Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Не намери сили да ми простишнови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано11.12.21 23:47



Ако не си ми простил, за какво се бориш ?




Тема Re: "пандемични времена"нови [re: tri-9084]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано17.12.21 16:02



Казваш няма пандемия? Може, но болестта си е страшна. Дано те е отминало. Нас ни удари тежко и лежахме в Пирогов, а там беше кошмар... И коридорите бяха пълни с болнични легла, през минути докарваха тежки случаи, много бяха неспасяеми...



Тема Re: "пандемични времена"нови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано17.12.21 22:01



Имаше - имало е, и по страшни вируси.

На какво основание набедиха точно този, та да създават специализирани отделения в болниците ?

Оттук идва и заблудата, че смъртта - в точно тези отделения, е поради причина единствено точно този вирус. А и това ни втълпяват всеки Божи ден: "днес, заразените от С19 са. . .". Т.е., внушава ни се заболеваемост, а не заразени. Факт е че много хора много пъти се заразяват, и нямат проблем. Факт е, че от хората, които си заминават от тоя свят са 85% над 60 години със съпътсващи заболявания. Факт е и това, че от всички заразени с вируса (и не, не е името му С19 - надявам се да му знаеш името) умират по-мако от 0,5 % от всички отишли си от този свят. Което е нещо нормално. Но да, вече 2 години в с и ч к о е C19. И естествено, следват "ваксините".

За теб нормално ли е тази - не знам как да я нарека - примерно: "политика на задъжително вакЦиниране", след като очевидно няма ясен резултат. Нормално ли е да има въвеждане на сертификати - едни хора да им се запазят правата, а на други да им се отнемат, след като вакЦинираните са също не по-малко заразяващи .





Редактирано от tri-9084 на 17.12.21 22:41.



Тема Re: "пандемични времена"нови [re: nabludatell42]  
Автор Prokimen ()
Публикувано19.12.21 23:26



Благодарете на Бог, че Ви е изправил на крака без усложнения.

Ето и моите 5 жълти стотинки по темата.

Гледам на болестта и на всичко свързано с нея като знамение свише и небесно напомняне за "паки грядущего ...".

Не мисля, че темата заслужава дискусия.

Синовете човешки са публикували предостатъчно информация и ако някой изнасилва съзнанието си да не вижда реалностите, значи, съвестта му е жигосана.

Аз заживях с мисълта за обреченост.

Затворих акаунта си във фейсбук за да не губя душевния си мир и не мисля да влизам в стерилни надприказвания. Дошло е времето разделно за мълчание и скъпене на душенвния мир с надежда Бог да ни дава трезвост в тези сложни времена, а когато изпитанието стане непоносимо, Бог да съкрати усилните дни както на Него е угодно и за нас душеспасително.

Редактирано от Prokimen на 20.12.21 02:31.



Тема Re: Ти на колко ваксини си готов да се подложишнови [re: Metropolis]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.12.21 02:51



По служебно задължение и аз съм с упоменатите от Вас две дози.

Никак не ми се вярва, че в скоро време биха отминали мерките, свързани с проблема. Дръзвам да предположа, че ще се въвеждат все по-строги мерки, които ще се вграждазт в традиционното християнско вероучение.

Бог да ни дава трезвост и благодатни сили да не отпаднем от Него.

Ако ми е позволено, бих Ви препоръчал да хвърлите поглед към видеото на украино-американския лекар, юдей и хасид д-р Владимир Зеленко пред равинския съд на Израел.

Бог на Авраама, Исаака и Якова да поживи добросъвестния доктор Зеленко, излекувал Доналд Тръмп и други високопоставени политически личности.









Тема Re: "пандемични времена"нови [re: tri-9084]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.12.21 03:54



В отговор на:

На какво основание набедиха точно този, та да създават специализирани отделения в болниците ?




Хей, богословстващият,

станал си послушен :) Скоро не си повдигал стари теми :)

Готви се да те затворят в изолационен лагер като в Австралия.

Ти не разбираш ли шеговитостта на задявките ми?

