Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.06.19 19:51



Всички там на работното й място са наясно, че тя не е добре с нервите. Приема всичко прекалено присърце, реагира изострено емоционално и т.н.

Пред началничката си е споделила само проблеми с нервите


Според мен това не са неща, които трябва да се споделят с началник.
Това се споделя с лекар и с близки, на коит имаш доверие.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.06.19 20:09



Жените са майката природа, със или без твоето съгласие.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: vida1929]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 20:21



Аз й предложих пък да помисли над това, че слабата в ситуацията не е тя, а оная.
Ако един началник, още повече кариерист, иска висока успеваемост - той трябва да осигури на хората добри условия на труд и да се постарае, доколкото зависи от него-микроклиматът да е добър, стресът да е горе-долу контролируем и поносим.

В случая малката е упущила коню.

1.Не може да си организира екипа така, че да НЕ се налагат 6-дневни работни седмици, след което при 1 почивен ден - хората в понеделник не идват особено отпочинали за следващата работна седмица.
2.Не разпределя задачите равномерно и според способностите на конкретния служител
3. Позволила си е да излезе от добрия тон многократно и е уронила достойнството на свой служител.

Оттам нататък...тоя човек губи позиция , губи авторитет...защо трябва да го възприемаш като стресор?

Някои психолози препоръчват техника за справяне с дразнител: да го нарисуваш в съзнанието си по комичен начин, гротестен, пародиен. Така престава да ти изглежда толкова застрашителен.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 20:35



Аз й предложих пък да помисли ...

Тая работа не става с мислене. Всичките ти разсъждения са разумни и добре аргументирани и биха свършили прекрасна работа на здрав човек, но на нея за съжаление не й вършат абсолютно никаква работа. Всъщност даже колкото по-малко мисли, толккова по-добре. Тя възприема изкривено реалността, възприема нещата по съвсем друг начин, регресира до 2 - 3 годишно дете, на което и 100 пъти да му обясниш, че няма чудовище под леглото или в гардероба, то си знае неговото. Ти я гледаш 50 годишна интелигентна жена с три езика и прочие, и й говориш като на такава, първо, второ, трето ... обаче реално имаш пред себе си 2 - 3 годишно уплашено дете, което нито чува, нито пък разбира думите, които му говориш. Докато не се успокои уплашеното до смърт дете в нея, каквито и умни приказки, стратегии и тактики, дишания, йоги и релаксации да прилагате, файда все няма да има.

Реално между нея и Финтрол няма никаква разлика в това отношение - той също е на ниво 2 - 3 годишно дете и затова нищо не приема, никакви мъдри съвети, всичко му минава покрай ушите, знае си само неговото като развалена зациклена плоча.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.06.19 20:41



Ето затова аз реагирам злобно на малката. Щото на болен човек нож вади.

Малката няма как да знае, че "проблеми с нервите", дето от това се оплаква всяка втора жена, особено пък като наближи критическата, е нещо по-сериозно. Възможно е наистина да мисли, че жената преиграва. Преди да попрочета тук в клуба за паническите атаки и аз не бих ги разпознала, ако видя човек с такава, нито пък щях да имам хабер колко сериозно е това заболяване. Учудва ме съвета на психиатърката - от една страна наистина страдащата не е защитена от злоупотреби, от друга - ако си мълчи, хората откъде да знаят, че това не са капризи, нерви и превземки и да се поограмотят малко как да реагират на пристъпите и.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 20:43



За теб явно е била мащеха. бог няма пол.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.06.19 20:46



И какво й помага това?
Изгубена кауза е, да казва на началника как да си върши работата или да ходи да се жалва пред по-висока инстанция.
Направо да си подава молбата за напускане. Веднъж щом са я набедили за непълноценна и недобре изпълняваща задълженията си, силата е в тях.
Сега-пак ще ми се присмеете, но аз ходех на терапия за справяне с болката и страданието от загубата на работа. Мога да кажа какво разбрах за себе си и по принцип за загубите, ако мислиш,че на нея това ще й помогне, ако й го преразкажеш.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: vida1929]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано14.06.19 20:54



Винаги е така.Довери се на Бог,.повярвай му..и той ще разчисти пътя пред теб от шлаката.


Няма как да искаш да си сух,ако постоянно цъмбуркаш в реката,нали?
В АА имаме нагледно описание на този проблем.
Че алкохоликът който не е осъзнат постоянно скача пред коли например или камиони.
Образно казано.Веднъж охлузен,после ръка счупена,после крак..и така докато седне в инвалидна количка.
И въпреки всичко пак скача пред камиона.Това е за безбройните опити и тежкък и горчив опит да се пие уж контролирано.

Та и твоята позната прелива от пусто в празно.
Времето докато страха изчезне,и си готов на всяка цена да се разкараш от гадовете..като в моя случай с гърка и изобщо тази фирма.Отне ми доста време на страх,съмнения и пр.
Днес,с този акъл..и три дни няма да им стоя.
Пък колкото и голяма безработица да има.
Запитай твоята позната-някога през живота уважавала ли е истински себе си?
Или го е карала в робски мисли да не каже тоя или оня нещо.
За да няма последици.

