Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:16 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!  
Автор Prokimen ()
Публикувано24.04.20 10:19



Отварям тема с очевадни свидетелства, че независимо от степента на вяра в каквото и да било, заразата не щади никого.

Искам да вярвам, че темата няма да се спами, макар в стара тема да беше засегнат проблемът, че по големи празници откачените се активизират в лудостта си.

Ето един превод на презвитерата-богослов Ренета Трифонова за огромния брой заразени монахини в минския женски манастир "Св. Елисавета"



Колкото и да е противоречив в сказанията си протодякон Андрей Кураев, можем да предположим, че все пак има частица истина от написаното в неговия ЖЖ и ФБ стена



Един от най-авторитетните архиереи на УПЦ, след предстоятеля митрополите Онуфрий, е Тернополският и Кременецки митрополит Сергий.









Ето и за умрелите, чиято вяра не ги е спасила от смъртта с коронавирус.











Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано24.04.20 14:39




Възкресенският Митрополит Дионисий е заразен с коронавирус.

Постът му е частично аналогичен с българския "секретар на Синода".

Ако заболяването беше леко грипче, едва ли щяха да го хоспитализират.



Ето друга статия от днешната руска преса с твърде прилично заглавие:



Редактирано от Prokimen на 24.04.20 14:34.



Тема Да - "що за вяра е това" ?нови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано24.04.20 23:22



"""Отварям тема с очевадни свидетелства, че независимо от степента на вяра. . ."""

Хайде, стига бе - та нима невъзможното за човеците е невъзможно за Бога - именно според [степента на] Веруюто им.

Редактирано от tri-9084 на 24.04.20 23:27.



Тема Изненада! Човешкото тяло е смъртнонови [re: Prokimen]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано28.04.20 01:13



Ключовото изречение в цитирания от вас текст е: "У большинства протекает в легкой форме, пока." Това 'за сега' в края е отворено, но работата е там, че статистиката на вътрецърковната заболеваемост и смъртност от к-вирусът не надвишава онази за общата популация. И тя, като дял, е твърде ниска за да се натрапва като нещо страшно и парализиращо богослужебния живот. С единични, подбрани, анекдотични примери не може да се докаже тезата, че вярата не помага. Както, разбира се, и че помага. Статистиката на заболеваемостта и смъртността на свещенослужители от други болести и състояния също се дублира с тази на общата популация. Свещенослужителите и вярващите миряни са човеци с уязвими и смъртни тела като всички останали. Чест прави на онези от тях, които не козируват боязливо на медико-светския диктат и продължават да отслужват и да посещават публични литургии, спазвайки, разбира се, хигиенни мерки, които и без друго всеки християнин трябва да спазва.

Или както уместно коментира журналистът Кирил Вълчев неотдавна:



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Изненада! Човешкото тяло е смъртнонови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано28.04.20 23:33



В крайна сметка всичко опира до Вярата. Ти самият си си сложил надпис-проповед, който излиза сед всеки твой постинг: "Ако Господ не съзида къщата, напразно ще се трудят строителите й; ако Господ не о п а з и града, напразно ще бди стражата."




Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: Prokimen]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано28.04.20 23:47



На кой да

?

...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел

Тема Спомням синови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано01.05.20 00:11



Спомням си, когато ни разказахте за онзи молебен за дъжд - в онова русенско село, когато сте били млад свещеносужител и как сте се засрамили от вярата на хората. Ако искате, го разкажете.

В отговор на: """Отварям тема с очевадни свидетелства, че независимо от степента на вяра в каквото и да било, заразата не щади никого."""

Безверието - още повече.




Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: Metropolis]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано01.05.20 17:04



А има и това - монасите от този манастир принудиително записват като болни от коронавирус, за да може местната болница да получи субсидия - която се давала само за covid-19.





Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: nabludatell42]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано02.05.20 13:13



И това е възможно. Аз по принцип след изострените отношения между Русия и Украйна не вярвам на каквато и да е информация идваща от там. Не го знам къде е този манастир и към коя Църква е - към Московската патриаршия или към Украинската автокефалия?
От разни уж руски представители също се разнася злонамерена инфорация за ситуацията в Украйна. Не че ми е безразлично какво става с православните братя в Русия и Украйна, но си мисля че тях Бог най-добре знае как да се грижи. Прекалено много политика се намеси в Църквите в тези близки за нас държави и аз не се наемам да вземат отношение кой крив и кой прав.
За мен сега е най-важно ние да се концентрираме върху ситуацията тук у нас и да се молим на Бог да предпази народа ни от тежки поражения от този нов и недобре познат все още вирус. Да се молим и за Цръквата ни да устоява срещу яростните набези на новите езичници да затврорят храмовете ни.

...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел

Редактирано от Metropolis на 02.05.20 13:16.



Тема Намерих го - свидетелството за вяратанови [re: tri-9084]  
Автор Атанас (Бодлидрешко)
Публикувано02.05.20 17:33



Свидетелството за дъжд след усилни молитви ме връща в далечните ми спомени.

Първият сериозен урок по вероучение, който моите енорияши от село Червена вода, Русенско ми дадоха, беше свързан с моят първи и последен в живота ми молебен за дъжд.

В това село е минала част от моето детство или 2 клас. Коренните жители на селото не са местни, русенски жители. В далечното минало са се преселили някъде от Балкана. Затова и характерът им е особен.

Получавайки назначение в селския храм, след като напуснах Къпиновския манастир, боях се, че може да не бъда възприет от местните богомолци.

Опасенията ми бяха напразни. Това са най-щастливите ми църковни години. Това бяха години на висша духовна школа, където енорияшите ме учиха на християнско благочестие.

Селото, по време на моето служение, се отличаваше със своите две крайности. Живо вярващи християни и войнстващи безбожници, сред които беше и една от моите братовчедки. Една от лелите ми идваше от любопитство или суеверие. Затова нея не я смятам за част от църковното ядро, за онези години една от най-живите селски енории не само в Доростоло-Червенска епархия, но без преувеличение бих казал и в България.

Хористките бяха около 30 жени. На Господски празник съм причастявал до 120 човека, а на Великден, на литургийния отпуст раздадох 150 яйца.

Не помня дали дали беше 1986 или 1987 г. Беше голяма суша. Богомолците помолиха да отслужим молебен за дъжд.

Знаейки настроението на войнстващите безбожници, боях се, че няма да завали никакъв дъжд от молитвите ни. Притеснявах се, че молебенът ще даде повод на безбожни подигравки. Затова реших да отложа молебена и да се опитам да подготвя богомолците с проповед, че може и да не завали дъжд. В хор ми викнаха, че такова нещо не било се случвало в селото. Те от малки деца знаят и помнят, че до 3 дни след молебена завалява дъжд. Започнаха те мен да успокояват да не се безпокоя по този въпрос.

Започнах молебена след литургия. Докато четях положените молитви, дочувах хълцане и стонове. Преживяването е неописуемо с думи. Това е било най-силното ми преживяване на силата на общата молитва. Имах чувство, че всеки миг ще отекне разтърващ гръм.

Мина ден, минаха два и никакъв облак на хоризонта. За себе си бях убеден, че никакъв дъжд няма да завали. На третия ден след молебена се събудих и видях, че бе валял дъжд.

Бог да упокои в Своите селения моите многообични енорияши, които ме укрепваха във вярата и помагаха в служението с много такт. Бог да им въздаде стократно за евангелската обич.




Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано10.05.20 23:41



Може ли при толколва много починали от или с, но по причина на коронавируса медицински работници да омаловажаваме епидемията?

Списъкът на измрелите руски владици, свещеници, дякони и четци е също внушителен.

Когато измират толкова много медицински работници, ако не скъпим своя личен живот, да пощадим чуждия, на медиците, за да не бъдат записани имената ни като ХРИСТИЯНИ-УБИЙЦИ.





Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано10.05.20 23:59





Ето един от нагъл смелчак, станал жертва на собствената си партизанщина.
Бог да го прости и да успокои революционната му душа, увлякла към зараза много души, защото не е само той да умре от клира на патриаршеската катедрала в Москва.





Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано11.05.20 00:25




След смъртта на предстоятеля на патриаршеската Елоховска катедрала "Свето Богоявление" отец Алексанър Агейкин, заради когото запретиха в служение известния мисионер и богослов протодякон Андрей Кураев, църковните и граждански медии известяват за смъртта и на протодякон Евгений Трофимов





Редактирано от Prokimen на 11.05.20 00:27.



Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано11.05.20 01:37





Имаше убеждение, че коронавирусът заразява преди всичко възрастни хора. Изказваха се специалисти, че новият вирус е вид "леко грипче". Поради безотговорността на много отговони личности, епидемията отне жертви.

Не съм срещал статистика колко лекари и колко духовници умират за една година.

Смъртните случаи във всяка държава са различни. Засега България и родната църковност са пощадени. В Русия броят е неясен, но се стигна до лекарски смърти, след "полет" през болничния прозорец.

Заразата отне живота и на млади хора. Четецът Михаил е описван от всички като рядко събран в себе си християнин. За него не можем да кажем, че е постигнат от т.н. "напрасна смърт" или неочаквана смърт. Бог да всели душата му в лоното Авраамово и Исаакова и да получи утешението да съзерцава Триединния Бог, възпявайки го с небесните сили!

За голямо съжаление, вирусът умъртви много народ, който беше неготов за вечността. Църквата, загрижена за продажбата си на свещи и други религиозни услуги не намери пастирско слово да призове към готовност за смъртана евентуалност.

Като че ли Църквата тържествува от повечето доходни погребения, а не толкова за една спасена душа. Затова и душите по дяволите. Важното е бизнесът да не умира.

Дърева и Ко ревнаха като крастави магарета против имагинерните "храмоборци". Синодът викна, че причастието не заразява. А защо Синодът подменя в другото време причастието с курбана? Някой да е чул владика да призовава курбанджиите да се причастяват? Аз не съм. Някой да е чел злобната Дърева и Ко да се борят срещу подмяната на христянството с религията на материализма?

Добре, че сред мъртъвците се срещат и хора, скъпящи душите си в светлината на евангелските ценности.





Тема По причина каква, умират (телесно) хората ?нови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано11.05.20 23:43



"""Може ли при толколва много починали от или с, но по причина на коронавируса медицински работници да омаловажаваме епидемията?"""

Кой Ви даде правото да говорите за причина - и то, за смърт. Вие дори не сте лекар, а си позволявате да прокарвате общото внушение, че зад всяка смърт причината е т.н. вирус "корона".

И аз съм лаик, затова не искам да влизам в спорове. Но съм по сметките. Когато се говори за "толкова", нека се предоставят цифрите. Иначе се предоставя демагогия.

Ние, в България, имаме памет за починалите с т.н. некролози (не само в Богослужението). Това за някои (тези хора) са цифри - според статистиката. Защо не публикувате - в този форум стотиците некролози на млади хора, отиващи си всеки Божи ден и да поясните от какво точно са починали. Както го направихте току-що - с други, заминали си от този свят.



Редактирано от tri-9084 на 12.05.20 00:14.



Тема Не всеки заразен боледува от КОВИД19нови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано12.05.20 14:36



Не един или двама специалисти си позволиха да кажат някои простички истини - като например това, че заразените с всеки изминал ден надвишават многократно официално обявените (тестваните). И с всеки изминал ден това съотнешение се увеличава, без да се знае колко точно са се заразили към днешна дата и колко са заболели от болестта *.

Другото: за всичко е виновен коронавирусът, в това число и за смъртта. Влязъл ли е някой в инфекциозното, умира ли там, причината е вирусът корона. Това го знам от действащ лекар - просто, при тези условия няма възможност за допълнителни изследвания (аутопсии). Дори и да има съпътстващи заболявания, причина за смъртта е COVID19. Впрочем, *КОВИД19 е името на болестта- вирусът има друго име. Така че, човекът може да е бил само заразен и да почине поради друга причина - т.е., без да е заболял от COVID19 - но причина за смъртта задължително се записва болестта. При все, че всеобщо се признава, че самата болест все още е неясна (за разлика от вируса).



- изклучително интересно интервю.


И това също е




Редактирано от tri-9084 на 12.05.20 15:56.



Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: Prokimen]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано12.05.20 21:04



Споделям думите на Лимасолския митрополит Атанасий:

"Без да игнорираме обективно сложната действителност и при това бидейки хора на Църквата, ние несъмнено имаме и свой собствен начин, който ни помага да преценим и да употребим за благо тези изпитания, които се срещат в житейския път. Затова дайте да се отнесем внимателно към това изпитание, със съблюдаване на всички мерки – обществени, научни и прочие, но преди всичко с доверие към Бога, Божията Майка, светците на нашата Църква. Винаги в трудни времена Църквата ни учи и призовава да се молим. Само молитвата е способна да измени хода на събитията"


А това "Като че ли Църквата тържествува от повечето доходни погребения, а не толкова за една спасена душа. Затова и душите по дяволите. Важното е бизнесът да не умира."
- предполагам сте писал емоционално, но изобщо не мога да споделя... Познавам вече много искрено вярващи енорийски свещеници, готови дори да понеса репресии, ако правителството затвори църквите.



Тема Патолозите:хората умират С, а не ОТ коронавируснови [re: tri-9084]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано13.05.20 14:58



Патолозите в крайна сметка са онези, които фактически установяват причините за смъртта. В наскоро проведен уебинар на водещите патолози в Европа, те директно обвиняват СЗО в некомпетентно, неадекватно поведение.






Тема Re: Атанасе, не с е прави на шантавнови [re: tri-9084]  
Автор Prokimen ()
Публикувано24.05.20 19:25



Атанасе, не се прави на шантав! Колкото и да се превземате с Косьо с прословутата ви патология, аз цитирам официални статии и не виждам защо идиотски се заяждате с мен. Никак не ви прилича на годините, а за християнството Господ да се разправя с него, ако го има у вас.



Тема Какво искаш да ти кажа, за да ти угодянови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано27.05.20 23:32



Сигурно съм шантав.

Полагам някакви [Бог знае какви] усилия да търся истинно - с дух и с истина, както кава Господ. Ако това ме прави шантав, така да бъде.

Нека бъде Божията Воля.

. . .

П.П.




Редактирано от tri-9084 на 27.05.20 23:34.



Тема Re: Изненада! Човешкото тяло е смъртнонови [re: tri-9084]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано30.05.20 12:44



Това е в смисъл: каквото и да правиш и струваш, независимо от това, дали си мислиш, че изпълняваш Божията вола или не, Божията воля ще се изпълни. Включително и чрез плановете и действията на безбожниците. Домът, къщата, в този контекст на Псалмни ще рече: християнската цивилизация, а не само Църквата като изолирана религиозна институция. В кн. Изход, а и след това, Бог многократно "закоравява сърцето" на властимащи безбожници, предизвиква криза и калява Своя Народ. И в днешно време така се калява Църквата - чрез конфликти и кризи, а не чрез снизходителни подаяния от страна на светска държава и безбожен народ. Дай Боже повече каляващи кризи. Дребнобуржоазният утилитаризъм на серийна свещопродажба, кръщене=100лв, венчавка=500лв и пр. не е Църква, а бутафория. Слава Богу, че много свещенослужители все още са по-усърдни при отслужване на св. Литургия, отколкото при платени частни обреди.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Изненада! Човешкото тяло е смъртнонови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано01.06.20 23:20



Божията воля е да се спасят всички - ала "мнозина са звани, а малцина избрани". Мнозина, значи






Тема Re: нови [re: Prokimen]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано03.06.20 11:02



Прав сте. Официалните резултати за Русия са лоши. И колкото повече търся по темата, толкова по-страшно става.

Не зная как на България ни се размина. И Гърция е сравнително на нашето ниво. Не мога да твърдя че сме по-вярващи. Румъния е с десет пъти повече случаи и починали, а там православието е доста по-силно отколкото у нас... Разбира се, четох - предполагам и вие сте попадали на това -

( в книгата на журналиста Ангел Бончев, цитирано и от горния сайт ), и обещанието че България ще бъде запазена. Пламен Сивов в православие.бг го коментира с ирония, и наистина, погледнато отстрани звучи странно. Но дали рационализмът е най-правилното отношение към такива явления...

Както и да е. Факт е, че България бе подмината. A и епидемията угасва вече.

Редактирано от nabludatell42 на 03.06.20 18:19.



Тема Айде, стига веченови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано04.06.20 00:19



""" Официалните резултати за Русия са лоши. И колкото повече търся по темата, толкова по-страшно става."""

Ти, Косьо, си също лаик по темата медицина, нежели [Темата] вирусология. Защо се правиш на виждащ - не е ли Патологията, която единствено обяснява причините за смъртта на тялото и на нея да се доверим ?

След като няма аутопсия на тяло, не е ли твърде лесно да се "обвини" Короната за смъртта на . . . на всеки един. Това не го ли казват водещите патолози на Европа - онези, които изследват (все още) - онези люде, които правят аутопсии на телата, за да установят какви са всъщност истинските причини за телесната смърт - в това число и на заразени с Корона_вируса. Неслучайно го пиша с главна буква, защото наистина го коронясахте.

Ти, знаеш ли, колко хора са починали през последните 2 дена в Русия, и от какво точно са починали ? Не, не знаеш. Но знаеш "официални резултати" по темата "Корона" и колко точно са починали именно по причина Корона.

И колкото повече изследвания правят, толкова повече заразени ще има. И разбира се, всички заразени и умиращи умират по причина Короната.

Не, че не е възможно да умре телесно някой именно по тази причина. Но досега няма нито един изследван_доказан случай в патологията. Освен хора със съпътстващи заболявания - със Короната, но не и по причина на вируса.

Парадоксалното в случая е това, че се втълпи внушението, а именно:

всеки заразен с Короната е потенциален убиец, защото самият вирус убива

Без никой да се интересува, че когато ни втълпяват за Covid19, се опитват да ни убеждават не за зараноносители, а за б о л н и. Така ни втълпяват и за умрелите - че видите ли, заразени от вируса е равносилно на заболели. Което не е вярно. Затова и всичкото случващо се по отношение на предоставената информация - в самата си същност, е нещо невярно.




