Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:47 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
Автор tedy_g (променена)
Публикувано27.09.05 14:55



Бени, на майка й изследват HER2 преди химиотерапията, сега чакаме резултатите. Този херцептин кога го дават, ако HER2 е положително? И заради какво е хормоналната терапия ( майка е със същото лечение като твоята майка)? Назначили са тамоксифен, но за него четох, че трябва да се ходи на гинеколог, защото давал рак на матката.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
АвторMargoti (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 16:47



Здравей!

Много ти благодаря за информацията и за съветите мисля, че ще са ми доста полезни, за да мога да помогна по някакъв начин на майка ми в този труден период от живота й!
Ако открия някакава интересна и полезна информация ще я споделя.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: tedy_g]  
Автор Бeни ()
Публикувано27.09.05 16:59



Теди,
понеже при майка ми не е положителен ХЕР2-резултата, което е по-добрия вариант /дано и на майка ти е отрицателен!/ нямам идея кога се назначава. Херцептинът бил по-ефикасен от стандартната химиотерапия при пациентки с положителен ХЕР-2.
Тук можеш да прочетеш повече:



Редактирам, защото не бях дала точния линк, ето го:


А хормонално лечение още не са й назначили, а като свършат всички химиотерапии, затова не знам дали ще е тамоксифен или друго при нея. Доколкото разбирам без да съм лекар хормоналното лечение се прави, за да се подтисне свръхпроизводството на естроген, като при него наистина съществува повишен риск от рак на матката.

Редактирано от Бeни на 27.09.05 19:37.



Тема Re: Първи национален пациентски онкологичен форумнови [re: нинka]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 21:55



Препоръчаха на приятелката ми да отиде в Националния онкологичен медицински Център за прглед(откриха и нещо в гърдата,но не е ясно какво).Това Онкологията ли е(Националния онкологичен център)?Защото май е на същия адрес-"Пловдивско поле" 6.От сайта им останах с впечатление.че е друга болница(не живеем в София).
Имате ли мнение относно това заведение?Чувал съм лоши неща за Онкологията.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
Автор eli_bel (saskia)
Публикувано28.09.05 22:31



А това изследване по желание ли се прави или ние трябва да си кажем че искаме такова?



Тема HER2нови [re: eli_bel]  
Автор Бeни ()
Публикувано29.09.05 08:40



Ели,
за това изследване аз разбрах тук в темата, от Мария. Майка ми е питала и са й го направили срещу 50 лв. Не знам дали лекарите щяха да й го предложат без да пита, може би Теди ще каже.



Тема Re: Първи национален пациентски онкологичен форумнови [re: Гoro]  
Автор Бeни ()
Публикувано29.09.05 08:51



Онкологията я водят и като СБАЛО - Специализирана болница за активно лечение по онкология и като Национален онкологичен център. Явно за нея става въпрос.
Не се притеснявай, там са най-добрите специалисти.
Дано всичко е наред!



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: eli_bel]  
Автор tedy_g (променена)
Публикувано29.09.05 11:43



Ако питаш за HER2, лекар го назначи. Въпросът беше, че майка като отиде в ИСУЛ за да я видят и да я запишат за химиотерапия, докторът я попита "А кой ще прави HER2?" и майка естествено погледнала умно. След това тя реши да се премести в онкологията и там са я изпратили в МА да го направи това изследване и то преди химиотерапията. Искат и също и сцинтиграфия на костите, туморен маркер, ехография на сърцето, ехография на коремни органи и консултация с гинеколог.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
Автор миз (шест...)
Публикувано30.09.05 01:42



на 37 години съм и от около десет дни се опитвам да преглътна мисълта, че това се случва не само на жените над 55 годишна възраст. първият случай съм с това заболяване и в семейството на майка ми, и в семейството на баща ми, по всички параграфи съм извън рисковите групи, но злокачественият тумор в гърдата ми е факт ... така че, момичета, преглеждайте се редовно! и не разчитайте само на лекарски прегледи - опипвайте си гърдите всеки месец! ето един сайт с нагледен пример за това как да се прави самостоятелен преглед

. на английски е, но може да се разбере и без да знаете езика. аз лично така открих моя тумор, на мамограмата не се видя дори след като го снимаха изрично него.
още един според мен добър за профилактика и предпазване от рецидив след лечението на рак на гърдата.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: миз]  
Автор Бeни ()
Публикувано30.09.05 18:05



Миз,
много съжалявам, че ти се налага да се справяш с този проблем.
А доказано ли е със сигурност, че туморът е злокачествен?
От думите ти изглежда, ако е така, че ракът е в много начален стадий.
Дано всичко мине по-леко и бързо да се възстановиш!

Линковете са много полезни, благодаря ти!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.