Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За рака на гърдатанови [re: tedy_g]  
Автор Бeни ()
Публикувано17.08.05 11:04



Здравей, Теди!
По принцип в интернет има доста информация за рака на гърдата. Запознай се по-подробно с болестта, за да си в подкрепа на майка си!
Шокът в началото е голям, но диагнозата в никакъв случай не е равносилна на смъртна присъда, както всички ние мислехме без да го изказваме...
Разчитаме на адекватното и своевременно лечение, което лекарите оказват на нашите майки, а и на алтернативните методи. От нас се иска да не падаме духом, да ги подкрепяме морално, а след операцията и физически - с помощ в домакинството, къпане и т.н.
Разбира се и аз не мога да се отърся напълно от страха за майка ми, но в никакъв случай не го показвам пред нея. Майка ти /като всяка майка предполагам/ ще се опитва да те щади от своя страна. Така както и ти ще щадиш нея...
Много е важна подкрепата. Виждам по майка ми. Тя получи такава от много страни, имаме много роднини и приятели, които истински я обичат и ценят. Преценете с кои хора да споделите и с кои не. Най-важната подкрепа е от най-близките й - от теб и баща ти. Не я оставяйте за дълго сама, намирайте й занимания. Нека е сигурна, че винаги може да разчита на вас.
А за това дали майка ти е наясно с диагнозата, мисля, че е трудно да не е наясно. Тук, в България, лекарите /повечето/ не спестяват нищо на пациента /даже на моменти и грубо/, отделно в стаята, в която е след операцията, се коментира и тя дори да не вярва 100% /това че не са излезли резултатите е надежда/, все пак има и нагласата, че може да е рак.
Затова запознайте се добре с тази болест, съберете достатъчно положителни примери и се въоръжете с оптимизъм и вяра.

Пред болестта не трябва да се предаваме!
Кураж на цялото ви семейство!

Редактирано от Бeни на 17.08.05 11:08.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
Автор tedy_g (променена)
Публикувано31.08.05 16:44



Благодаря ви за подкрепата. Ние сме сега по-спокойни вече, майка е наясно, излезнаха и резултатите. Ще й бъде назначена химиотерапия и лъчетерапия. Хванали сме го навреме, това е най-важното. Тя си работи в момента домакинска работа по-лека, аз съм при нея почти всеки ден да й помагам, защото тя иска да си върши нещата в къщи. Излизаме и навън, тя в началото не искаше много, но то беше заради дренажа, с който я изписаха. После, когато го махнаха започна да иска да ходи на пазар или до кафето. Иначе аз се запознах с доста неща, даже някои й ги качих на компютъра да чете и тя. Тя даже иска да си вкарат интернет в къщи за да може да си чете и да си рови за информация самичка. Та, това е за сега при нас положението. Чакаме някаква комисия другата седмица да се събере или нещо от сорта за да й назначат лечението.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
Автор Бeни ()
Публикувано05.09.05 19:45



Промени в гърдите



Броколи срещу рака на гърдата


Десет храни борят рака


Чипсът увеличава вероятността от поява на рак на гърдата


7 правила за предпазване от рак чрез храната


Физическата активност намалява риска от рак на гърдата




Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
АвторOt4ayan (Нерегистриран)
Публикувано11.09.05 17:24



Здравейте! За първи път попадам в този клуб, но темата ми е до болка позната и искам да потърся съвет и помощ от вас!
Моята майка също се разболя от тази коварна болест. Направиха и две операции и два курса химиотерапия, които изкара много тежко. След това последва една още по- страшна диагноза - рак на костите. От близо година е прикована на легло и със много силни болки.
От три месеца започна да пие Варумин.
И точно за това искам да Ви попитам - дали някой го е ползвал и има ли ефект/ ще ме извините ако повтарям някоя стара тема, но не разполагам с необходимото време за да преровя всичко/.
Моля Ви кажете ми действа ли това лекарство /и евентуално след колко време/ или не, защото в отчаянието си вече не мога да направя реална преценка на състоянието и. Имам чувството, че от ден на ден нещата вместо да вървят към подобрение се влошават още повече.

МОЛЯ ВИ помогнете ми със съвет!



Тема Re: мдааамммм......нови [re: ДжoДo]  
Авторeдeлвaйc (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 20:53



------------------
Лошото е, че здравеопазването ни не е подготвено за толкова масови профилактични прегледи. Много добре знам какви опашки за часове се извиват по време на кампанията за безплатни мамологични прегледи в Онкодиспансера през октомври и ноември всяка година.
------------------
нито профилактични прегледи , нито контролни прегледи ....90%( да не кажа 99%) са подигравка . какво говорят по тлевизията и кампаниите , а какво правят в кабинетите!!!!!





Тема Някой може ли да ми каже...нови [re: eдeлвaйc]  
Автор tedy_g (променена)
Публикувано20.09.05 11:56



Не знам къде да попитам, затова тука ще го направя. Какво означава рТ1 Н1р МО II кл.ст., D 20mm, инвазивен дуктален карцином, Г-2, дезмопластична строма? Това пише на епикризата на майка. До сега никой лекар не й го е обяснил. От всичкото разбрах, че е 2-ра степен, но дотам. Благодаря предварително на всички.



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: tedy_g]  
АвторДopa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 12:41



Питай в клуб медицина, там пишат и лекари.

Късмет и упорство ви желая.



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: tedy_g]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 15:42



Без да съм лекар, ама се поограмотих покрай моята майка:

2-ри стадий - сравнително начален стадий,
D 20 mm - туморът в диаметър е 20 мм, води се малък,
инвазивен - туморът е дал разсейки
дуктален - развил се е в каналите на млечната жлеза
другите означения нищо не ми говорят



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: Mapия]  
Автор tedy_g (променена)
Публикувано20.09.05 16:28



Много ти благодаря за информацията, аз също се поразтърсих малко и попрочетох някои неща и си ги изясних. Има разсейки, да, в лимфните възли, които са извадени, това също го пише в епикризата, но го видях после.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
АвторElitsa (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 19:22



Майка ми я оперираха в понеделник, махнаха лявата гърда и няколко лимфни възела. Доктора ни каза че ще трябва да изкара 2-3 курса химио и лъчетерапия. Моля ви кажете как протичат тези курсове, ще седи ли в болницата докато трае всеки от курсовете. След като минем цялто лечение какво следва, контролни прегледи...? Откъде мога да и купя протеза и кога може да си я сложи, по мярка ли се правят, ще мога ли да я купя без нея или тя ще трябва да дойде с мен да си ги мери?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.