Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема мдааамммм......нови [re: Mapия]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано26.07.05 10:49



Ние - майките - се справяме някак си - къде по-трудно, къде по-лесно...
Страшното е, че и твърде млади жени и то високо интелигентни, но напълно неосведомени (както и ти си забелязала!), развиват рак и то в тежки форми...

Всеки си мисли, че точно на него не може да му се случи такова нещо... Само че, този забързан и изнервен живот, който водим, неизменно дава отражение върху организма.

Много ми се иска да въведат и у нас системата за ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ежегодни профилактични прегледи, каквато е в щатите - ако през годината не си намерил време да си направиш прегледа, а се окаже, че се е развило подобно заболяване - плащаш си сам за операциите, както и за глупостта и небрежността към собственото ти здраве!!! Вярвам, че така (донякъде насила!) ще се научим първо да се грижим сами за себе си, а после да чакаме да се грижи за нас държавата...
Лошото е, че здравеопазването ни не е подготвено за толкова масови профилактични прегледи. Много добре знам какви опашки за часове се извиват по време на кампанията за безплатни мамологични прегледи в Онкодиспансера през октомври и ноември всяка година.

.......



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Mapия]  
АвторEMA (Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 11:30



Za povruwtaneto po vreme i sled him.terapiqta-ZOFRAN,vmesto DEGAN,koito vi slagat po vreme na vlivkite.mhogo e skup,no deistvieto e chudotvorno.ZOFRAN e bil bezplaten predi,no sega...nali znaem polozenieto na zalkoto ni zdraveopazvane!moze da se vzeme ot vsqka apteka.pri sledvawtoto vi posewtenie pri lekarq go popitaite.yspeh



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: EMA]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 11:36



Благодаря Ема, но точно Зофран биха на майка ми преди вливането, държа я 5 часа и после започна мъчението. Всеки понася различно химиотерапията и универсално лекарство няма. Сега ми казаха за някаква руска гъба в билковата аптека на Гочо Гочев, намирала са на ул. Л. Кошут. Аз съм доста скептична, но нищо не пречи да се опита.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Mapия]  
Автор Бeни ()
Публикувано26.07.05 14:07



Мария,
какво е това изследване HER2, кръв ли вземат, кога се прави - след операцията ли и къде се прави?
Кажи моля те и за протезата, от къде я взехте? На нас ни дадоха от болницата брошура на някаква фирма на площад Македония, и ни насочиха към Социални грижи за 110 лв помощ за протеза.
Ракът на майка ми е 2В стадий, метастази в 8 от 11 лимфни възли.
Първата химиотерапия е този петък. Притеснено й е доста. С какъв цвят е течността, която вливат на твоята майка? Доколкото разбрахме, от червения химикал опада косата, от синия и жълтия - пада, но не чак цялата.
Ти направи ли си профилактичен преглед? Ние /аз, сестра ми и братовчедките ми/ ще се организираме да направим през септември.
Пие ли Натанал?

Много въпроси станаха...
Ако имаш възможност дай мейл или ICQ да си поговорим. Моят е benche@mail.bg



Тема Re: мдааамммм......нови [re: ДжoДo]  
Автор Бeни ()
Публикувано26.07.05 14:31



ДжоДо,
аз съм тази Албена, която ти прати мейл. Много много много ти благодаря за писмото!!!
Положението при нас е доста по-спокойно в сравнение с момента, в който ни заляха с гореща вода, съобщавайки ни диагнозата. И то благодарение на по-голямата ни информираност и подкрепата, която получихме от много страни - всички роднини и приятели, с които споделихме.
Майка ми е на 55 години, доста силен по дух и борбен човек. Толкова много хора я обичаме...
Вече минаха 20 дни от операцията, възстановява се добре - единственото й оплакване е болката в ръката. Днес й махат конците.
Надяваме се химиотерапията, която започва в петък, да мине по-леко.
Поздрави!



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 14:38



Здрасти Бени, ICQ-то ми е 125019285. Сега съм online



Тема без да те плаша!нови [re: Бeни]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано26.07.05 23:44



За мен химиотерапията беше по-страшната част...
С всичките й "странични реакции"... депресията от ужаса, че започва да ти пада косата (а аз имах коса, която пада, и пада, и пада, и пада... сигурно един чувал коса събрах...това е наистина неописуем ужас - да не смееш да се докоснеш и да се погледнеш в огледалото, че не можеш да се покажеш навън от къщи!), повръщането, ужаса, че след 28 дни трябва отново да ти търсят вени, да ги пукат една по една и да не знаят къде да ти влеят един литър система.....

Мина...

Не съм го забравила и няма начин, но... МИНА!

Слава Богу, човек е устроен така, че забравя! Особено ако знае, че не може да си позволи да не оцелее, защото има за КОГО да живее!
Както ти писах в писмото си - след това премеждие живота изглежда по друг начин - няма време за губене, няма смисъл да мислиш, че ти остават 1 - 2 - 3 или 30 години... просто ти става ясно, че ТРЯБВА да направиш всичко, което дотогава не си си позволявал по някакви глупави причини да направиш, да се радваш и на най-малките "неща от живота", да си "позволиш" да не мислиш, че дните ти може и да са преброени...
Вярно! Малко е страшничко, но пък е пречистващо... поне за мен беше така!

