Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Критикарството към висшия клирнови [re: famulus]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано22.02.05 17:21



Но преди това излезе и нещо друго:

"На въпрос дали имат намерение да се срещнат с представители на синода на патриарх Максим, отец Бараков коментира "За какви срещи говорите? Между нас стои кръв!". По думите на отец Бараков за диалог ще може да се говори само след като патриарх Максим и митрополит Натанаил се оттеглят в манастир."





Господ е мое упование

Тема Re: Да: като брат със съгрешил братнови [re: Eжko_]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано22.02.05 17:26



С това правило но Втория Събор направо ме разсмя. То аз като църковен настоятел писах писма до всички инстанции и не получих никакъв отговор, и то за нарушенията на един дребен свещеник и за страшните нужди на срутващата се църква, а на критика срещу патриарха и срещу неговите първенци ЩЕ ПОЛУЧА ОТГОВОР и делото щу тръгне...

Предполагам, че даже и ти си се засмял...

Истината е пределно проста. Нашето днес не е Църква и каноните и правилата за нея не са валидни.

Затуй важи Правилото на Двукратния и епископът вече по това правило не е епископ и не е нужно да се доказва неговата негодност по Първата част на Правилото, защото той нарушава Правилото на Апостолите и веднага /БЕЗ РАЗСЛЕДВАНЕ - всички го виждат при съвременните медии/ получава от ТЯХ анатема.

Всеки преценява и ако има смелост и "възможност", да се отдели от анатемосания.

Ти не си имал смелост - не те обвинявам. На твое място сигурно и аз нямаше да се отделя.

Доволен ли си от този отговор?



Тема Re: Да: като брат със съгрешил братнови [re: Tимoтeй]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано22.02.05 17:42



Не се чудя, откъде намираш сили да се разсмиваш.

Не се чудя също, как всичко за теб е "пределно просто" (едва ли не като фасул).

Чудя се на себе си, защо още продължавам да се опитвам да говоря със всичко виждащия - та има ли смикъл да се говори с някой, на който всичко му е ясно.


С Богом, приятелю, аз съм дотук.


Господ е мое упование

Тема Re: Да: като брат с Братнови [re: Eжko_]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано23.02.05 10:36



Справедливо е това, което казваш. Текстът на 6-то правило на Втория вселенски събор обаче не може да се мисли, че отменя 15-то правило на Двукратния. Нито обратното. Тези правила по същество казват все едно и също нещо. Но 6-то правило допълва редът, който не е описан в 15-то.

Редът от инстанции, които описваш е минат точно така, както си му е редът. Всъщност нарушител на църковните правила и ред трябва да се счита този, който не е счел за нужно да разгледа жалбата, когато това му е задължението. И чак тогава е станало възможно отделяне. Така, че не можеш да се позовеш на 6-то правило. И това както пише не е ”само под предлог на някои обвинения” с цел да се прави разкол заради самия разкол. Така че и цялото цитирано 15-то правило пак не е в наша вреда.



Тема Re: Критикарството към висшия клирнови [re: Eжko_]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано23.02.05 10:58



Виждам, че си отговорил на по-несъществената част от моя постинг. И си добавил още това-онова. Без да го коментирам (мисля няма смисъл) ще попитам: Защо не си взел отношение по отговорът на въпроса, който ми зададе - ”какви декларации искаме”? Мисля, че това беше основният смисъл на тази нишка.



Тема Re: Да: като брат със съгрешил братнови [re: Eжko_]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано23.02.05 11:02



Ние наистина оставаме С БОГОМ и с Неговия Закон, а ти оставаш при тези, които в голямата си част, са БЕЗ БОГОМ и без Неговия Закон.



Тема Re: Да: като брат със съгрешил братнови [re: Tимoтeй]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано23.02.05 11:57



Ти го каза.

Господ Единствен е Съдията.


Господ е мое упование

Тема като брат с Big Brotherнови [re: Ask2OO4]  
Автор famulus ((нищожен))
Публикувано23.02.05 13:22



май това означава - голяма буква - голям брат, малка буква - малък брат... малка България - Великия Съветски Съюз! Маааалкото БПЦ- голяяяямото РПЦ!
Но - да живеят всички РПЦ-та по всичките земни кълбета, дето казал един.

Редактирано от famulus на 23.02.05 13:24.



Тема Re: Да: като брат със съгрешил братнови [re: Tимoтeй]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано08.03.05 13:22



"Ние наистина оставаме С БОГОМ и с Неговия Закон, а ти оставаш при тези, които в голямата си част, са БЕЗ БОГОМ и без Неговия Закон."


Здравей скъпи приятелю,

Когато ми написа тези твои страшни думи, си спомних за вуйчо ти, когото ти от известно време водиш в храм на БПЦ. Мислех още тогава да ти задам един въпрос, но се отказах - усетих, че няма да има никакъв смисъл, понеже ти и някои други щяха да го сметнат (тогава) най-вече като заяждане.

Впредвид обаче темата, която си пуснал във връзка с него (вуйчо ти) * , реших да задам въпроса си и в опита си да ти помогна, ще го доразширя.

И тъй, въпросът ми към теб е следният:


С каква съвест водиш роднината си в храм на БПЦ, при положение че (според теб) “в голямата си част [БПЦ] е БЕЗ БОГОМ и без Неговия Закон ”? Ако държиш все още на това твое твърдение, което всъщност означава, че в БПЦ няма Божия благодат, не смяташ ли че И ти самият носиш отговорност за сегашното състояние на скъпият на сърцето ти човечец ?




Задавам ти тези въпроси, понеже съм ти приятел, а приятелите нали са затова - да си казват истината в очите, без заобикалки.

Имам една молба към всички: нека въпросите ми да не станат повод за разбунване на духовете. . .


Поздрав най-сърдечен на всички


*



Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 08.03.05 13:48.



Тема или като спамър с модератор [re: famulus]  
Автор famulus ((нищожен))
Публикувано08.03.05 13:39








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.