Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: опит за размисълнови [re: Люб]  
Автор Ohi (magic)
Публикувано06.12.02 03:53



Знаеш ли, че дори учениците на Христос са се отрекли от него и то един ден след като на маса им е казал, че ще го сторят? Петър е казал, че за нищо на света няма да се отрече и ще го следва и на следващата сутрин 3 пъти се е отрекъл от Христа?

Неведоми са пътищата Божии.




Тема Светът е оцелял...нови [re: Ohi]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано06.12.02 10:25



Ohi, благодаря. Как така ще да е смехът грях. Това пък къде се казва? Аз като чета постингите на някои православни и някои протестанти тук и в Християнство, оставам с впечатлението, че сред тези хора дори има такива, които не могат да правят друго, освен да се майтапят. Иронията като езиков похват се използва на поразия и от двете страни. Допускам, че и се смеят на нещата, които пишат, понеже от стилистична гледна точка има наистина добри попадения. Нали знаеш, че едно от измеренията на интелигентността е това, дали човек умее да разбира хумора.

Друг въпрос е дали постингите им звучат като неща, писани от християни.

На дискусията с Изгрев и аз също се позабавлявах. Надявам се тя да не се е обидила, но аз не го направих с лоша умисъл. Просто тези източни истории са толкова абсурдни, че мога само да се смея.

Мерси също за цитата. Там обаче не се споменава за храмове. Освен това аз не съм казвала, че трябва "да се уливаме" (не е ли с "о"?). Ако предположим, че действително желая да се моля, тогава неканонично ли е да го правя на автобусната спирка, в киното, в асансьора или даже... в тоалетната?

Въпросът ми не е саркастичен.



Тема Re: опит за размисълнови [re: Люб]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано06.12.02 15:14



Ще разкажа за моя опит с един свещеник. Казвам един, защото не всички свещеници са еднакви, както всички хора са различни.

След 40-дневен пост /подсказан ми вътрешно/ отидох в църква при непознат свещеник. Чувствах нужда да се изповядам и причестя. Плахо пристъпих и казах за какво съм отишла. Срещу мене беше навъсен човек, който нещо каза под носа си сопнато, което не разбрах. Пак тихо помолих да ми повтори, че не съм чула.
Отговорът вече беше пак сопнат, но силен "Плати ли си службата?"
Нещо в мене се сви, но знаех, че това, което правя не е за свещеника, а за Друг. Платих каквото трябва, мина всичко, но в мене остана нещо...... От тогава обичам да отивам в църква, когато няма хора, когато е празна. Защо ли?
Някой от стриктно спазващите канона може ли да ми отговори?
Трудно ми е да си го обясня сама. Гордост ли е, липса на смирение ли, но към кого?



Тема Инанови [re: Инa]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано06.12.02 15:29



Кой се обижда? Според мене се обижда този, който не е в състояние да приеме различно мислещите от него, считайки се за по-умен, по-интелигентен, по-знаещ от тях. Аз нямам подобни претенции.
Ти имаш представа за нещо и решаваш, че твоята представа е знание.
Бъди щастлива в представите си, щом така ти харесва. Това, че знаеш как се пише дадена дума, не означава, че знаеш значението, вложено в нея.
Същото се отнася и за медитацията. Ти не я признаваш, други хора пък са на мнение, че само те знаят как се медитира. Шарен свят.
Само луд може да се обижда на тези, които нашарват света.

Бъди здрава и наистина щастлива, независимо какво разбираш под "щастие"!

Изгрев



Тема Re: Светът е оцелял...нови [re: Инa]  
Автор Ohi (magic)
Публикувано07.12.02 02:15



Не се казва, това беше иронична шега към някои пишещи в клуба.
Аз явно не съм чела достатъчно, защото впечатленията ми са, че някои се вземат много на сериозно и иронията им не е добронамерена, вероятно грешката е в мен.

Всъщност ти не си разграничила писаното към теб и това към други участници в дискусията. Аз подържам мнението ти, че можем да се молим когато и където желаем и да ходим в църква когато го усетим.

Определено не приемам този въпрос саркастично




Тема ехооо,отговорете на Изгрев!нови [re: Изrpeв]  
Автор Люб (дете)
Публикувано07.12.02 05:22



Благодаря за споделения опит...
Кофти работа.
И все пак...




Тема православните?нови [re: Ohi]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано07.12.02 09:53



Супер благодаря за отговора. Но исках да разбера какво мислят православните по въпроса с молитви извън храмовете. Защо не ми отговаряте?


За емоционалните животът е трагедия
За интелектуалните животът е комедия
Хораций


Тема Re: ехооо,отговорете на Изгрев!нови [re: Люб]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано07.12.02 23:04



Чел ли си нещо от Хуан Хосе Бенитес? Чета "Завещанието на Свети Йоан" и все повече си изяснявам причините за много недоразумения между хората.



Тема Re: ехооо,отговорете на Изгрев!нови [re: Изrpeв]  
Автор Люб (дете)
Публикувано07.12.02 23:51



Не...но си я записвам.



Тема Re: ехооо,отговорете на Изгрев!нови [re: Люб]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано08.12.02 00:03



От същия автор е "Операция Троянски кон" - чела съм 5 части, но може и още да са излезли. Предполагам да ти е интересно, за живота на Исус и апостолите е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.