Тема Re: Айде, стига веченови [re: tri-9084]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано04.06.20 18:40



Наско, тия въпроси са сложни. Жалко че Фамулус не е тук, като лекар да ни разясни.

Все пак, ето един от малкото патоанатомични анализи на починали от Covid-19. (

) Заключението е, че има увреждане от вирус.



Тема . . .нови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано04.06.20 22:22



Да, може би било полезно и той като лекар да каже какво мисли. Но той все пак е невролог, а не паталог. Патолозите не са ли на Края на краищата на изследванията за причините за смъртта (телесна).

Това, което предоставяш, е меко казано несериозно : "При минимальной инвазивной аутопсии наблюдали . . ."

Ако водещите европейски специалисти по патология не искаме да чуем, тогава кой ?
А те си казаха тежката дума в свое време, макар и на т.н. уебсеминар.

. . .

П.П. Извинявай, Косьо, но ми се струва че не разбра онова, което ти

А и там ти зададох един немаловажен (риторичен) въпрос.

"Ти, знаеш ли, колко хора са починали през последните 2 дена в Русия, и от какво точно са починали ? Не, не знаеш. Но знаеш "официални резултати" по темата "Корона" и колко точно са починали именно по причина Корона."

С поздрав най-сърдечен




Редактирано от tri-9084 на 04.06.20 22:57.



Тема Re: . . .нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано05.06.20 01:50



"Ако водещите европейски специалисти по патология не искаме да чуем, тогава кой ?
А те си казаха тежката дума в свое време, макар и на т.н. уебсеминар. "

Ами не им е работа на патоанатомите да обсъждат защо се изисква една или друга статистика.

СЗО изисква да се вписва информация за смъртта - "С корона вирус" ако има заразяване. За да може да се сравняват резултатите по света.

А защо трябва да се сравняват резултатите? Статистиката особено за нов, досега неизвестен вирус, е нужна не за да се прави състезание по смъртност между отделните страни, а за да се изучи заболяването.

Ако нормално предишните години е имало по пет случая на седмица от онкологично заболяване (или диабет, хипертония, каквото се сетиш) а сега изведнъж има по 50 - свързването им със статистиката на заразата дава информация на съответните учени работещи с тази статистика за отношението на вируса със сътветното заболяване. Ето, например при ХИВ-позитивните смъртността на практика не се е променила с вируса. Което веднага навежда разни групи на мисълта, че коктейла с който ги лекуват, може да помогне срещу вируса. И това сега се проучва активно.

Броят на починалите е най-точнта характеристика за оценка на въздействието на вируса. Броят заразени зависи от много фактори, обхвата на тестирането, запълването на легловата база, неизвестно количество безсимптомни и т.н., докато смъртта се регистрира задължително и без пропуски. Затова връзката между факта на смъртта и досега с коронавируса е от изключително важно значение.

Връзката се потвърждава и индиректно. На много места статистиката, въпреки изискванията на СЗО, не се води добре, някъде дори се фалшифицира, явно или по-завоалирано. Но има начин да излезе наяве и фалшифицираната връзка - като се сравнят показателите на смъртност за миналите години за март, април, май и за тази година. Веднага се вижда много съществен скок в тази смътртност. От какво е тя? Нима точно сега по цял свят на диабетиците им е хрумнало да мрат, че се е появил този пик? Ами карантината, ограничението на транспорта, силното намаляване на смъртността от странични фактори като катастрофи? И въпреки това - пик на смъртността. Връзката с наличието на вируса е очевидна, и вкарването и в статистиката ще помогне да бъде проумян този вирус.

Така че патоанатомите да си гледат своята работа. Конспирологията не е за тях.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: . . .нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано06.06.20 23:59



"""Ами не им е работа на патоанатомите. . . Броят на починалите е най-точнта характеристика за оценка на въздействието на вируса. . ."""


Ти, за какъв се имаш за да правиш такива констатации ?




Тема Re: . . .нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано07.06.20 09:13



"Ти, за какъв се имаш за да правиш такива констатации ?"

Какво не е ясно от това което написах?

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Патоанатомът - не е ли той, критериятнови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано07.06.20 22:25



"""Какво не е ясно от това което написах?"""

Това, коего твърдиш: "Ами не им е работа на патоанатомите. . ." Че видите ли, че има други критерии като: "Броят на починалите е най-точнта характеристика за оценка на въздействието на вируса. . ."

Броят на починалите за причините на смъртта установяват именно патолозите - никой друг. Демагогията тук се състои в това, че всеки починал, заразен от Короната, се обявява като починал поради това, че е заболял от болестта. Само че, заразен от вируса не означава разболял се от Ковид19 - това са две коренно

.

По-горе се каза: Парадоксалното в случая е това, че се втълпи внушението, а именно:



Редактирано от tri-9084 на 07.06.20 23:06.



Тема Re: Патоанатомът - не е ли той, критериятнови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.06.20 09:24



За един непознат вирус, кой има познанията да реши, дали заразен не означава заболял? Кой познава поведението на вируса в организма и може да предскаже последствията които той твори? Тези твърдения са някакви предразсъдъци, които поставят някакви прегради там дето не трябва да ги има.

Патоанатомът вижда последствията, и свързва смъртта с тях. Дори вирусолозите, на които това им е работата, все още знаят малко за вируса. И това малко се получава като се свързва наличната статистика.

Патоанатомът ще установи смърт от инфаркт. Ще стигне и по-нататък, ще установи тромбози, които са довели до този инфаркт. Но това, че вирусът повлиява на кръвта да може да се съсирва по-лесно, патоанатомът не може да го види. Това се установява едва три месеца след началото на епидемията, като се изучава вируса. Затова от патоанатомите се изисква да споменават връзката с вируса, за да може друг после да продължи проучването. Не е тяхна работа да се противят на това, това е административно наложена част от процедурата. Но горната връзка показва, че вирусът е довел чрез действието си до смъртта, той убива, макар и индиректно и скрито. Вероятно има и други форми на проява на вируса в организма, които сега не знаем, затова трябва внимателно да се отнасяме към заразените, макар и да нямат симптоми.

Патолозите не установяват броят на починалите, а причината да са починали. Броят се установява чисто административно. Изисква се само да се указва и връзка със заразяване с вируса.

И не всеки починал заразен от вируса се обявява за разболял се от Ковид19. СЗО изисква да се регистрира връзката на смъртта "С вируса". В ситуация, когато вирусът не е познат, не може да се настоява за смърт "ОТ вируса". Двете форми на речта са сходни, но различни. Но при непознат вирус няма смисъл да се вдига патърдия за тяхната ралика - затова сега се мешат и двете форми. Едва допълнителни проучвания могат да определят точно връзката. Още повече силно завишеният брой смъртни случаи последните три месеца ясно говори за директна връзка между Ковид19 и смъртните случаи, дори когато няма очевидни причини. Тоест има причини, които сега не знаем.

Това е причината смъртта да се свързва с вируса - без знначение дали С или ОТ. Тази връзка помага за неговото изучаване, нейната липса спира това изучаване.

Колкото до това, дали всеки заразен е потенциален убиец - да, така е, ако той безотговорно разпространява заразата. Защото връзката на вируса с повишената смъртност е установена без съмнение. Затова спазвайте мерките, поне още година.

И нещо допълнително. Това че някой починал е и бил заразен с вируса, не е някакво клеймо или стигма, както явно го разбира протестиращият народ. Това е допълнителен параметър в базата данни, за да може по-лесно да се групират тези случаи при последващ анализ. Няма причина да се плашите от това.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас

Редактирано от Герисъм на 08.06.20 09:29.



Тема И още информация за размишление...нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.06.20 18:07



Защо вирусът убива, и защо заразеният може да е потенциален убиец, ако разнася заразата?

Всяка държава поддържа статистика за смъртните случаи.

от Националният статистически институт за България. Сравнена е смъртността на първите месеци за текущата година, със същите месеци за миналата. Последната графика показва сравнение на данните от текущата година и няколко предишните. Виждаме, че няма съществена разлика между годините, и естествено, смъртта на 200 човека от вируса за три месеца няма как да се отрази на тази графика, по която на седмица умират към 2000 човека. Даже тази година има по-ниска смъртност спрямо предишната - както обясняват вещи лиица, поради по-малкият брой пътно-транспортни произшествия, не знам. Любопитно е началото на януари, когато беше пикът на нормалната грипна епидеммия миналата година - от нея смъртността е доста по-съществена. Какво е опасното на коронавируса обаче? Както се вижда от другите страни, при него има много повече хора с тежко състояние, което изисква клинично лечение. А това счупи здравната система там, и тя не успя да помогне на много хора които се нуждаеха от помощ. Нормалният грип не прави така. Както се вижда от графиката, в България успяхме да избегнем проблемите в здравната система и съответно потенциално високата смъртност от този вирус, проявила се в други страни.

Точно другите при това по-развити страни изпитаха удара върху здравната си система. По горните статистики за москва за април е отчетено повишение на смъртните случаи в статистиката с 20%, за Петербург - с 10%, за Бергамо - с 35% !!!

Ето графика какво се случва във . С плътната черна линия е осреднената стойност на смъртността за предишни години, със синята е сегашната година. Забелязваш ли катастрофата в смъртността, която настъпва с вируса? Пикът на катастрофата показва, че смъртността се е увеличила почти двойно над средното годишно състояние! Отдолу е извадена само разликата, ясно се вижда че огромният скок в смъртността настъпва точно по времето когато е и вирусът, а не от фазите на Луната например...

Ето и данните от първоизточника, , графиката е в глава 3. Deaths registered by week. Подобни данни могат да се намерят за всяка страна, и положението наистина е страшно...

Обработката на такива данни показва и много по-високата смъртност от този вирус спрямо обикновеният грип.. Сега по-ясно ли е защо заразените са потенциални убийци, ако не внимават и сеят зараза?

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас

Редактирано от Герисъм на 08.06.20 18:37.



Тема Re: Патоанатомът - не е ли той, критериятнови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано08.06.20 22:33



Привет

Казваш: - И не всеки починал заразен от вируса се обявява за разболял се от Ковид19. СЗО изисква да се регистрира връзката на смъртта "С вируса"

Това не е вярно и именно за това говорим - СЗО не иска становището на патолозите - точно обратното: иска всеки заразен от вируса да се обявява за автоматично заболял от Ковид19. Това е факт.

На това: "Колкото до това, дали всеки заразен е потенциален убиец - да, така е, ако той безотговорно разпространява заразата. Защото връзката на вируса с повишената смъртност е установена без съмнение."

Ето, това е демагогията - т.н. Корона_вирус не е убиец - не и като грипни вируси, не и като ебола, довеждещи симпноматично до смърт - онова, за което патоанатомите биха категорично казали: причина за смъртта е вирусът ебола, или еди кое си. . .

Пак да кажем: няма нито един установен случай, установен от патоанатомите - на р а з б о л е л и се от Ковид19 и починали поради това заболяване.

П.П. В Щаба - до онзи ден - цели 3 месеца - когато ни информираха за заразени, ни натрапваха, че това всъщност са заболели от Ковид19 - защото винаги цитираха именно заболяването, а не името на вируса.

Когато ни информираха за смърт на онези заразени, ни втъппяваха това, че причина за смъртта е пак и отново Ковид19 - без да е установено де факто и де юре, че бидейки заразени с вируса, са развили и болестта. Затова става въпрос. И точно този въпрос повдигнаха патоанатомите на Европа.



Редактирано от tri-9084 на 08.06.20 22:57.



Тема Re: Патоанатомът - не е ли той, критериятнови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.06.20 23:05



"Пак да кажем: няма нито един установен случай, установен от патоанатомите - на р а з б о л е л и се от Ковид19 и починали поради това заболяване. "

Тук смесвате няколко неща, и от там е объркването ви.

Вирусът е неизвестен. Какво значи "болест Ковид19" при положение, че тази болест няма все още сигурно доказани индикации? Какво, починалите вирусът ги бележи с черна точка на носа, и това е сигнал за починал от вируса? Не. Кои са характерстиките на тази болест, за да я открият патоанатомите? На практика са неизвестни. От тази гледна точкаа наистина не може да се говори за болест, но по-точно не може да се говори само за известна болест.

От друга страна обаче, вирусът е доказано корелационно свързан със смъртта на хората. В другият си коментар съм дал достатъчно доказателства за тази връзка. Не може да си затваряте очите за тях.

Вътрешна причина обаче, водеща до смърт, се нарича "болест". Може да не е ясно нейнното изражение, патоанатомите да не намират нищо характерно пряко за този вирус (по причина, че нищо не се знае), но връзката е ясна: вирус и смърт вървят в тандем, има изключително повишени нива на смъртност, които няма по каква друга причина да се случат. Възможно е в някои случаи смъртта да не е пряко свързана с вируса, сигурно има такива случаи. Но статистиката на повишената смъртност прекрасно показва, че напротив, много случаи при които явно вирусът е причина за смъртта дори са пропуснати по една или друга причина.

Тази връзка с повишената смъртност стана ясна още от Китай, и за това СЗО препоръчва да се бележи връзката със заразата. Болест има, не може да си затваряте очите само защото още не се познават детайлите и не се вижда при стандартните процедури на патолозите. Повишената смъртност е абсолютно доказателство за това.

Емоционалните изблици в такава ситуация не помагат. Отърсете се от внушенията за някакви демагогии и спазвайте дистанцията, ако не искате да станете неволно убиец, пренасяйки заразата. Защото вярвате или не вярвате на докторите за тази болест, ако станете убиец, друг ще ви съди, тъй като сте информиран но сте избрали съзнателно грешен път...

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: Патоанатомът - не е ли той, критериятнови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано08.06.20 23:29



"""Емоционалните изблици в такава ситуация не помагат. Отърсете се от внушенията за някакви демагогии и спазвайте дистанцията, ако не искате да станете неволно убиец, пренасяйки заразата. Защото вярвате или не вярвате на докторите за тази болест, ако станете убиец, друг ще ви съди, тъй като сте информиран но сте избрали съзнателно грешен път..."""

Багодаря ти - помоли се за мен да не стана причина за убийство на твоята душа, Гери. Прости ми




Тема Re: И още информация за размишление...нови [re: Герисъм]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано09.06.20 10:04



Малка корекция. За Бергамо съм преписал други цифри, там процентът увеличение е над 550%. Тоест смъртните случаи надвишават средното миналогодишно ниво с над 5.5 пъти.

Убива ли вируса?

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема СЗО признава: заразни са само кашлящите нефелницинови [re: Герисъм]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано09.06.20 19:52



Не че е в тематиката на клуба, но понеже видях, че тук има доверчиви промити мозъци като вас, които безкритично приемат за чиста монета настоящото активно глобално мероприятие за скапване на икономиката и човешките свободи с това измислено вирусче - старчески коклюш-19, напомням това, което всички медии цитираха днес: СЗО официално обяви, че безсимптомните носители са незначително заразни, което, впрочим, поставя измисленото вирусче рамо до рамо със сезонния грип, за който отдавна се знае, че безсимптомните носители не са опасни като потенциални разпространители. Тоест, политически и медийно натрапваната истерия, че всеки видимо здрав, нетемпературен и некашлящ челяк е наш потенциален враг и убиец е пълна глупост, в която вярват само най-безбожните идиоти. Отдавна е казано: който не вярва в истинския Бог, вярва и се кланя на измислени идоли. И се страхува от тях. Яко се страхува.



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: СЗО признава: заразни са само кашлящите нефелницинови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано10.06.20 02:10



А защо СЗО чак 6 месеца след началото на епидемията стигна до този извод? Беше ли известна тази информация преди? И ако не беше известна, трябваше ли населението да се отнесе лекомислено с един непознат вирус? При положение че в епицентъра имаше 12% смъртност в началото още? Оправдан ли е изобщо такъв риск? Лесно е човек да се прави на войвода сега.

Сезонен грип казвате. Любопитно, кога е имало сезонен грип, който да увеличи смъртността два пъти като в Англия, 5 пъти като в Бергамо? Сезонен грип, който да задръсти здравната система на доста развити държави, така че тя да не може да поеме други нуждаещи се болни? Като в Еквадор, където умрелите стояха на купища по цяла седица по улиците, и ги горяха по кръстовищата? Тези и много други страни закъсняха с карантината и дистанцията, мислите ли че положението щеше да е по-добро, ако изобщо нямаше карантина? Или обратно? Тогава?

Сезонен грип значи... Всъщност имало е, азиатският грип 1957-58-ма година, макар че и той бледнее пред сегашният. Или инфлуенцата 1918-та година, с някакви мижави между 50 и 100 милиона жертви. Нищо работа, сезонни грипове... Има сезонни и сезонни грипове, и едните не трябва да се бъркат с другите. На много места сега ги объркаха, резултатът се вижда. Имаме много голям шанс и този да ни стане сезоне... Тук просто имахме късмет, затова и много хора имат наплевателско отношение към проблема. А интернет им помага да се чувстват в групи, някаква сигурност ужким.

Филмът с "вирусчето" сега го гледаме на практика в Бразилия, и догодина ще го гледаме, запасете се с пуканки. Как мислите, защо след като нагласата на президента там беше като вашата - измислен сезонен грип, и икономиката не спря, сега се случва (и нараства по интензивност!) такава огромна трагедия? И не само там, и в цяла Южна Америка. На кой изобщо му хрумват такива сравнения за сегашната ситуация, "сезонен грип"... Имаме си сезонен грип който има смъртност на порядък по-голяма от обикновеният сезонен грип, на места и по-голяма, и това не са последни оценки.

И както изследванията сочат, че на места някъде под 2-5% от хората имат антитела, за да се разминем по естествен път с този "сезонен" вирус, ще трябва всичко което се случи до сега да се умножи по 15-30 пъти (за достигане на заветните естествени 70%, които ще го спрат). А ако междувременно мутира, както обичат да правят другите сезонни вируси, жална ни майка тогава - ще имате късмет да го минете. Но вие не се плашите, както гледам.

