила.весе извинявай за това че пишем в тойта лична стя и променяме темата , в която ти би желала да пишеше за себе себе си, но като станеш скоро модератор ще можеш да системетизираш всичко както си му е реда



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Автор MCT ()
Публикувано26.06.06 20:32



Здравей Весела,
Много рядко пиша, но често влизам и чета мненията в този клуб. Добре е да има повече хубави новини тук, защото лошите преобадават напоследък. Аз съм също с рак на гърдата. На 05.05.2006г. приключих с лечението /операция, лъчетерапия, химиотерапия/. Чувствам се добре, ходя на работа, спортувам по малко.
Та исках да те питам какво е мнението ти за добавките. По време на химиотерапията лекарката ме предупреди, че не трябва да пия никакви билки. Сега, след като организма ми се поизчисти от химията, се колебая дали да пия някакви иминустимулатори. Не ми се иска да натоварвам организма си с излишни хапчета. Ти пи ли нещо след предишното лечение?
Стискам палци за утре! Възхищавам се на хора като теб! Продължавай в същия дух!



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Авторвиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 21:09



весе,извинявам се че ползваме твоята тема,но от няколко дни се опитвам да пусна нова тема,пише че мнението ми е получено, а нищо не излиза в клуба.Не ми се иска да чакам докато това стане възможно,затова още неднъщ извинявай.Искам да попитам дали някой е ползвал НОВОМИН,тъй като мисля да го вземем за баща ми.За съжаление опитите ни досега са неуспешни.Първо опитахме с извлек на чесън,тъй като не може да пие натанал заради спирта в него и се чустваше много зле.След това опитахме билковата рецепта на надежда и от нея получава болки в стомаха,които иначе няма.Спряхме и това,защото ни е страх да не стане нещо по-лошо.Затова,ако не желаеш да пишем тук,можеш да го пуснеш като нова тема,аз не успявям.Успех на всички.



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: миa]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано26.06.06 23:04



Няма лошо, пиши, темата е отворена за всички позитивно настроени - да си обменяме инфо как се чувстваме и преодоляваме трудностите



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: миa]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано26.06.06 23:06



На мен не са ми давали никакъв лист при първото вливане - ще трябва утре да си поискам, като отида

Ти за коя болниц говориш?

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: виoлeтa]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано26.06.06 23:09



Ок сега ти пускам отделна тема.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Част от биографията ми!нови [re: MCT]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано27.06.06 18:56



Писала съм за това тук, но няма да го намериш. Затова ще го напиша пак систематизирано заради теб. Пък и обещах да разкажа по-подробно за себе си на всички


Оперирана съм от рак на гърдата през септември 1999 г. в Онкологията. Направих само жълтата химиотерапия и повече нищо. До 2003 г. не съм пила абсолютно нищо, нито промених храненето си, нито живота си.
Бях решила, че е било грешка и докторите са се престарали да ми направят мастектомия. Да, ама не!
През юни 2003 г. направих рецидив на мястото на мастектомията. Този път биопсията показа положителни хормони. назначиха ми 5 нагревки лъчетерапия и разбира се Тамоксифен /вследствие на което ми спря цикъла/.
От 2003 г. до момента съм пила всевъзможни хранителни добавки - Картимаре имуно, Епамар стронг, Саменто, жен-шен с всякакви добавки, калций-магнезии-цинк, омега-3, цитросепт, олисалвин и т.н. просто не се сещам за всичко. В резултат на което сега отново съм с рецидив - ТУ-образование в лимфен възел на шията и разсейка в гръдната кост.
Както непрекъснато повтарям тук - всеки човек е една малка вселена, една индивидуалност и като такава реагира различно, по свой си начин на различните лекарства, терапии и препарати.
Не съм против хранителните добавки, просто съм против цените им Не може един растителен препарат да струва толкова пари, при положение, че трябва да го пиеш години и с шепи на ден.
За мен хранителните добавки са точно казано "добавки". Те не са лекарства и не лекуват - само подпомагат организма. НЕ МОЖЕ ХРАНИТЕЛНА ДОБАВКА ДА ЛЕКУВА РАК и др.подобни.
Това е лично мое мнение и не го натрапвам на никого. Също така не бих се отказала от назначената ми терапия, в полза на хранителна добавка.
Иначе в момента вземам следните хран.добавки:
бирена мая - 3 п. х 2 т.
фолиева киселина - 3 х 1 т.
герисан - 3 - 1 т.
натанал - 2 х 3 суп. лъж. с козе мляко.
ям куркума
ям сурови ядки
ям стафиди
пия мед-пчелно млечице-пчелен прашец-прополис - 1 ч.лъж.сутрин.
пия прясно изцеден сок от моркови и цвекло.

Сега ми донесоха отт Франция екстракт от касис /питах, но в България го няма/ от който вземам по 5 капки 1 път дневно. Прочиства организма и черния дроб от токсини.
Донесоха ми и капсули изсушени гъби Шитаке - но още не съм ги започнала.

Ако Ста чете тук - моля те да кажеш колко време трябва да се взема шитакето.

Та това е за мнението ми и личният ми опит с хранителните добавки.
Ако имаш други въпроси - питай, не ме жали!

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 27.06.06 19:03.



Тема Re: 4-то вливане!нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано27.06.06 19:10



Днес ми беше 4-то вливане - направиха ми го много набързо и сега ми става гадно. Но се надявам да овладея нещата както досега.
Влязох тук за да се разсейвам......ще пиша в промеждутъците между гаденето



Нема начин да нема начин!

Тема Re: 4-то вливане! [re: vesela.bg]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 20:36



Дано да са по-чести и по-продължителни /промеждутъците, разбира, се!/






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.