Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re:А на хаирлия да е - Ф16нови [re: leyte]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано23.12.18 14:41



Аз съм расъл у Перник, на на Мартас Винярд....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: goga]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано14.03.19 10:19







Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.03.19 11:14



Аз пък чух, че един индийски МиГ-21 свалил пакистански F-16. Дали е така? Пакистанците отричат... ама знай ли се?





Тема Re: Мани изтребителите, гледайнови [re: ludo-mlado]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.03.19 11:21



за какво чудо става въпрос



Такава излагация не помня да е имало. Вярно, съпругът не носи отговорност за действията на съпругата, но все пак що за човек е спътницата в живота му:



Редактирано от goga на 14.03.19 11:22.



Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.03.19 11:48



В същото списание "Аеропрес" срещнах информация, че САЩ са искали да закупят от Швейцария употребявани самолети F-5:

...Сред летателните апарати, които Пентагонът смята да поръча влизат изтребители, транспортни самолети, специални машини, вертолети и безпилотни платформи. 309 от тях ще са новопроизведени, като се искат и пари за покупката на 22 броя употребявани леки изтребители F-5 от Швейцария, които ще бъдат използвани за агресорски цели (?).



Доста се зачудих, защо искат да закупят тези антики. Пък то било май защото са по-добри от МиГ-21 (който пък е по-добър от F-16 както се оказа според индийците). Та се поразрових малко да разбера що за самолет е този F-5:


...След като полетяхме на него и снехме данни, пристъпихме към учебни боеве с МиГ-21 бис, който пилотирах аз, а американеца пилотираше Николай Стогов. Резултатите бяха шокиращи за всички. От 18 боя, МиГ-21 загуби всичките. Изтисквах от самолета всичко което мога, но без значение какво правех, на втората минута американеца ми беше в опашката и "стреляше" по мен. Оказа се, че на скорости под 750 км/ч МиГ-21 не можеше да удържи претоварването и правеше много по широки виражи, а F-5E имайки механизация на крилото се задържаше и успяваше да маневрира. Оказа се, че механизацията на крилото победи тяговъоражеността.

Историята във Виетнам се повтаряше с обратен знак. По тежкият и мощен МиГ-21 бис губеше от по лекия и маневрен F-5Е. Какво да правим? За такива резутати никой няма да те похвали. Тогава преставителя на фирмата Микоян предложи-Дайте да го сравним с МиГ-23М.

Но това не е правилно-възрази генерал полковник Гайденко, началник на бригадата по изучаване на американеца, те са от различни поколения.

Въпреки всичко учебните боеве се проведоха. Аз пилотирах МиГ-23М. Резултата беше не шокиращ, а направо скандален. След 5-6 минути мъчение американеца ми влизаше в опашката. Като един от най опитните летци получих право да не се съобразявам с правилата за експлоатация. Насилвах двигателите с риск да си взривя, ръчно намалях стреловидността на крилата доколкото е възможно, изтисквах всичко от машината и от себе си рискувайки да се разбия-нищо не помогна. Бавно но уверено американеца ми влизаше в опашката.

След тези боеве насъпи мъртвешка тишина. Актове за боевете с МиГ-23М не бяха съставени, самолетите били от различни поколения, а и въобще, задачата на МиГ-23 съвсем не била да се бие със старичкия F-5. Нас със Стогов ни изпратиха да докладваме в Москва в ЦНИИ-30, занимаващ се с перспективните проблеми при развитието на авиационната техника.





Тема Re: Мани изтребителите, гледайнови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано14.03.19 11:56



Е, друго си е да дойде френският президент и министър-председателят да му каже: "Ние тука всички парлеву франсе."

Или пък първата дама да бие шута на президента.

Абе престижни бяхме едно време, пък сега такава излагация.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Баси некадърника!нови [re: ludo-mlado]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано14.03.19 12:27



Ако ме сложат на този симулатор ще им сцепя трътките. Този изтребител жена може да ги подкара с 15 минути обяснения. В този ред на мисли да се разбиеш по такъв начин е голяма работа.



Този изтребител се управлява трудно. Ще ги побъркам.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано14.03.19 12:34



Пакистанците си имат техен самолет, тяхно си производство, но не F16, a Fj 16. Дори преди години ни го предлагаха





Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.03.19 13:11



Пакистанците си имат техен самолет, тяхно си производство, но не F16, a Fj 16. Дори преди години ни го предлагаха

В случая май става дума за оригинален американски F-16. Били дадени на Пакистан във връзка борбата с Ал Кайда. С ограничително условие, да не се ползват срещу съседи. Което условие сега било нарушено и затова пакистанците отричат всячески, че срещу индийските самолети са били включени и F-16.



И още малко:

Американското правителство се опитва да разбере дали Пакистан е използвал F-16 за военни действия срещу Индия, което би било нарушение на договора за продажба на тези изтребители. Това съобщава Reuters.

На 27 февруари 2019 г. над спорния регион Кашмир се разигра въздушен бой между ВВС на Индия и Пакистан. Според индийската версия за събитията, въздушното пространство на страната е било нарушено от пакистански F-16, които са били прехванати от индийски МиГ-21 Bison. В последвалия бой са били свалени един МиГ-21 за сметка на един F-16.

Пакистан отрича собствени загуби и твърди, че техните изтребители са свалили два МиГ-21. Страната отрича и в боя да са участвали F-16, като неофициално се лансира тезата, че от пакистанска страна са се били JF-17.



Редактирано от cumanich126454 на 14.03.19 13:14.



Тема Re: Какъв изтребител?нови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано14.03.19 13:37



"Тъмна Индия"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.