Винаги съм казвал, че вярата е способна да убива, и примери много. А лекомислената вяра - още повече. Но човек е така лекомислен докато не се опари сам, после светогледа му се преобръща, стига да не е късно. Това е някакво безхаберие. Видя се, че истинският Бог не помага в тази епидеммия - историите по манастиррите в Русия и Украйна. Очевидно, този път целта на Бог не е била да изпитва вярата, а нещо друго, което така и не се разбра какво - ни молитви помогнаха този път, ни камбанен звън, нито разнасяне на икони :)

Човек се страхува когато не знае. А когато не знае, е и много лекомислен. А тогава е опасен и сам за себе си. Нищо лично.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас

Редактирано от Герисъм на 10.06.20 02:08.



Тема Re: СЗО признава: заразни са само кашлящите нефелницинови [re: Герисъм]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано10.06.20 14:50



СЗО обявява сега тези оптимистични данни за ниската заразност от асимптоматичните хора, защото сега са получили тези данни и обобщени резултати от провеждани в последните месеци проучавания. Какво му е странното?

Тъкмо в сравнение с грипа новото вирусче е доста по-безопасно; в историческия му дебют испанския грип е много по-смъртноносен и през годините, с натрупването на имунитет, става по-малко, но все пак достатъчно смъртоносен, вкл. и в България където различни щамове в последните 20 години са отнесли доста повече хора и то неболнави на годишна база в сравнение със сегашното измислено вирусче.

Аналогично на други, засягащи предимно дихателната система вируси, и за този много специалисти, вкл. български, се изказаха още в началото, че вероятно безсимптомните носители са много по-малко заразни в сранение с кашлящите и онези с висока температура. Големите жертви на Италия, например, се обасниха с демографската структура и социалната система на старческите домове. В България болнавите старци са измрели и няма таква добре развита социална система да гледаме до късни старини голям процент хора в специални домове.

Това за правенето на войвода чак сега, а не по-рано са пълни глупости от ваша страна. Аз още от средата на март цитирам дисидентски медицински гласове в соц. профила си. Не само д-р Мангъров, но и него. Но това не е никакво войводство, смелост и пр., а просто здрав разум. Идиотско е хората да се страхуват от толкова ниска вероятност за заболяване и смъртности и същевременно да не се страхуват за здравните и психически последници от този международно и локално наложен социален, икономически и психически стрес с тези идиотски пресилени мерки и лозунги, че яко ще се мре.

Нещо повече: от дистанцията на времето стана ясно, че българското решение на позволяване на присъствени богослужения се оказа правилното и не донесе никакво увеличаване на заболеваемостта. Рискови са безсъвестните хора сред гурбетчиите-завръщенци, които, дори симптомни, си щъкат насам-натам и не спазват никакви санитарни мерки. А рискови като уязвимост са старите и/или болнави хора. Разумното опазване на общественото здраве трябваше да таргетира рисковите нарушители и потенциални жертви и да хвърли всички ресурси за тях, а не да ги прахосва за мерки относно всички хора, безразлично от рисковостта им, вкл. абсолютно нерисковите деца, ученици и студенти.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: СЗО признава: заразни са само кашлящите нефелницинови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано11.06.20 11:55



Е защо така си противоречите? СЗО обявява сега данните защото сега са получени, а войводите още март месец са ги имали от някъде? Хайде по-сериозно.

Значи още от март се правите на войвода? Ами как, при положение че вирусът още не е проучен тогава, вие и компания получихте тези знания и решихте, че той няма да е заразен толкова и вероятно (?!?) ще бъде с ниска смъртност (да, повече от десет пъти смъртност над обикновения грип явно трябва да я считаме за ниска...)? На какво се основават тези предположения? На база какво са оценени тези вероятности? Дори Китай ви опровергава. Знания свише за този вирус, опит? Няма такова нещо... Такова воеводско поведение в такъв момент при липса на информация, подменена с конспиративни измислици и предположения от изсмукан пръст не е ли повече от безотговорно? За мен препоръките за поемане на такъв неясен риск, такава злоупотреба с доверието на хората е престъпление. Това което се случи в другите държави го доказва. В такива ситуация вярата че сте нещо по- само защото сте против, не е достатъчна, а вреди. И добре, че това е ясно на повечето здравомислещи хора.

Измислен вирус бил. Посочете грипна епидемия в последните двайсет години, която да доведе до такива проблеми в здравните системи по цял свят. Не ви ли се струва, че просто си измисляте за "измисления" вирус? По войводски, съвсем безотговорно?

Каква е разликата между това което се случва в България, и това което става в Испания, Италия, САЩ, Великобритания и където се сетите? Не са ли именно идиотските пресилени мерки тук това, което сега ви дава основание да се пъчите, че безотговорните ви предположения в началото случайно са се оправдали? Странно, а в Италия повдигат искове за съд на президента, че не е въвел по-рано точно такива "идиотски" пресилени мерки. Лесно е да се говори от позицията на случайно познал посоката на вятъра... Лесно е да се приказва, когато не сте изпитали на собствен гръб нещата... Това е безхаберието, недооценяване на ситуацията, надценяване на значимостта и представите на група хора без информация, която можеше да доведе до последици, ако беше приета.

Присъствието по църквите в България по време на празниците беше изключително рехаво, така че не представляваше някаква опасност. А това се случи именно благодарение "идиотските" мерки наложени на поведението на хората. Забелязвате ли колко лежерни са тези "идиотски" мерки, в сравненние с липсата им в други страни, което после доведе до нуждата там от още по-тежки ограничения? Защо ли, при "измислен" вирус?

Когато има постоянен тренд в заразяването, както беше в началото, на фона на случилото се в Китай, при наличието на ограничения в ресурсите на държавата, общата карантина, както изпитахме на собствен гръб, е единственото спасение, и това е вече официалната позиция на СЗО. Чак сега, когато нещата са локализирани по огнища, може ограничените ресурси да се съсредоточат там. Любопитно ми е, кои хора причислявате към безсъвестните? Освен гурбетчийте, влизат ли там и хората, които ходят на работа без симптоми, и без да знаят заразяват, макар че по вашата теория не би трябвало? Или тези които имат симптоми, но които за да живеят трябва да работят и се крият пиейки аналгин? Не са ли безсъвестни именно дисидентски настроените, които поради убежденията си неглижират опасността от вируса и служат за оправдание на другите "безсъвестни"? Аз мисля че точно тази група е много рискова - не за себе си, за останалите. Мислите ли, че при такива разнородни групи всеки съвестно ще загърби интересите си за общото благо? Никога не се е случвало това, по други поводи освен може би при война. Затова "идиотските" мерки в случая са необходимост, и те се оправдаха.

Ограничителната политика е насочена към всички, а не само за някаква група, пишеща се дисидентска (тоест против ограниченията, макар че е по определение невежа по отношение на вируса, т.е. реалната заплаха...). Няма как да се опазят рисковите групи, ако групите извън риска нямат нужното поведение. А в такива колективи, дето всеки си има собствено мнение, е експерт по всичко, и сам си е войвода, общоналожените ограничения са единственото спасение. Затова се разминахме (засега) толкова леко. Ако войводите надделеят, няма да ни е до смях и гордост скоро.

Любопитно ми е, дали вярата в Бог и вярата в дисидентски теории имат общ корен, обща приичина? По принцип, защото не винаги двете ходят заедно. Но общите им характеристики сочат за общ генезис...

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: СЗО признава: заразни са само кашлящите нефелницинови [re: Герисъм]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано11.06.20 15:54



Никой не казва, че противниците на свръхрестриктивните мерки са имали сигурни данни преди три-четири месеца. Въпросът е, че поддръжниците на и налагащите свръхрестриктивните мерки също не са имали сигурни данни, но въпреки това, за да се презастраховат, флиртувайки с лесновнушаемата боязливост на най-лигавите свръхпотребителски вгледани в продължителността на безсмислените си животчета граждани, те действаха така, все едно имат сигурни доказателства, че всички са еднакво застрашени и еднакво застрашаващи по отношение заразност с новото вирусче.

В това е същината на морално-политическия спор между Мангъровци и НОЩ-овци (разбира се, това са нашенските превъплъщения, има и световни, ние не сме сами в тази дилема): дали да се действа по старому, както с миналите вируси и съответните повече жертви и по-голямо засилване на груповия имутитет за поколенията напред, или, свръхпредпазливо и рестриктивно, да се парализира социално-икономическия и културния живот, за да се предпазят най-болнавите и да се отслабят, обеднят и невротизират онези, за които вирусчето е съвсем безопасно.

Споменавате моралното понятие "безотговорно". Всяка от тези две страни в тази морално-политическа дискусия е по-отговорна в едно отношение и по-безотговорна в друго. Мангъровците са по-отговорни към здравето, имунитета, генетическата устойвост на сегашните и бъдещите поколения и са по-безотговорни към продължаването на живота с още няколко месеца на нефелните старци. НОЩ-овците са по-отговорни към продължаването на живота на най-болнавите старци с още няколко месеца, а са безотговорни към останалите 99% от здравата популация и нейното устойчиво бъдеще.

НОЩ-овците са контрол-фрийковете в този филм: предпочитат всички да са по-ограничени и по-плашливи под благовидния претекст, че така ще опазим животите на няколко стареца, които имат да живят още няколко месеца. НОЩ-овците са радетелите всички глобално да са по-лесно управляеми чрез медийно индуцирани кризи. Това не е задължително предварително режисирана конспирация, но със сигурност е логичното следствие от този начин на стратегическо мислене и наложени мерки.

Живеем в епоха, в която някои от християнските добродетели, подигравани в древността от гръко-римляните и варварите като прекалено милозливи, женствени, болнави, робски и пр. (да защитаваме по-слабите и пр.), са извадени от контекст и преувеличени тъкмо от безбожни крайни либерали, които считат потенциалното продължаване на живота на нефелните с един ден за по-важно от здравото тяло и здравия дух на народа. Това е тотален декаденс, тотален упадък, за който не е виновно християнството, а неговите извращенци в лицето на съвременните безбожни либерали.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема интервю с патологнови [re: tri-9084]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано11.06.20 16:34



Наско, попаднах на едно интервю с доц. Каменова от Пирогов. Патолог с над 50 г. опит и безспорен авторитет. Който се е сблъсквал с необходимостта от патологичен анализ, знае за кого става дума.





Тема Re: СЗО признава: заразни са само кашлящите нефелницинови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано13.06.20 11:17



Съвсем не ви разбирам. Искате да кажете, че налагащите рестриктивните мерки, след като са нямали достатъчно информация за опсността от вируса (въпреки ужаса в Китай!), не е трябвало да налагат такива мерки? Какъв е този сбъркан начин на мислене? Първо може и да измрем, после ако трябва ще се пазим? Точно против всяка логика. Китай даде достатъчно информация, оправдаваща сериозността на мерките. И сега виждаме че тези мерки са били необходими и работят, там където са прилагани.

Има една руска поговорка, "береженого бог бережет", на български звучи "който се пази, и Господ го пази". Тя не идва от нищото, тя е обобщен човешки опит. Всички решения трябва да се вземат на база опита който имаме. Смъртоносно е да го пренебрегваме, рискът е напълно неоправдан. Що за начин на мислене, да се протестира срещу превенцията? Не е ли това изключително безотговорно? Какво общо има това с някакви християннски ценности?

Точно тук моралът на Мангъров угасва. Свалям му шапка на знанията, но стратегията и тактиката за оцеляване на голям колектив не му е силата. Борис Джонсън в Англия също беше поклонник на теорията за естественият отбор. В края на март искаше да не ограничава вируса, да зарази каквото може и да оцелее който може, за да се постигне стадният имунитет. Дори вместо да съветва за ограничаване на контактите, стигна до напълно сериозни препоръки към населението: изведете вашите възрастни родители на ресторант, защото това може да ви е за последно... Скандалът беше голям. След като преболедува, му се обърна мисленето. И сега отчита, че мерките за ограничение са били закъсняли и недостатъчни. Трябваше ли и ние следвайки Мангъровите идеи да се оправдаваме сега, вместо да направим каквото бееше нужно, т.е. каквото направихме? Поне до тук се справихме добре.

Погледнете Бразилия. Там Мангъровата идея се претворява в действие. Искаме ли и тук така да стане? И това че не стана, не е ли защото все някаква мъдрост надделя над тези идеи нищо да не правим? Не ми давайте Мангъров за пример, той е бита карта, всичко което наблюдаваме по света го опровергава. Избирайте си кумири по други критерии, не само защото ви допадат необяснимо на емоционално ниво. Трябва и главата да се включи по-сериозно в тоя процес. Това е фундаменталният проблем на всички дисидентски течения...

Ето какво щеше да ни чака, ако бяхме тръгнали по Мангъровият път:


Много повече от това щеше да се получи, ако не бяха взети сегашните мерки у нас още в началото, защото в Еквадор се опитаха да наложат също ограничения, но не се спазваха. А вие протестирате, че не стигнахме до това състояние?

Какво общо имат християнскитте добродетели в този контекст? Вирусът не гледа от коя религия си и колко си добродетелен, гледа дали си му дал да влезе в теб или не. Безбожни либерали, но какво им е безбожното, щом се грижат за здравето и живота на хората? От каква позиция си присвоявате право да ги съдите за това? Нима Бог иска друго, нима иска смърт? Дайте да не намесваме божествен словоред тука, няма място. Освен за оправдание, което показва че има оправдаващи се за нещо. Не е виновен Бог за човешките грешки.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас

Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: Prokimen]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано17.06.20 21:56



Имам една приятелка, която пак така разсъждава, че този вирус е някаква измишльотина и хич не е толкоз страшен. Началото на епидемията я свари в чужбина, наскоро се прибра в България и какво - спазва карантинения период предвиден за прибиращите се от чужбина, разправя ми как родителите й оставяли храна пред къщата, все още не са се прегръщали даже. Та, питам я аз - е добре де, защо, какво стана сега, нали вируса бил тинтири- минтири, що аджеба спазваш мерките. И какво ми отвърна - в самолета може да съм се заразила от някой, ти какво искаш, да си уморя родителите ли.

Та така - обичайно хората почваме да разсъждаваме, и постъпваме рационално, едва когато ножа опре до кокала. Казано с други думи - слабичък е този вирус, овчите глави не увират.



Тема За 3 месеца направили. . . 7 аутопсии ?нови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано07.08.20 23:29



От връзката: "Доц. Каменова, забранени ли са у нас аутопсиите на починали с диагноза COVID-19, след като в началото на април СЗО препоръча те да се правят при много високи мерки за сигурност, за да не се подлагат патологоанатомите на риск?"

Не, факт е, че в България сме направили поне 7 аутопсии на починали с доказана с ПСР инфекция."

. . .

Забележи какво я питат, и как отговаря. Питат я за диагностицирано з а б о л я в а н е - COVID-19 - а тя отговаря за зараза (инфекция). От "зараза", до "болестно състояние" няма ли "Балкан разлика"*

Нали точно за това тук става въпрос, Косьо - че зараза, не означава заболяване - обратното нещо, което ни се втълпява и досега. За жалост, това го прави и тази г-жа доктор-доцент Каменова.

"Ковид 19" e заболяване - има си клинична пътека, за която НЗОК плаща 1200 лева. Ако си само носител на вируса (чието име почти не се споменава) - без да си болен от COVID-19 - самата болест все още е загадка (затова практически няма лечение - друга аномялия) - няма пътека, намя и плащане. На практика, обаче, се случва точно онова, което се внушава - има инфекция, значи има болен - който заразен не е отишъл в боницата, него не са го "лапнали". Защото има го и това: болниците останаха без клиенти (пациенти) именно поради насаждането на с т р а х. А болниците оцелялват именно поради количеството болни
- една аномалия, която е факт. Казвам го като човек, който е работил (и) в болница.

*П.П. Дотам се е стигнало, че ако напишеш в Гугъл "коронавирус" ти излиза не името на вируса, а името на болестта. А името на вируса корона е . . . е, вие би трябвало да го знаете. Нали

.

А дори доц Каменова да е права - да допуснем, че тези 7 случая на смърт са по причина "еди що си". Въпрос: Това основание ли е, да се говори за пандемия и прочие ?




Редактирано от tri-9084 на 08.08.20 00:26.



Тема Re: За 3 месеца направили. . . 7 аутопсии ?нови [re: tri-9084]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано12.08.20 15:08



Да, може би е така Наско. Говорих наскоро с една жена дошла от Испания, и при тях наистина е било страшно... Много са разнопосочни новините. Не знаем вече на ккаво да вярваме.



Тема Лечението може да убиванови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано23.08.20 22:02



Лекарствата могат и да навредят, дори и да убиват - предозиране с антибиотици и кортикостероиди - последните в крайна сметка водят до отслабване на имунната система - виж

и .




Тема Защо няма нито един болен от "Ковид 19" в Китайнови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано13.12.20 23:17



Защо към днешна дата няма информация за нито един болен от "Ковид 19" в Китай - не само че няма, но и и няма информация за нито един з а р а з е н от набедения за злото на всичко зло вирус (и досега продължават да не споменават името му, но ни натякват болестта Ковид19).

Да не би влизащите в Китай са 100 на 100 сигурни или, пък отвътре китайците да са си осигурили 100 процентова сигурност. Та къде има Единица сигурност (100 на 100) - при положение че се разбра, че този вирус може да поразява човека многократно, подобно на грипния вирус. В моя град това е факт - има трети път заразени - ако се разчита на достоверността на т.н. PCR тестове.

Днес, в предаването 120 минути един японски лекар потвърди, че този вирус не е толкова смъртоносен, както ебола и други. И че в над 80 процента от случаите заразата преминава безсимптомно - т.е., безболезнено.

Цитат: "Защо след като 80% от хората боледуват безсимптомно или със симптомите на лека настинка, вестите за това заболяване говорят САМО за най-тежките случаи, НО не като за 1-5%, а като за 100% от случаите?
Как така хем 80% дори не знаят, че го имат (са го имали) и от любов към останалите трябва да пазят сериозни мерки, а в същото време тези 80% липсват в представянето на общата тежест на заболяването? Каква е причината да бъде принесена в жертва обективността? Кому е нужна жертвата на обективността? Защо, когато се говори за излизане от кризата, се внушава, че това нямало да стане без ваксина – трябвало да се изгради 70% обществен имунитет, а не се споменава, че 80% най-вероятно са го изградили? Защо, след като се твърди, че имунитетът срещу ков$д не бил траен дори до година, се предлага като решение не лекарство за 20% средно и тежко прекарващи го, а ваксина и за 80%, които вече са ваксинирани от естествената си имунна система?

