Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 14.04.21 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Нервираш ме!нови [re: aпocтoл]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано17.12.02 13:13

Сега вече се убедих, че ме бъркаш с някого и затова ти прощавам объркания език. Явно не умееш да четеш внимателно, понеже бях изрична и изчерпателна, като казах, че няма такова нещо, като "моя църква".

Що за странно изказване е това: "Ти си мислиш за пастора, защото си мислиш че вашето е църква, но то не е. То е просто сдружение"?

Аз НЕ ходя на църква! Нали точно затова ги задавам всички тези въпроси, защото искам да си изнясня нещата и да си направя преценка дали си струва да ходя на църква. Ако обаче всички там са като теб, не ми трябва такава църква, предпочитам да се моля у нас (ако изобщо го направя)!

На останалите ти въпроси ще ти отговоря, като ми мине, защото се ядосах много.

За емоционалните животът е трагедия
За интелектуалните животът е комедия
Хораций

Тема Re: Всичко е еднонови [re: Инa]  
Автор Yogin ()
Публикувано18.12.02 02:01

По принцип пиша за ЙОГА.Логично в същия клуб.Със съгласието на Риния пуснах тази обява в някои клубове.В някои са я изтрили.Приятели ми казаха,че тук не са.Дано да е за добро.Виждам че се получи диалог.:-)) Практикувам сериозно.Стремя се да бъда искрен и отдаден.Това ми дава много:сила,вяра и........самочуствие.Какво съм постигнал не е важно и няма значение.То едва ли ще ти помогне.По-важно е че ВСИЧКО е постижимо за ВСЕКИ.Само да искаме.ИСКАЙТЕ И ЩЕ ВИ СЕ ДАДЕ-Христос.Въпроса обаче е какво всъщност искаме?Колко искаме?Как го искаме?/дали сме достатъчно искренни и отдадени в молитвите си към БОГ/По отношение на ,,магическата фраза'' всичко е едно,какво да ти отговоря?Задаваш ми въпрос,мислиш си че ще ме затрудниш,очакваш да те оборя........Ина,не се обиждай но ако трява да бъда искрен въпросът ти е доста посредствен и елементарен и не ангажира с отговор./това е не само мое мнение/Все пак,ако наистина си сериозна и те интересува пиши.Ще ти разясня някои основни неща,отговаряйки на въпросът ти/въпросите ти/.

Тема Тинтири минтири (т.е. мантри)нови [re: Yogin]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано19.12.02 01:59

Браво. Похвално. Пуснал си тема, по която се изписа всичко друго, освен това, за което пишеш. А ти и се гордееш с постижението си. Не ти ли е ясно, че не си добре дошъл в този клуб. Тук се говорят сериозни неща, свързани с християнската вяра. А ти си вярваш на себе си, че щом цитираш някакво изречение от Христос, значи вече си готов да се наречеш християнин. (Gergi, не е ли възможно наистина този постинг да се изтрие? Виж, човекът право и ясно го каза, че отвсякъде да го изгонили? Какво го търпите? Ако не сте разбрали, този човек няма да стане християнин, защо тогава го убеждавате?)

Само че окултните ти заклинания не могат да съперничат на дълбочината на Библията. Затова, защо не си отидеш в твоя клуб, за да надъхваш хората, на които им е нужна твоята религия?

Въпросът ми е посредствен и елементарен?

Жал ми е за теб, човече.

Въпросът ми не е нито посредствен, нито елементарен.

А риторичен.

Хораций

Тема Re: Уважение към годините, но откъде ти хрумна...?нови [re: valsodar]  
Автор Aмapтoл (православен)
Публикувано19.12.02 02:14

Как да дели Спасителят учениците си по "възгледи и мироглед"? Че един е бил републиканец, а друг монархист? Как са се различавали според тебе възгледите на св. ап. Вартоломей и на св. ап. Яков Алтеев например? Що за глупости са това! Възгледите им бяха едни - "Ти си Христос, Син на живия Бог". А на евреите, които не Го приеха и Му викаха - "Бяс имаш" - Спасителят страшно отговори: "Вие сте чеда на дявола и вършите делата на баща си...ето затова се оставя домът ви пуст"! Що се отнася до това, че хората имат свободна воля - така е. Имаш избор - върви подир Христа- "който Ме обича, ще вземе кръста си и ще ме следва" или пък върви стани теософ. Ние пък проповядваме Христа разпнат, за юдеите съблазън, а за елините безумие.

