Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:40 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: ви]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 15:56



Не , няма проблем, доколкото знам много време трябва за да "измрат" рецепторите. Не знам колко точно , но и моите ги бавиха 2-3 седмици.Когато това ми се случваше бях стресирана и не ми дойде на ум веднага да се интерисувам от тези неща, да чета, да разпитвам, нищо не ми беше ясно, не знаех кое какво значи, изцяло се доверявах на лекарите. Ако знаех всичко,което знам сега, щях да имам яснота по въпроса със собствените си рецептори. Вече не се предоверявам на лекари. Те 2 пъти сбъркаха при мен, слава Богу не фатално,но така се наложи за 1 месец да ме оперират 3 пъти. Последно ми махнаха гърдата, защото съм била много млада, за по-сигурно, а е можело това да стане с 1 операция. Няма значение, на никого не се сърдя, важното е , че прогнозите са добри и съм в ранен стадий.



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: Hoвa]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 16:02



Ти, вероятно не си имала повече тумори при 2-та операция. Еднакви ли са изследванията в 2-те лаборатории? При мен просто така се е случило, едната да сгреши. Тези изследвания не са математически точни, има в голяма степен субективен момент от патолога, затова е много възможно да се греши. Това ми го казаха всички онколози, с които говорих за моите неясноти в изследванията.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: MCT]  
Автор margoti (непознат )
Публикувано13.02.06 12:55



Здравей МСТ, на майка косата започна да и пада след 20тия ден на първата химиотерапия(през октомври 2005)и се наложи да я обръсне.От тогава до сега е израснала близо 3см. След втората дори не оредя, вече мина и третата химиотерапия и слава богу няма признаци да пада.
Според мен всичко е индивидулно, както при състоянието след химията така и за въстановяването от лечението.

Желая ти бързо въстановяване!



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
Автор feia (непознат )
Публикувано14.02.06 14:54



Честити празници - "Трифон Зарезан" и "Св.Валентин"!!!
Бъдете здрави и много, мнооого щастливи!



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
Авторmaaik (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 20:16



zdravei te.maika mi mi kaza 4e ima rak na gardata no bil kalciran.taka4e ne bil opasen.pie niakakvi xap4eta kraven zdravec.i tova e cialata informacia koiato imamam za slu4aia.iskax da ia precledat no tia mi otkaza.i kaza 4e e pretpriela merki da se lekuva.samo4e as mislia 4e ne e taka.ina4e sega se 4ustva dosta po dobre.bi stanalo mnogo dalgo ako go raskaja celia slucai.molia samo niakoi da mi kaje kakvo da napravia.neznam maika mi kak e no az ot pritesnanie ste go xvana tozi rak.molia da mi dadete savet kak da postapia na

mixail_ganev@abv.bg blagodaria mnogo ve4e sam ot4aian//////////////



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: maaik]  
АвторMиpa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 20:29



Ако си изчел всичко по темата тук, вече трябва да знаеш, че трябва да се вземат сериозни мерки за лечение. Първо, майка ти трябва да отиде на преглед при джипито, оттам да вземе талон за хирург или да отиде направо в онкодиспансер за преглед и оттам ще я поемат за всички прегледи и изследвания. С таблетки просто така тази работа не се оправя. Има система за лечение и тя трябва да се спазва. Ако се пропусне време, това може да усложни нещата. Трябва да я убедиш да вземе адекватни мерки. Ракът на гърдата е лечим, ако се вземат навременни и ефикасни мерки.
Пиши как се развиват нещата и хората от този форум ще ти помагат.
Успех!!



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Mиpa]  
АвторHинka (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 21:27



Здравейте на всички съпричастни по участ!И на мен ми се случи - преди два месеца ме оперираха от рак на гърдата, като я отстраниха изцяло както и лимфните възли на две нива.Слава богу в лимфите нямаше разсейки.Сега съм пред трети курс на химиотерапия(имам и още един), не ми предписаха лъчетерапия.След втория курс взе да ми оредява косата.От две седмици пия родукти на Вижън - Антиокс, Детокс,Хромвитал и Мега в комбинация.Като че ли косата ми пада по-малко и се чуствам много добре.Обаче се появи друг проблем - преди два дни бях на гинеколог и се оказа, че имам миома на матката 10 см.,а аз даже не подозирах.Назначиха ми след химиотерапията операция с пълна хистеректомия, за да се предотвратят разсейки, защото ще пия и тамоксифен 5 години.Някой минал ли е по този път?



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Hинka]  
АвторMиpa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 22:13



Аз съм минала по този път. Също имах операция на гърдата преди 3г., без метастази в лимфните възли, но не правих химия, а само лъчетерапия. Преди 7м. направих тотална хистеректомия, защото матката ми беше също голяма и правих кръвоизливи, въпреки тамоксифена. Тази операция трябва да я направиш, защото иначе ще имаш по-сериозни проблеми-тамоксифенът причинява доп. нарастване на маточната лигавица и матката ще нарасне още повече. Ако имаш въпроси, може да ми пишеш на мейл: samanta05@abv.bg



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: Heнa]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 15:17



nena,kak taka si se lekuvala i v tarnovo i v sofiq.Molqte kaji kak moga da zaveda maika mi v sofiq za6toto ne sam dovolna ot le4enieto v tarnovo.



Тема Re: Някой може ли да ми каже...нови [re: kat]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 18:28



И аз не бях доволна от Търново, нали ти казах,че там ми объркаха диагнозата и просто отидох в Онкологията при завждащия гръдна хирургия, попитах го ще ме приеме ли за консултация, прие ме и от там следва операция, химио,лъче и т.н. Ако майка ти е на етап химио или хормрнотерапия трябва да идете на консултация например при доц.Тимчева.Обади се на тел. 029714898 и кажи,че искаш да те свържат да се запишете за консултация при Тимчева, те ще ти кажат за кога трябва да идете в Онкологията. Носете всички документи. Вероятно ще трябва да платите консултацията, аз не плащам, защото сум оперирана там и се водя диспанзеризиран пациент, но от там не вземам лекарства (Золадекс) , защото още по-рядко от Търново можеш да се вредиш, но там правих химио, там ми назначиха вида на хормоналната терапия и там ходя на контроли. Успех!




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.