Защо ни проглушават ушите с необективни внушения?"

Като става въпрос за ваксина - какво мисли Китай за американската -80 градусова ваксина, която се подготвя да ваксинира голямата част от света.


Редактирано от tri-9084 на 13.12.20 23:57.



Тема Вяра във ваксина съхранявана на -80 градусанови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано15.12.20 00:05



Парадоксално е, че към днешна дата поне една трета от българските медици са готови да приемат ваксината съхранявана на -80 градуса.

Не виждат ли, че за тази точно ваксина специално е трябвало да осигурят специални фризери - нещо извън досегашната практика (друга тема).

И главния въпрос: как така бързо се съгласяват за ваксиниране - медиците - хора, уж знаещи - след като няма подобаващото време за клинично тестване (изпитание) на ваксината.




Тема И това е вяранови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано15.12.20 00:25





И има пряка връза с Темата.




Тема Re: Вяра във ваксина съхранявана на -80 градусанови [re: tri-9084]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано15.12.20 11:51



71% от медиците не искали да се ваксинират. Доста от тях вече го били изкарали.



Тема Наакаха се от блъфове мед- и фарма- сектантитенови [re: tri-9084]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано15.12.20 22:18



Работя в болнично заведение (като клиничен психолог), не съм на "първа линия", макар всекидневно да общувам наживо с много приходящи пациенти, но още миналата седмица на всички служители ни дадоха бутафорен мораториум до два дни да заявим искаме ли и ли не искаме да се ваксинираме, когато довтасат ваксините. Един вид, дадоха ни привилегия да бъдем вписани в списъка на първия ваксинационен ешелон. Повечето, разбира се, вкл. лекари, сестри, психолози, санитари, казахме скромно - Ноу, тенкс! Нека има за по-дъртите и по-болнавите! И после - не щеш ли! - благоволиха да удължат срока до края на годината, защото не успяха да си запълнят "елитарния" списък. Хаха! Пробваха дебилния рекламен трик - прИмоция, заявете до няколко часа за да не изпуснете офертата! Аман от медико-фарма-светско-либерални подлоги! Бог с нас!

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Наакаха се от блъфове мед- и фарма- сектантитенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано16.12.20 22:56



Знам за това поставяне до стената "или-или". Коментирахме го именно в частта: защо трябва да има опция "отказвам се". Говорихме, че в играта на карти има опция "пас" - "минава вашето". Но и нашето - като глас, си остава. Макар и с пасуване, си оставаме в играта. Така че, "пас".


Редактирано от tri-9084 на 16.12.20 23:06.



Тема Re: Вяра във ваксина съхранявана на -80 градусанови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано16.12.20 23:00



Ако е така, това е радващо (вчера чух други цифри).




Тема Re: Наакаха се от блъфове мед- и фарма- сектантитенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано17.12.20 12:58



Абсолютно. Даже и познати дето упорито се ваксинират, не смеят да говорят за тази ваксина. Пък и с това съхранение за замразяване на минус 70 градуса, ако се появи странична реакция, ще кажат - ами не сте я съхранявали правилно...

Интересно, кога ли ще я направят задължителна. Чета че в Щатите по закон работодателят можел да те задължи да се ваксинираш. Но все още никоя фирма не смеела да го изиска от работниците си.



Тема Re: Наакаха се от блъфове мед- и фарма- сектантитенови [re: nabludatell42]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано17.12.20 15:38



Да, това е големият въпрос за следващите месеци - по какви начини ще ни извиват ръцете да се боцнем доброзорно. Освен паспортна интернационална имунизация - хоп! - задължителна вътрешна трудова. Шефчетата при нас са ги натиснали отгоре - от здравно министерство - да убеждават колкото се може повече от служителите да се боцнат. Засега го карат леко, с усмивка - колко било важно не само за нас, но и за уязвимите ни по-възрастни близки, но се прокрадват и намеци в посока на това, че в един следващ момент може да се преценява кой ще остава на работа според това, дали е ваксиниран и съответно безопасен за другите. Не говоря само за моята месторабота, във всички болници тече тази кампания. Подчертавам, аз не вярвам в глупостите, че Бил Гейтс иска да ни чипира и пр., но все повече започва да ме съмняват чистите и благородни мотиви зад тази агресивна имунизационна кампания, вкл. и убеждаването на вече преболедувалите да се боцнат, ей така, за разкош. Говорих с другите колеги, които не искат да са сред първите опитни свинчета, и им препоръчах да не изпадат в конспиративни теории, а да аргументират правото си на отказ от ваксинация със съмнение дали нямат придружаващи заболявания и/или с позоваване на липсата на избор между различни ваксини, респ. правото да си изберем, ако изобщо искаме, измежду наличните различни видове, съхраняващи се на различни температури и с различни етапи на поставяне и т.н. характеристики. Тези изтъкнати мотиви за отказ впоследствие могат да имат правна тежест при евентуални съдебни процеси за неправомерно уволнение.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Какво е тованови [re: tri-9084]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано19.12.20 00:13








Тема НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ НЕЩО за ПРОКИМЕН?нови [re: Prokimen]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.07.21 14:34



От няколко месеца изчезна напълно. Дано да е добре .



Тема Re: НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ НЕЩО за ПРОКИМЕН?нови [re: Metropolis]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано20.07.21 13:13



Не зная. Не откривам други негови актуални профили. Доколкото зная има блог, но не е публично достъпен, поне аз не мога да чета там.

Дано е добре в тези тежки времена...

http://klimentburenkov.blogspot.com/



Тема Re: НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ НЕЩО за ПРОКИМЕН?нови [re: nabludatell42]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано20.07.21 13:57



Дано.
Честит Илинден!!!!





Тема Науката побединови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано02.08.21 22:49



Д-р Антония Първанова

"Науката победи! Чакам този момент от година и девет месеца. Истината и медицината, основана на доказателства, възтържествуваха - митът за крайната дума на ПСР тестовете при диагностицирането на Ковид-19 и откриване на SARS-COV-2 у хора с грипоподобни симптоми, най-после получи опровержение, и то не от кого да е, а от Центъра за заразни заболявания на САЩ. Те си издигнаха този тест в култ, те си го свалиха. Сега се уплашиха, защото почтената научна общност се окопити и организира. На бял свят бяха извадени данни от проучвания, доказващи по безспорен начин грешката в отчитането на резултатите от ПСР теста и невъзможността му да разпознае SARS-COV-2 между над 46 различни вида РНК вируси, някои в пъти по-опасни от него.

Почти две години по-късно, когато масовите протести заплашват да пометат политическия и псевдоекспертен елит на пандемията и от цялата схема замириса на международен съд, истеричният фанатизъм за нашето спасяване вече е неудобен за властта. Започва смяна на посоката и първият глинен крак, върху който се крепеше цялата Корона-пандемия, се счупи. Остават още няколко стъпки, за да се разграничат заболелите и починали от други респираторни вируси (в т.ч. сезонен грип), които мистериозно изчезнаха от март 2020 до юли 2021.






Тема Re: Науката побединови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано15.08.21 22:54



Абе тая другарка няма ли кой да я върже бе? То бива лъжи, бива, ама вече не се трае...

Ето

, в това съобщение за преминаване към други тестове, къде става дума за "46 вида РНК вируси"?

Съобщението просто информира, че след края на годината се минава към нови комплексни тестове, които освен Ковид ще откриват и грип - идея, която се разработва още от миналото лято. Няма грешки в отчитане на резултатите, няма невъзможност за разпознаване. Има невежество в интерпретациите на написаното черно на бяло...

Ето факт-чек коментар от Ройтерс, предизвикан именно от такива безумни антиваксърски лъжовни тълкувания и заблуждение на хората.

Проверявайте за фалшииви новини! Това не е религията, при която може да се вярва във всичко. Вярването в антиваксърските измислици може да се заплати скъпо.

Който вярва, че голяма част от заболелите и смъртността е от грип, нека хвърли поглед на статистиката за смъртността на Националният статистически институт. Такова чудо като показаното там не е било от войната.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас

Тема Re: Науката побединови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано16.08.21 22:35



Д-р Първанова не отрича това - напротив - казва, че "CDC насърчава лабораториите да обмислят приемането на мултиплексен метод, който може да улесни откриването и диференцирането на SARS-CoV-2 и грипни вируси."



Тя простичко се опитва да ни обясни, че това засега не се случва и че тестовете - сегашните - казано пак простичко, са сапунен мехур.

В отговор на:

Който вярва, че голяма част от заболелите и смъртността е от грип, нека хвърли поглед на статистиката за смъртността на Националният статистически институт. Такова чудо като показаното там не е било от войната.




Ти, наистина ли - НСИ . . .



Редактирано от tri-9084 на 16.08.21 23:10.



Тема Re: Науката побединови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.08.21 23:31



"Тя простичко се опитва да ни обясни, че това засега не се случва и че тестовете - сегашните - казано пак простичко, са сапунен мехур."

Опитва се, лъжейки. Тоест цялото и твърдение е манипулативно, смесващо истини и неистини. Разчита, че който повярва на първата част, ще се мине и за втората. Това е похват още от времената на Гьобелс и едни други хора... Ти май четеш съвсем избирателно, само това което ти харесва... Дяволът това и чака :)

Колкото до НСИ, там е най-сигурната информация за смъртността в България. Държавата няма сметка да я фалшифицира, защото и е нужна, както и се изисква от ООН. Именно на база излишната смъртност, която се отчита в държавните статистически институти, лъсна фалшификацията на публикуваните ежедневни статистики за заразата в диктаторските режими като Беларус, Русия, Венецуела, Иран... Точно тази информация по куп причини не може да се фалшифицира. И е добре за вярващите да се запознаят с нея, а не да вярват на пишман доктори - това със сигурност не е здравословно.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: Науката побединови [re: Герисъм]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано17.08.21 17:09



Да тази някогашна докторка е типичен представител на политически пропагандатор.





Тема Ако НСИ ти е критерий. . .нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано22.08.21 22:55



"""Колкото до НСИ, там е най-сигурната информация за смъртността в България."""

За смъртността - да - но за конкретния вирус е несериозно. Въобще е несериозно да се насажда страх от пандемия вече близо 2 години.




Тема Re: Ако НСИ ти е критерий. . .нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано23.08.21 22:13



"За смъртността - да - но за конкретния вирус е несериозно. Въобще е несериозно да се насажда страх от пандемия вече близо 2 години."

Тоест ти предпочиташ никой да не те предупреждава да се пазиш?

Просто ми е странно защо един верующ може да избере такъв подход. Това си е направо опит за самоубийство... Не е ли наказуемо това от Бог?

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Нормално ли е да има стимули за ваксинираненови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано23.08.21 22:50



"""Тоест ти предпочиташ никой да не те предупреждава да се пазиш?

Просто ми е странно защо един верующ може да избере такъв подход. Това си е направо опит за самоубийство... Не е ли наказуемо това от Бог?
"""

Господ е мое упование.

От какво да се пазя по-напред - от тази т.н. "пандемия" ли, при която боледуват незнайно колко хора - понеже това няма как да бъде точно установено - причината за вътрешните инфекци (незнайно поради какви точно вируси породени).

Като шега, но не съвсем - взето от нета:

Значи може да си болен от спин, туберкулоза, едра шарка, малария, жълта треска, хепатит, сифилис... Може дори да имаш чума или ебола [и ред други заразни болести -които като процент са доста повече] (вмъкването мое)! Но за тях НИКОЙ не ти иска сертификат че си факсиниран или пък тест че не си болен.
Лекарите да кажат дали са по-опасни изброените заболявания. Да кажат колко по-смъртоносни са.
Значи, чукваме на елката и разбираме, че коронясания фирус има под 4% смъртност.
Заради толкова опасен фирус, не можеш да работиш и да ходиш в театри, кина, ресторанти и т. н. Но с изброените по-горе заболявания можеш! Няма проблеми!
Например влизам в един ресторант и разнасям ебола. Ко? Няма проблеми! Важното е да имам сертификат за факсина срещу коронясания. Който сертификат между другото, важи една година.... Хелоооооууу! Къде сте чифтокопитни говеда, дето се смеете, че ние мислещите сме конспиратори?!
Ко стана?! Нещо май почнаха да се сбъдват конспирациите.
И КОЯ Е ТАЗИ ДРУГА БОЛЕСТ, ЗА КОЯТО ТИ ДАВАТ ПАРИ, ВАУЧЕРИ, ПОЧЕРПКИ, ПОЧИВКИ И КАКВО ЛИ ОЩЕ НЕ, САМО И САМО ДА ВИ ПРЕДПАЗЯТ И ДА СТЕ ЗДРАВИ????
КОЯ Е?! КАЖЕТЕ САМО ЕДНА???
Някакъв "лекар" каза, че имунитета от фак сината бил по-траен от естествения...
Как за Бога го установиха, като не е минала и година откакто поставят този препарат???

И изобщо колко точно трябва да си безмозъчен, за да не ти дойде на ума, че нещо не е както трябва. Ма хич!
Други пък развяват определени текстове от конституцията, като прани гащи.
Не драги. Ако кажат от Брюксел, че ще е задължително, значи ще е задължително. Това е ясно за всеки юрист.
Но чиновниците на ЕС, няма да го направят по този директен начин. Те ще замажат както правят винаги.... Лицемерно.... Ние не ви задължаваме, но ако не си набучите иглата няма да можете да работите и да влезете да си купите хляб в магазина.
Надявам се повече хора да дойдат на себе си...
Защото това са последните времена.
И те са времена на война.
За нашето право на свободно съществуване и нашата телесна неприкосновеност.
Милиони са дали животите си за свободата.
Нека ние не бъдем срамът на човешката цивилизация!!




Редактирано от tri-9084 на 23.08.21 23:35.



Тема Re: Ако НСИ ти е критерий. . .нови [re: Герисъм]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано23.08.21 23:16



Ежко не знае колко е

.



Тема Аман от лъжинови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано23.08.21 23:24



Само докато прочетох: "Влиятелната Руска православна църква упрекна хората, отказващи да се ваксинират срещу COVID-19. Тя ги нарече грешници, които ще трябва да изкупват вината си до края на живота си"

ми стана жално, че и този вестник "Труд", както и в-к "Сега", както и много други, се стремят да изкарват прехраната на своите служители дори и с цената лъжата, наричана в днешно време фейк или каквото и да било друго зловоние




Тема Re: Аман от лъжинови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано23.08.21 23:36



Може би и руснаците са се

?



Тема Аман от лъжи - какво има тук частното мнениенови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано23.08.21 23:49



Не знам дали (и) тази "новина" не е лъжовна. Но дори и даива някаква истина - каква точно е връзката с Темата тук.




Тема Re: Ако НСИ ти е критерий. . .нови [re: Metropolis]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано24.08.21 11:16



Абе то за грешни, всички сме грешни, но самоубийството е смъртен грях... Какъв е смисълът на всички поклони и спазване на диети (пости), след него?

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: Нормално ли е да има стимули за ваксинираненови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано24.08.21 12:03



При пандемията е важно не само да се пазиш сам, а да пазиш и другите от себе си, да не ги заразиш. Това е важният смисъл - тебе Господ така или иначе ще те вземе, но вредите които си нанесъл на другите ти ще трябва да ги изкупуваш. Защо умишлено си утежняваш положението?

Сертификатът тук идва поради масовостта на проблема. Да беше чума или ебола, щеше да е още по-зле, войници с пушки щяха да пазят заразените да не мърдат никъде. Да беше само ти болен (например), както например хората с туберкулоза или спин са единици, никой нямаше да ти иска сертификат. Но и туберкулозата, и спина не се разпространяват толкова агресивно, затова и никой не ги ограничава тези хора. Още повече че ваксината срещу туберкулоза е задължителна, боцкат те още на втория ден след напускане на родилния дом, без да те питат. Тази ваксина е задължителна и за да те приемат в детски дом и детска градина (и не само тя). За това сертификат за нея не ти трябва, имаш си го автоматично. За да се заразиш от спин трябва да вършиш определени действия, в автобуса или магазина или театъра няма как да стане. Затова и там сертификати не трябват..

Не е нужен голям ум за да се съобразят базовите неща тук. Трябва да се прави разлика между различните зарази, така изброени на едно място са просто манипулация за балъците.

Различните зарази се разпространяват по различен начин, и вярата в Господ тук не помага, трябва вяра в нещо друго, много по-сериозно. Господ е допуснал да се заразяват хората, но ще ги наказва по делата, ако не са предприели мерки да се опазят и най-вече да опазят другите около себе си. Така че дали ще се чувстваш "срам за човешката цивилизация" или ще се грижиш за ближния, избираш сам. Да не правиш нищо за ближния, както не правиш и за собствено предпазване, май не е опция, а? Това ли е любовта?

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: Ако НСИ ти е критерий. . .нови [re: Герисъм]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.08.21 12:31



Не е самдо самоубийство, а мдоже да е и неволно убийство На близки хора.



Тема Сертификат против демагогия е необходимнови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано24.08.21 22:50



"""Да беше чума или ебола, щеше да е още по-зле, войници с пушки щяха да пазят заразените да не мърдат никъде. Да беше само ти болен (например), както например хората с туберкулоза или спин са единици, никой нямаше да ти иска сертификат."""

С пушки, думаш. Да пазят

. . .

От нета:

"Една от най-абсурдните и въздействащи в историята!

Снимка на гладно дете, което държи ръката си в ръката на мисионер, направена в Карамоджа област, Уганда.
Фотографът Майк Уелс, който по късно печели наградата на Световната преса за фотография за тази снимка, си признава, че се срамува...
~ Запитайте се, защо не показват това световните медии, а непрекъснато се говори следващото поколение на
,, Вируса"?!..

По света умират милиони хора от глад, мизерия и куп други болести, но никой не споделя и коментира пред пресата.

Това е жестоката реалност!