Болката в ръката ще мине след поне 5-6 месеца - при мен беше така. След 1 година вече операцията ще бъде само един белег. Сега операциите се правят по друг начин - не както преди 10-15 години. Аз също имам далечна леля, която беше оперирана преди около 15 години и ръката й отичаше. След операцията ми се разрових из нета и разбрах, че методът, по който оперират сега (в моята диагноза е записано като "десекцио аксиле амодо Пейти") предпазва точно от това отичане, тъй като се отстраняват и лимфните възли (поне така мисля, че беше описанието).

Кураж! И на нея и на теб, както и на всички край нея!
Кажи й, че няма да й е лесно! По-добре е да знае предварително... надявам се, че така поне ще има някаква психическа нагласа.



Тема химиотерапиятанови [re: Бeни]  
Автор Бeни ()
Публикувано27.07.05 23:22



Днес случайно в един магазин за диетични храни попаднах на една брошура за колоидни препарати на АD MEDICINE. Имат сайт:



Три от продуктите имат приложение след химио- и лъчетерапия:
* IMMUNE SUPPORT COLLOIDAL Колоидна формула за ефективна имуномодулация
* DETOX COLLOIDAL Колоидна формула за детоксикация на организма
* ANTI-OXIDANT COLLOIDAL Колоиден комплекс с каскадна формула за антиоксидантна защита на организма

За тях в сайта пише: Интересен е и фактът, че препаратът е ефективен при химиотерапия и лъчетерапия по повод онкозаболявания, ако се приема в интервалите между терапевтичните курсове. Тогава пациентът понася лечението с минимална вреда за общото здраве и позволява да се проведе необходимият курс по-спокойно.

Някой пробвал ли ги е?
Дайте отзиви моля ви! Както и всякакви други средства за облекчаване на страничните ефекти от химиотерапията, съвети за хранене за повишаване на левкоцитите след нея...
За Натанала също пише, че неутрализира негативните ефекти. Някой ако го е пил по време на химиотерапия, нека сподели дали наистина е така!



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
Авторнeperиcтpиpaнa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 15:16



Моята майка беше оперирана в началото на годината. Беше открила бучката точно на Никулден и веднага беше насрочена операцията. Отсраниха лявата й гърда заедно с лимфните възли под нея.Оказа се в начален стадии и аз тръгнах с изследванията по различните специалисти, за да чуя и тяхното мнение по въпроса. Бяхме се настроили за следоперативно лечение, но всички бяха категорични, че такова не се налага, защото е в самото начало.
Наистина е много страшно и коварно това заболяване.Човек има ли съмнение,притеснява ли го нещо веднага трябва да потърси лекарска помощ.Това спасява живота, в това съм убедена, защото тя е вторият човек в семейството ми, който е тази страшна диагноза.За съжаление единият не можа да бъде спасен-рак на панкреасът, което го обрече. Гледах го как постетпенно гасне пред очите ми, стана от 80 кг мъж около 40 кг /ако имаше и толкова /скелет. Болките са ужасни, това е един от най-болезнените органи в човешкото тяло. Тогава бях на 23 години и изпитах най-голямата мъка през живота ми. Сега съм на 25 години и диагнозата рак на гърдата беше поставена на майка ми.
Много трудно се изживява и от болния и от близките му. Повтарях си,че човек трябва да е силен и да се бори, защото няма избор. Мисля че и това ме спаси да не откача. Често да Ви кажа страх ме е, много ме е страх.
Мъчно ми е като гледам, че майка ми се мъчи, изпитва неописуем страх да не се развие отново. Друга е и естетическата страна на нещата/ ако така може да се нарече/, което пречи на жената да се чувства жена.
Съжалявам ако са объркани мислите ми. Исках да кажа много неща има и още.
Дано някой ден се намери лек за тази болест. Бъдете здрави.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: нeperиcтpиpaнa]  
Автор Бeни ()
Публикувано28.07.05 16:17



Миличка,
искам само да те окуража!
Не си единствената, която се чувства по този начин...
Съжалявам за близкия ти човек, който е починал... Смъртта винаги е трагедия, особено когато е бавна и мъчителна...
Радвай се обаче, че навреме е открит проблема на майка ти, защото това е най-големия шанс за пълно излекуване!
И аз в началото мислех, че с този страх ще живеем всички до края на дните си, но не трябва да му се поддаваме и да се оставим да ни владее! Нека гледаме с повече оптимизъм в бъдещето и това препятствие в живота ни да ни предизвиква да ценим моментите и малките радости, които животът ни предлага! Опитвам се и да го прилагам за себе си...
Имаме 1 възрастна съседка, да е жива и здрава жената - преди 40 години е оперирана от рак на гърдата.
Трябва да се справим и ние. Както казваш ти - нямаме избор, трябва да сме силни, ще се борим!
Усмихни се моля те!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.