Scio Qui credidi

Тема Не питай старило...!нови [re: aпocтoл]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано19.12.02 10:19

Хората красноречиво са си го казали вече.
Първородния грях е пренесен от юдаизма - Copy Paste.
Хем Христос дойде и ни направи свободни - хем си и влачим първородния грях - а, бе как става тая работа бре?
На кое да хване дикиш човек, на сина Божий или на драскачите на Библията?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Четеш, както дявола евангелието!нови [re: Aмapтoл]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано19.12.02 10:22

Христос правеше ли разлика между учениците и следовниците си, ...? да повторя ли ? - учениците и следовниците .
Научи се да първо четеш, пък после ми сядай да пишеш и да поучаваш!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Тинтири минтири (т.е. мантри)нови [re: Инa]  
АвторGergi (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:02

Здравей, постинга може да се заключи, но не и да се трие. Тъй като предизвика интересни дискусии, но и това няма да направя за да се продължи обсъждането. Няма значение, че Yogin е пуснал темата, има хора като Ohi, които много ги вълнува темата за Йога, пък и други от клуба ги вълнува мисля. Тук в клуба не мисля, че някого убеждава в нещо, всеки прави сам избора си на вяра и за него отговаря пред Бога. Ние тук правим дискусии, за кого по-полезни за кого по-малко. На теб се възхищавам наистина на любознателността ти без заядливост, гняв, злоба, дори с добро отношение към хората с които разговаряш . Жалкото е че малцина усещат тона ти, е това е недостатък на и-нет общуването. Личният ми съвет е, когато не ти се разговаря с някого-просто не го прави, в тази тема има доста други подтеми които се получиха, включвай се по тях

Тема Питай патило!!нови [re: valsodar]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.12.02 18:22

Пророците на Бога, писатели на Библията не са драскачи. Първородният грях се премахва след Кръщение - какъв ти е проблема. Защо не четеш Словото с нужното уважение? Христос те спасява, а ти нехаеш. Кръсти се и ела на църква в неделя и на 25-ти за Рождество. Изповядай се и вземи причастие!

Сам трябва да си спасяваш душата - друг не може вместо теб!

Тема Ама това си беше рекламанови [re: Gergi]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано19.12.02 20:09

Благодаря ти, Gergi, за топлите думи.

Това, заради което началото на тази тема е вредно, е, че правеше реклама на среща за медитация. Сега, аз ако съм шеф в някой вестник (особено ако е православен или на някаква конкретна религия), ще прецеждам много внимателно всяка реклама, която се прави от страниците. Щото публикувайки я, вестникът ми де факто застава зад рекламата, разбираш ли?

Тук е същото. Щом толерирате Yogin или който и да е да пуска реклами във форума, вие негласно подкрепяте съществуването на самата реклама.

Разбираш ли за какво говоря?

Иначе аз нямам проблем да ги игнорирам, когато виждам, че само си бъбрят, щото се радват, че има някой да им прочете писаното.

Като Изгрев например.

Хораций

Тема Re: Ама това си беше рекламанови [re: Инa]  
АвторGergi (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 08:14

Разбирам те напълно. Осъзнавам, че е реклама, забеляах дори и че Yogin е доволен от факта че не сме му я изтрили. Но все пак си личи отношението към йогизма в нашият клуб. Сметнах, че рекламата не е комерсиална с цел изкарване на пари, и тъй като по някакъв начин се засича йогизма с православието, претендирайки да е духовност, я оставих да се изкажат мнения по въпроса. Иначе преди бях трила някакви подобни реклами за други "духовни" течения. Но ти благодаря за съветите, ше гледам по-внимателно какво да допускам и какво не. Обикновено не трия теми когато има доста отговори, т.е. аз съм се позабавила с проверката на клуба, а това че има отговори означава, че темата е интересна, защо да цензурирам ИНТЕРЕСА на пишещите тук

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2021 Dir.bg Всички права запазени.