Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 17.04.21 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Молитва за Българиянови [re: Изrpeв]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано05.12.02 08:38

Добре е че се засягаш, но аз не говорих лично за теб а за всички които ЗНАЯТ Словото, а са непослушни. Ако ти не си го знаяла, моите думи не се отнасят за теб. Иначе как ще знаеш за Бог Христос и Неговия Закон и ще нехаеш за Него и отгоре на всичкото това безумие ще се обиждаш...

От апостолите има 85 правила и едно от тях 6-то или 8-мо /в момента не съм на моя компютър/ точно това гласи /цитирам по памят/ Който се моли заедно с еретици и отлъчени, да се отлъчи от църквата.

Разбирам те, извинявам те и ти се извинявам, защото и аз съм бил като теб без познание за Словото, но това беше, когато бе забранен Христос, а сега... Нима Христос е слаб Бог, че трябва да се молим на друг бог?! Това е обида за Него!

Питай и чети Христос! Конфликт се получи защото ти идваш без Христос във Върхът на Християнството - Православието!

Тема Re: Че защо се молихте с Папата тогава.нови [re: valsodar]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано05.12.02 09:13

Папата е дошъл на гости на Държавата, не на Църквата, и никой не се е молил заедно с него - само католици. Че някои монаси му целуваха ръката, то патр. Мааксим си отговаря за тях. Ние православните какво общо имаме с това?

Говори разумно, моля!

Тема Re: Молитва за Българиянови [re: aпocтoл]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 09:19

Ти не ми отговори на въъпроса, но няма как да ми отговориш. Ти не си апостол, за да знаеш отговора. Не е едно и също да искаме да сме нещо от това да сме. Ти като говориш от името на апостолите и Христос, кажи ми моля те, на мене незнаещата и заблудената, по времето на Христа Той в коя православна църква се молеше, не ни ли предупреди да се пазим от книжници и фарисеи? Коя душа отхвърли, не дойде ли да даде любовта, да обединява, а не да разединява?

Ти какво разбираш под Смирение?

Ти виждаш в разговора, който се опитвам да поведа с тебе конфликт. Конфликт има в тебе, може би затова.

Аз дойдох с мир, ти реши, че съм обидена и имло конфликт.

Нека бог ти даде светлина в ума и любов в сърцето!

Тема Re: Молитва или медитация?нови [re: Инa]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 09:23

Ина, за мене истинската молитва, в която участва ума, сърцето, душата и духа се превръща в медитация. Ако една молитва не стигне до Бог и няма отзвук от Него, тя не е молитва. За мене молитвата е общение с Бога.

Няма да присъствам вероятно на цитираното събитие, но ще участвам в същото време, както Бог ми подскаже.

За мене Няма наш и ваш Бог. Бог е един.

Тема Re: Молитва или медитация?нови [re: Инa]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано05.12.02 09:38

Близо си до истината, не не много. Медитация за България точно това означава - молитва към демоните за ромощ на България! Медитацията не е молитва към Христос, /за това си има молитви, Църква, правила/, не може и сами с мисълта си да помогнем на България - това е абсурдно - нарушаваме Божия Закон всеки ден, а с една горделима мисъл ще си помогнем и ще станем добре!? - остава последното вярно нещо - медитацията е молитва към демоните за помощ!...

Погледни кой е индийския бог и ще разбереш към кого медитират индийците и днешните непросветени българи!

Тема Що е медитациянови [re: aпocтoл]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано05.12.02 09:47

Ама, хора, вие изобщо не прочитате това, което ви писах!

Медитацията не е КЪМ НЯКОГО (не към демони; не е към индуския бог), понеже тя е САМО В МЕН САМАТА. Те не достига извън мен, не е вид общуване, не е предаване на информация.

Тя е монолог. Мислене. Мечтание. Умуване. Унес. Умозрение. Бдение. Взиране. Вторачване. Размисъл. Съзерцание. Самовглъбяване.

Това е. Какво повече да кажа, за да бъда по-ясна?

Само аз. Няма друг. Какви демони, какви богове.

Тема Re: Що е медитациянови [re: Инa]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 09:51

А ти коя си? Кое с кое от тебе общува?

Тема Молитвата не е медитация!нови [re: Изrpeв]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано05.12.02 09:57

Защо пишеш до мен, а не отговаряш на думите ми? Пишеш си разни твои неща, а на моя коментар не обръщаш внимание.

Казваш нещо много странно: "истинската молитва се превръща в медитация"

Какво, да му се не види, означава това изречение? Значи ти сам противоречиш на себе си. Първо казваш, че истинската молитва стата на медитация (т.е. затваря се вътре в теб), а после твърдиш, че ако тя не стигне до бог, не е молитва (т.е. тя излиза извън теб).

Не разбираш ли противоречието?

А с православните съм съгласна по отношение на едно. Твоят бог определено не е техният бог. Че Бог е един, съм съгласна. Но кой от двамата е автентичният?

Тема Re: Молитва за Българиянови [re: Изrpeв]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано05.12.02 09:57

Любов в сърцето без любов към Христос е нищо, уважаема! Нека Изгрее над теб Христос, слънцето на Правдата и тогава ще ти се отворят очите.

Христос влизаше в синагогата като евреин и говореше че е Син Божи и че се изпълниха Пророчествата на Стария Завет в Него. След смъртта си изпрати Светия Дух върху апостолите и те изградиха Христовата Църква, наследници на Която сме ние!

Идваш с мир и аз ти отговарям с мир, идваш с любов, аз ти отговарям с още по-велика любов - любов в името на Христос!

Смирение е да изпълниш двата закона на Христос - да обичаш Бога с цяло сърце и ближния като себе си. Първия закон те задължава да ходиш на Църква и да си Й послушен, а вторият - да се превърнеш в роб на ближните си, заради Христа, който стана човек и умря за нас и заради нашето спасение.

Тема Re: Що е медитациянови [re: Изrpeв]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано05.12.02 10:02

Смешно е, че си пишем един на друг по едно и също време. Това е като молитвата - пускаш в в ефира, но дали е достигнала, можеш само да вярваш.

Както и да е. Мисля, че е признак на неувереност да отговаряш на въпросите с други въпроси. Аз посочих доста конкретни неща. Защо не се отговаря на думите ми, а всички си преповтарят заучени изрази?

Аз съм Ина. Лесбийка съм, уча българска филология. Религиозно съм атеистка. Общувам със себе си и бих била склонна да го нарека "размишление" (или някой синоним от тези, които изредих), но не се моля на никого.

Освен на татко, когато ми трябват пари.

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2021 Dir.bg Всички права запазени.