Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:44 14.05.24 
Автомобили
   >> Off-road
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Chevrolet Captiva- изборнови [re: cъpфиcт]  
Авторlubo (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 16:42



kolko xarci dizela na kartiva.sled 10 dena rolucavam nekakvi preporuki...



Тема Re: Chevrolet Captiva- изборнови [re: lubo]  
Автор StoyanMar (непознат )
Публикувано15.07.07 22:43



Привет на всички "Каптивисти" :-)

Нашето семейство от съвсем скоро е в "клуба" - взехме я едва в сряда - горда Captiva LT, дизел 2.0л. Първоначално се бяхме прицелили в среден клас кола, но нетърпеливостта и обстоятелствата наложиха да "скочим" на високия клас, просто средния клас се беше изчерпал, пък никак не ни се чакаше 2-3 месеца.

До момента навъртяхме точно 900 км. Имаме бегли наблюдения за разход в градско, на извънградски, и на магистрала. Уточнения - автоматична трансмисия (харчи повече от ръчната, поне на хартия) и климатик нон-стоп, все пак околната температура вървеше между 25 и 35 градуса...

Значи, на градско гравитира между 13 и 14 литра, като се има предвид, че имам "тежък" крак, т.е. юркам я прилично (без безобразия). На извънградско слиза спокойно под 10л, даже имаше моменти, в които показваше около 8л. На магистрала, при 120-130 км/час държи 10л. При 140-160 км/час вече скача над 11л.

Субективно обаче, скоростта не се усеща, слизаме от Рено Меган комби 1.6, бензин. В сравнение с реното, 140 км/час се усещат като 100 км/час. При 170-180 км/час вече се усеща темпото, но нито има вибрации, нито се усеща повече зор за двигателя, едва 3,000 оборота.

Возията е супер! Мислехме, че след френската возия тази ще ни се види твърда (както например в Opel Zafira, но няма такова нещо - даже се представя много по-добре при завои - никакво клатене и люшкане, никой от задните редове не се оплака от прилошаване, дори при прохода през Балкана.

Една-две дребни заяжданки - дисплея на аудио системата хич не се вижда при по-ярко слънце, някак наполовина на яркостта на останалите уреди. Някой да коментира - и при вас ли е така? Другата дреболия - заключването на прозорците сработва и за този на пътника до шофьора, по мое мнение трябва да важи само за задните стъкла (където обикновено щъкат непослушни ръчички). И още - двузонов климатик (отделен за задните седалки) би бил идеален...

Тези дреболии са несравними с удовлетворението и удоволствието от пътуването с този звяр! Горещо го препоръчваме на всеки, който се двоуми дали си струва.

И като за финал един въпрос - дилъра ме "кове" да си сложа по-нататък (към 7,500 км) чип-тунинг. Не отпадала гаранцията, по-силен въртящ момент, и (уж) поне литър икономия. Някой има ли опит с това, да си е слагал, или да обмисля да сложи?



Тема Re: Chevrolet Captiva- изборнови [re: StoyanMar]  
АвторLakeN (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 18:18



чип-тунинга си е хубаво нещо.. значи слагахме на Pathfinder сладка работа - 180 км/ч не бяха проблем, голямо юркане беше....голям кеф

...
преди 2 седмици обаче МОТОРА ГРЪМНА си ебало майката под капака.... той е в гаранция ще го оправят ама след месец и половина(докато дойдел нов)
в сервиза казаха че можело да е и от чипа...



Тема Re: Chevrolet Captiva- изборнови [re: cъpфиcт]  
АвторLakeN (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 14:12



Сърф, за съжаление май ще се размина с V6 , защото за LT-high ми предложиха много по-добра отстъпка, пък и като се замисля то колата ще я давам служебна - да гори по-малко, и да не я юркат много...





