Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:30 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Клевета енови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано17.09.21 23:08



В отговор на:

Абе Ежко не ставай смешен. Вестник труд е за много широка аудитория предимно от атеисти. Това не е Църковен вестник". Все едно да обясняваш на ученици от гимназията за атома чрез подробните модели от този наРъдърфорт.









Тема Re: ??????нови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано20.09.21 14:53



Aбе Ежко на теб какво ти говори нещо от изречение завършващо с това =

?
Ако разбереш добре, ако не няма да пиша повече в тази тема че съвсем я оспамихме с теб.



Тема Това обяснява всичкото твое виждане по въпросанови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано22.09.21 22:42






Редактирано от tri-9084 на 22.09.21 23:00.



Тема "Антиваксъри" е пропагандно клишенови [re: Metropolis]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано02.10.21 17:25



Да се наричат онези, които са срещу точно тези конкретни ваксини "антиваксъри" е все едно да се наричат "вегани" хората, които ядат пилешко, телешко и свинско, но не и месо от костенурка. Това е супер плиткоумно пропагандно клише. Повечето от хората, които са срещу тези нови, половинчато ефективни и недоизпитани ваксини, приемат и са си сложили на себе си и на децата си поливалентните ваксини срещу морбили, вариола, полиомиелит и т.н.

Впрочем, аз се вакснах с еднодозовата преди три седмици, но с цялото съзнание, че има риск от тромбози и че аз си нося отговорността, ако стане нещо. Все пак всех решението, че така ще съм по-малко рисков за по-възрастните си роднини, колеги и хора, с които общувам лице в лице. Става дума за трудно проследимо разпределение на вероятности и тъй като съм здрав рискът за мен е достатъчно малък, че да се реша. Но съм категорично против задължителното ваксиниране, при положение, че фирмите производители и медиците, поставящи ваксината, отказват да носят каквато и да било отговорност за евентуални фатални странични ефекти. Преди ваксинацията в една от големите болници дори не ме попитаха накратко за здравословното ми състояние и не ми измериха кръвно, довериха се на попълненото от мен информирано съгласие, където съм отбелязал, че нямам алергии, и толкова.

Като контрапункт на тезата за окултното вдъхновение на антиваксърството, поддържана от цитирания от теб архимандрит Нафърфор-подмазвач на медицинския фашизъм, бих цитирал предупредителните думи на интелектуалци, които виждат в съвременната пресилено обявена и изиграна извънредна ситуация претекст за трайно ограничаване на свободите и налагане на нова нормалност с постоянно внушаване на страх, ограничения при най-малки потенциални опасности, следене, профилиране, принуждаване към здравни интервенции без нужда, вървене към тотален био-психо-социален контрол. За наше добро, разбира се. За да премахнем тайнството на живота и смъртта, за да се отървем от древната вяра и да предоставим телата и душите си на панмедикалистките експерти, жреците на новия хуманистичен култ.

Или както казва Андре Конт-Спонвил: "Панмедикализмът е старческата болест на хуманизма"



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Да, разбира сенови [re: Герисъм]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано04.10.21 22:47



"""И като не е притча, не заслужава ли да се замислиш над нейната поука? Или има някакво избирателно отношение тука..."""

Без съмнение, е така. Тук става въпрос за алегория - и там има Премъдрост - тук няма никакво съмнение.




Тема Re: "Антиваксъри" е пропагандно клишенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано19.10.21 00:39



рискът от един вирус, който убива минимално и само вече болни възрастни хора, всява страх като чумата през ХVI в., отнела живота на една трета от населението. Трябва да имаме предвид духа на времето.
т.е. да му теглим една майна на тоя вирус и ваксини, и мерки, и прочие, и да видим дали ще стане, като чумната пандемия - ако стане, значи нема конспири, ако не стане "аз казах ли ви".

Не ти ли се струва, че това е "малко" счупена логика сякаш?
А най- странното в цялата ситуация ми е, че се страхувате от ваксините, а не от болеста. Когато аз пък питах лекар "който трябва", човека направо се изсмя и ми рече "ти щото не знаеш колко по- рискови са ваксините, които са ти били, като дете".

Та в кратце - от ваксините не познавам нито един човек, който да е починал или поне да е получил някакъв проблем. От ковида починаха вече двуцифрено число мои познати, близки и роднини. Та толкоз с вашите глупашки конспирации. Пред очите ви се случва, ма дирите под вола .... оФца дирите, даже не е и теле.



Тема Ех, човеченови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано27.11.21 23:13



"""[Отварям тема с очевадни свидетелства, че независимо от степента на вяра в каквото и да било, заразата не щади никого."""

