Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Молитва за Българиянови [re: aпocтoл]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 11:31



Какво е имал предвид Христос като е казал да се обичат най-малките?
Ти само, за да се спасиш ли обичаш Христос? Той възлюби света, за да се спаси ли?
Не каза ли "Аз съм Пътя, Истината и Живота.", за да го следваме, а не да го тълкуваме за своя полза само.

Какво мислиш за "жертвата"? Какво разбираш под "Жертва"?

Законът на Любовта не изключва нищо и никого. Затова е закон.



Тема Какви лукави книги?нови [re: aпocтoл]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано05.12.02 11:32



Какви лукави книги чета, апостол?

Не разбираш ли, че цялата ми идея е да оспоря тези неща с медитацията! Какво има в нея? Нищо. Едно голямо нищо. Няма "абсолют", не ставам "силна" от медитацията и няма такова нещо като "полза" в нея. Не разбираш ли? Медитирането е само мислене. Преливане от пусто в празно. То е онова нещо, което правиш на контролно по математика, когато трябва да напишеш нещо на листа.

В момента чета "Повест за истинския човек" на Борис Полевой. Ти преди 15 години ли си я чел?



Тема А много ли да се срамувам от това?нови [re: Инa]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 11:37



Да не ти прозвучи нескромно, но аз за по-кратко време от 7 часа се абстрахирам от конкретните неща, не е ли възможно според тебе?

Не ми е нужно вече да изговарям мантри.

Благодаря ти!



Тема Питах православните, а не тебнови [re: Изrpeв]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано05.12.02 11:43



По принцип този въпрос беше отправен към православните. Нали и ти ги питаш за същото? Защо сега отговаряш?

А по отношвние на другите неща, които питаш, аз вече се изразих много ясно:







Тема Охнови [re: Изrpeв]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано05.12.02 11:47



Сега аз се засрамих. На мен обикновено ми трябват над седем часа да отхвърля конкретиката и да се претопя в Едното. И без мантри не мога, като болна съм.

Ужас



Тема Re: Охнови [re: Инa]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 12:04



Няма срамно. Ти откога медитираш? Аз се занимавам от 10-12 години.
Ако ти е интересно иди в Окултизъм. Ще намериш нещо интересно за медитацията.



Тема Re: Какви лукави книги? [re: Инa]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 12:29



Е приятни занимания с преливането!



Тема Моля се за тебнови [re: Изrpeв]  
Автор Инa (непослушна)
Публикувано05.12.02 12:51



Миличка, тъжно ми е. Наистина. Действително ли си вярваш? Не виждаш ли порочния кръг в който се въртиш?

Щом аз успях да те вържа (без изобщо да се напъвам) за "Рениус" и "кармичното единство", представяш ли си какво всъщност могат да направят с теб източните учители, които съвсем не на шега манипулират мисленето на толкова много искрени хора?

Щом аз мога да си играя с думите, така че да звучат автентично, не могат ли и те? Ако аз успях да облека с фрази първата глупост, която ми дойде на ум, колко повече биха могли те да боравят с богатствата на езика, за да подвеждат млади хора?

Но всъщност, след 12 години медитиране, едва ли има много надежда да се промениш. Макар да не разбирам много от християнство, искрено те моля да оставиш настрана всички тези убеждения поне за седмица и да преосмислиш нещата. И поговори с някой християнин.

Просто пробвай, моля те.



Тема Re: Моля се за тебнови [re: Инa]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.12.02 12:56



Моли се за себе си, че май има защо.

Мене не ме мисли. Има кой да мисли за мене.
Та за кое съм се вързала? От какво си доволна? То е хубаво да е доволен човек, ама самодоволен - едва ли.



Тема Чети Христос??! - наивник.нови [re: aпocтoл]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано05.12.02 13:09



Първите евангелия (преразкази) се пръкват 40 години след разпятието.
Ти можеш ли да ми кажеш какво ти казаха в 12.45 на 15.05.1998 година?
И после да ми гарантираш, че предаваш думите дословно?
Наивник.

Апропо, къде са авторските писания на Христос, че да ги прочетем заедно "Апостоле"?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.