Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:35 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: За рака на гърдатанови [re: блara]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 18:47



2004 g. mi se slu4i tova, biah na 36g.Minah vsi4ko, sega sum na Nolvadex i zoladex. IIa stadii, bez metastazi. V Turnovo kazvat,4e e nai dobre, ako mi doide kato spra zoladex, da operiram iai4nicite, v Sofia ne mi govoriha za tova. Az mislia, 4e tova e otgivelica, iska mi se da e taka. Niakoi moge li da mi dade suvet ili da kage kak e s nego?



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Nena]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 21:56



аз също съм оперирана преди 2г.- без метастази, само с лъчетерапия. Пия тамоксифен, на 48г. съм преди менопауза. Действително е по-добре след операция на гърдата да се направи всичко, за да се спре действието на естрогените, които причиняват рака на мл. жлеза. Аз не исках да си оперирам матка и яйчници, но тамоксифенът ми причини всички странични явления там- обнормални кръвотечения без спиране, полипи в кухината на матката, матката ми нарасна много и в крайна сметка се реших и тази година се оперирах. Сега съм добре. Пак пия тамоксифен, защото той е универсално противотуморно средство и даже в световната литература този препарат се препоръчва профилактично на жени с повишен фамилен риск от рак на гърдата. Операцията не е ктолкова страшна, зависи от нагласата на човека. Никой не иска да се лишава от тези органи, но когато трябва да се избере по-малката злина, се налага...



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: блara]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 12:16



Блага, дай айсикю номер ако имаш?



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Hoвa]  
АвторBlaga (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 12:40



ICQ nomera mi e 242-490-016



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: мaя]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 15:35



Mersi Maia! Iskam da si spestia oste muki i hodene po bolnici,no oktomvri ste re6avam.Na teb izvestno li ti e kakuv ti e HER2? Pri men e sporen.No se nadiavam,4e kato niamam v limfnite vuzli e otricatelen. Nali HER2 + ozna4ava, 4e e mnogo agresiven tumora. Imam edna kniga za raka na gurdata,na americanski avtori, tia dava mnogo otgovori. V momenta e na rabotnoto mi miasto, sled praznicite ste ia vzema i ste vi kaga zaglavie i avtori.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Brother]  
Авторblaga (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 15:44



242-490-016



Тема Re:Ани ??нови [re: Бeни]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 20:15



Ани, какъв е този Натанал? Аз ве4е минах вси4ко,сега съм на хормонотерапия.За какжо се пие Натанал?



Тема Re:Ани ??нови [re: Nena]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано31.12.05 17:51



Влез в темата Натанал от темите в този клуб и ще научиш почти всичко за него...Щастлива,здрава Нова година ти желая!!!!



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
Автор sneji_dobrich (непознат )
Публикувано07.01.06 23:24



Здравейте,всички!
Аз съм Снежа , и съм на 60 год.Преди 14 г. ми направиха операция на гърдата за доброкачествен тумор.Сега отново се появи и вече диагнозата ми е дуктален карцином.Имам направени 2 изследвания-ехография и хистология.
В Добрич д-р. Братованов веднага предложи мастектомия,тези 2 изследвания достатъчни ли са за такова решение?
Семейството ми реши , операцията да се направи в Варна , със съпътстващите допълнителни изследвания.
какво точно означава ДУКТАЛЕН карцином?
Много ме е страх.
Имам остеопороза в напреднала форма и ще издържа ли на всички терапии, преди и след операцията.
Изкам да споделя с вас, защото само вие ме разбирате.
Знаете ли коя от клиниките е по добра във Варна и към кои специалисти да се ориентирам там?
Бъдете здрави и повече късмет на всички.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: sneji_dobrich]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 10:46



Не се притеснявай и не отлагай! Според мен изследванията са достатъчни, за да се предприеме такава мярка. Имам позната от Добрич, която се оперира при доц. Радев във Варна. Кузманов е по щадящ- в смисъл че предпочита да не маха цялата гърда, но - ако се налага и не се колебай. И за Хинев / или Хинков/ - не съм сигурна - съм чувала добри отзиви, също знам и за една докторка Брюкнер - при нея мои познати са си махали доброкачествени образования. Но - колкото повече ти казвам, повече можеш да се объркаш. Най-вайното е да действаш навреме и да не мислиш че не можеш да се справиш. Можеш!!! Смело напред!!!




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.