Всичко останало е игра с умовете и психиката на хората.
Алчни недоносчета водят война за милиарди, купувайки и продавайки на безценица човешки животи.."



Редактирано от tri-9084 на 24.08.21 23:14.



Тема Re: Сертификат против демагогия е необходимнови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано26.08.21 09:17



Винаги ми е било любопитно как лишените от всякаква смислена аргументация за действията си хора търсят оправдание в теми, които нямат нищо общо със ситуацията... :)

Значи, в Камбоджа и Етиопия гладували и водели войни, и с това ти оправдаваш своето бягство от отговорност? Значи някъде убивали, и това трябва да е оправдание за твоите решения (и отказ от тях) тук и сега?

Разбирам желанието ти да се заразиш и умреш, ти си решаваш, но защо искаш да завлечеш и околните около тебе, да застрашиш и евентуално да убиеш близките ти? С какво оправдаваш това безотговорно поведение? Къде е човечността тук, или вярата вече (в комплект с нужните цитати от мрежата) опрадава и обезчовечаването?

Това ли е новата нормалност, която се стремиш да следваш, оправдавайки се с цитатите от мрежата?

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: Аман от лъжи - какво има тук частното мнениенови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано26.08.21 14:25



Интересна логика Ежко. Мнението на митрополит Алфеев (дясната ръка на руският патриарх) е частно мнение. Мислиш ли че не е съгласувал изказването си в патриарха? (Ти какво очакваш руската патриаршия да свика специален събор по въпроса ли?)
От друга страна мнението на някогашната лекарка А. Първанова не е частно че и политическо, а напълно научно.



Общото с темата на Прокимен е същността на вярата. Според Евангелието и според апостолите.



Тема Re: Аман от лъжи - какво има тук частното мнениенови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано29.08.21 23:13



В отговор на:

Интересна логика Ежко. Мнението на митрополит Алфеев (дясната ръка на руският патриарх) е частно мнение. Мислиш ли че не е съгласувал изказването си в патриарха? (Ти какво очакваш руската патриаршия да свика специален събор по въпроса ли?)




От връзката, която даде:

"Глава Отдела внешних церковных связей Московской патриархии сообщил о блокировке своего аккаунта в Instagram. По словам митрополита Волоколамского Илариона (Алфеева), блокировка связана с его позицией по прививкам от COVID-19."




Тема Разбираш ?нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано29.08.21 23:38



В отговор на:

Разбирам желанието ти да се заразиш и умреш, ти си решаваш, но защо искаш да завлечеш и околните около тебе, да застрашиш и евентуално да убиеш близките ти? С какво оправдаваш това безотговорно поведение? Къде е човечността тук, или вярата вече (в комплект с нужните цитати от мрежата) опрадава и обезчовечаването?







Редактирано от tri-9084 на 29.08.21 23:47.



Тема Re: Разбираш ?нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.08.21 18:36



Какво има за виждане?

Да ти припомня: "Обичай ближния си като себе си"

Това че си търсиш оправдания в разни сайтове, за да не се съобразяваш с опасността, че може да се заразиш себе си и близките си, и потенциално да ги убиеш с това, може ли да се смята за форма на любов? Това не е ли умишлено нарушаване на заповедта "Не убивай"? Дали Бог ще си затвори очите за това хитруване?

Не е нужно да се прави препратка към библията тук, това е всеизвестно.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: Разбираш ?нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано31.08.21 00:14



"""Какво има за виждане?. . .Не е нужно да се прави препратка към библията тук, това е всеизвестно."""

Това, което предоставих, ми е любимото от светото Христово Благовестие, понеже (в края си) изобличава всички хора, имащи се за виждащи. А такива сме почти всички. . .


Редактирано от tri-9084 на 31.08.21 00:16.



Тема Re: Наакаха се от блъфове мед- и фарма- сектантитенови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано31.08.21 00:25



"""Интересно, кога ли ще я направят задължителна. Чета че в Щатите по закон работодателят можел да те задължи да се ваксинираш. Но все още никоя фирма не смеела да го изиска от работниците си."""

И извън Закона принуждават хората да се ваксинират, ограничавайки правата ни.




Тема Re: Аман от лъжи - какво има тук частното мнениенови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано31.08.21 13:09



Ежко, спомни си притчата за неразумният богатап. Не се опитвай с вадене на изречения от контекст да търси потвърждения за абсурдната си теза.





Тема Re: Аман от лъжи - какво има тук частното мнениенови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано31.08.21 23:23



Не разбрах защо публикува тези



Съжалявам, че ти се вързах.

Какво искаш да ми кажеш с притчата за неразумния богаташ (във връзка с Темата) ?




Тема Re: Разбираш ?нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано01.09.21 12:32



Припомни си цитата: когото Бог иска да погуби, първо му взема ума. И погубваният почва да интерпретира накриво всякакви глупости по фейсбука, за да се оправдае пред себе си. И всички му стават виновни, защото искат да спазва простите истини - да се пази и да пази здравето и живота на ближните си.

За да се види това книги не са нужни. Такъв човек в цитатите ще намери изобличение на другите, но за собственото изобличение той е сляп. Да не повтарям притчата за гредата в окото.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: Аман от лъжи - какво има тук частното мнениенови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано01.09.21 14:47



Каква лъжа бе Ежко?

" По словам главы Отдела внешних церковных связей, в отношении вакцинации от коронавируса желательно соблюдение принципа добровольности, «но есть и принцип ответственности людей за жизни других»
Человек, который отказывается от прививки от коронавируса, наносит потенциальный ущерб не только себе, но и окружающим. Об этом в эфире канала «Россия 24» заявил глава синодального Отдела внешних церковных связей Московского патриархата РПЦ митрополит Иларион.
«Мы должны понимать, что речь идет по сути о войне. <...> И это война за выживание людей. Когда была объявлена Великая Отечественная война, там действительно было много добровольцев. Но если бы только добровольцы шли на фронт, то мы бы эту войну не выиграли, мы бы ее проиграли. Была объявлена всеобщая мобилизация. Вот нам, для того чтобы победить этот вирус, нужно объявить всеобщую мобилизацию», — считает митрополит (цитата по «Интерфаксу»).

Он заявил, что положительно относится к инициативе властей Москвы, Подмосковья и других регионов об обязательной вакцинации сотрудников компаний. По словам митрополита, важно соблюдать принцип добровольности в отношении прививок, «но есть и принцип ответственности людей за жизни других людей»...."



Прочети си Лука 12 16:23. И дано свържеш нещата.



Тема интервю с арх. Никанорнови [re: Prokimen]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано01.09.21 15:33



"....За да сме сигурни, че няма да се подхлъзнем в своите разбирания, най-сигурно е да се придържаме към църковното Предание, към „старината“.
Ваксините се прилагат в медицинската практика вече над 250 години. За това четвърт хилядолетие на нито един Синод или църковен Събор не му е хрумвало да ги отхвърля като нещо противно на спасението. „Антиваксърството“ е модерен феномен с корени в окултизма и езотеричните учения, то е неразделна част от мирогледа на движението Ню Ейдж (New Age). Следователно, съзнателните православни християни всячески трябва да избягват такива умонастроения. Те са чужди на благочестието......"

Целият

.

Редактирано от Metropolis на 01.09.21 15:34.



Тема Тази лъжанови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано06.09.21 22:30








Тема Арх. Никанор -върховен епидимиологнови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано06.09.21 22:38



Прочетох немалко дискусии с негово участие. Жакло, че се хвърля в теми, по които не бива да се появява - та нали е монах




Тема Re: Разбираш ?нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано06.09.21 22:44



"""Да не повтарям притчата за гредата в окото."""

Това не е притча






Тема Re: Разбираш ?нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано07.09.21 18:41



И като не е притча, не заслужава ли да се замислиш над нейната поука? Или има някакво избирателно отношение тука...

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: Тази лъжанови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано08.09.21 16:07



Няма никаква лъжа, а просто са превели от РИА

. Разбирам че не ти харесва казаното, но това не отменя факта че това е казано.

Редактирано от Metropolis на 08.09.21 16:07.



Тема Re: Арх. Никанор -върховен епидимиологнови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано08.09.21 16:15



Съвсем на място поне в тази ситуация се изказва. Той не говори от позицията на епидемиолог, а като църковен човек. А ти вместо да се хващах на политическите инсинуации на бившата д-р Първанова (последен шев на НДСВ) чети активно работещи лекари и учени. Например Аспарух Илиев от 3 септември:

".....Ваксините за Ковид не са нито нови, нито са създадени бързо. Проучването на РНК ваксини и тестването в хора започва от 2008 година, а на векторни - от 2003 година (вижте списъка с клинични проувания). След SARS и MERS Коронавирусите от този тип са проучени детайлно, знае се каква е ролята на шипчестия белтък и е тестван като основа на ваксина. Тези данни са обобщени в един обзор от 2016 година (препратката долу), а успешна векторна ваксина срещу SARS (вариант 2005 г) е тествана още преди 2019 г. Така че реално ваксините за Ковид са проучвани повече от десетилетие преди да се приложат по време на настоящата пандемия". Там той дава и следната

.



Тема Ти на колко ваксини си готов да се подложишнови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано08.09.21 22:18



Ти на колко ваксини си готов да се подложиш - на 2, 3, 5. . . и повече ?




Тема Re: Ти на колко ваксини си готов да се подложишнови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано09.09.21 16:57



За сега никой не говори за повече от две дози за одобрените в ЕС ваксини (без J&J). Аз след като се консултирах с когото трябва съм с две дози на Файзер от два месеца и нещо. Като минат > от 8 месеца и ако са готови подходяща бустерен вариант ще си сложа ако се налага. До тогава може пандемията за започне да затихва, поне по света. У нас поради ниското ниво на ваксинация може да ни налази и 5-та и 6-та вълна.





Тема Благодаря - това обяснява всичконови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано09.09.21 22:17



В отговор на:

За сега никой не говори за повече от две дози за одобрените в ЕС ваксини (без J&J). Аз след като се консултирах с когото трябва съм с две дози на Файзер от два месеца и нещо. Като минат > от 8 месеца и ако са готови подходяща бустерен вариант ще си сложа ако се н а л а г а. До тогава може П А Н Д Е М И Я Т А за започне да затихва, поне по света. У нас поради н и с к о т о ниво на ваксинация м о ж е да ни налази и 5-та и 6-та вълна.




Благодаря - това обяснява всичко.

И да, вече се спекулира с 3-та ваксина. В Израел това се случва.

П.П. Извини ме, за коректива в цитата (оцветяване, удебеляване и прочие)


Редактирано от tri-9084 на 09.09.21 23:19.



Тема Извън Темата, но не съвсемнови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано09.09.21 22:41



"Христос никога не е направил нито един коментар по повод тялото на човека. Той не казал на Закхей: "Колко си малък!" Той не рекъл на Юда: "Колко си безобразен!" Той не казал на разслабления: "Колко си разслаблен!" Той не казал на прокажения: "Колко лошо миришеш!" Христос постоянно общувал със самата същност на хората, т.е. с техните души. Неговата Душа говорела на душите, Душата му лекувалана душите и ги изправяла. Да се говори за телата на присъстващите, Христос смятал за неприлично, почти по същия начин, по който сериозните хора смятат, че е непристойно да си говорят за своите дрехи.

Поради това, когато човек говори с вас, не мислете за тялото му, не гледайте външния вид, но погледнете в душата му, проверете душата му, вживейте се в душата му - и тогава ще го разберете. И когато говорите с човек, не мислете за собственото си или за неговото тяло, но помислете за своята и неговата душа, като си казвате си: "Една душа говори с друга, душите си общуват една с друга". И тогава ще усетите присъствието на Бог между вас. И ще бъдете разбрани и вие ще разберете."

СВ. НИКОЛАЙ ВЕЛИМИРОВИЧ: НЕ ГЛЕДАЙТЕ ВЪНШНИЯ ВИД НА ХОРАТА


Простено, прости




Тема Клевета енови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано10.09.21 22:14



"""Няма никаква лъжа, а просто* са превели от РИА Новости. Разбирам че не ти харесва казаното, но това не отменя факта че това е казано."""

Добре, направили са * (просто) превод и са го побликували - но все пак, са пре_вели л ъ ж а. Прочети го пак: "Влиятелната Руска православна църква упрекна хората, отказващи да се ваксинират срещу COVID-19. Тя ги нарече грешници, които ще трябва да изкупват вината си до края на живота си"

Това е лъжовното внушение на автора - като чуеш само "влиятелната" става ясно, че нещата тук са гнили. И след това, е съвсем ясна клеветата: "Тя [т.е. Руската Правосавна Църква] ги нарече грешници, които ще трябва да изкупват вината си до края на живота си".





Редактирано от tri-9084 на 10.09.21 22:36.



Тема Re: Клевета енови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано13.09.21 11:02



Абе Ежко не ставай смешен. Вестник труд е за много широка аудитория предимно от атеисти. Това не е Църковен вестник". Все едно да обясняваш на ученици от гимназията за атома чрез подробните модели от този наРъдърфорт.



Тема Re: Клевета енови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано17.09.21 23:08



В отговор на:

Абе Ежко не ставай смешен. Вестник труд е за много широка аудитория предимно от атеисти. Това не е Църковен вестник". Все едно да обясняваш на ученици от гимназията за атома чрез подробните модели от този наРъдърфорт.









Тема Re: ??????нови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано20.09.21 14:53



Aбе Ежко на теб какво ти говори нещо от изречение завършващо с това =

?
Ако разбереш добре, ако не няма да пиша повече в тази тема че съвсем я оспамихме с теб.



Тема Това обяснява всичкото твое виждане по въпросанови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано22.09.21 22:42






Редактирано от tri-9084 на 22.09.21 23:00.



Тема "Антиваксъри" е пропагандно клишенови [re: Metropolis]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано02.10.21 17:25



Да се наричат онези, които са срещу точно тези конкретни ваксини "антиваксъри" е все едно да се наричат "вегани" хората, които ядат пилешко, телешко и свинско, но не и месо от костенурка. Това е супер плиткоумно пропагандно клише. Повечето от хората, които са срещу тези нови, половинчато ефективни и недоизпитани ваксини, приемат и са си сложили на себе си и на децата си поливалентните ваксини срещу морбили, вариола, полиомиелит и т.н.

Впрочем, аз се вакснах с еднодозовата преди три седмици, но с цялото съзнание, че има риск от тромбози и че аз си нося отговорността, ако стане нещо. Все пак всех решението, че така ще съм по-малко рисков за по-възрастните си роднини, колеги и хора, с които общувам лице в лице. Става дума за трудно проследимо разпределение на вероятности и тъй като съм здрав рискът за мен е достатъчно малък, че да се реша. Но съм категорично против задължителното ваксиниране, при положение, че фирмите производители и медиците, поставящи ваксината, отказват да носят каквато и да било отговорност за евентуални фатални странични ефекти. Преди ваксинацията в една от големите болници дори не ме попитаха накратко за здравословното ми състояние и не ми измериха кръвно, довериха се на попълненото от мен информирано съгласие, където съм отбелязал, че нямам алергии, и толкова.

Като контрапункт на тезата за окултното вдъхновение на антиваксърството, поддържана от цитирания от теб архимандрит Нафърфор-подмазвач на медицинския фашизъм, бих цитирал предупредителните думи на интелектуалци, които виждат в съвременната пресилено обявена и изиграна извънредна ситуация претекст за трайно ограничаване на свободите и налагане на нова нормалност с постоянно внушаване на страх, ограничения при най-малки потенциални опасности, следене, профилиране, принуждаване към здравни интервенции без нужда, вървене към тотален био-психо-социален контрол. За наше добро, разбира се. За да премахнем тайнството на живота и смъртта, за да се отървем от древната вяра и да предоставим телата и душите си на панмедикалистките експерти, жреците на новия хуманистичен култ.

Или както казва Андре Конт-Спонвил: "Панмедикализмът е старческата болест на хуманизма"



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Да, разбира сенови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано04.10.21 22:47



"""И като не е притча, не заслужава ли да се замислиш над нейната поука? Или има някакво избирателно отношение тука..."""

Без съмнение, е така. Тук става въпрос за алегория - и там има Премъдрост - тук няма никакво съмнение.




Тема Re: "Антиваксъри" е пропагандно клишенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано19.10.21 00:39



рискът от един вирус, който убива минимално и само вече болни възрастни хора, всява страх като чумата през ХVI в., отнела живота на една трета от населението. Трябва да имаме предвид духа на времето.
т.е. да му теглим една майна на тоя вирус и ваксини, и мерки, и прочие, и да видим дали ще стане, като чумната пандемия - ако стане, значи нема конспири, ако не стане "аз казах ли ви".

Не ти ли се струва, че това е "малко" счупена логика сякаш?
А най- странното в цялата ситуация ми е, че се страхувате от ваксините, а не от болеста. Когато аз пък питах лекар "който трябва", човека направо се изсмя и ми рече "ти щото не знаеш колко по- рискови са ваксините, които са ти били, като дете".

Та в кратце - от ваксините не познавам нито един човек, който да е починал или поне да е получил някакъв проблем. От ковида починаха вече двуцифрено число мои познати, близки и роднини. Та толкоз с вашите глупашки конспирации. Пред очите ви се случва, ма дирите под вола .... оФца дирите, даже не е и теле.



Тема Ех, човеченови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано27.11.21 23:13



"""[Отварям тема с очевадни свидетелства, че независимо от степента на вяра в каквото и да било, заразата не щади никого."""

Слаба ти е вярата - Вярата твори чудеса.

Другата демагогия е това, че има пандемия. Ами няма.


Редактирано от tri-9084 на 27.11.21 23:21.



Тема Re: Ех, човеченови [re: tri-9084]  
Автор Prokimen ()
Публикувано30.11.21 10:22



Поглеждам на хорихонта за да видя кой е жив, кой е здрав, кой е ваксиниран, дали в клуба се пише със зелен сертификат или само с жълти книжки и виждам, че Наско не е консултирал доктор, адресирайки ми провокационен текст, знвейки, че не чета и не пиша от дълго време в клуба - морга.

