Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:35 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Margoti]  
Автор Бeни ()
Публикувано17.10.05 16:53



Здравей, Марго!
Майка ми утре е на трета химиотерапия. Този път за разлика от предишните започна да пие Натанал, надявам се да почувства ефект и да продължи с него.
Тя мина курсовете лъчетерапия, които й бяха назначени, без да има значителни странични ефекти - към края имаше няколко дни, в които беше отпаднала, а един ден е повръщала. Леко й е изгорена кожата на 1 място.
При нея лъчетерапията беше дълбока и не трябваше да се маже с нищо. Знам, че други ползват пудра - но това било при нормалната лъчетерапия.
Какво да ти кажа за опадането на косата - всички знаят, че после коса израства и то по-буйна и даже къдрава, ако е била права, но това не е кой знае какво успокоение. Когато почне да пада по-обилно тогава наистина човек изпада в депресия и може би е по-удачно да се обръсне и да сложи
перука, отколкото да изчаква до последно, тъй като косата падала на снопове и се получавали голи петна. Майка ми така направи. Аз до последно не вярвах, че ще й опада косата, понеже нейната е много гъста, с дебел и здрав косъм, но явно при червения химикал няма изключение.
Колкото и неприятно да е цялото лечение - правим го за добро и трябва да се изтърпи, за съжаление няма друг начин. Накрая човек се примирява и приема по-философски нещата.
Радвам се, че майка ми не се е вглъбила в болестта /разбира се само тя си знае какво й е/, същата си е като преди и ние около нея се окопитихме и сме доста по-оптимистично настроени отколкото в началото.

Редактирано от Бeни на 17.10.05 17:18.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: Бeни]  
Авторmargoti (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 12:25



Здравей Бени,

Благодаря ти за отговора. За Натанал прочетох във форума много положителни мнения и го купихме, но майка все още не е почнала да го пие редовно, защото в момента пие "Мужик корен" (природно лекарство) и като приключи с него ще почне да пие Натанала. Според нея "Мужик корен" и е помогнал да не се чувства толкова зле след химиотерапията. Незнам дали в действителност и е помогнал или организма и е по-силен и затова почти не повръща, но не и е навредил.
Хубаво е, че майка ти не се е променила и не се е вгъбила в себе си, а гледа напред, за което със сигурност и вие(хората които сте около нея) имате голям принос. Желая успех на майка ти и на семейстовото ти, за да се преборите заедно с тази ужасна болест.
Марго



Тема левкоцитинови [re: Бeни]  
АвторMargoti (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 15:01



Здравейте,
Майка ми е оперирана от рак на гърдата. Следоперативното лечение е химиотерапия и лъчетерапия. Първата химиотерапия мина и сега и престои лъчетерапия, но в изследванията, които е направила показателите на лекоцитите са много ниски и съответно не може да се подложи на лъчетерапия. Лекаря и е казал да си купи хранителна добавка която за една седмица ще нормализира показателите, но тя е доста скъпа около 160 лв.
и незнам доколко ще и помогне. Какви храни трябва да яде, за да повиши нивото на левкоцитите????



Тема Re: левкоцитинови [re: Margoti]  
Авторeтa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 19:05



По време на лъчетерапията ми предписаха за повишаване на левкоцитите Деодан.Фирмата производител се намира в гр.София на бул."Климент Охридски" №1.Едно прахче струва 5лв./ако го закупиш директно от тях,нямам представа дали се намира в аптеките/.Взимах по едно на ден. Също така ми казаха да ям и магданоз и ядки ,но сурови. Не знам дали това помогна,но левкоцитите не паднаха под минимума. Дано съм ти полезна.



Тема Re: левкоцитинови [re: eтa]  
АвторHинa. (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 13:09



Защо не е пила Натанал? С него нямаше да има тези последици. Леля ми пи мужик корен за стимулиране на имунната система но не е доволна от резултата.



Тема Re: левкоцитинови [re: eтa]  
Авторmargoti (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 13:49



Благодаря ти! Надявам се това да помогне.



Тема Re: левкоцитинови [re: Hинa.]  
Авторmargoti (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 13:53



Здравей Нина,

Купихме го Натанала, но майка искаше да приключи с Мужика и затова не започна да го пие. Незнам дали ще има ефект за седмица ако започне да го пие, но ще пробваме!



Тема Re: левкоцитинови [re: eтa]  
Авторmargoti (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 13:55



Благодаря ти Ета! Ще пробва с тези прахчета и заедно с тях ще започне да пие Натанал. Надявам се да има подобрение в резултатите.



Тема Перуканови [re: Бeни]  
АвторMargo (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 12:05



Здравей Бени,

На майка вече и окапа косата и се пострига. Много ми е мъчно като я гледам в това положение и не мога да и помогна.Има перука, но неможе да свикне все още с нея, постоянно я пипа намества и това доста я притеснява, а вкъщи стои с шапка но и с нея не се чуства комфортно. КАжи ми моля те майка ти как се справя с този проблем?
Благодаря ти предварително!
Марго



Тема Re: Перуканови [re: Margo]  
Автор Бeни ()
Публикувано31.10.05 13:40



Здравей, Марго!
Моля те регистрирай се или дай мейл или пиши на моя: benche@mail.bg.
Предлагам ти да си поговорим по-подробно точно по този въпрос с лични съобщения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.