Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:39 25.04.24 
Автомобили
   >> Off-road
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: 1 година с Каптиватанови [re: kery7O]  
Автор ДeдoTpифoн ()
Публикувано02.02.08 16:09



Когато си избирах колата тя беше толкова нов модел, че макар да обикалях из интернет, почти нямаше информация за нея, затова се събрахме тук няколко човека и си помагаме взаимно. Днес радостното е, че информацията и мненията за Каптива, които тук обменяме, са едни от най-полезните и компетентни в целия свят. Да не говорим че понякога има повод човек и да се посмее :)

Редактирано от ДeдoTpифoн на 02.02.08 16:13.



Тема Re: 1 година с Каптиватанови [re: ДeдoTpифoн]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 20:04



Дедо Трифоне, ти беше човекът, който дръпна спусъка и ме накара да си купя Каптива.Имам я от 1-ви август.Направих 11000 км. Много е добре.Особено съм доволен от профила на собствениците на Каптива-има от млади момчета , високоплатени специалисти,до улегнали бивши ченгета, карат я и мацки.
За разхода: 2Д-аутомат -при 120-130 от София до Бургас направи 7,9
София-Шилигарника-София-9,4
София-Бургас-Бяла-Бургас-София- 8,9
Градско не карам- имам друга кола.
Да се множат собствениците на Каптива-най-интелигентните и активни хора в обществото!!! Гласувам -За



Тема Re: 1 година с Каптиватанови [re: Bлaдo]  
Авторcъpфиcт (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 22:45



Дедо Трифон, ти си гуруто на тоя форум.
Винаги ме зареждаш положително като напишеш нещо. Адски ме кефи да чета от човек който е доволен и нищо не го отчайва /даже и непочтен продавач на коли/.
Да си жив и здрав и дълго да я караш и да се кефиш.

И се обаждай по често, че без теб форума губи цвят.



Тема Re: 1 година с Каптиватанови [re: cъpфиcт]  
Авторysata (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 01:12



Така е Дедо Трифон е като ЛЕКСОТАН за психично болни те.Защото всеки вътрешно знае че се е ПРЕЦАКАЛ.





Тема Re: 1 година с Каптиватанови [re: ysata]  
Авторkery7O (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 08:26



Абе то и ти не си много здрав като гледам какви ги пишеш ама ........



Тема Re: 1 година с Каптивата [re: ДeдoTpифoн]  
Автор DeathKnight (undead)
Публикувано04.02.08 11:52



честита да ти е първата годинка с колата!


твоята тема беше първата наистина информативна тема, на която попаднах, когато избирах кола. на косъм не купих каптива декември, понеже не ми се събираше в гаража
сега обаче все повече се разколебавам дали колата е чак толкова добра... все пак си минал вече 20000км, а разхода ти е астрономичен - 17/100 градско са си цифра както и да го погледнеш... отначало колко гореше? (нали до 15000км се разработвал двигателя уж, макар че ми се вижда малко много, ама...) а защо не ти решиха проблема с лампите? (и какъв всъщност се оказа проблема, понеже не разбрах?) изобщо като цяло доволен ли си? проходимостта как е? (в смисъл дупки/бордюри и други такива създават ли ти проблеми?) а какво НЕ ти харесва в колата?
много въпроси зададох, но все още си търся кола и събирам мнения/впечатления

Днес е по-зле от вчера, но пък е много по-добре отколкото ще бъде утре...

Тема Re: 1 година с Каптивата [re: DeathKnight]  
Автор ДeдoTpифoн ()
Публикувано04.02.08 12:38