Останах изненадан, че е писал сополиво дори на отец Никанор за моето безразличие към неговата проблематика по мой адрес. Нямам представа до каква степен са си приятели, но не немирам свидетелство на добро душевно здраве да бъде занимаван отец архимандритът с Насковата хронична краста, спрягайки името ми.

За проявилите интерес към мен ще споделя, че известно време пишех и критикувах във ФБ, но от известно време си затворих акаунта във ФБ. Както модераторът е констатирал, нещото като блог и то е затворено. Престанах да следя православните идиотщини.

Дълбоко съжалявам, че съм загубил много време от живота си за надприказване в този форум.

От дългия си скорошен престой в София констатирах, че организацията БПЦ БП е чисто търгашеска и няма нищо общо с Христа Спасителя и оттам, плод на нездраво психично здраве е да се вярва в благодатност и дущеспастелност. Никой не го е грижа за душата на който и да било. Важен е свещеният бизнес или църковно търгашество.

Останах смаян да констатирам, че расте едно ново поколение, тотално откъснато от някогашния български манталитет. С такава младеж бъдещето е обречено на провал.

Единственият положителен спомен от дългия ми престой в Бг беше небивалото молитвено пение на хора в патриаршеската катедрала. Олтарните служители имат отвратително поведение. Не разбрах логиката на някои нововъведения в литургийното служение.

Радостен беше фактът, че млади родители причастяват децата си, както и присъствието на млади семейства с домочадията си на бденията, но мутренската походка из храма на

Долнопробността няма да привлече млади хора или личности, с чувство на човешко достойнство.

Свещопалците са в процес на измиране.

За известно време ще се задържат лицемерите, мамещи сеьбе си и заблуждаващи зяпалците. Доколкото няма автентично християнство в храмовете = свещопалници, то играчите няма дълго време да си играячт театрото.

Светът загива заради лицемерието, патент на православието, което не е и няма да бъде християнство.

Дошло е времето на домашната църква. Всеки да си е църква за себе си, богомолец, свещеноизвършител, владика и домашен патрика. Всичко друго е пошла игра на шикалки.

Искам да вярвам, че Наско ще намери мъжественост да прежали Валентината, която съсипа клуба и като човек с духовна грамотност, ще намери сили да съзрее духовно за да оглави домашната си църква без сополивене и превземки.

Радвайте се в Господа който както умее и възмъжавайте в автентичното, евангелско християнство, което не е идентично с православното бакалджийство.

Оставам с доброжелателателност към всички, дори и към професионалното лукавство на Наско.

Явно не са му изпробвали всички ваксини наведнъж, белким му оправят кривините :)

Останете си със здраве

Информираха ме, че някои проявили интерес към моята убога същност. Благодаря за вниманието. Засега съм жив, въпреки двойната ваксина по служебно задължение, въпреки че съм с подчертани резерви към експерименталните течности.

Доколкото сайтът е Православие и краят на света е част от православната догматика, въпросът ми е дали мислите като някои сведущи в Св, Писание, .че светът е навлязал в последните 7 години на своето същесмтвуване, според Откровението?

На Наско желая да не плаче на чужд гроб и да престане да самозадоволява в псевдодуховния си онанизъм. Това няма никога да го изведе от степента на псевдоправославното му кокетничене.

Поздрави на всички!



Тема Re: Ех, човеченови [re: Prokimen]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано30.11.21 17:55



С малко неща от написаното от Вас мога да се съглася. Но се радвам да ви чуя! Надявам се да сте в добро здраве в тези пандемични времена.

Клубът затихва, да. Но мисля че беше добро място за обмяна на мнения. Пък и както сме карантинирани, единият интернет ни е останал

И фейсбукът вече отминава, да видим какво ли ще го измести...


Поздрави!



Тема "пандемични времена"нови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано11.12.21 23:37



"пандемични времена"

Ето това е, което внушава Демагогията - сиреч, Лукавия.




Тема Не намери сили да ми простишнови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано11.12.21 23:47



Ако не си ми простил, за какво се бориш ?




Тема Re: "пандемични времена"нови [re: tri-9084]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано17.12.21 16:02



Казваш няма пандемия? Може, но болестта си е страшна. Дано те е отминало. Нас ни удари тежко и лежахме в Пирогов, а там беше кошмар... И коридорите бяха пълни с болнични легла, през минути докарваха тежки случаи, много бяха неспасяеми...



Тема Re: "пандемични времена"нови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано17.12.21 22:01



Имаше - имало е, и по страшни вируси.

На какво основание набедиха точно този, та да създават специализирани отделения в болниците ?

Оттук идва и заблудата, че смъртта - в точно тези отделения, е поради причина единствено точно този вирус. А и това ни втълпяват всеки Божи ден: "днес, заразените от С19 са. . .". Т.е., внушава ни се заболеваемост, а не заразени. Факт е че много хора много пъти се заразяват, и нямат проблем. Факт е, че от хората, които си заминават от тоя свят са 85% над 60 години със съпътсващи заболявания. Факт е и това, че от всички заразени с вируса (и не, не е името му С19 - надявам се да му знаеш името) умират по-мако от 0,5 % от всички отишли си от този свят. Което е нещо нормално. Но да, вече 2 години в с и ч к о е C19. И естествено, следват "ваксините".

За теб нормално ли е тази - не знам как да я нарека - примерно: "политика на задъжително вакЦиниране", след като очевидно няма ясен резултат. Нормално ли е да има въвеждане на сертификати - едни хора да им се запазят правата, а на други да им се отнемат, след като вакЦинираните са също не по-малко заразяващи .





Редактирано от tri-9084 на 17.12.21 22:41.



Тема Re: "пандемични времена"нови [re: nabludatell42]  
Автор Prokimen ()
Публикувано19.12.21 23:26



Благодарете на Бог, че Ви е изправил на крака без усложнения.

Ето и моите 5 жълти стотинки по темата.

Гледам на болестта и на всичко свързано с нея като знамение свише и небесно напомняне за "паки грядущего ...".

Не мисля, че темата заслужава дискусия.

Синовете човешки са публикували предостатъчно информация и ако някой изнасилва съзнанието си да не вижда реалностите, значи, съвестта му е жигосана.

Аз заживях с мисълта за обреченост.

Затворих акаунта си във фейсбук за да не губя душевния си мир и не мисля да влизам в стерилни надприказвания. Дошло е времето разделно за мълчание и скъпене на душенвния мир с надежда Бог да ни дава трезвост в тези сложни времена, а когато изпитанието стане непоносимо, Бог да съкрати усилните дни както на Него е угодно и за нас душеспасително.

Редактирано от Prokimen на 20.12.21 02:31.



Тема Re: Ти на колко ваксини си готов да се подложишнови [re: Metropolis]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.12.21 02:51



По служебно задължение и аз съм с упоменатите от Вас две дози.

Никак не ми се вярва, че в скоро време биха отминали мерките, свързани с проблема. Дръзвам да предположа, че ще се въвеждат все по-строги мерки, които ще се вграждазт в традиционното християнско вероучение.

Бог да ни дава трезвост и благодатни сили да не отпаднем от Него.

Ако ми е позволено, бих Ви препоръчал да хвърлите поглед към видеото на украино-американския лекар, юдей и хасид д-р Владимир Зеленко пред равинския съд на Израел.

Бог на Авраама, Исаака и Якова да поживи добросъвестния доктор Зеленко, излекувал Доналд Тръмп и други високопоставени политически личности.









Тема Re: "пандемични времена"нови [re: tri-9084]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.12.21 03:54



В отговор на:

На какво основание набедиха точно този, та да създават специализирани отделения в болниците ?




Хей, богословстващият,

станал си послушен :) Скоро не си повдигал стари теми :)

Готви се да те затворят в изолационен лагер като в Австралия.

Ти не разбираш ли шеговитостта на задявките ми?

Така или иначе, убедил съм се, че си оръдие на изкушение и затова се старая да спазвам модерната "социална дистанция" :)

В свидетелство на добронамереността ми, ще ти препоръчам малко инфо специално за теб, което не касае другите единоЗверци

- книгите му не са кой знае колко интересни, но има клипове, в които огласява интересни неща. Доколкото ми е известно, от университетските светила той единствен свързва ставащото по сценария на Клаус Шваб с Откровението



- статията е критична, но името на една от най-големите френски специалисти в областта на генетиката заслужава внимание. В ютуб има интересни клипове с нейни изказвания

- ФБ стената на бившия френски здравен министър на Жак Ширак, заемал отговорен здравен пост към ООН. В забранения филм HOLD UP той свидетелства как станали номерата с THE LANCET. Прояви смелост да застане на страната на проф. Дидиер Раулт. Изплахи се за забранения филм и оттегли приказките си под предтекст, че били манипулиран, но все пак огласи демагогията в най-авторитетното медицинско издание.

- с участието на проф. Кристиан Перон, който заслужава подчертано внимание. Той е един от най-ярките и активни противници на ... Бивш отговорник на СЗО за ваксините в Европа, бивш завеждащ отделение към известна болница, но уволнен. Продължава да говори като действащ медик и университетски преподавател. Изготвил солиден доклад за странностите с модерната болест. (не намирам ФБ стената му при все че я следях. Има много клипове с негови изявления като медик със световно реноме



Тема Това не е въпрос към тебнови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано21.12.21 23:11



Това е въпрос към Косьо, не към теб. Ти отдавна си изгубил доверието ми. Самият ти постинг започва с цитат-въпрос, на който не даваш адекватен отговор.

Преди години - в отговор на някой от съфорумците тук, ти изваде цитат от контекста на една Христова притча: "синовете на тоя век в своя род са по-досетливи от синовете на светлината.". С течение на годините разбрах, че човек може да си "щипва" доза истина и да извърта нещата както си ще - както го правят протестантите, както го правиш и ти. В това число и относто обвинението ти за повдигането на стари теми. Защото ти самият си повдигал "стари" теми - множество пъти, за да ме . . .(ти си знаеш, поради що и какво), и то - най-вече, анонимно. Докато аз не съм съм се криел, освен в редките случаи, когато съм изтривал постинга си. Писал съм до Киро Аминистратора по този въпрос когато бях модератор преди 11 години с молба, да не могат да се трият постинги и така да се вижда кой е "повдигачът". А ти - ти защо си пак
такъв





Ето, сега ти се предоставя възможност да ни кажеш какво точно си има впредвид в онова време, относно



Редактирано от tri-9084 на 21.12.21 23:41.



Тема За довериетонови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано25.12.21 22:55



Защо изгубих доверието ти ли ? - ето, поради това



Оттогава насетне, всички твои приказки за мен са съмнителни.



Редактирано от tri-9084 на 25.12.21 23:06.



Тема Re: "пандемични времена"нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.12.21 10:32



"Факт е и това, че от всички заразени с вируса (и не, не е името му С19 - надявам се да му знаеш името) умират по-мако от 0,5 % от всички отишли си от този свят."

До кога с тези лъжи бе, Наско? Имаш ли съвест или само ръждата е останала там?...

Ето

графиката на умиранията от Националният статистически институт за последните 6 години. Съвсем официални данни, на тяхна база държавата прогнозира развитието си. Много по-сигурна информация от оная клоака наречена "Фейсбук"...

Ясно се вижда, че преди 2020 г. средно на седмица са умирали около 2000 човека, на моменти до 2500. Това прави ориентировъчно към 110000 смъртни случая годишно средно.

От средата на миналата година се появяват пиковете на пандемията. Значи, средната смъртност за година и половина в българия инкасира грубо 170000 смъртни случаи. Пиковете над тази средна смъртност представлявт известните до момента към 30000 смъртни случаи от вируса. Това означчава над 17% повишение на общата смъртността в България. Повтори си го пандемията предизвиква покачване на общата смъртност почти с една пета! Такова нещо от войната не се е случвало...

Не разбирам, какво предизвиква такова желание да се обслужва такава промивка на мозъка - "0.5%", като всеки дори малко интелигентен човек може да получи верната информация? Що за съвест се успокоява по такъв лъжовен начин?

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас

Тема Ех, статистики. . .нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано29.12.21 23:57



Като заговори за съвест






Тема Re: Ех, статистики. . .нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано01.01.22 00:50



Много ми е любопитно, как избираш да вярваш на някого, а да игнорираш някой друг? Правиш някакво детайлно проучване за компетентност, или защото ти харесва какво се казва, звучи ти удобно, подвеждаш се по благите думи и това ти е критерият за истина? Субективност до дупка?

Не ми се мисли тогава в какво вярваш свързано с боговете...

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема А чуваме ли и вслушваме ли се в съвестта ?нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано01.01.22 23:22



"""Много ми е любопитно, как избираш да вярваш на някого, а да игнорираш някой друг?. . .Що за съвест се успокоява по такъв лъжовен начин?"""

Понеже постави въпроса за съвестта - гласът Божий, затова предоставих препратката към един от хората, който се всулшва в този Глас - поне, по тази Тема.

Ако имаш нещо да казваш в противо_речие, защо не коментираш онова, което казва Крум Савов - цитираш го, след което отговаряш. По съвест. Така ще е най-честно

.

Честита Нова година


Редактирано от tri-9084 на 01.01.22 23:46.



Тема Re: А чуваме ли и вслушваме ли се в съвестта ?нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано04.01.22 15:23



"Ако имаш нещо да казваш в противо_речие, защо не коментираш онова, което казва Крум Савов - цитираш го, след което отговаряш. По съвест."

В тези дискусии водещото не е съвеста, а компетентноста. Ти може да си много съвестен, но ако не разбираш нищо от темата, съветите ти могат да бъдат смъртоносни. Дадени с най-чиста съвест, от сърце, така да се каже.

А човека от видеото се е начел по темата от жълти вестници и социални мрежи. За съвестта му не знам.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Съвестта се вслушва в Истината.нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано04.01.22 23:30



Съвестта се вслушва в Истината. - като тази, на доцент Атанасов от Пирогов, който говори от 2 годишния си опит, бидейки на "барикадата"






Редактирано от tri-9084 на 04.01.22 23:37.



Тема Re: Съвестта се вслушва в Истината.нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано05.01.22 15:14



"Съвестта се вслушва в Истината."

Това са глупости. Съвестта е оценка на собственото представа за истина, и по един и същи въпрос тази оценка може да е коренно различна при различни хора. В случая човекът публицира собствените си представи, а те се определят от много неща - опит, компетентност и др., и най-вече некомпетентност но желание да се изкаже. И ако се зачетеш малко в по-сериозната литература, ще ги видиш как е гол и бос по конкретният казус. Проблемът е, че той вярва на нещо, което няма стабилна основа, слухове, клюки, социални мрежи, а там е гмеж. За съжаление, и много специалисти в една област се изказват некомпетентно за близка друга област - било от малко знания, било защото са затънали в коловоза и нямат поглед по близките теми, и карат на знания от 50-те години на миналия век.

Че правителството реагира неадекватно, е ясно. Прав е медика от Пирогов. Но ако се махнат всичките мерки, дето се опитват да прилагат, дали ще стане по-добре? Сега някак се ограничава заразата, ако спре това ограничаване, смъртността ще се дигне главоломно, и не от самата болест, а от отказа за обслужване по болниците, щото няма места и доктори. На вас антиваксърите и всякакви противници това достига ли ви до акъла, или не може да го смелите? Тоя революционен плам не е под лозунга "свобода или смърт", а под лозунга "свобода И смърт"... Много милостиво. Ми помислете, не живеете сами в това общество, има и други, които също се нуждаят от медицински грижи.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Не е "собственото представа за истина"нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано06.01.22 22:13



"""Съвестта е оценка на собственото представа за истина, и по един и същи въпрос тази оценка може да е коренно различна при различни хора. В случая човекът публицира собствените си представи, а те се определят от много неща - опит, компетентност и др., и най-вече некомпетентност но желание да се изкаже. И ако се зачетеш малко в по-сериозната литература, ще ги видиш как е гол и бос по конкретният казус."""

Ми не е "собственото представа за истина. . .", а вслушване в гласа Божий. Невслушването може да стигне до жигосване на този Глас, на съвестта - Апостол Павел говори за това в 1 Тимотей 4:2.

Ето ти прекрасен пример за човек, който не само че не е жигосал съвестта си, но продължава да дава пример на всеки немощен:

(междувпрочем, "вбеси" е достатъчно показателно).

Редактирано от tri-9084 на 06.01.22 22:45.



Тема Re: Не е "собственото представа за истина"нови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано07.01.22 15:18



Ежко, ежко лукавата ти екстрентричнтричност няма да те заведе на тесният път на спасението.



Как си се струва ?



Тема Re: Не е "собственото представа за истина"нови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано07.01.22 23:45



Има достатъчно информация, която да опровергае лъжеинформацията - само, че ти не търсиш истината, а търсиш да хнане дикиш лъжата, фейка.



„Господ гледа всичко! Моята благословия е духовна, а тяхната – материална, това е написал Новак Джокович в съобщение до брат си Джордже. Той от своя страна го прочете пред медиите в Белград.” Няма да давам връзка, макар и да е по-сигурна от твоята.


В отговор на:

Ежко, ежко лукавата ти екстрентричнтричност няма да те заведе на тесният път на спасението.




Тепърва ще излиза истината за демагогията - т.е., лукавостта относно "ваксините". В твоя власт е да си биеш и 2-ра и 3-та и 4-та. . . и "не знам коя си по ред" и "не знам какво точно". . . Докога ?

Ти, нали вече влезе . Така че, кой на кого служи, нека Господ да отсъди.

"Господ е Пастир мой, от нищо не ще се нуждая:"

Редактирано от tri-9084 на 08.01.22 00:00.



Тема Re: Не е "собственото представа за истина"нови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано08.01.22 22:49



Плътското вижда онова, което иска да види. Духовното зрение се дава свисше.

Не се имам за виждащ - все още се опитвам да търся [с Дух и с Истина], и затова вярвам на сръбският патриарх Ириней, който му връчи орденът св. Сава




Редактирано от tri-9084 на 08.01.22 23:07.



Тема Re: "пандемични времена"нови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано08.01.22 23:00



Въпреки всичко, си ми мил, друже. Благодаря ти за всичко. Прости ми.