Страха я владее,а оттам се развиват депресии,психози и каквото се сетиш.
Днес аз съм отворен за шансовете които ми дава Бог,но вече претръпнах..толкова работи и шансове загубих..вече се доверявам на Бог.
Рано или късно,той ще ме докара до точното и правилно място.
Даде ми опитности за които му благодаря.
Отвори ми очите за хора,които смятах за други.
Както и ме отърва от места за които не ми беше речено.

Нека твоята позната се довери на висшата сила.
И да не върви срещу себе си,в името на обречени каузи.
Описвайки шефката и,ами ако бях аз..или щеше да е ошамарена,или осъдена от мен.
С факти и доказателства.
И разнесена по медии и господарите на ефира.

Но вече нямам нужда изобщо от доказвания и борби аз.
Имам много по-важни цели и неща в личния си живот.
Всичко се подрежда..и то по мистериозен начин при мен.
Днес писах СВ.Оказа се че някой мистериозно беше подобрил СВ-то.
Тази работа е с помощ от някой,най-вероятно.


Бог е пратил тази работа и тези хора които са се спрели на мен.Или пък тези които са казали това и онова когато е трябвало.
Бог е с мен.
Понеже се оставям на БОГ.В ръцете му!


И му благодаря за шансовете.
Благодаря ти боже,че въпреки многото ми врагове и зложетели ти си с мен.
Амин!


С всеки съм който както си постели!


Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано14.06.19 21:08



Не,не си прав за мен.
Знаеш ли..целия този цирк и начин на писане ми беше преднамерен.
Нарочно го направих.
За да се замислят някои хора тук.
Доколко са се осъзнали..едва ли,не вярвам.
Нарочно смених поведението си тези дни.
За жалост се включи и дойде нов психар.
И доосра пейзажът тук.
И терапията ми.


Можеш да си спокоен за мен.Аз се движа в правилна посока.
Вярно..първоначално се ядосах,после започна да ми доставя садистично удоволствие..след това дойде мисъулта..грешен или прав-човек трябва с постоянство да отстоява принципите си.
Колко е интелигентна Липари,не знам.
Решавах няколко примерни теста за интелигентност.
С малкото си познания за поредици,пропорции и числа,при все че съм доста зле с математика и логика изкарах около 90-118 на теста.
Един друг тест даде 124.За цветове и други неща.
Не знам.
Не искам да се хваля.Отне ми час и нещо на всеки един тест.

Не съм от най-умните,но не съм и от най-тъпите.
Обаче ти заставаш на грешна страна.
Един модератор не трябва да взима страна по принцип.
Ти обаче си на страната на Липари.
Защитаваш я .
Както и да е.Пред мен идват нови хоризонти и възможности.
Надявам се до една две години ако е дал БОГ да съм здрав,да имам постоянна работа ,ново жилище,нова кола и ново обзавеждане.
Плюс нормален живот.
Днес доста мистериозно някой ми беше преправил и подобрил СВ-то във фирмата от която ме потърсиха.
Самия начин на връзка с мен е мистерия.

Другата седмица започвам.
Ще видим как е.
Дори и да е зверски тежко,ще работя.
Дай боже да го мога.
Обещал съм тук някой хора да им дам успехи.
Както и на себе си съм си обещал.
Няма след време да има никой повод тук да си прави ташак с мен.


С всеки съм който както си постели!

Редактирано от Desideratum на 14.06.19 21:10.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.06.19 21:13



В отговор на:

адвокакът може да ти каже къде точно минава границата между напълно законни изисквания, свързани с работата и тормоз




Да, явно няма някаква точна формулировка,
иначе, в моя случай, можех аз да си платя консултация с адвокат, то за туй не трябват синдикати, но мислех да ги "подведа" по съвсем друг параграф,
тогава и през ум не ми мина, че бих могла да докажа психически тормоз, при положение, че се случва насаме, и то дори двама срещу един - демек - моята дума, срещу думата на двама други. Щото да, то няма връзка, ама едни комшии не можаха да докажат, че един друг им е откраднал колелетата, на базата на записите от охранителните камери.

Но така или иначе, в крайна сметка реших да не се занимавам,
най-вече защото се притеснявах да не се разчуе, и да не си орежа шансовете за друго място - ние сме сравнително малък бранш, и общо взето се познаваме, примерно, бившите и дори по-предишните ми шефове се познават с настоящите,
и щеше де е малко по-трудно на интервюто за работа, да обяснявам жизнерадостно как съм много доволна от настоящата си работа, но видете ли, точно тази позиция, която е свободна при Вас, като по чудо съвпада с моите бъдещи планове за развитие и т.н.

Пък за синдикатите - просто си мислех, че ако ги имаше, можеше да плашат гаргите та да не се стига до някакви такива крайности и без да се занимавам специално. Поне така си представям тяхната роля, не че кой знай какво.




Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.