Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Моля се за тебнови [re: Изrpeв]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано05.12.02 13:15



Кой казва, че съм доволна? Напротив, казах, че ми е мъчно за теб.

Знаеш ли, любопитно е, че НИТО ВЕДНЪЖ не си отговорила конкретно на основната тема на моя постинг. Хващаш се за нещо странично. Това не е съвсем разговор. На кое си се вързала, питаш? Ами, аз го показах, но ти по гръб не падаш. Ето това ми прилича на самодоволност. Който е чел внимателно, се е посмял наситено.

За себе си не разбирам защо да се моля. Животът ми е наред. Щастлива съм.

Толкова от мен. Оттук нататък се отдръпвам, защото явно не съм ти от полза. От друго имаш нужда.

Приятно ми беше



Тема Re: Православната молитва?нови [re: Инa]  
Автор Cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано05.12.02 13:59



Православният може да се моли навсякъде. Въпросът е в това, че нашата религия ни забранява да встъпваме в молитвено общуване с хора, изповядващи други религии. Такива са правилата на нашата вяра. Затова не може православен да дойде на посочената молитва.



Тема Re: Моля се за тебнови [re: Инa]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 14:09



"За себе си не разбирам защо да се моля. Животът ми е наред. Щастлива съм."

На мене пък не ми е мъчно за теб. Радвам се и ми беше весело. Разбрах какво значело да си като децата.





Тема Re: Молитва за Българиянови [re: Изrpeв]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано05.12.02 15:58



"Какво е имал предвид Христос като е казал да се обичат най-малките?"
-Не точно това е казал - казал оставете децата да дойдат при мене, защото на такива е царството небесно и който не стане като дете /кротък и послушен!!/ няма да стигне да царството небесно.
Стани и ти кротка и послушна!

"Ти само, за да се спасиш ли обичаш Христос? Той възлюби света, за да се спаси ли?
Не каза ли "Аз съм Пътя, Истината и Живота.", за да го следваме, а не да го тълкуваме за своя полза само."

- Христос възлюби света за да го спаси, но Той е Бог, и аз ще вървя по Неговия Път /кротко понасяне на страдания и молитви към Бог/ за да намеря Истината /благодатта на Светия Дух/ и да заслужа Живота - Вечния!
Тълкуване на Словото ни ене правим защото сме недостойни и слаби за това, а следваме тълкуванията на светиите! Това съветвам и ти да правиш.

"Какво мислиш за "жертвата"? Какво разбираш под "Жертва"?"

- Жертва за грях е имало в Стария Завет - така се прощавал греха. Затова и Христос е направил тази велика Жертва или Саможертва за греховете на всички хора от света, включително и бъдещите хора. Но имо едно голямо НО ако хората приемат Христос - Неговата жертва и Неговия Закон.
Който не приема Закона и не се кръсти /и не слуша Църквата/ грехът му не се прощава.

Но Христос продължава да чака...


"Законът на Любовта не изключва нищо и никого. Затова е закон."

- Повтарям - любов без Христа е нищо - или по-точно ще те доведе до прелюбодейство и духовна смърт. Любовта без Христа е земен закон и ти оставаш на земята и в гроба. Любовта към Христовия Закон те води към небето и вечността!

Стани Христова!



Тема Ти си наивник.нови [re: valsodar]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано05.12.02 16:05



С безумната си мисъл че Бог не може да запази Словото си през вековете и то ще се обърка и загуби!

Ти си се загубил без Неговото Слово! Ела на себе си!



Тема Re: Молитва за Българиянови [re: aпocтoл]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 16:11



Това за децата в скобите е пак твое тълкуване. Моето разбиране е да сме чисти в мисли, чувства и действия, защото са такива децата. Те са естествени, нямат задни мисли. Смирението не е пред човек, а пред Бог.

А ако съм Христова, а ти не си разбрал?
Кой какъв е се разбира по делата. Затова нека всеки да остане сам със себе си и да изповяда душата си пред Бога.
Така го разбирам.



Тема Един наивник на средна възраст.нови [re: aпocтoл]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано05.12.02 18:43



По Богомил Райнов или без.
Кога си чул Божието Слово апостоле, апостоле?!
Да ти имам мегаломанските амбиции нещастни!
Ти ли ще ми го кажеш бре мама?
Посредник между мене и Бог ли ще се явяваш рожбо ехидна?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Православната молитва?нови [re: Cвeтпeн]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано05.12.02 19:22



Аз това го разбирам. Нямам и никакво намерение да ходя в зала България. Даже според мен е възмутително, че такава достолепна зала се предоставя за подобни мероприятия.

Интересно ми е обаче това, което попитах. Ако съм православна, това означава ли, че ще мога да се моля където и да пожелая? И ако да, тогава какъв е смисълът от храмовете? Кое им е специалното, че да ходя именно там за молитва?

Честно казано, атмосферата в православните храмове ме кефи особено много. Тази мистичност, мирисът на изгорял тамян, тишината - всичко това ме предразполага да прекарам малко време лично за себе си.

Но въпросът ми касае каноните на вашата религия. Кое е мястото на храма в православието?



Тема Re: Православната молитва?нови [re: Инa]  
Автор Ohi (magic)
Публикувано06.12.02 03:32



Наистина доста се разтоварих от диалога ви с изгрев или там как беше ника и. Тъкмо щях да напиша, че се посмях от сърце и се замислих дали смехът също не е грях, защото тук оставам с впечатлението, че всяка положителна емоция е греховна. Теми като тази са наистина полезни, защото има с какво да те задържат и не те товарят прекалено. Малко се отнесох, а всъщност кликнах на отговор за да ти пусна нещо свързано с последният ти постинг, пуснах го и в друга тема та ми е под ръка.

Матей 6:2 - 28
[5] И когато се молиш, не бъди като лицемерите; защото те обичат да се молят стоящи по синагогите и по ъглите на улиците, за да ги виждат човеците.....
[6] А ти, когато се молиш, влез във вътрешната си стаичка и като си затвориш вратата, помоли се на своя Отец, който е в тайно; и твоят Отец, който вижда в тайно, ще ти отплати.


Атмосферата в храмовете наистина е спокойна и изпълваща, но нужно ли е да се уливаме се питам аз, нужно ли да ходим защото така трябва, а не защото имаме нужда от това ...когато имаме нужда и потребност?




Тема опит за размисълнови [re: Изrpeв]  
Автор Люб (дете)
Публикувано06.12.02 03:37



"Затова нека всеки да остане сам със себе си и да изповяда душата си пред Бога. " - цялото това отричане на земната йерархия,вкл. и Църквата,ми се струва неразумно.Ние сме Божието тяло,и по-добре стомахът напр. да се подчини на главата,а не обратно...слабият да се подчини на силния.А свещениците напр. са по-силни от нас в духовното,т. е. по-просветени,по-знаещи,и могат да ни насочат правилно.

Надявам се не приемаш това като критика,а мой опит да се вживея в дискусията ви и да си дам мнението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.