Така или иначе, убедил съм се, че си оръдие на изкушение и затова се старая да спазвам модерната "социална дистанция" :)

В свидетелство на добронамереността ми, ще ти препоръчам малко инфо специално за теб, което не касае другите единоЗверци

- книгите му не са кой знае колко интересни, но има клипове, в които огласява интересни неща. Доколкото ми е известно, от университетските светила той единствен свързва ставащото по сценария на Клаус Шваб с Откровението



- статията е критична, но името на една от най-големите френски специалисти в областта на генетиката заслужава внимание. В ютуб има интересни клипове с нейни изказвания

- ФБ стената на бившия френски здравен министър на Жак Ширак, заемал отговорен здравен пост към ООН. В забранения филм HOLD UP той свидетелства как станали номерата с THE LANCET. Прояви смелост да застане на страната на проф. Дидиер Раулт. Изплахи се за забранения филм и оттегли приказките си под предтекст, че били манипулиран, но все пак огласи демагогията в най-авторитетното медицинско издание.

- с участието на проф. Кристиан Перон, който заслужава подчертано внимание. Той е един от най-ярките и активни противници на ... Бивш отговорник на СЗО за ваксините в Европа, бивш завеждащ отделение към известна болница, но уволнен. Продължава да говори като действащ медик и университетски преподавател. Изготвил солиден доклад за странностите с модерната болест. (не намирам ФБ стената му при все че я следях. Има много клипове с негови изявления като медик със световно реноме



Тема Това не е въпрос към тебнови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано21.12.21 23:11



Това е въпрос към Косьо, не към теб. Ти отдавна си изгубил доверието ми. Самият ти постинг започва с цитат-въпрос, на който не даваш адекватен отговор.

Преди години - в отговор на някой от съфорумците тук, ти изваде цитат от контекста на една Христова притча: "синовете на тоя век в своя род са по-досетливи от синовете на светлината.". С течение на годините разбрах, че човек може да си "щипва" доза истина и да извърта нещата както си ще - както го правят протестантите, както го правиш и ти. В това число и относто обвинението ти за повдигането на стари теми. Защото ти самият си повдигал "стари" теми - множество пъти, за да ме . . .(ти си знаеш, поради що и какво), и то - най-вече, анонимно. Докато аз не съм съм се криел, освен в редките случаи, когато съм изтривал постинга си. Писал съм до Киро Аминистратора по този въпрос когато бях модератор преди 11 години с молба, да не могат да се трият постинги и така да се вижда кой е "повдигачът". А ти - ти защо си пак
такъв





Ето, сега ти се предоставя възможност да ни кажеш какво точно си има впредвид в онова време, относно



Редактирано от tri-9084 на 21.12.21 23:41.



Тема За довериетонови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано25.12.21 22:55



Защо изгубих доверието ти ли ? - ето, поради това



Оттогава насетне, всички твои приказки за мен са съмнителни.



Редактирано от tri-9084 на 25.12.21 23:06.



Тема Re: "пандемични времена"нови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.12.21 10:32



"Факт е и това, че от всички заразени с вируса (и не, не е името му С19 - надявам се да му знаеш името) умират по-мако от 0,5 % от всички отишли си от този свят."

До кога с тези лъжи бе, Наско? Имаш ли съвест или само ръждата е останала там?...

Ето

графиката на умиранията от Националният статистически институт за последните 6 години. Съвсем официални данни, на тяхна база държавата прогнозира развитието си. Много по-сигурна информация от оная клоака наречена "Фейсбук"...

Ясно се вижда, че преди 2020 г. средно на седмица са умирали около 2000 човека, на моменти до 2500. Това прави ориентировъчно към 110000 смъртни случая годишно средно.

От средата на миналата година се появяват пиковете на пандемията. Значи, средната смъртност за година и половина в българия инкасира грубо 170000 смъртни случаи. Пиковете над тази средна смъртност представлявт известните до момента към 30000 смъртни случаи от вируса. Това означчава над 17% повишение на общата смъртността в България. Повтори си го пандемията предизвиква покачване на общата смъртност почти с една пета! Такова нещо от войната не се е случвало...

Не разбирам, какво предизвиква такова желание да се обслужва такава промивка на мозъка - "0.5%", като всеки дори малко интелигентен човек може да получи верната информация? Що за съвест се успокоява по такъв лъжовен начин?

Не си отивай кротко в тъмнината (c) Дилън Томас

Тема Ех, статистики. . .нови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано29.12.21 23:57



Като заговори за съвест







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.