Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: За kat!нови [re: kaт]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.07.06 23:22



Току що я направих. Кафеена. Не успях да я задържа много, но....все пак е нещо. Утре пак, но мисля да е само с вода. В понеделник ще докладвам дали съм вдигнала левкоцитите. Човек трябва да опита всичко. Плюс това съм убедена, че това е добър метод за очистване. Само се опасявам червата да не станат лениви с тия клизми, ти как мислиш?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: За kat!нови [re: vesela.bg]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 23:29



не мисля че има такава възможност.Мама я прави вече повече от месец всеки ден и не е забелязала нещо такова.Пък и никъде където пише за клизмата не се споменава такова нещо - поне аз не съм срещала.



Тема Re: За kat!нови [re: kaт]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.07.06 23:41



Знам, че има хора, които не могат да се изходят без хапчета. И след време червата стават лениви - чакат стимулатор за да се изпразнят, та затова се опасявам. Нямам други аргументи срещу клизмите. Ще видя при мен как ще се отрази, дали ще има промяна. Аз за себе си съм решила - като свърша химиотерапията ще отида на колон хидротерапия за да ме изчистят както трябва - вярвам, че чистотата на дебелото черво е много важна за организма, особено за хора с нашата диагноза и трябва да внимаваме много в това отношение.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: За kat!нови [re: vesela.bg]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 11:11



Темата е деликатна, но как се прави клизмата..никога не ми е правено такова нещо, дори когато раждах, защото отидох с изтекли води, технически как става, боли ли , неприятно ли е, им ли опасност да изпоцапаш колко трябва да се задържи водата и това можеш ли да го контролираш и най важното можеш ли да го направиш сам, водата топла или студена.. и всеки ден не е ли преклено..да не се наруши микрофлората на червата...Ако не ви се пише и мислите че ви е неприятно не пишете...





Тема Re: За kat!нови [re: zdr1]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано16.07.06 12:51



Zdr - в една война всички средства са разрешени. Затова не смятам темата за деликатна. Затова и пишем тук за всичко - за клизми, за цикъл и т.н. Няма нищо срамно. Физиология - какво толкова. Сигурно затова сме затлачени толкова, защото смятаме, че изпразването на дебелото черво е срамно нещо. Напротив нищо срамно - дори изключително важен процес за организма ни.
Сега виждам тази тема от колко хора се чете. Четат, а не пишат, пак защото се срамуват или страхуват, какво ще кажат другите ....
На мен са ми правили клизми преди операции /имам още 10 операции по тялото си, но това е друга тема/ навремето беше задължително преди да ти сложат упойка. Тогава ми беше неприятно.
Но и при клизмата, ако приложим позитивно мислене, няма да е неприятна. Ето снощи си я направих с ясното съзнание, че това е необходимост и не ми беше неприятно. Вярно, че се изисква опит, но не е нещо, с което не можеш да се справиш. В материалите на Ан Фрам е описана процедурата много добре. По-трудно е когато сам я правиш, но става. В началото започни с по-малко количество вода /топличка, не гореща/ не повече от литър, за да се научиш да я задържаш. Трябва да я задържиш 15-20 минути. През това време лежиш и масажираш корема отляво надясно. И стискаш, че вярно може да оплискаш около себе си

Не боли, само има силно напрежение в червата от водата. За първи път сама си я направих и успях. Ще свикнеш. накрайникът на комплекта се намазва с вазелин и всичко е ок.. Ан Фрам пише да се използва дестилирана вода, аз използвах минерална - все пак това дето тече от чешмите ни не е с голяма чистота...
И аз мисля, че всеки ден е прекалено, но сега нали трябва да изхвърлям токсините по-бързо и това е добър начин - не мисля да правя клизми толкова често за вбъдеще. питай ако имаш още въпроси!


Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 16.07.06 12:52.



Тема Re: За kat!нови [re: vesela.bg]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано16.07.06 13:32



здравейте
ако искаш сложи малко те4ен сапун и малко сол-около една чаена лъжичка-така правехме на мама клизмите:(
солта спомагала за по доброто отчистване на червата-спомага за по голямо извличане на вредните частици от стените на червото .....пробвай,но си мисля че всеки ден е прекалено много и е възможно да се наруши флората на дебелото черво..допитай се все пак до гастроентеролог какво би те посъветвал той..
успех



Тема Re:очистваненови [re: caмoдивa]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 14:32



От разни книги и форуми и едноседмичен опит мога да напиша следното за клизмите.
Купува се иригатор 1 литър /защото няма двулитрови/.
Преварена вода 1,5- 2 л + 1 супена лъжица лимонов сок се налива в иригатора,
накрайника му се намазва с вазелин.
След изпразване на дебелото черво или първоначална малка клизма,
във вана се заема поза на колене и лакти и се въвежда накрайника , трябва бавно да се влива , за да може след вливането на този 1,5 литър да се задържи поне 10 минути. Дълбокото коремно дишане дава възможност да се задържи водата през тези минути.
Прави се първа седмица всеки ден, втора през ден, трета и четвърта през 2 дни.
Накрая на първата седмица смених с кафеена
клизма, доведох си хемароиди и спрях принудително всички клизми.



Тема Re:очистваненови [re: iner]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано16.07.06 22:20



Има двулитрови иригатори, аз такъв купих. Не вярвам хемороидите да са се получили от клизмите. Може да е съвпадение....

Нема начин да нема начин!


Тема Re: За kat!нови [re: vesela.bg]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано16.07.06 22:56



Не, не стават лениви червата. Но не хубаво пък и да се прави често. В смисъл дни наред. Може би един път седмично максимум. Но може би пък и по-рядко. Лекар трябва да каже, гастроентеролог. Но съм сигурна, че не е хубаво да е често, защото както каза някой по-горе, ще нарушиш микрофлората на червата, а това е също много вредно.

В джобчето ми дрънкат

Редактирано от Джeйн на 16.07.06 23:00.



Тема Re:очистваненови [re: vesela.bg]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 11:06



Благодаря на вички са инфото..а да разбирам ли ,че като имаш хемороиди не е препоръчително ако не е наложително да се прави клизма...




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.