Слаба ти е вярата - Вярата твори чудеса.

Другата демагогия е това, че има пандемия. Ами няма.


Редактирано от tri-9084 на 27.11.21 23:21.



Тема Re: Ех, човеченови [re: tri-9084]  
Автор Prokimen ()
Публикувано30.11.21 10:22



Поглеждам на хорихонта за да видя кой е жив, кой е здрав, кой е ваксиниран, дали в клуба се пише със зелен сертификат или само с жълти книжки и виждам, че Наско не е консултирал доктор, адресирайки ми провокационен текст, знвейки, че не чета и не пиша от дълго време в клуба - морга.

Останах изненадан, че е писал сополиво дори на отец Никанор за моето безразличие към неговата проблематика по мой адрес. Нямам представа до каква степен са си приятели, но не немирам свидетелство на добро душевно здраве да бъде занимаван отец архимандритът с Насковата хронична краста, спрягайки името ми.

За проявилите интерес към мен ще споделя, че известно време пишех и критикувах във ФБ, но от известно време си затворих акаунта във ФБ. Както модераторът е констатирал, нещото като блог и то е затворено. Престанах да следя православните идиотщини.

Дълбоко съжалявам, че съм загубил много време от живота си за надприказване в този форум.

От дългия си скорошен престой в София констатирах, че организацията БПЦ БП е чисто търгашеска и няма нищо общо с Христа Спасителя и оттам, плод на нездраво психично здраве е да се вярва в благодатност и дущеспастелност. Никой не го е грижа за душата на който и да било. Важен е свещеният бизнес или църковно търгашество.

Останах смаян да констатирам, че расте едно ново поколение, тотално откъснато от някогашния български манталитет. С такава младеж бъдещето е обречено на провал.

Единственият положителен спомен от дългия ми престой в Бг беше небивалото молитвено пение на хора в патриаршеската катедрала. Олтарните служители имат отвратително поведение. Не разбрах логиката на някои нововъведения в литургийното служение.

Радостен беше фактът, че млади родители причастяват децата си, както и присъствието на млади семейства с домочадията си на бденията, но мутренската походка из храма на

Долнопробността няма да привлече млади хора или личности, с чувство на човешко достойнство.

Свещопалците са в процес на измиране.

За известно време ще се задържат лицемерите, мамещи сеьбе си и заблуждаващи зяпалците. Доколкото няма автентично християнство в храмовете = свещопалници, то играчите няма дълго време да си играячт театрото.

Светът загива заради лицемерието, патент на православието, което не е и няма да бъде християнство.

Дошло е времето на домашната църква. Всеки да си е църква за себе си, богомолец, свещеноизвършител, владика и домашен патрика. Всичко друго е пошла игра на шикалки.

Искам да вярвам, че Наско ще намери мъжественост да прежали Валентината, която съсипа клуба и като човек с духовна грамотност, ще намери сили да съзрее духовно за да оглави домашната си църква без сополивене и превземки.

Радвайте се в Господа който както умее и възмъжавайте в автентичното, евангелско християнство, което не е идентично с православното бакалджийство.

Оставам с доброжелателателност към всички, дори и към професионалното лукавство на Наско.

Явно не са му изпробвали всички ваксини наведнъж, белким му оправят кривините :)

Останете си със здраве

Информираха ме, че някои проявили интерес към моята убога същност. Благодаря за вниманието. Засега съм жив, въпреки двойната ваксина по служебно задължение, въпреки че съм с подчертани резерви към експерименталните течности.

Доколкото сайтът е Православие и краят на света е част от православната догматика, въпросът ми е дали мислите като някои сведущи в Св, Писание, .че светът е навлязал в последните 7 години на своето същесмтвуване, според Откровението?

На Наско желая да не плаче на чужд гроб и да престане да самозадоволява в псевдодуховния си онанизъм. Това няма никога да го изведе от степента на псевдоправославното му кокетничене.

Поздрави на всички!



Тема Re: Ех, човеченови [re: Prokimen]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано30.11.21 17:55



С малко неща от написаното от Вас мога да се съглася. Но се радвам да ви чуя! Надявам се да сте в добро здраве в тези пандемични времена.

Клубът затихва, да. Но мисля че беше добро място за обмяна на мнения. Пък и както сме карантинирани, единият интернет ни е останал

И фейсбукът вече отминава, да видим какво ли ще го измести...


Поздрави!



Тема "пандемични времена"нови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано11.12.21 23:37



"пандемични времена"

Ето това е, което внушава Демагогията - сиреч, Лукавия.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.