Тема Най сетне, да говорим по съществонови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано08.01.22 23:18



"""Никак не ми се вярва, че в скоро време биха отминали мерките, свързани с проблема. Дръзвам да предположа, че ще се въвеждат все по-строги мерки, които ще се вграждазт в традиционното християнско вероучение."""

Слава Богу за всичко.

"Радвайте се. . ."






Тема В случая тук дори няма значение вяратанови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано09.01.22 21:10



В случая тук дори няма значение за вярата му - г-н Джокович предизвик(в)а за размисъл заспалите съвести на човеците, в т.ч. и моята и твоята

". . .Изхвърлянето на Джокович [От Australian Open] следва да е отрезвяващ шамар за тези, които продължават да повтарят под ритуална хипноза мантрата за вярата в демокрацията. Ако дори това не ги отрезвява, то те все повече започват да приличат на онези овце и кози, събрани под формата на спринцовка, които снимаха наскоро от дрон в Германия, за да пропагандират фармацевтичния си продукт. Продукт, в който корпорациите са инвестирали толкова много, че населението би следвало да не може да го избегне три, четири, пет и кой знае колко още пъти. Но някои хора, потънали в лоното на бленувания си конформизъм, отказват да видят какво стои зад това и продължават да се кокорят и да вярват на лъжливи статистики. Но когато истината за този фармацевтичен проект и цялата идеологическа конструкция зад него излязат наяве, хората като Джокович ще са тези, които пишат историята на бъдещето ни днес. Джокович разклати един от зъбите на новия режим."

Трезвомислещите хора се борят срещу този фашистки режим. А който е решил да мишкува, да му слугува, има пълното право да се смята за каквото си ще, било то и за християнин. Но дали, това го прави христ`ов ? Това е въпроса.


Редактирано от tri-9084 на 09.01.22 23:32.



Тема Re: Не е "собственото представа за истина"нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано10.01.22 10:24



"Ми не е "собственото представа за истина. . .", а вслушване в гласа Божий. Невслушването може да стигне до жигосване на този Глас, на съвестта - Апостол Павел говори за това в 1 Тимотей 4:2."

Това са меко казано глупости. Измислил си някой богове, седнал да вярва в тях и да интерпретира действителността през тази измислица, оправдавайки своите действия. Това обаче не прави измислицата истина, а само оправдание. Хайде не ми давай "гласа божий" за някакъв аргумент. Опитай се да обхванеш и вижданията на тези, дето не вярват в този бог, а в друг, и той за тях е единствената Истина, говорейки им други неща. Не може две отричащи се истини да са едновременно истини, нали? А само с гола вяра не се аргументира истина.

Затова когато говориш с други хора, използвай общочовешкото понятие за съвест, а не някакво ограничено сектантско понятие разчитащо на чуване на гласове.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: В случая тук дори няма значение вяратанови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано10.01.22 15:33



Ежко, Ежко след като вярваш в плитките лъжи на Джоко как човек да те приема сериозно?

За всеки трезво мислещ човек е ясно че семейство Джокович представящи се за защитници на човешки права гонят политически цели плюс пр акция. Те не са против ваксините по принцип, а срещу определени ваксини. Но ти си обсебен от конспиративни теории и по този вупрос си безнадежден случай.



Тема Кои са "плитките лъжи" ?нови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано10.01.22 23:09



Кои са "плитките лъжи", по отношение на Джокович ? Аз ще ти кажа кои са плитките лъжи срещу него. Първата - това, че му издават виза без да изискват т.н. зелен сертификат (дали е в Белград или друга европейска столица, няма значение) Втората - влиза в Австралия и. . .не уважават визата му поради неналичието на същия З.С. Трето - съдът казва "да" на визата. Четвърто - сега, министърът имал правото да отмени решението на Съда. Това е демагогия - нещо много по-голямо от "плитки лъжи". Затова тук не само няма демокрация - тук има Ф А Ш И З Ъ М. По-горе ти предоставих част от един теккст - ако имаш нешо да кажеш, говори по него:

". . .И з х в ъ р л я н е т о на Джокович [От Australian Open] следва да е [би следвало и за теб да е ]отрезвяващ шамар за тези, които продължават да повтарят под ритуална хипноза мантрата за вярата в демокрацията.

Ако дори това не ги отрезвява,

то те все повече започват да приличат на онези овце и кози, събрани под формата на спринцовка, които снимаха наскоро от дрон в Германия, за да пропагандират фармацевтичния си продукт. Продукт, в който корпорациите са инвестирали толкова много, че населението би следвало да не може да го избегне три, четири, пет и кой знае колко още пъти. Но някои хора, потънали в лоното на бленувания си конформизъм, отказват да видят какво стои зад това и продължават да се кокорят и да вярват на лъжливи статистики. Но когато истината за този фармацевтичен проект и цялата идеологическа конструкция зад него излязат наяве, хората като Джокович ще са тези, които пишат историята на бъдещето ни днес. Джокович разклати един от зъбите на новия режим."

И този режим е подобен на фашисткия. Нима не виждаш как протестират трезвомислещите хора в Европа и как се отнася полицейщината към тях.



Редактирано от tri-9084 на 10.01.22 23:31.



Тема Re: Не е "собственото представа за истина"нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано10.01.22 23:22



Три пъти се опитах да разбера написаното от теб, но не успях. Може ли по-простичко така, по-разбираемо. Нищо лично, но наистина не разбирам.




Тема Re: Кои са "плитките лъжи" ?нови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано11.01.22 00:14



Eжко не ми собяснява повече елементарни неща.

Ако можеш опитай се да свържеш следните неща:







Тема За демоно_крацията иде реч и за нищо другонови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано11.01.22 22:50



Тук иде реч за фашизъм, и който не го разбира, значи има проблем. Ще ти го кажа по друг начин, все едно, че го казва Джокович:

- Ако някой някога ми беше казал, че ще дойде време, в което здрави като мен хора ще бъдат държани под стража, изолирани като прокажени и третирани като абсолютни престъпници, щях да се смея с глас и да си кажа, че нещо му хлопа дъската на този човек.

Относно ваксините: защо ме принуждавате да избирам съмнителни ваксини, след като мога да избера от Китай или Русия, например. Нима хора с по три поставени дози недоказани ваксини - които ми н а л а г а т е и аз да си сложа - не умират. Факт е, че болшинството оттях (отново) се заразяват, други се разболяват, някои умират. По причина. . . - е, това би трябвало да се изследва, нали. В аутопсиите на всяко едно човешко тяло. Така е честно, защото така е р е д н о. И едва тогава правете статистики "кое кога как. . .".

Затова ме оставете да правя своите избори - нали в основата на Демокрацията е свободата ? Ако нарушавате свободата ми на избор, то значи тук няма никаква демокрация.

No_Vax Djokovic


П.П. Само не ни казвай, че случващата се демагогия е по причина волята на народите, а не на шепа измамници и, че това трябва да продължава и още и още. . .





Редактирано от tri-9084 на 11.01.22 23:37.



Тема Re: За демоно_крацията иде реч и за нищо другонови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано12.01.22 07:29



Ежко прекаляваш с фиксацията си по проблеми които явно дълбоко не разбираш. В този клуб всячески се опитвам да избягвам злободневните политически дрънканици. Ама ти прекаляваш с овчият си ентусиазъм и ни даваш за морален пример тарикати и лъжци като

.

Демокрацията Ежко, ако не знеш е баланс на интереси в общността. Не може правата на едни да се изживяват като борци за свобода да нарушава правото на здраве и живот на други хора.



Тема нарушава правото на здраве и живот на други хорнови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано12.01.22 23:02



Търсиш под телето вол, само и само да оправдаеш беззаконието. Защото да държат човека под арест, да му вземат дори и телефона, е беззаконие. Защо не го стопираха още при издаването на визата му в Белград - нали става въпорс за визата, а режисираха този филм да се случи в Австралия.

Как австралийският съдия отсъди "за" визата - и, постанови: в рамките на 30 минути г-н Джокович да бъде о с в о б о д е н и, същевременно да му върнат паспорта и телефона - а веднага след това научаваме, че "еди кой си министър на Австралия" имал правото да вземе еднолично решение за съдбата му. Това ли е демокрация. . .

"""Демокрацията Ежко, ако не знеш е баланс на интереси в общността. Не може правата на едни да се изживяват като борци за свобода да "нарушава правото на здраве и живот на други хора."""

И как точно Джокович "нарушава правото на здраве и живот на други хора" ?




Редактирано от tri-9084 на 12.01.22 23:34.



Тема А това що е, ако не демагогиянови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано13.01.22 21:44



Човек с три ваксини и положителен PSR тест може да влиза навсякъде без ограничения, и да разнася заразата, понеже има сертификат.

Другият - който е здрав, неваксиниран, също с положителен PSR тест (но не боледуващ), е под арест - и не само той, но и тия, с които е контактувал (каквото и да значи това).

Заради демагогията на случващото се няма как да имам доверие на политиците. Защото да, това е нищо по-малко от п о л и т и к а - политика на лицемерието, на демагогията.


Редактирано от tri-9084 на 13.01.22 21:44.



Тема Re: Не е "собственото представа за истина"нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.01.22 22:23



"Три пъти се опитах да разбера написаното от теб, но не успях. Може ли по-простичко така, по-разбираемо. Нищо лично, но наистина не разбирам."

Много е просто. Съветът ми е, когато говориш с хора, за които не си сигурен че са вярващи (подавляващото мнозинство), да не използваш инсинуации, че съвестта е глас Божий (защото за тях това е лишено от смисъл) а да използваш общоприетият в обществото смисъл на понятието "съвест". Има речници за това, могат да се намерят в мрежата.Иначе просто няма да те разберат.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: нарушава правото на здраве и живот на други хорнови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано15.01.22 00:26



По-горе ти дадох доста връзки от които се вижда че многократно лъже. Казва че иска изключение защото уж бил преболедувал скоро. от друга страна по времето в което е знаел че е болен е нарушавал карантината за да участва във разки рекламни кампании.
Ето чети

, пък дно разбереш за какво става дума.



Тема Re: А това що е, ако не демагогиянови [re: tri-9084]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано16.01.22 21:13



Тук си абсолютно прав брате. Ваксинираните заразяват толкова, колкото и неваксинираните. Има научни данни.

Целта не толкова борба с болестта, а да ни ваксинират всички. И понеже наближава краят на пандемията по естествен път, сега е най-големият натиск.



Тема Съюзът на юристите в Австралия възнегодуванови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано16.01.22 22:53



Радвам се, Косьо, че се опитваш да разбереш онова, което не е трудно за разбиране - стига човек да търси истинно. - с дух и с истина. Амин.

Съюзът на юристите на Австралия съзря „духа на Оруел“ в решението за Ноле - източник БНТ:



Обвиняват човека, че бил с положителен тест от "еди кога си" и, че бил скрил тази информация. Та нима със сертификатите не се дава з а к а н н н о правото да се скрива колко от ваксинираните са заразени - към определен момент - и колко - не. От тази гледна точка, нима всеки не би имал правото да отвърне подобаващо на тази демагогия. Нека не забравяме, че г-н Джокович е публична личност и има контакти с множество люде - една негова карантина, би означавало карантиниране (затвор) за множество други люде и загуби за множество милиони пари и главното: работни места. Това някой помисли ли го ?

Ако австралийците бяха честни, трябваше да изследват в с и ч к и тенесисти с ПСР тестове - нали всички ги признават. И да кажат, че ако към днешна дата Австралия има около 90 % "ваксинирани" - повечето и с т.н. бустерна доза - и, въпреки това, вируса си вирее в големи мащаби.

Междувпрочем, подобна е и ситуацията в Израел.

Не съм антиваксър - каквото и да означава това - винаги съм се доверявал на медицината и в частност на ваксините. Но сега, търся истината. Защото когато разбрах, че тук има най-вече политика, тогава няма как да не се възпротивя на лъжата за "ваксините".


Редактирано от tri-9084 на 16.01.22 23:25.



Тема Re: Съюзът на юристите в Австралия възнегодуванови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.01.22 02:41



" Нека не забравяме, че г-н Джокович е публична личност и има контакти с множество люде - една негова карантина, би означавало карантиниране (затвор) за множество други люде и загуби за множество милиони пари и главното: работни места. Това някой помисли ли го ? "

Точно това си го помислиха австралийците - че ако той по някаква причина разнесе зараза, ще трябва да се карантинират много хора и ще има големи загуби.

Аз не мога да разбера - добре, на някой му е кеф да протестира щото си мисли че му се нарушават някакви свободи. А не е ли по-добре преди това малко да се помисли?

Да, и ваксинираните се заразяват. Но преболедуват по-кратко, и по тази причина по-леко. Защото за разлика от неваксинираните имат антитела и обучена имунна система, която много по-бързо от неваксинираните е готова за отговор срещу вируса..При неваксинираните трябва да мине целият процес на инфекцията, тренирането на имунната система, получаването на имунен отговор до десетина дена до две седмици, съпътствано с възможни усложнения, и евентуално оздравяване. При ваксинираните това е три до пет дена.

От тук идеята за зеленият сертификат - на масови сбирки да контактуват само ваксиниран с ваксиниран. По този начин се избягва пренос на зарзата към неваксинираните, с всичките последици от това. Тоест се отнема от горивото на епидемията. Зеленият сертификат не е за ограничаване на свободи, а за опазване на здраве. Просто е. И ще трябва да го преживеем още известно време, щем не щем...

А Джокович сам се вкара в тая фиеста.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Принципът е "с твоите камъни по твоята глава"нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано19.01.22 20:04



"""Точно това си го помислиха австралийците - че ако той по някаква причина разнесе зараза, ще трябва да се карантинират много хора и ще има големи загуби."""

Което означава, че зеленосертефицираните могат да си заразяват на поразия без проблемно и без да носят какавто и да било отговорност кога и къде ходят, докато такива като Джокович могат да бъдат унижавани - да бъдат карантино_затворници, в едно със семейства, екипи. . .и хиляди други. Ето ти я демагогията. Затова в такива случая е честен принципът на действие "с твоите камъни по твоята глава".

"""От тук идеята за зеленият сертификат - на масови сбирки да контактуват само ваксиниран с ваксиниран."""

Ако това е идеята, би трябвало сертефицираните да имат същите ограничения, както останалите, докато тази идея не бъде осъществена. Иначе си остават не по-малко опасни заразоносители спрямо . . де факто, спрамо, всички. Затова всичко това е политическа демагогия.




Редактирано от tri-9084 на 19.01.22 20:22.



Тема Идва ред и на Темата за ваксинитенови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано20.01.22 21:35



Това е официално становище:

"Правителството на Обединеното кралство признава, че вaкcинитe са yвpeдили ecтecтвeнaтa имyннa cиcтeмa на тези, които са били двойно вaкcиниpaни: В своя Седмица 42 „Доклад за наблюдение на вaкcинитe срещу Koвид“, Министерството на здpaвeoпaзвaнeтo на Обединеното кралство признава на cтpaница 23, че „Нивата на N aнтитeлa изглежда са по-ниски при хора, които се зapaзявaт след две дoзи вaкcинaция“. По-нататък се казва, че този спад в aнтитeлaтa е по същество постоянен. Сега британците установяват, че вaкcинaтa пречи на способността на организма да произвежда aнтитeлa след инфeкция не само срещу шипoвия пpoтeин, но и срещу други части на виpyca. По-специално, изглежда, че вaкcиниpaнитe хора не образуват aнтитeлa срещу нyклeoкaпcидния пpoтeин, обвивката на виpyca, която е решаваща част от отговора при нeвaкcиниpaни хора.

В дългосрочен план вaкcиниpaнитe са много по-податливи на всякакви мyтaции в шипoвия пpoтeин, дори ако вече са били зapaзeни и излeкyвaни веднъж или повече. Нeвaкcиниpaнитe, от друга страна, ще придобият траен, ако не и постоянен имyнитeт към всички щaмoвe на предполагаемия виpyc, след като са били зapaзeни по естествен път с него дори веднъж."

Източник:




Редактирано от tri-9084 на 20.01.22 21:45.



Тема За "медитирането"нови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано21.01.22 23:16



Джокович е спортист - упражнение_стойка тип "Лотос" е гимнастика за много спортуващи. А може и да се е пошегувал. Да, Джокович се шегува и присмива на този свят. И го доказа - с отстояване на волята си.

След като се прибра в Сърбия, знаеш ли къде отиде ? Отиде, да се поклони Богу в манастира



Лесно е да съдим, без да знаем как Бог гледа в сърцето човешко. . .




Редактирано от tri-9084 на 21.01.22 23:37.



Тема Борис Джонсън: край на маските и сертификатитенови [re: tri-9084]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано22.01.22 23:00



Досега се разбра следното: 1). Че, нито вируса е 100 процента установяем от тестове - защото са лъжовни 2). Че, ни се внушава смъртност от и само единствено по причина точно този вирус. 3). И, че всеки Божи ден, под заразени с вируса, ни се втълпява думата з а б о л е л и. 4). Въпрос - риторичен: Как правят статистика на заразени от щамове - като т.н. "омикрон", като за това се изисква специално изследване в микрбиологична лаборатория. 5). Ето, дойде реч и за ваксините - който иска, нека се подлага на този експеримент (умишлено използвам чуждицата, вместо опит). Въпрос: след като в някои държави като Австралия, Израел и други са най-вакцани - защо, там продължава да има толкова много заразени според същите тия тестове ?



Браво на човека. Слава Богу за всичко.



Редактирано от tri-9084 на 22.01.22 23:26.



Тема От теб: Шпигел "тестът, не е бил положителен"нови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано26.01.22 22:49



В отговор на:

"""Ето чети

, пък дно разбереш за какво става дума."""

Положих усилие да прочета и разбера но, не мога да го разбера. Ето го като текст онова, което ни предоставяш:

"На 14-и декември, след като бил на баскетболен мач на „Цървена звезда”, той разбрал, че много хора са дали положителен тест след срещата. Затова на 16-и се тествал сам, получил негативен резултат, но решил да си направи и PCR изследване, за да е сигурен че няма коронавирус.

„Искам да подчертая, че положих много усилия, за да осигуря безопасността на всички и да отговоря на изискването за тестване”, заявява Джокович.

