Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 24.04.24 
Автомобили
   >> Off-road
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Chevrolet Captivaнови [re: tonyc]  
Автор Petsold (непознат )
Публикувано31.03.07 21:24



Тонус, видях, че си горд собственик на Captiva LT. Някакви проблеми до днес? Преди 3 дни сключих договор за доставка от СофияАуто за същата версия + кожен салон и люк. Ще трябва да чакам до Май :( Надявам се, чакането да си заслужава. След дълго чудене между Каптивата и новия Нисан Кашкай се спрях на по-голямата. А Нисан ще имат дизелов двигател Юли, най-рано. Ще се радвам ако споделиш повече за колата.



Тема Re: Трети месец с Каптиватанови [re: ДeдoTpифoн]  
Авторdondomat (Нерегистриран)
Публикувано05.04.07 17:51



Здравейте,
днес и аз си поръчах captiva, дизел с автоматични скорости. Ще е в Бургас след около 20 дена. Вашите мнения ми помогнаха допълнително да се спра на каптива, виждам че до сега никой горд собственик на каптива не съжалява че е взел това решение, дано и аз съм от тях.
Чао за сега и ще се виждаме по пътищата на България.



Тема Re: Трети месец с Каптиватанови [re: dondomat]  
Автор cъpфиcт (непознат )
Публикувано06.04.07 10:50



Здравейте,
От вчера и аз съм в компанията на Captiva. Моята е с мотор 3.2 V6 230 к.с. automatic и всички екстри. Мърка приятно. Явно ще яде много (очакваше се). Много малко я карах, но сега по празниците ще гледам да наваксам.

Някой да има такъв мотор? Аз съм отБургас и тук съм първата такава продадена кола.



Тема Re: Трети месец с Каптиватанови [re: cъpфиcт]  
Автор ДeдoTpифoн ()
Публикувано06.04.07 12:36



Радвам се, че темата се раздвижи! Бях през уикенда до Панагюрище, там пътят е хубав, с много завои, направихме и малко отклонение по черен път. Колата е невероятна! Толкова надеждна, просто усещам, че цялата е мускули и няма да ме подведе. Цялата компания беше впечатлена, каптивата беше част от купона :)
Сложих Shell V-power и според мен си изкара парите - разходът падна, а колата като че ли дърпа повече.
На новите собственици добре дошли в клуба и лек път! :)

Редактирано от ДeдoTpифoн на 06.04.07 12:49.



Тема Re: Трети месец с Каптиватанови [re: ДeдoTpифoн]  
Авторcъpфиcт (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 15:40



Здравей,
Благодаря за пожеланията. Какъв разход ти дава колата на извънградско?



Тема Re: Трети месец с Каптивата [re: cъpфиcт]  
Автор ДeдoTpифoн ()
Публикувано06.04.07 18:09



С 60 литра 400 км. С Shell Vpower е малко по-добре - към 450 км.

Виновни са някои. Отговорни са всички.
Хеншел


Тема Re: Трети месец с Каптивата [re: cъpфиcт]  
Автор tonyc (непознат)
Публикувано09.04.07 01:47



Според мен 3.2 V 6 230 к.с. ТОВА е мотор за тази кола! На дизела 150 к.с. и на другия бензин 140 к.с. просто не им достигат около 50 коня. Моят дизел не че не върви, но не е за много динамично каране. Разходът ми е 100 лв на 400 км VPower diesel на чисто градско и 8.6 л/100 км според компютъра на извънградско (София-Варна) с круз контрол на 120 км/ч.
До сега - 4000 км нямам никакви бележки. Окачването може би е малко меко и се усеща при влизане с по-висока скорост в завой, но електрониката я държи стабилно, от друга страна возията е супер.
За сега съм доволен, дано да изкара така още 50-100 хил. км. пък после ще видим


За цената си Каптивата просто е перфектна.
Хайде честито на новите "Каптивисти" и безпроблемно шофиране на всички



Тема Re: Трети месец с Каптивата [re: ДeдoTpифoн]  
Автор tonyc (непознат)
Публикувано09.04.07 02:02



Дедо, лявото предно стъкло е автомат - ако натиснеш и задържиш малко бутона и после го пуснеш, слиза до долу - така пише на и на бутона АУТО.
Опция за вдигане на стъклата при заключване на колата няма. Може да се сложи но трябва да сменяш фабричната аларма, (бинт на здрава глава според мен).
За щората на багажника наистина не са предвидили някоя хитра нишичка за прибиране, но все ще и намеря място.
Между другото разбрах най-после че предният подлакътник се плъзга напред, за да може удобно да си положиш предмишницата на него но май не се застопорява??



