Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Ех, статистики. . .нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано01.01.22 00:50



Много ми е любопитно, как избираш да вярваш на някого, а да игнорираш някой друг? Правиш някакво детайлно проучване за компетентност, или защото ти харесва какво се казва, звучи ти удобно, подвеждаш се по благите думи и това ти е критерият за истина? Субективност до дупка?

Не ми се мисли тогава в какво вярваш свързано с боговете...

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема А чуваме ли и вслушваме ли се в съвестта ?нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано01.01.22 23:22



"""Много ми е любопитно, как избираш да вярваш на някого, а да игнорираш някой друг?. . .Що за съвест се успокоява по такъв лъжовен начин?"""

Понеже постави въпроса за съвестта - гласът Божий, затова предоставих препратката към един от хората, който се всулшва в този Глас - поне, по тази Тема.

Ако имаш нещо да казваш в противо_речие, защо не коментираш онова, което казва Крум Савов - цитираш го, след което отговаряш. По съвест. Така ще е най-честно

.

Честита Нова година


Редактирано от tri-9084 на 01.01.22 23:46.



Тема Re: А чуваме ли и вслушваме ли се в съвестта ?нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано04.01.22 15:23



"Ако имаш нещо да казваш в противо_речие, защо не коментираш онова, което казва Крум Савов - цитираш го, след което отговаряш. По съвест."

В тези дискусии водещото не е съвеста, а компетентноста. Ти може да си много съвестен, но ако не разбираш нищо от темата, съветите ти могат да бъдат смъртоносни. Дадени с най-чиста съвест, от сърце, така да се каже.

А човека от видеото се е начел по темата от жълти вестници и социални мрежи. За съвестта му не знам.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Съвестта се вслушва в Истината.нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано04.01.22 23:30



Съвестта се вслушва в Истината. - като тази, на доцент Атанасов от Пирогов, който говори от 2 годишния си опит, бидейки на "барикадата"






Редактирано от tri-9084 на 04.01.22 23:37.



Тема Re: Съвестта се вслушва в Истината.нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано05.01.22 15:14



"Съвестта се вслушва в Истината."

Това са глупости. Съвестта е оценка на собственото представа за истина, и по един и същи въпрос тази оценка може да е коренно различна при различни хора. В случая човекът публицира собствените си представи, а те се определят от много неща - опит, компетентност и др., и най-вече некомпетентност но желание да се изкаже. И ако се зачетеш малко в по-сериозната литература, ще ги видиш как е гол и бос по конкретният казус. Проблемът е, че той вярва на нещо, което няма стабилна основа, слухове, клюки, социални мрежи, а там е гмеж. За съжаление, и много специалисти в една област се изказват некомпетентно за близка друга област - било от малко знания, било защото са затънали в коловоза и нямат поглед по близките теми, и карат на знания от 50-те години на миналия век.

Че правителството реагира неадекватно, е ясно. Прав е медика от Пирогов. Но ако се махнат всичките мерки, дето се опитват да прилагат, дали ще стане по-добре? Сега някак се ограничава заразата, ако спре това ограничаване, смъртността ще се дигне главоломно, и не от самата болест, а от отказа за обслужване по болниците, щото няма места и доктори. На вас антиваксърите и всякакви противници това достига ли ви до акъла, или не може да го смелите? Тоя революционен плам не е под лозунга "свобода или смърт", а под лозунга "свобода И смърт"... Много милостиво. Ми помислете, не живеете сами в това общество, има и други, които също се нуждаят от медицински грижи.

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас


Тема Не е "собственото представа за истина"нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано06.01.22 22:13



"""Съвестта е оценка на собственото представа за истина, и по един и същи въпрос тази оценка може да е коренно различна при различни хора. В случая човекът публицира собствените си представи, а те се определят от много неща - опит, компетентност и др., и най-вече некомпетентност но желание да се изкаже. И ако се зачетеш малко в по-сериозната литература, ще ги видиш как е гол и бос по конкретният казус."""

Ми не е "собственото представа за истина. . .", а вслушване в гласа Божий. Невслушването може да стигне до жигосване на този Глас, на съвестта - Апостол Павел говори за това в 1 Тимотей 4:2.

Ето ти прекрасен пример за човек, който не само че не е жигосал съвестта си, но продължава да дава пример на всеки немощен:

(междувпрочем, "вбеси" е достатъчно показателно).

Редактирано от tri-9084 на 06.01.22 22:45.



Тема Re: Не е "собственото представа за истина"нови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано07.01.22 15:18



Ежко, ежко лукавата ти екстрентричнтричност няма да те заведе на тесният път на спасението.



Как си се струва ?



Тема Re: Не е "собственото представа за истина"нови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано07.01.22 23:45



Има достатъчно информация, която да опровергае лъжеинформацията - само, че ти не търсиш истината, а търсиш да хнане дикиш лъжата, фейка.



„Господ гледа всичко! Моята благословия е духовна, а тяхната – материална, това е написал Новак Джокович в съобщение до брат си Джордже. Той от своя страна го прочете пред медиите в Белград.” Няма да давам връзка, макар и да е по-сигурна от твоята.


В отговор на:

Ежко, ежко лукавата ти екстрентричнтричност няма да те заведе на тесният път на спасението.




Тепърва ще излиза истината за демагогията - т.е., лукавостта относно "ваксините". В твоя власт е да си биеш и 2-ра и 3-та и 4-та. . . и "не знам коя си по ред" и "не знам какво точно". . . Докога ?

Ти, нали вече влезе . Така че, кой на кого служи, нека Господ да отсъди.

"Господ е Пастир мой, от нищо не ще се нуждая:"

Редактирано от tri-9084 на 08.01.22 00:00.



Тема Re: Не е "собственото представа за истина"нови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано08.01.22 22:49



Плътското вижда онова, което иска да види. Духовното зрение се дава свисше.

Не се имам за виждащ - все още се опитвам да търся [с Дух и с Истина], и затова вярвам на сръбският патриарх Ириней, който му връчи орденът св. Сава




Редактирано от tri-9084 на 08.01.22 23:07.



Тема Re: "пандемични времена"нови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано08.01.22 23:00



Въпреки всичко, си ми мил, друже. Благодаря ти за всичко. Прости ми.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.