В деня след положителния PCR, той отишъл на среща с деца тенисисти. Според Джокович тогава той още не знаел, че тестът е положителен. Но на собствения си профил в Instagram сърбинът показва и второ събитие от 17-и. Сръбските пощи официално обявяват, че пускат в обращение пощенска марка с неговия лик. В обясненията си Джокович изобщо не споменава защо е отишъл и на тази проява. От тук публичните му участия продължават. На 18-и декември, два дни след положителния тест, Джокович се среща с журналисти от френското издание „Екип”, дава интервю и позира за фотосесия. „Това беше грешна преценка и трябваше да насроча проявата за друга дата”, обяснява той.

Това поражда въпроса защо Джокович се е държал сякаш няма положителен тест. Преди два дни германското издание „Шпигел” посочи, че негова проверка е показала, че тестът на тенисиста не е бил положителен, но след това данните били променени. А върху този тест се базира медицинското изключение, което организаторите на турнира в Мелбърн дадоха на Джокович, за да пристигне в Австралия неваксиниран."

Край на цитата. Пълна какафония. И това е поради факта, че намразиха човека. Да, това е причината. Понеже хората са възлюбили егото си, и в крайна сметка завиждат на преуспяващите. Това е раболепие и, единствената причина за нея е завист.


Иков 3:16 защото, дето има завист и свадливост, там е неуредица и всичко лошо.




Тема Конвой на свободата - канадци, срещу ваксинитенови [re: tri-9084]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано28.01.22 23:05



Хиляди камиони и граждани се отправят към Отава, за да се включат в протеста, озаглавен „Конвой на свободата“, насочен срещу задължителната ваксинация за шофьорите на камиони, които преминават границата със САЩ.




Редактирано от tri-9084 на 28.01.22 23:16.



Тема Re: Принципът е "с твоите камъни по твоята глава"нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.01.22 16:36



"Което означава, че зеленосертефицираните могат да си заразяват на поразия без проблемно и без да носят какавто и да било отговорност кога и къде ходят, докато такива като Джокович могат да бъдат унижавани - да бъдат карантино_затворници, в едно със семейства, екипи. . .и хиляди други. Ето ти я демагогията. Затова в такива случая е честен принципът на действие "с твоите камъни по твоята глава". "

Ежко, колко ти е сложно да разбереш елементарни житейски неща?

Повтарям: "зеленосертифицираните" боледуват по-кратко и по-леко и разнасят вируса по-малко време отолкото останалите. Образно казано, един ваксиниран заразен ако зарази 1 човек, при същите условия един неваксиниран но заразен ще зарази трима. Пита се, кой е по-опасен за обществото? Ъ? Кой трябва да бъде ограничаван? Въпрос за детската градина...

После, като ходиш на театър със зелен сертификат, ти ще контактуваш само с подобни. Тоест и да заразиш, ще заразиш малко хора, и те ще го преболедуват леко. Ако в тоя театър попадне неваксиниран и се зарази, той има голям шанс да изтегли късата клечка.


"Ако това е идеята, би трябвало сертефицираните да имат същите ограничения, както останалите, докато тази идея не бъде осъществена. Иначе си остават не по-малко опасни заразоносители спрямо . . де факто, спрамо, всички. Затова всичко това е политическа демагогия. "

И защо? След като за тях заразяването не води до сериозни проблеми, за разлика от неваксинираните?

Представи си го така. Ваксинираните все едно са заразени само с грип, неваксинираните - и с едра шарка. Кой е по-опасен за обществото, кой трябва да търпи ограничения? Елементарно.

Запомни основните факти - ваксинираните са много по-малко опасни като разпространители от неваксинираните.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: Борис Джонсън: край на маските и сертификатитенови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.01.22 16:49



" Въпрос: след като в някои държави като Австралия, Израел и други са най-вакцани - защо, там продължава да има толкова много заразени според същите тия тестове ? "

Тестовете са си супер, това е най-доброто в цялата схема.

Броят на заразените се увеличава, защото вирусът се променя, а ваксините са настроени за вариант Алфа (Уханският). Но ползата от ваксините е, че независимо големият брой заразени, тежко преболедувалите и смъртните случаи силно намаляват. В Австралия на практика няма смъртни случаи от тази епидемия.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: Идва ред и на Темата за ваксинитенови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.01.22 17:03



""Правителството на Обединеното кралство признава, че вaкcинитe са yвpeдили ecтecтвeнaтa имyннa cиcтeмa на тези, които са били двойно вaкcиниpaни: В своя Седмица 42 „Доклад за наблюдение на вaкcинитe срещу Koвид“, Министерството на здpaвeoпaзвaнeтo на Обединеното кралство признава на cтpaница 23, че „Нивата на N aнтитeлa изглежда са по-ниски при хора, които се зapaзявaт след две дoзи вaкcинaция“. По-нататък се казва, че този спад в aнтитeлaтa е по същество постоянен. Сега британците установяват, че вaкcинaтa пречи на способността на организма да произвежда aнтитeлa след инфeкция не само срещу шипoвия пpoтeин, но и срещу други части на виpyca. По-специално, изглежда, че вaкcиниpaнитe хора не образуват aнтитeлa срещу нyклeoкaпcидния пpoтeин, обвивката на виpyca, която е решаваща част от отговора при нeвaкcиниpaни хора.

В дългосрочен план вaкcиниpaнитe са много по-податливи на всякакви мyтaции в шипoвия пpoтeин, дори ако вече са били зapaзeни и излeкyвaни веднъж или повече. Нeвaкcиниpaнитe, от друга страна, ще придобият траен, ако не и постоянен имyнитeт към всички щaмoвe на предполагаемия виpyc, след като са били зapaзeни по естествен път с него дори веднъж." "

Това са някакви конспирологически бълнувания.
Погледни статистиката. В дългосрочен план тежко преболедувалите вируса (без ваксини) 30% от тях страдат от постковид синдром, ментални увреждания, увредени вътрени органи и кръвоносна система, да не ги изреждам. Ваксинираните обаче, не боледуват тежко и избягват тая участ. Да, естествено полученият имунитет е хубаво нещо, стига да оцелееш. Съвсем скоро една германска актриса почина, защото искала целенасочено да се зарази и да го преболедува. Да ама не... Семейството и едва оцеляло.

Имам чувството, че Фейсбук измества Библията, и хората почват да му вярват и да му се покланят... Очакваше се :)

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Това не е вярнонови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано03.02.22 22:46



"""Запомни основните факти - ваксинираните са много по-малко опасни като разпространители от неваксинираните."""




Редактирано от tri-9084 на 03.02.22 22:51.



Тема От днес: още ваксини, поне до края на юни 2023-танови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано03.02.22 23:14



От днес: още ваксини, поне до края на юни 2023-та - ако искаш да имаш т.н. "зелен сертификат".

Да предположим: ти досега - към днешна дата - имаш 1-ва, 2-ра, и, бустерна.. Какво правиш оттук насетне - за здравето си, а не за "сертифицирането" ?




Тема Прага, Франция, Нидерландия. . .нови [re: tri-9084]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано03.02.22 23:27



Повсеместни са протестите. Но защо не са Тема №1 - Това е въпроса ?






Тема Re: Това не е вярнонови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано03.02.22 23:49



Ежко, какъв ти е проблемът? Кое не е вярно?

Хайде пак прочети какво казва докторът:

"Лалвани подчерта, че ваксинирането, включително и подсилващото, е важно, като отбеляза, че неваксинираните хора не могат да разчитат за защитата на имунитета на тези, които са напълно ваксинирани. Той добави, че ако напълно ваксинираните лица се заразят, те остават защитени от тежки заболявания и смърт и обикновено имат само лека инфекция."

Кое не е верно в това което съм казал? Че ваксинираните го карат като лека инфекция? А каква е причината да е лека, и колко е продължителна - това за което говоря? Що не се напънш да потърсиш и данни по тоя въпрос?

Повтарям: да, всички се заразяват. Ваксинацията не спира заразяването, за да заработи имунният отговор, трябва някакво време. По тази причина, като те поръси вируса, ще се заразиш независимо от ваксината. Но, след като ти сработи имунният отговор, бързо се оправяш и убиваш вируса, ако си ваксиниран. Ако не си, те чака процесът на обучение на имунната система, който е доста по-дълъг. В резултат, ще храчиш вируси наоколо върху околните много повече време. Ще си много по-опасен за околните ако не си ваксиниран. Кое не е ясно и кое не е вярно?

Друг цитат от там:

"Екипът добавя, че пиковото ниво на вируса при заразените лица е било едно и също, независимо дали са били ваксинирани или не, въпреки че тези нива са спаднали по-бързо при ваксинираните лица, което предполага, че те са се изчистили от инфекцията по-рано."

- точно за това говоря.

Каква е тази избирателност при четене, че и си вярваш отгоре на това?

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас

Редактирано от Герисъм на 03.02.22 23:52.



Тема Имащият будна съвест, се противи на ненормалносттанови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано07.02.22 22:00



Имащият будна съвест, се противи на ненормалността. Протестите са масови - не само в Европа.


Редактирано от tri-9084 на 07.02.22 22:03.



Тема И това е вяранови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано07.02.22 22:22



Поздрав






Редактирано от tri-9084 на 07.02.22 22:36.



Тема Re: Идва ред и на Темата за ваксинитенови [re: Герисъм]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано14.02.22 05:06



Имам чувството, че Фейсбук измества Библията, и хората почват да му вярват и да му се покланят...
Библията отдавна е задмината - то не бяха рептили, елюминати, тайни правителства, плоски земи, марсианци паркират на пирамидите, Нибиру ще се сблъска със Земята, с харп местят тайфуни и цунамита, списъка става все по- дълъг. Сега йок, що да се пазим от силно заразен и смъртоносен вирус, то даже нямало такъв всичко било измама - ваксините, че с чипове бяха, че някакви си дигитални кодове, дето да ни променяли днк- то, че да ни били изтрепели, щото много хора сме станали ...... изобщо каквато и простотия да се сетиш, колкото и абсурдна да е, ще намериш маса народ, който да я прегърне одма.



Тема Re: Имащият будна съвест, се противи на ненормалносттанови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано24.02.22 18:26



"Имащият будна съвест, се противи на ненормалността. Протестите са масови - не само в Европа. "

За каква "будна съвест" приказваш, какви пет лева търсиш? Търсиш и пропоявдваш откровени лъжи, защо? Кому е нужно, освен на собственото ти его? Оправдание от какво си търсиш - че не искаш да помагаш на обществото, но искаш то да се грижи за тебе?

За такива с такава "будна съвест", егоисти и еснафи и маргинали дето гледат само за себе си, Левски е казл:

"Не сме народ, не сме народ, а мърша, хора, дето нищо не щат да вършат."

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: Идва ред и на Темата за ваксинитенови [re: Exaybachay]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано24.02.22 18:30



"Библията отдавна е задмината - то не бяха рептили, елюминати, тайни правителства, плоски земи, марсианци паркират на пирамидите, Нибиру ще се сблъска със Земята, с харп местят тайфуни и цунамита, списъка става все по- дълъг. Сега йок, що да се пазим от силно заразен и смъртоносен вирус, то даже нямало такъв всичко било измама - ваксините, че с чипове бяха, че някакви си дигитални кодове, дето да ни променяли днк- то, че да ни били изтрепели, щото много хора сме станали ...... изобщо каквато и простотия да се сетиш, колкото и абсурдна да е, ще намериш маса народ, който да я прегърне одма."

Така е, съгласен съм. Но не очаквах, че и християнството толкова бързо ще се маргинализира.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Re: Идва ред и на Темата за ваксинитенови [re: Герисъм]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано25.02.22 01:31



От днес новото двайсе .... войната Русия- Украйна е част от плана - с тази война сега ни отвличат вниманието от ковида, щото аха тъкмо да ги хванем в крачка тия измамници с ваксините.




п.п. прочее горе цитираш Петко Славейков.



Тема Сега, ще си сложиш ли бустер след бустеранови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано27.06.22 22:32



"""сега никой не говори за повече от две дози за одобрените в ЕС ваксини (без J&J). Аз след като се консултирах с когото трябва съм с две дози на Файзер от два месеца и нещо. Като минат > от 8 месеца и ако са готови подходяща бустерен вариант ще си сложа ако се налага. До тогава може пандемията за започне да затихва, поне по света. У нас поради ниското ниво на ваксинация може да ни налази и 5-та и 6-та вълна."""






Тема Ето я демагогиятанови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано29.06.22 23:54



Ето я



„Хора, които се нуждаят от допълнителна защита, това са най-вече . . . [и] онези, които контактуват професионално често с вируса. Това са най-вече здравни работници”, заяви д-р Ангел Кунчев, главен държавен здравен инспектор.

"Здравните работници" - точно поради професионалният им чест контакт с вируса, би трябвало да имат имунитет. Както и техните семейства.






Тема Насади се лъжата: виросоносител равно на боленнови [re: tri-9084]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано30.06.22 22:29



Посред лято пак почнаха да правят хиляди тестове* и да ни плашат, че видите ли, заразените нараствали, че това всъщност било голям проблем.

Що не правят тестове за множеството други вируси ? Защото няма кой да им плаща, затова.

Не им вярвам на тестовете.

Но дори и да приема, че са коректни, - че има "хванат" "точно този щамен вирус" [понеже и с това ни плашат - поредния щам] - какво следва от това, след като няма нищо_лошо_случващо се - не и д о к а з а н а смърт поради ". . ." - и те не знаят поради какво, затова всичкото зло се заключава в цитатниченето на думичката

.

Това е накратко демагогията им.

*Лаборанти станаха милионери от тези тестове.


Редактирано от tri-9084 на 30.06.22 23:00.



Тема Да, няма край демагогиятанови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано12.08.22 23:16



"""Целта не толкова борба с болестта, а да ни ваксинират всички."""

Факт

"""И понеже наближава краят на пандемията по естествен път, сега е най-големият натиск."""







Тема евала попенови [re: Exaybachay]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано06.09.22 18:26



Гледам много съдържателна и чудесна реч е дръпнал пловдивския клоун в деня, в който честваме съединението.





Тема Масовата психозанови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано07.10.22 00:01



Една проста хипнотична процедура е достатъчна да фокусира вниманието на някого толкова силно в един аспект от реалността, че този някой повече няма да забележи, че има хирург, който реже кожата, плътта, директно до гръдната кост, за да осъществи отворена сърдечна операция. Това се случва непрекъснато в университетските болници в Белгия. Има един професор Елизабет Фаманвил, която използва тази проста процедура – да фокусира вниманието на пациента върху нещо и можеш да режеш през гръдната кост и пациентът няма дори да забележи. Такава е силата на този механизъм на фокусиране на вниманието. Точно същото става и при масовата психоза. Първо, хората започват да се сблъскват с всякакъв вид емоции, които нямат връзка с менталното функциониране, а след това всички тези емоции, цялото това безпокойство се фокусират в една точка и като следствие хората вече не забелязват, че губят всичко. Че губят здравето си, парите си, бъдещето на децата си и така нататък. Точно това се случва при масовата психоза. Така че, след като веднъж разберем, че механизмът на масовата психоза е вид хипноза, разберем, че това е феномен, който винаги е провокиран от гласа на някого – лидерите на масите, които използват индоктриниране и пропаганда, за да продължат масовата психоза, тогава разбираме също, че ако искаме да прекъснем масовата психоза, трябва да продължим да говорим, тези гласове трябва да продължат да говорят. Ако различни гласове, ако хора, които не са съгласни да вървят с масите, продължат да говорят, те няма да успеят да събудят масите – понякога някой се събужда, но обикновено хората продължават да бъдат в хватката на масовата психоза, но това не означава, че говоренето им няма ефект. Нищо подобно. Тяхното говорене постоянно ще прекъсва хипнозата в някаква степен и ще предотврати хипнозата да се задълбочи толкова много, че хората да станат убедени, че трябва да унищожат всеки, който не е заедно с тях.






Тема "очевидни свидетества" има за смърт от ваксининови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано26.10.22 00:06



"Очевидни свидетелства" има за смърт от ваксини - към днешна дата са над 500 хиляди - доказани.


Редактирано от tri-9084 на 26.10.22 00:09.



Тема Re: евала попенови [re: Exaybachay]  
Автор Prokimen ()
Публикувано23.11.22 04:54



Друже, ако не вярваш на плана или на Библията за голямата война, погледни в ютюб клиповете на някои равини какво очакват от голямата война.

Настоятелно ти препоръчвам клипчето на рускиговорящия равин Булочник за съдбата на народите при идването на машиаха -https://youtu.be/UUZQDp9mvgA

Струва си човек да се съобрази с огласеното официално от Клаус Шваб за да види как светът е забързан, според плановете, към своята гибел.

Вече е твърде късно за препирни. Дошло е времето на мълчанието и всеки да скъпи малкото време, което му е дадено.

Поздрави



Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано06.12.22 05:49









Редактирано от Prokimen на 06.12.22 05:52.



Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: Exaybachay]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано06.06.23 15:22





Имали въобще някаква вероятност БПЦ да се поочисти от подобни идиоти някога? Тази църква в Бог ли вярва или в руZия - посланията на Исус ли изповядва или на путин? Клерикалите за спасението на душите човешки ли трябва да се грижи или за употребата им в политически интриги?



Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: Exaybachay]  
Автор Prokimen ()
Публикувано21.07.23 07:21



Нямам чест да познавам лицето, което се споменава възторжено от някои като "иподякон". Преди години писах по въпроса, че такъв чин не съществува реално в БПЦ БП.

Преведено на говорим език, все едно санитарките да се величаят като медицински сестри.

Най-често, т.н. "иподякони" са чисто и просто клисари, облечени в стихар, но работата им да духат въглена в кадилницита. Някои "иподякони", в най-добрия случай са постригвани за четци.



Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?!нови [re: Prokimen]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано29.07.23 22:31



И клисар да е, му е много на този самозабравил се циркаджия. Трябва да стои пред входа на църквата и да лъска обувките на всеки, който иска да влезе в нея - това трябва да му е работата на подобно ойларипи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.