Благодаря за пожеланията! :)
Разходът е такъв, защото карам изцяло и само в града, по центъра. Висок е, това е сериозен недостатък на колата. През лятото би трябвало да слезе с 1-2 литра. Извън града е по-добре, слиза до към 12, особено ако караш извън БГ, с не-българско гориво. Колегите, които не карат с бензин като мен, а са на дизел, докладват по-ниски цифри. В сервиза на София Ауто са опитвали да слагат газови уредби, но е имало проблеми и са се отказали.
Проблемът с лампите на таблото според мен е от компютъра - няма друга проичина да светват от самосебе си и след като изключиш двигателя и извадиш ключа (ресетнеш паметта) да изгасват. В София Ауто пооправиха проблема в смисъл, че сега се случва много по-рядко, веднъж на 2-3 дни, докато преди светеха почти постоянно. Вероятно ще ги съдя, че не ми сменят колата, въпрос на време.
Като цяло съм доволен много. Неравностите не ги усещаме. Не мога да говоря много за проходимост, защото не съм оф-роудър, но през зимата нарочно я карах по наклонени, хлъзгави места в планината и много ми хареса колко е стабилна! За возенето... няма дупки, няма бордюри, спящи полицаи... не се усеща нищо! Това си е тежък, луксозен джип, не някаква радост за виладжията.
Има май някаква система за саморегулиране на окачването - впрочем за нея прочетох наскоро и не съм сигурен какво точно прави,но като гледам другата ми кола как се накланя на завоите, си давам сметка, че Каптивата стои хоризонтално, сигурно благодарение на тази система.
По-опитни казаха, че е много маневрена за класа си.
НЕ ми хареса, че веднъж скочих с ниска скорост от много нисък бордюр (едно островче на кръстовището на "Орион" в София) и въпреки това отдолу нещо се удари, застърга... оказа се, че под резервоара има защитна риза, която се бе огънала, в сервиза за 5 мин. я оправиха. Т. е. колата е доста ниска.
Друг проблем: така и не можах да намеря място за гредата, която прибира щората над багажника. Когато изправя третия ред седалки, тази греда се сваля и слага някъде из колата - например в краката напътниците, което ми се вижда глупаво.
Удобно е, че уредбата има аудиовход (стандартен стереожак), това позволява да пускаш музика от лаптопа или от МР3 плейъра, но пък няма USB вход, което е пропуск за такъв клас автомобил.
Впрочем, нещо интересно за всички: оказа се, че едно старо захранване за мобилен телефон стана на лаптопа ми и освен това 12-те волта захранване му стигнаха, така че вече мога да го ползвам, без да мисля за батерията - примерно пускам на децата филми или музика.
Май се увличам, когато говоря на тази тема, затова спирам :)

We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan


Тема Re: 1 година с Каптивата [re: ysata]  
Автор ДeдoTpифoн ()
Публикувано04.02.08 12:58



Ха-ха! На всичко ме бяха оприличавали, само Лексотан не съм бил. Дори не знам за какво служи - явно имаш познания в тази област


Човече, сигурно има и по-хубави коли. Съгласи се обаче, че който има тези над 40 бона, сигурно умее и да печели и разумно да харчи пари. Това не е колата на новобогаташите и перачите на пари - за тях е скромна!
Това е кола от горен среден клас, която има изгледи да бъде много добра покупка - понеже предлага на собствениците си същите удобства и динамика, като недостижимо скъпите марки и модели. В този клас няма много интересни предложения - гледам напоследък, че Субаро намалиха цените и се доближават вече до тези на Каптива, това вече е добра алтернатива. Размишлявам върху 5-годишната гаранция на Хюндай СантаФе и малко завиждам на собствениците, но какво да направя, като не ме кефи тумбестия дизайн на този модел.
Изобщо, това не е сборище на фанатици, а на колеги. Мисля, че не премълчаваме и проблемите, но няма как да не споделим задоволството си от очевидно добре свършената в GM работа!

We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Тема Re: 1 година с Каптивата [re: ДeдoTpифoн]  
Авторkery7O (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 14:30



Според мен колата не е ниска за класа си клиренса се саморегулира(за седем месната само) и е 200 мм демек 20см,за сравнение Хюндай Тусон 180мм,Джип Компас 185мм,Нисан Кашкай 185мм,Тойота Рав4 180мм,Мицубиши Паджеро 210мм и т.н, има дълбочина на газене в вода 450мм.Моделите до средата на 2007г масово страдаха от проблеми със софтуера светкащи лампи за сервиз и ESP и други такива.Вече е наличен и нов софтуер който е отстранил "бъговете".Смяната става за около 2 часа и е безплатна.Цената на пазара не е от най ниските но за обурудването което предлага определено е най изгодната в момента.Гледах из нета много добър оф роуд тест с 11 автомобила(на испанска телевизия) антара и каптива на 5 и 6 място,а на последно беше Хюндай санта фе (новия модел).Дано да съм бил полезен за всички които се интересуват.



Тема Re: 1 година с Каптивата [re: kery7O]  
Автор4X4 (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 21:16



Имах среща отблизо с една каптива,за съжаление мнението хич не ми се промени.150коня ама или са пред умиране или са доста по малко.Вътре е тесно и неудобно,двигателят е муден за сметка на това лапа 17 и то при нормално каране,максималната скорост е 150км,Колата е нестабилна.Офроуд не съм я пробвал но мисля че и там ще се изложи.Цената на описаната каптива е 55 000лв което според мен е безумие за автомобил от толкова нисък клас.




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.