Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?! [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано10.05.20 23:41



Може ли при толколва много починали от или с, но по причина на коронавируса медицински работници да омаловажаваме епидемията?

Списъкът на измрелите руски владици, свещеници, дякони и четци е също внушителен.

Когато измират толкова много медицински работници, ако не скъпим своя личен живот, да пощадим чуждия, на медиците, за да не бъдат записани имената ни като ХРИСТИЯНИ-УБИЙЦИ.





Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?! [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано10.05.20 23:59





Ето един от нагъл смелчак, станал жертва на собствената си партизанщина.
Бог да го прости и да успокои революционната му душа, увлякла към зараза много души, защото не е само той да умре от клира на патриаршеската катедрала в Москва.





Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?! [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано11.05.20 00:25




След смъртта на предстоятеля на патриаршеската Елоховска катедрала "Свето Богоявление" отец Алексанър Агейкин, заради когото запретиха в служение известния мисионер и богослов протодякон Андрей Кураев, църковните и граждански медии известяват за смъртта и на протодякон Евгений Трофимов





Редактирано от Prokimen на 11.05.20 00:27.



Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?! [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано11.05.20 01:37





Имаше убеждение, че коронавирусът заразява преди всичко възрастни хора. Изказваха се специалисти, че новият вирус е вид "леко грипче". Поради безотговорността на много отговони личности, епидемията отне жертви.

Не съм срещал статистика колко лекари и колко духовници умират за една година.

Смъртните случаи във всяка държава са различни. Засега България и родната църковност са пощадени. В Русия броят е неясен, но се стигна до лекарски смърти, след "полет" през болничния прозорец.

Заразата отне живота и на млади хора. Четецът Михаил е описван от всички като рядко събран в себе си християнин. За него не можем да кажем, че е постигнат от т.н. "напрасна смърт" или неочаквана смърт. Бог да всели душата му в лоното Авраамово и Исаакова и да получи утешението да съзерцава Триединния Бог, възпявайки го с небесните сили!

За голямо съжаление, вирусът умъртви много народ, който беше неготов за вечността. Църквата, загрижена за продажбата си на свещи и други религиозни услуги не намери пастирско слово да призове към готовност за смъртана евентуалност.

Като че ли Църквата тържествува от повечето доходни погребения, а не толкова за една спасена душа. Затова и душите по дяволите. Важното е бизнесът да не умира.

Дърева и Ко ревнаха като крастави магарета против имагинерните "храмоборци". Синодът викна, че причастието не заразява. А защо Синодът подменя в другото време причастието с курбана? Някой да е чул владика да призовава курбанджиите да се причастяват? Аз не съм. Някой да е чел злобната Дърева и Ко да се борят срещу подмяната на христянството с религията на материализма?

Добре, че сред мъртъвците се срещат и хора, скъпящи душите си в светлината на евангелските ценности.





Тема По причина каква, умират (телесно) хората ? [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано11.05.20 23:43



"""Може ли при толколва много починали от или с, но по причина на коронавируса медицински работници да омаловажаваме епидемията?"""

Кой Ви даде правото да говорите за причина - и то, за смърт. Вие дори не сте лекар, а си позволявате да прокарвате общото внушение, че зад всяка смърт причината е т.н. вирус "корона".

И аз съм лаик, затова не искам да влизам в спорове. Но съм по сметките. Когато се говори за "толкова", нека се предоставят цифрите. Иначе се предоставя демагогия.

Ние, в България, имаме памет за починалите с т.н. некролози (не само в Богослужението). Това за някои (тези хора) са цифри - според статистиката. Защо не публикувате - в този форум стотиците некролози на млади хора, отиващи си всеки Божи ден и да поясните от какво точно са починали. Както го направихте току-що - с други, заминали си от този свят.



Редактирано от tri-9084 на 12.05.20 00:14.



Тема Не всеки заразен боледува от КОВИД19 [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано12.05.20 14:36



Не един или двама специалисти си позволиха да кажат някои простички истини - като например това, че заразените с всеки изминал ден надвишават многократно официално обявените (тестваните). И с всеки изминал ден това съотнешение се увеличава, без да се знае колко точно са се заразили към днешна дата и колко са заболели от болестта *.

Другото: за всичко е виновен коронавирусът, в това число и за смъртта. Влязъл ли е някой в инфекциозното, умира ли там, причината е вирусът корона. Това го знам от действащ лекар - просто, при тези условия няма възможност за допълнителни изследвания (аутопсии). Дори и да има съпътстващи заболявания, причина за смъртта е COVID19. Впрочем, *КОВИД19 е името на болестта- вирусът има друго име. Така че, човекът може да е бил само заразен и да почине поради друга причина - т.е., без да е заболял от COVID19 - но причина за смъртта задължително се записва болестта. При все, че всеобщо се признава, че самата болест все още е неясна (за разлика от вируса).



- изклучително интересно интервю.


И това също е




Редактирано от tri-9084 на 12.05.20 15:56.



Тема Re: ЩО ЗА ВЯРА Е ТОВА?! [re: Prokimen]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано12.05.20 21:04



Споделям думите на Лимасолския митрополит Атанасий:

"Без да игнорираме обективно сложната действителност и при това бидейки хора на Църквата, ние несъмнено имаме и свой собствен начин, който ни помага да преценим и да употребим за благо тези изпитания, които се срещат в житейския път. Затова дайте да се отнесем внимателно към това изпитание, със съблюдаване на всички мерки – обществени, научни и прочие, но преди всичко с доверие към Бога, Божията Майка, светците на нашата Църква. Винаги в трудни времена Църквата ни учи и призовава да се молим. Само молитвата е способна да измени хода на събитията"


А това "Като че ли Църквата тържествува от повечето доходни погребения, а не толкова за една спасена душа. Затова и душите по дяволите. Важното е бизнесът да не умира."
- предполагам сте писал емоционално, но изобщо не мога да споделя... Познавам вече много искрено вярващи енорийски свещеници, готови дори да понеса репресии, ако правителството затвори църквите.



Тема Патолозите:хората умират С, а не ОТ коронавирус [re: tri-9084]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано13.05.20 14:58



Патолозите в крайна сметка са онези, които фактически установяват причините за смъртта. В наскоро проведен уебинар на водещите патолози в Европа, те директно обвиняват СЗО в некомпетентно, неадекватно поведение.






Тема Re: Атанасе, не с е прави на шантав [re: tri-9084]  
Автор Prokimen ()
Публикувано24.05.20 19:25



Атанасе, не се прави на шантав! Колкото и да се превземате с Косьо с прословутата ви патология, аз цитирам официални статии и не виждам защо идиотски се заяждате с мен. Никак не ви прилича на годините, а за християнството Господ да се разправя с него, ако го има у вас.



Тема Какво искаш да ти кажа, за да ти угодя [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано27.05.20 23:32



Сигурно съм шантав.

Полагам някакви [Бог знае какви] усилия да търся истинно - с дух и с истина, както кава Господ. Ако това ме прави шантав, така да бъде.

Нека бъде Божията Воля.

. . .

П.П.




Редактирано от tri-9084 на 27.05.20 23:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.