Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За рака на гърдатанови [re: миз]  
АвторEни7 (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 22:29



Миз, съжалявам, че се налага втора операция , но когато ти писах по-рано имах предвид точно това: добър хирург, който предварително да е огледал нещата отвсякъде /въпреки, че не винаги е възможно,знам/. На мен също ми направиха две операции една след друга за по -малко от месец. Зная стреса, който трябва да изживееш два пъти, но ако това е цената да те има и да се радваш на децата си, струва си. Моите деца не знаеха за първата операция, но след това седнахме и спокойно им обяснихме. Права е ДжоДо, че децата ни "пораснаха" за няколко месеца, но съм сигурна и , че станаха и по-силни и мъдри от връсниците си, защото покрай болестта на майките си трябваше да научат много житейски уроци.Миз, тази болест ме научи и на нещо друго: трябва да се научим да бъдем малко егоисти. Като начало да започнем да се обичаме сами себе си, точно такива каквито сме - с една гърда. Това е толкова важно да събереш смелост сутрин пред огледалото и да го кажеш на глас: " Обичам те, точно такава, каквато си сега!" Трудно е, но го правя в името на децата и всички, които вярват, че съм силна и мога да се преборя с болестта.
Миз, пожелай си от душа и сърце да оздравееш и смело отивай на операция. Ти вече си "ветеран", това е нещо познато и няма какво да те изненада!
Вярвам, че всичко при теб ще е наред и чакаме новини!



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Eни7]  
Автор миз (шест...)
Публикувано13.10.05 23:19



благодаря ти за топлите думи, Eни7 !
смятам, че хируржката ми е добра, всъщност тя единствена забеляза при опипване втория тумор и въпреки, че нито момграф, нито ехограф, нито дори магнитно-резонансният имиджинг са го отчели, тя все пак е решила да го среже и него по време на операцията по чисто вътрешно чуство(както казва тя). и макар да си мисля, че беше по-добре щом е толкова силно подозрението и, да му бяхме направили първо биопсия и после да режем(щях да си спестя едната операция), хубаво, че го е срязала.
децата ни знаеха за първата операция, ще им кажа и за втората - днес ми я назначиха за 4 ноември. не мисля за редно да крия такива неща, особено от хората, които пряко ги засягат тези неща. само ми е трудно намирам подходящи за възрастта им думи да обясня за какво става дума - те са на 10, 8 и 2г. и 10м. малкият безобразник съвсем нищо не разбира - вече повече от седмица въпреки обясненията всяка вечер, че мама е болна, боли я ръката, защото я лекуват и трябва да я пази, за да и мине, продължава да настоява не баща му, а аз да го мия и приготвям за сън, не само да присъствам ... при него в това май ще се изрази порастването - да приеме и други хора да се грижат за него, не само мама...



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: БAБET]  
Автор миз (шест...)
Публикувано13.10.05 23:24



аз бих потърсила поне още едно мнение и евентуално бих настоявала за биопсия.

Редактирано от миз на 13.10.05 23:25.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: БAБET]  
АвторAHИ (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 08:49



Бабет и при мен положението е подобно. Мамографа също нищо не показа, но на ехографа се видяха няколко образувания като най-голямото беше 23 мм. Всъщност аз него го опипах. Говорих с лекарите и те ми казаха че само 2 са с притеснителна структура, че мамографа хваща злокачествените образувания.
За биопсия категорично ме посъветваха да не правя.
Казаха че и мастни образувания след години могат да се трансформират в злокачествени и че е по-добре направо да се отстранят и после да се направи хистология. Понеже им имам доверие се отказах от биопсията.
През това време и аз започнах НАТАНАЛ и голямото образувание вече е 11 мм. Тези дни правих изследвания и хирургът ми каза че при това положение отстраняването ще бъде леко и даже няма да ми остави голям белег.
Хубавото е че от НАТАНАЛА ми изчезна кистата на яйчника защото ми бяха казали че и нея трябва да оперирам.
Сега ще ми насрочат операцията на гърдата но категорично без биопсия.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: AHИ]  
АвторБAБET (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 10:41



БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ! ОБИЧАМ ВИ! ЩЕ ПРОБВАМ ОЩЕ 2 МЕСЕЦА С НАТАНАЛ И СЛЕД КАТО ВИДЯ РЕЗУЛТАТА ЩЕ РЕШАВАМ ЗА БИОПСИЯТА. ЗА СЕГА СТАНОВИЩЕТО НА 3-МА ЛЕКАРИ Е, ЧЕ Е КИСТА. МОЯТА ДОЗА НАТАНАЛ В МОМЕНТА Е 3 х 1 С.Л. И НЕ ЗНАМ ДАЛИ ДА Я УВЕЛИЧАВАМ.........



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: AHИ]  
АвторБAБET (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 10:43



АНИ, КОЛКО ВРЕМЕ И ПО КОЛКО ПИЕШ НАТАНАЛ?



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: БAБET]  
АвторAHИ (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 13:36



Започнах го през юли. Първо пиех по 2 суп. лъжици 3 пъти. После започнах по 3 суп. лъжици 3 пъти и мисля че е по-добре. И знаеш ли, преди като почне грип се тръшвах веднага а сега всички около мен кихат и кашлят а на мен ми няма нищо. Мисля си, че и това е от НАТАНАЛА.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: миз]  
АвторEни 7 (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 17:34



Миз, ако доц. Александрова е твоят лекар, знай че е перфектна като хирург!!



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
АвторMargoti (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 11:42



Здравей Бени,

Първата химия на майка ми мина горе долу добре.Първите дни и беше лошо, виеше и се свят, но почти не повръща. Сега се притеснява дали ще и окапе косата и това доста я депресира, защото всички които са били с червен цвят химия вече им е окапала. Направиха и HER2 и резултата е отрицателен, което било доста добре.Сега и предстои лъчетерапия 25 дни, доста дълъг период в който ще я облъчват. Чудя се дали това няма да има някакви по-сериозни последствия и как се чуства майка ти след всичките терапии?
Марго



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
Авторmv (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 12:13



Здравейте,

http://www.cancerhelp.co.uk/
http://www.breastcancersource.com
Сайтове, в които има информация за рака на гърдата, но са на английски.
Надявам се да са полезни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.