Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Молитва за Българиянови [re: aпocтoл]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 10:12



"Нека бог ти даде светлина в ума и любов в сърцето!"

"Любов в сърцето без любов към Христос е нищо, уважаема! "

Ти откъде мислиш, че идва любовта, уважаеми? Какво имаш ти твое, каква любов и светлина, ако не са ти дадени от Христа?
Кой е ближен за тебе? Ти кого обичаш, когото избереш или всички, защото всички са чеда Божии? А цветята, животните, всичко живо, като не е православно, обичаш ли го или не? Не е ли то сътворено от Бога?

"Първия закон те задължава да ходиш на Църква и да си Й послушен"
Законът е написан в сърцата ни. Когато благодаря на Христа за всичко, което прави за мене, не ми е нужно да търся църква, за да го направя, защото знам, че Той е навсякъде, не само в храмовете.

Ако те изпратят в далечна земя, където няма православна църква, какво, няма да се молиш, защото няма къде ли?



Тема Re: Що е медитациянови [re: Инa]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 10:25



Не, нищо от това, което казвам не е заучена фраза, а е нещо в мене. Това, което исках да ти кажа с въпросите си беше, че в нас дълбоко има една частица, която знае повече от ума ни. С нея говорим. Тя е Божествената искра във всеки от нас. Там потъваме. Няма значение за мене каква си, ти си такава, каквато можеш да бъдеш.

Никой човек няма право да съди друг. В това вярвам и се старая да го правя, доколкото мога.






Тема Re: Що е медитациянови [re: Инa]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано05.12.02 11:04



Не е вярно - точно това е хитрото и лукавото - ти се концентрираш в себе си и се сливаш с Абсолюта и ставаш "силна" и твоята медитация ти носи "полза" ... А я се запитай кой ти носи тая полза - ти самата не можеш да си я дадеш, тогава кой ти я дава?!

Преди 15 години и аз съм бил на твоето място и чел същите лукави книги.



Тема Аха, патриарха не е Православен, така ли?нови [re: aпocтoл]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано05.12.02 11:05



Направо с миро да ви помаже човек - самата невинност!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Кармичната ми ауранови [re: Изrpeв]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано05.12.02 11:07



Пак не отговори на това, което писах.

Знаеш ли, аз също мога да говоря така ясно и конкретно, като теб:

В моето тяло, на четири места има едни такива специални частици - една в далака, една в слабините, една в лявата подбедрица и една в малкия мозък. Всички те заедно знаят повече, отколкото знае умът ми, но поотделно са недостатъчни. Когато съчетая аурата от всички тях, придобивам енергия да говоря с голямото Едно, което нежно се докосва до четирите Аз-а в мен и ги обединява до взаимно проникване и кармично единение. От тяхното сливане се появява божествената искра у нас, която ние наричаме Рениус - онова начало, което въплъщава Едното в мен и ми дава възможността да потъна в него.

Та така.



Тема Re: Кармичната ми ауранови [re: Инa]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 11:15



Много ми е интересно това, което казваш, ново е за мене - "кармично единение".

За пръв път чувам и за Рениус.
Досега съм вярвала, че Божествената искра не се появява като следствие от някакво наше действие, тя е вложена в нас.

Би ли ми казала повече, моля!



Тема Православната молитва?нови [re: Изrpeв]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано05.12.02 11:16



По принцип не съм съгласна с Извор (или Изгрев - забравих кое е вярното), но в последния постинг ми направи силно впечатление един важен въпрос.

Тя пита православните вярващи, според които можеш да се молиш само в храм:
"Ако те изпратят в далечна земя, където няма православна църква, какво, няма да се молиш, защото няма къде ли?"

Въпросът е страхотен! Можете ли да отговорите на това? Ако не на нея, то поне на мен! Много ми е интересно. (И моля, недейте да се държите язвително към нас, невярващите!)



Тема Re: Православната молитва?нови [re: Инa]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 11:23



Извор е по-хубаво да беше, ама ми е рано още да съм извор.
Та, обърнала си се към задаващата въпроса? Аз ти казвам, че за мене молитва значи общение със Създателя. Няма място за това, то е в нас, дълбоко в мене е мястото, където правя връзката. Ако искаш го наречи медитация. Важно е не да ставаме силни, а да сме тихи, хармонични. За мене е така.




Тема Re: Молитва за Българиянови [re: Изrpeв]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано05.12.02 11:24



Ако няма Църква си извинена, но когато ИМА и ти я отминаваш, ти отминаваш Тялото Христово!
Без послушание към Църквата, както е казал Христос /Мат.18:17/ ти си като езичничка!

Цели 2000 години ни чака Христос - ще дойде скоро и края на света, не се заблуждавайте с любов към цветята. Не прави приятното за да получиш приятното - прави добро на враговете си и давай назаем без да очакваш да ти го върнат. Спасението и вечен живот е ОГРОМНА награда и се дават за МНОГО големи усилия по Христовия Закон, а не за любов към цветята и животните /далеч от Христа/. Христовия Закон ВКЛЮЧВА и любов към животните и Творението, но като самоцел... Разбираш ли ме?



Тема Не си чувала за Рениус?нови [re: Изrpeв]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано05.12.02 11:26



Ми, какво да ти кажа.

Кармичното единение е онзи мистичен процес, при който четирите споменати точки се свързват помежду си в Кръг на живота (той е правоъгълник, но се нарича Кръг). Ти самата не си ли го изпитвала? Това настъпва след 7-мия час на медитацията, когато напълно си се абстрахирала от конкретните неща и си започнала да се потапяш в аурата на Едното. Тогава идва моментът да изговориш Мантрата на Рениус (някои го превеждат Риниус; може би така ти е по-познато?), която можеш да си намериш в Интернет, ако не я знаеш. Рениус всъщност е единството между Любов и Обич, ако не разбираш за какво говоря, не се притеснявай. До Истината трудно се достига, само медитирай ежедневно. А божествената искра наистина е заложена имплицитно, но сама не се явява. Тя започва да излиза, когато напълно се откажеш от себе си и влееш цялата си енергия в Едното.

Такива ми ти работи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.