Тема Re: Chevrolet Captiva [re: Petsold]  
Автор tonyc (непознат)
Публикувано09.04.07 03:22



Какво да ти кажа, и Каптива и Кашкай са нови модели, за надеждност и поведение няма още много данни, тук там ревюта от авто списанията и от мнения на такива като нас. Трябва да мине малко време за да се проявят всички качества на автомобила при реалната му експлоатация - как му е окачването износването, двигателят, електрониката, евентуални фабрични недоделки и пр. След една година примерно, всичко ще е ясно, но сега общо взето купуваш кола по обещанията на производителя. Виж например новата Вектра - вече май трета година и не съм чул досега ласкави отзиви. А излезе като нов модел с както се полага с всичи фанфари, шарени картинки и красиви таблички и диаграми. За малко да си я купя(пази боже).

Лично аз съм напълно доволен от Каптивата ЛТ. Нямам никакви проблеми до момента. Аз избирах между Каптива и Санта Фе - общо взето са напълно сравними модели и накрая избрах Каптива, до сега нищо не ме е накарало да съжалявам, колата си е супер! Широка и комфортна, много лесна и удобна за каране, стабилна на пътя, с достатъчно екстри - автоматични чистачки и фарове, тих и лесен за настройка климатроник, съвсем прилична аудиосистема и т.н. (вече ги има в почти всички коли от среден клас). Моторът 150 к.с. като мощност е на границата за това купе - има няма 2 тона., ако беше под 140 коня - щеше да е вече неприятно усещането. За нормално и разумно каране няма проблем с мощността. Автоматикът е супер! Среден разход на градско 14/100, на извън - 9-10/100.
За тази цена, според мен получаваш чудна кола, каквато можеш да си купиш и за доста повече пари.

Не съм запознат подробно с Кашкай, мисля че дизелът му е 2,2 л 140 к.с. и купето е по-малко, от Нисан го наричат "кросоувър" между ван и SUV. От друга страна май е малко по-скъп, има повече екстри в стандартното изпълнение, няма опция за 7 места, и е Нисан. Всъщност кой знае къде го сглобяват и с какво качество е. Сигурно си ги проучил подробно тези данни.

Виж и другите постове, всичко казано там и от Дедо Трифон го споделям. В днешните коли половината от проблемите идват от софтуеъра (аз му викам Уиндоус), преинсталират го и готово, има даже и ъпдейти. Другото е стотици датчици и платки с чипове и процесори. Това важи и за нисан и за тойота и за порше и т.н. Колата си е с гаранция, нямаш грижи, зависи на какъв сервиз си попаднал, а когато изтече гаранцията - в случая 3 г/100 хил. км бягаш бързо да я смениш с нова и нямаш проблеми....
Пожелавам ти да дойде по-скоро твойта Каптива и да нямаш никакви проблеми





Тема Re: Трети месец с Каптивата [re: tonyc]  
Авторelbgt (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 01:29



Здравейте,
на път съм и аз да се присъединя към вас. В края на седмицата (дано не се падне в петък, че е 13-ти) и аз се мятам в една Каптива. Избрах си черна дизелова LT High с всичките му там възможни екстри и глезотии. Не бях много склонен да е автомат заради влошените динамични показатели, но алтернативата бе да чакам месеци или да взема наличната с ръчни ск., но пък с омразния ми шибидах и сребриста на цвят. Първата ми работа ще е да я флашна с друг софтуер, защото съм сигурен, че с тоя автомат и тия 150 к.с. ще ми е гадно да я карам :) Поне при този модел ECU това става лесно през OBDII порта. По предварителни данни от мой приятел в Германия реално е показала 28 к.с.+ мерени на дино. Доставчика предлага някакъв вариант, но той е с прост модфициращ показанията на датчиците модул, което те наричат "чип". То си е пълна измама и 90% от ефекта му може да се постигне с обикновен шунтиращ резистор на датчика за температурата на вх. въздух. Всъщност е възможно да бъде постигнато и повече - към 35 к.с.+, но в този случай трябва да се премахмне филтъра за твърди частици, което пък води до загуба на гаранцията. Освен това започва да пуши като влак :) Ще видим ако е възможно да се байпасне лесно ще пробвам и този вариант. Ще пиша тук скоро.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.