Тема Re: Chevrolet Captivaнови [re: ДeдoTpифoн]  
Автор ДeдoTpифoн ()
Публикувано27.07.07 15:52



От сервиза на София Ауто ми съобщиха тревожна новина: все повече каптиви проявяват следния дефект: светят оранжевите лампички на таблото - тези около оборотомера, които индикират състоянието на тракшън контрол, ESP...
Мисля, че съм първият у нас, при който се прояви тоззи дефект - маркирал съм го и в този форум. При мен се проявеи още на втория ден и оттогава досега лампичките си светят когато си искат, но по-лошото е, че когато светят не работи тракшън контрол и ESP.
Ако дефектът се появи и при вас, обадете се в сервиза, за да ви запишат. Още чакат решение от GM какво да се прави с този дефект.

Виновни са някои. Отговорни са всички.
Хеншел

Редактирано от ДeдoTpифoн на 27.07.07 15:56.



Тема Re: Chevrolet Captiva [re: ДeдoTpифoн]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 18:20



Здравейте, и аз мисля скоро да си взимам Каптива, затова прочетох всички мнения тук обаче така и не разбрах как стои въпроса с климатика в тия жеги.
Мненията ви са много различни и се чудя дали няма да съжалявам за избора си.



Тема Re: Chevrolet Captiva [re: Alex]  
Автор ДeдoTpифoн ()
Публикувано28.07.07 00:14



Моят върши работа... когато работи. Все по-често обаче не тръгва, после проработва от самосебе си. Когато работи, охлажда купето, но в голяма жега му липсва ресурс и на максимално усилване - когато вентилаторът бая шуми, не успява да охлади достатъчно. Дано климатроникът върши по-добра работа.

Виновни са някои. Отговорни са всички.
Хеншел


Тема Re: Chevrolet Captiva-климатик [re: Alex]  
Авторcъpфиcт (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 11:56



Аз имам климатроник. Нямам проблем досега. Пътувах често последните седмици, вкючително и при 40 градуса навън.
Климатроника си работи и за мен охлажда нормално. Прави впечатление, че ако външната температура е постоянно над 35 градуса си избира да върти само въздуха в купето. Ако температурата вън е по- човешка, след известно време пуска и външния въздух.

Критиките към климакика за мен са:
1- няма въздуховод за задните седалки
2- вентилационните отвори отпред не са добре разположени



Тема Re: Chevrolet Captiva [re: ДeдoTpифoн]  
Авторnikirst (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 15:38



zdraveite,
i az veche sym pritejatel na "takovu jivotno" strahotna e.
nai-mnogo mi haresva kruz kontrola, no po vyprosa s lampishkite: pri men na pyviq den(vchera) svetna lampata za otvoten prozorec na bagajnika, koqto e pak okolo oborotomera, vypreki che e zatvoren i syotvetno zadnata chistachka ne raboti.... kofti, no kato cqlo kolata e jestoka, napravo cepi mraka

i oshte edin vypros: v garancionnata knijka pishe, che za da vaji garanciqta za kakyvto i da e problem s kolata, pyrvo trqbva da se obadim na nqkakyv telefon..... verno li e tova?



Тема Re: Chevrolet Captiva [re: nikirst]  
Автор ДeдoTpифoн ()
Публикувано30.07.07 17:45



Здравей и честито! :)
Интересно, проблемът с лампичката за задната врата се прояви и при мен - още при първото отваряне на стъклото на задната врата. След това колкото и да го блъсках (според указанията на сервиза), лампичката не загасна и съответно и задната чистачка не работеше, и лампата в купето не се гасеше сама. В сервиза ходих два пъти за това(!?!) Накрая откриха, че всъщност проблемът не е в стъклото, а в задната врата. Трябва малко по-силно да се удари, за да се затвори добре и да загасне лампичката. Това реши проблема.
За гаранцията най-добре да питаш в сервиза, аз поне нямам представа какъв е този телефон.
Радвам се, че колата ти харесва, да си я караш със здраве!

Виновни са някои. Отговорни са всички.
Хеншел

Редактирано от ДeдoTpифoн на 30.07.07 17:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.