Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
АвторMetodia (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 16:01



Стадия на рака не помня като индекс, туморът беше малък, но с разсейки в два лимфни възела. Операцията й е частична, болката в ръката й премина за под една година, но още дълго време се оплакваше, че не чувства мястото понякога :( Средството против евентуален оток е зверско пазене (да не се вдига тежко, да не се наранява и т.н., надявам се ги знаете всички тези неща) и при най-малкото натоварване/нараняване да се ходи на физиотерапевтични процедури, за да се отстрани евентуална болка и начален оток. Здравословният хранителен режим е задължителен, естествено, а по време на химио, а и на лъчетерапията повечето хора не минават без хранителни добавки, и то силни, защото кръвните показатели се влошават рязко от вливанията, а под определени нива не може да се направи ново вливане, преди да се оправят. А всяко забавяне е опасно за лечението и удължава мъчителния период на терапията... Скъпи са добавките, а доста доктори са и дистрибутори на различни марки и не се свенят да стряскат уплашения болен, че ако не вземе техните добавки, ще има лоши последствия за него :( Така че на манипулации не трябва да се поддавате, нито болни, нито близки!
След като мине всичко... Профилактика - редовни прегледи, и за майките, и за дъщерите, самоизследване всеки месец, здравословен режим на хранене и упование във Висшата сила, който както я нарича, че всичко това няма да се повтори...

Успех и кураж!



Тема Re: химиотерапиятанови [re: Бeни]  
АвторMeto (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 16:31



Аз пих натанал преди около 2 месеца след втората химиотерапия и между вливанията. Наистина има ефект но заради вкуса като го пиех между вливанията ми се повдигаше и се налагаше да го смесвам с кисело мляко. Няколко дни след химиотерапията вече си го пиех чист и наистина помага. Мисля че той ми помогна да се възстановя бързо и със значително по-малко неразположение от първия път щото друго не съм пил. Сего почнах да си го пия редовно и усещам, че съм по-добре.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Metodia]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 17:06



Здравей Методия,
моля те дай повече инфо за хранителните добавки , които е приемала майка ти. Моята майка премина първата химиотерапия и в момента единствената й цел е да предотврати зверското повръщане при следващото вливане. Притеснява ме, че е доста бледа и може би левкоцитите й няма да са в норма.
Това, че майка ти е жива и здрава в момента много ме обнадежди, защото моята също има разсейки в 1 или 2 от лимфните възела (самият патолог не е сигурен).
От цялото си сърце желая здраве на майка ти, така както пожелавам и на моята!



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
Авторeni7 (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 23:22



Бени, искам да ти благодаря за това, че си инициатор на този форум и така имаме възможност да си помагаме зваимно.Самата аз съм оперирана преди 3 месеца. Имам много въпроси, но вече имам и отговори. Първо искам да споделя това, което помогна на мен. Това са книгите на Луиз Хей: "Излекувай живота си" и "Силата е в теб".Благодарение на тях оцелях , мобилизирах се и съм изпълнена със сила живот и вярвам, че ще се справя с болестта.Тези книги ме накараха да променя начина си на мислене и да не хабя по 2 "кофи" нерви всеки път когато лош шофьор ми отнеме предимство или нещо от сорта. Сега всяка сутрин ставам с усмивка, и пред огледалото си казвам колко много се обичам точно такава каквато съм (вече с една гърда). Силата на положителното мислене е по-голяма отколкото преди сме си представяли.Бени, ако успееш да накараш майка си сама от душата си да повярва че ще оздравее ,знай че си я излекувала 99%.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
АвторБAБET (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 11:53



ЗДРАВЕЙТЕ, ИМАМ БУЧКА НА ГЪРДАТА И МИ ПРЕПОРЪЧАХА ДА Я ОПЕРИРАМ. МОЛЯ ДА МИ ПРЕПОРЪЧАТЕ ХИРУРГ. БЛАГОДАРЯ



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: БAБET]  
Автор oт личeн oпит ()
Публикувано02.08.05 17:39



доктор Николай Марков, от института в Дървеница.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: БAБET]  
Авторeни (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 10:45



Препоръчвам Ви да отидете при специалистите в тази област, които всеки ден правят само това - Национален Онгологичен Център -София, клиника по гръдна хирургия, доц. Александрова



Тема д-р Марковнови [re: eни]  
Автортaм paбoти и (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 16:26



.



Тема Теодора Захариеванови [re: Бeни]  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано03.08.05 17:10



http://www.btv.bg/news/?magic=bulgaria&story=42815

Стискам и палци да спечели!

My baby shot me down ...


Тема Инициативата "Ще се справя!"нови [re: Любoпитcтвaм]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано03.08.05 17:28



Асоциация на пациенти с онкологични заболявания поставя началото на позитивна кампания за борба с рака на гърдата "Ще се справя!". Целта на инициативата е съставяне на практически наръчник в помощ на жени с рак на гърдата и техните семейства. Съавторки на наръчника ще бъдат самите пациентки, както онколози и психолози. От 2 август т. г. до 2 септември т. г. всички жени могат да изпращат съвети, мнения и препоръки на адрес София 100 п. к. 513 За кампанията "Ще се справя!", както и на

apoz@apoz.org

Участници: Евгения Адърска- председател на АПОЗ, Станка Андреева- зам.- председател, д-р Елисавета Кръстева- Специализирана болница за активно лечение по онкология, Весела Иванова- клиничен психолог.

Редактирано от Baлeнтинa на 03.08.05 17:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.