Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | (покажи всички)
Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: vesela.bg]  
Авторdocolini (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 23:25



Мила, Весела!!!!от 1 месец чета редовно тоя форум и разбрах,че ти си лидера.преминах директно на ти.искам да опиша накратко нашия случай и да помоля за съвет.на 20.01.2006 год.проф.панчев в александровса болница оперира моя татко -карценом на десен бъбрек.там бяхмве до 02.02.2006 изписаха го и после посетихме през март,май и август професора на контролни прегледи.понеже баща ми е страшно страхлив той не знае истината за диагнозата си.самия професор помолих и той ми садейства да не ознае баща ми.ПРЕЗ ТОЯ ПЕРИД ПРЕГЛЕДИТЕ БЯХА САМО НА ЕХОГРАФ И ПРОФЕСОРА НИ ОВЕРЯВАШЕ ,ЧЕ НЯМА НУЖДА ОТ ХИМИО И ЛЪЧЕТЕРАПИЯ.сега обаче през 12.2006 го заболя кръста и отидохме на лекар .там установиха ,че има две метастази в черен дроб и правиха скенер на костите и установиха че има също мета.и по костите.друго нищо не сме правили .посъветваха ни да отидем в онко диспансера в бургас оня ми доктор хирург-онколог като видя епикризата кой го е оперирал и къде, и буквално ни изхвърли като ни диспасиризираха и изписаха тилидин.аз естествено се консултирах и разбрах че тоя тилидин е силно болкоуспокояващо и в момента пие трамадол и аолин за болките плюс всичко друго като хр. добовки.от твоята тема разбрах и чакаме за сцинтиграфия засега в пловдив .какъв съвет би ми дала как да се боря с тая задръстена система наречена здравеопазване.явно си отъпкала много пътечки и си борбена дама дай ми съвет къде да отида и как да продължа ,защото искам да чуя и второ мнение по диагнозата поставена в нашия тъп и задръстен град.все пак рака е само диагноза а не смъртно наказание!!!!!!!!!!и аз вярвам че няма начин да няма изход когато човек е упорит и се бори сам!!!!виждам,че ти си такъв човек и ще ТИ бьда благодорна ако ме посъветваш с опита си.дай боже да има такива хора като теб да помагат!!!!!моля за извининие ,но съм доста развълнувана и много ,много объркана и за съжаление ставам още повече,а нямам това право защото цялото ми семейство разчитат на мен за всичко,БЛАГОДАРЯ ТИ МИЛА!!!!!!



Тема Re: Стаята на Весела!нови [re: docolini]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано17.01.07 01:18



Въпросът ти е отправен към мен, но се надявам и останалите да се включат и да ти помогнат. Аз се лекувам в Онкологията в София. За други болници и лекари не зная.
Не пишеш на колко години е баща ти, а това е важно. Обикновено при метастази в черен дроб се прилага химиотерапия с Кселода /това е на таблетки, не се влива/. За костните разсейки се вливат бифосфонати.
В Пловдив как е - не може ли там да се консултирате и там да провеждате лечението. София ще ви е далече.
Сцинтиграфията показва активния процес в костите, но скенера е по точен, вижда размери и дълбочина на разсейката.
С тези изследвания търси друго мнение и настоявай за лечение, не може така!

Нема начин да нема начин!


Тема а зометатанови [re: vesela.bg]  
Авторhope (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 10:48



Здравей Весе,
Аз съм от Пловдив но живея и работя в София.Тъй като майка ми не е успяла да се вреди да пита дали можем да вливаме зомета в домашни условия( тя се грижи за баща ми), искам аз да отида да попитам тук в София. Можеш ли да ме упътиш къде биха могли да ми дадат такава информация? В онкодиспансера в София ако отида ( на Мусагеница), с кого по-точно да говоря? Готови сме да купим лекарството, но не го правим тъй като незнаем дали има възможност да му се влива вкъщи...А болките му се увеличават....Очаквам твоя отговор и ти благодаря предварително!



Тема Re: а зометатанови [re: hope]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано29.01.07 15:37



По принцип няма невъзможни неща. Ако се навие сестра да идва и да го включва, не е проблем - вливането трае около половин час. Можете да отидете в диспансера или в Онкологията и да търсите химиотерапевт и с него да говорите. За мен всяка мед.дсестра може да го направи, като прочете листовката в Зометата. Защо не говориш с някоя от сестрите в химиотерапията да идва да го прави? Срещу заплащане.... Само че за да го направи, трябва да има лекарско предписание...
Ох бе много е скъпа тази Зомета. Ще можете ли всеки месец да го правите? Тя се влива много време - година-две...
Моля те - пиши ми на и-мейла - ще ти дам още инфо



Нема начин да нема начин!

Тема Re: а зометатанови [re: vesela.bg]  
Авторhope (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 14:31



Здравей! По твоя съвет бях готова да отида до химиотерапевтичното отделение в Пловдив и да питам - стори ми се доста реалистично. Майка ми обаче междувременно е отишла до онкото да говори и да настоява лекарите да изпишат нещо за костите..След изследване на кръвта което било задължително, лекарката е изписала хапчета от групата на биофосфонатите - синдронат...На въпроса на майка ми дали вливките не са по-добри - тя просто е отговорила , не , за него е добре да пие тези хапчета....А сега де? Дали имаш някаква информация за тях - да нямат странични ефекти, че само те ни липсват....Спомням си че ми беше писала че не са много удачен вариант..Но пък след като лекарката ги изписва, не върви ние на своя глава да си купуваме зомета....



Тема Re: а зометатанови [re: hope]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано31.01.07 14:48



Това, което аз знам е че таблетките може да дразнят стомаха. Освен това таблетките са подходящи за остеопороза, но са слаби да въздействат на костните разсейки.
Лекарите не изписват Зомета, защото е скъпа и защото я няма....знам ли, просто се въртим в един омагьосан кръг.
Не всеки може да си позволи да си купува всеки месец Зомета - струва 650 лева. Просто не зная какво да ти кажа.
Ето сега на мен ми предстои отново вливане на Зомета и май отново няма....
Ами вземайте таблетките - все пак е нещо, а хич?



Нема начин да нема начин!

Тема Re: а зометатанови [re: vesela.bg]  
Автор hadjiatabg (новак)
Публикувано31.01.07 20:24



а между другото в България зомета струва 650лв. в Турция е 530 лв. ,чакам да ми кажат в Испания колко струва.Права си че няма зомета и май няма да има и февруари.

Редактирано от hadjiatabg на 31.01.07 20:39.



Тема Re: а зометатанови [re: hadjiatabg]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано01.02.07 00:07



Реве ми се вече

Пак ли да се ръся?! Утре ще ходя до Онкологията и ще ви докладвам как е дереджето...

Нема начин да нема начин!

Тема Re: а зометатанови [re: hadjiatabg]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано01.02.07 08:44



В белите държави лекарствата винаги са по-евтини. Всички лекарства.



Тема Re: а зометатанови [re: little_rabbit]  
АвторPraha (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 10:51



А има и нещо друго-след като си здравно осигурен за доста от лекарствата плащаш символични суми,а ако си постоянен клиент на някоя аптека дори получаващ и определуни бонуси.Междо другото там и няма толкова много аптеки защото не носят навярно и такива печалби на собствениците си-но така е в белите държави...




Страници по тази тема: << 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.